4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: arkadaşlar Jinekomasti ameliyatı olmaya ve diyete başlamaya karar verdim yardım

Karar Dönemi

Red face arkadaşlar Jinekomasti ameliyatı olmaya ve diyete başlamaya karar verdim yardım

Selam arkadaşlar Jinekomasti ameliyatı olmaya ve diyete başlamaya karar verdim geçen yazın ki diyetimde 76 kilodan 66 kiloya düşmüştüm 4 ayda bu gün yine başlıyorum ve de son derece kararlıyım 8 ay içinde 20 kilo vermek bu arada jinekomasti ameliyatı olmaya da karar verdim (bilmeyenler için erkeklerde meme büyüklüğü) Her şey iyi hoşta aranızda hiç dikiş aldıran var mı ? çünkü bu sorun beni çok rahatsız diyor dikiş aldırmanın nasıl olduğunu ve ne kadar acıttığını bilmiyorum ? aranızda dikiş aldıran veya jinekomasti ameliyatı olan varsa nasıl bir şey olduğu hakkında bilgi versin lütfen !!

Karar Dönemi

ben de jinekomasti ameliyat olmayi dusunuyorum ama, hangi doktor daha iyi ve bu ameliyatin maliyeti nedir konusunda bilgim yok. bpac41; bu konuda bana yardim
    etmeni bekliyorum.

Hydra
    Guest

Jinekomastinin çeşitli nedenleri vardır.Bir tanesi meme dokusunun büyümesi diğeri yağ dokusunun artması son olarak da hem meme dokusunun büyümesi hem de yağ dokusunun artmasına bağlı olarak gelişebilir.Bunların yanı sıra derinin artmasına bağlı olarakta görülebilir.

Erkek göğsü kadın göğsünden çok farklı değildir sadece kadınlık hormonu salgısı daha az olduğu için gelişim olarak daha farklı yapıda gelişmiştir.Buna bağlı olarak kişide meme büyüklüğünün nedenleri çok iyi değerlendirilmesi gerekiyor.Hemogram,biyokimyasal testler radyolojik tetkikler gereklidir.Hatta bunların yanı sıra genetik testler bile uygulanabilir.Neden belirlendikten sonra hekim tedavi seçeneklerini belirler.

Bu tarz amaliyatlar yapılmadan önce hastanın psikolojik değerlendirmesi yapılması gerekir.Eğer yağ dokusunun artmasına bağlı olarak gelişiyorsa opere edilmeden önce tedavi seçeneklerinin sunulması ve değerlendirilmesi gerekmektedir.

Ameliyattan sonra bandaj sarılır.Hastanın durumu ve anestezinin şekline göre hasta bir gün hastahanede yatırılması gerekebilir.Bu kararı ameliyatı yapacak hekimin karar vermesi gerekmektedir.

Hasta ameliyattan sonra rutin olarak yapılan süregelen bir ağrı hissetmemesi için ağrı kesici enfekte olmaması için de antibiyotik uygulanır.

Dikiş atma yine cerrahın marifetine kalmış bir durum.Genel olarak dikiş alımı hastaya çok fazla ağrı vermez sadece diken batması gibi bir etki yaratabilir.Yani dikiş aldırmak sanıldığı kadar çetrefilli bir durum değildir.

Saygılar

Karar Dönemi

Jinekomasti en kaba tabirle aşırı kilo alıp verme ile meme de kalan inatçı yapların vücuttan atılamaması aurıca hormonel ve genet olarak ta kilı alıp verme olmasa da jinekomasti olabilir. Jinekomasti ameliyatında meme kısmında alınan yağ miktarı da çok önemli vücudun şeklini bozmayacak şekilde yap lınmalı yoksa o kısım çökük oluyor. Bu ameliyat ile ilgili olarak Op Dr Ali Mezdeği yi çok begeniyorum. BU kurallara ve ameliyat sonrası iz kalmaması için çok özen gösteren bi doktor bu da bu doktora yazmak gerekenler boynumun borcu iyi biri onla da bu görüşme yapmanı isterim. Sitesi ve iletişimi : http://jinekomastiameliyati.net/