Sayfa 2/2 İlkİlk 12
17 sonuçtan 11 ile 17 arası

Konu: 5 yıllık evliyim. Bu gece boşanmayı düşünmeye başladım!

Alıntı selcuk81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ablam tek suçum ki o da böyle söylüyor. İşten gelince ona vakit ayırmıyormuşum. İyide ben zaten binbir türlü dertle uğraşıyorum. Eve geliyorum yemeği yeyip pc de takılıyorum. Salonda sigara içemediğim için (bebek olduğundan) yan odada kafama göre takılıyorum. 6 aydır bunun kavgasını yapıyoruz. Diyorki ben salondaysam sende yanımda olacaksın. Benim aklım almıyor böyle bir düşünceyi. Dakika tutuyor ben salondan çıkınca peşimden gelip bağırıp çağırıyor. Ne yapcam bilemedim. Çocuk yokken böyle bir sorunumuz yoktu. anlamıyorum doğurunca işler değişiyor mu?
    Aslında bu herşeyi açıklamaya yeter..Öncelikle ne konuşulursa konuşulsun aranızda sevginin devam ettiğine inanıyorum..yani bir şeyler bitmemiş. Bunun dışında kadınların bir çoğu doğumdan sonra depresyona girer..Çünkü bebek bakımı çok zordur ve ister çalışsın ister çalışmasın her kadın bu dönemde eşinden kendine yardım etmesini bekler..birde bu dönemde kadınlar fiziksel açıdan çekiciliklerini yitirdiklerini düşünürler ve bunun stresini yaşarlar..bu duygulara sahipken karınız birde üstüne üstlük sizin evde kendinizi soyutlamanız işleri karmaşık hale getirir..aranızdaki gerilim cinsel hayatınızı etkiler ve cinsel ilşki sayınız azalmaya başlar üstelik vücut evlilik hayatında düzenli rahatlamaya alıştığı için siz farkında olun yada olmayın gerilimli bir hale gelirsiniz..Ayrıca araştırmalara göre cinsel ilişki sonrasında eşlerin birbirine bağlanmasını sağlayan hormonlar salgılanıyormuş..bu hormonların düzenli olarak salgılanmaması yavaş yavaş birbirinizden kopmanızı sağlar..ama şunu da unutmayın kadınlar duygusal açıdan doyurulmadıkça cinsel istek duymazlar..Evliliğiniz kurtarılabilecek bir evlilik gibi görünüyor bu konuda vehbi vakkasoğlunun kitapları var onları okumanızı öneririm..Ayrıca şunu da unutmayın ilk evliliğini sürdüremeyenlerin çok büyük bölümü ikinci evliliğini de sürdürememiş..yani sökülen yer dikiş tutmaz misali bu evlilik boşanmayla sonuçlanırsa muhtemelen ikinci ve üçüncü evliliklerinizde boşanmayla sonuçlanır..ayrıca sizin bir yavrunuz var kendinizden ziyade onu düşünmelisiniz ama bu arada elbetteki birbirinizi mutlu ederek..Bu mücadeleyi Allah rızası için yapmanızı öneririm Allah size yardım edecektir..
    Ya bir yol bul, Ya bir yol aç, Ya da yoldan çekil!

Karar Dönemi maviyesil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ablam tek suçum ki o da böyle söylüyor. İşten gelince ona vakit ayırmıyormuşum. İyide ben zaten binbir türlü dertle uğraşıyorum. Eve geliyorum yemeği yeyip pc de takılıyorum. Salonda sigara içemediğim için (bebek olduğundan) yan odada kafama göre takılıyorum. 6 aydır bunun kavgasını yapıyoruz. Diyorki ben salondaysam sende yanımda olacaksın. Benim aklım almıyor böyle bir düşünceyi. Dakika tutuyor ben salondan çıkınca peşimden gelip bağırıp çağırıyor. Ne yapcam bilemedim. Çocuk yokken böyle bir sorunumuz yoktu. anlamıyorum doğurunca işler değişiyor mu?
    Karın senin hayatının merkezinde bir yer sahibi olduğunu bilmek ve hissetmek istiyor ama sen bunu ona vermiyor görünüyorsun. Çocuk işi çok ağır bir yük. İşte yorulsan bile bu yükü eve gelince paylaşman gerekir. Şu aşamada önceliği kendi zevklerine değil karına ve bebeğine vermen gerek.

Karar Dönemi

bende evli degilim ama bu konuda fikrimi söylemek istiyorum. begenirsin begenmesin uygularsin uygulamasin sana kalmis. okumani tavsiye ederim.

isten eve gelince oturuup dinlenmek kafam rahat olsun istiyorsun diyorsun. ama karimda ayninda oturmani onunla ilgilenmeni istiyor diyorsun.

mesela beraber aksamlari filim izleseniz? konusaniz? sonra gece pc basina gecersin? bu sekilde belki herkesin istedigin olur. tartisma kesin olucaktir önemli olan o tartismayi büyütmemek.

intihar etmeyi düsündüm diyorsun. bende düsünüyordum kendim yüzünden ama sonunda kime ne yarari olucak? cocugun babasiz büyücek. yazik

yeni habbyler edinmeye calis belki sana iyi gelir.

kendine nekadar iyi bakrsan okadarda baskalarina faydan dokunur.

yarin yeni bir gün al karina bir cicek gel unutalim de bakalim ne diyecek? ölmeni istemez herhalde ozaman.

bazen dalga gecmesinide bilmek lazim bircok konuyu cok kolaylastiriyor faydasi var.

kib

hayat kisa dalgani gec hayatla gerisi bos bosver

Karar Dönemi nursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merhaba
    Ben 34 yıllık evliyim, sizin anlattığınız ailevi tartışmalar hemen hemen her evde olur eşinizin sarf ettiği o cümle gerçekten çok yalnış, bence sinir anında söylenmiş bir söz, sanmıyorumki eşinin ölümünü bukadar içten istesin ve dualar etsin onun istediği birtek sizden ilgi. Siz işte yoruluyorsunuzda o hiçmi yorulmuyor? bir çocuğun sorumluluğu bukadar kolaymı?birde yanodada ps filan valla ben bu yaşımda eşim yapsa bende tepki verririm beddua etmem ama çok kızarım ben bütün gün çocuk,ev işi yapacam akşam eşim gelecek ben yan odadayım diyecek olmaz kardeşim eşinle ilgilenmelisin ,hemen gönlünü alacak birşeyler yapmalısın fazla uzattım ama Hatalısın bence otur eşinin gönlünü nasıl alacağını düşün..

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Anladıgım kadarıyla karınız ilgisizlik nedeniyle size cephe almış ,bazı evliliklerde çocuk dogduktan sonra dogal olarak anne daha çok onla ilgilendiginden baba kendini yalnız hissedip ,kendi içine kapanabiliyor kendini kenara itilmiş hissedebiliyor .

Söyledigi sozlerde daha onceden size karşı içinde oluşan öfke birikimlerinin kavgayla ortaya atılmasından başka bir şey degil ,bir çogumuz içimizden kızgıklıla eşimize karşı kötu şeyler duşunebliyoruz bu çok dogal .

Benin tavsiyem bir evlilik terapistine başvurmanız ,böylece farkına varmadıgınız konularda daha dikkatli olmanızı saglayacak ,evliliginizin duzene girmesini katkıda bulunacaktır .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi nursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

[QUOTE=faraza_;88565]Bu konuya cevap verilebilirdi ama soru bana yöneltilmemiş [/QU
    Bence öfkeyle söylenmiş bir söz.Eşinin dikkatini çekmek istemiş olmalı sanmıyorum bir kadın çocuğunun babasının ölümünü istesin bunun için gece gündüz beddua etsin ayrılır olur neden sürdürsünki istemediği bir evliliği?

Karar Dönemi

eşiniz doğum sonrası bir sorun yaşıyor olabilir.bebek oldu geceler uykusuz tüm düzenini ona göre ayarladı kendine vakit ayıramıyor sen tabiki gün boyunca yorulup sitres yaşıyorsun evet fakat oda yoruluyor. seninle paylaştığı özel anlar azaldı .
    bebek hayatınıza sevgi mutlulukla beraber paylaşılması gereken zorluklarda getirdi eşin akşamı bekliyor ortamı değişsin senimle paylaşım yaşasın diye sende başka bir odaya veya pc,ye geçiyorsun o yine tek başına kalıyor seninle paylaşım yaşayamıyor 5 dakkalığına kendini onun yerine koy ve öyle karar ver hiç bir kadın bıçak kemiğe deyanmadan eşinin ölmesini istemez.
    bu arada bem 3 çocuk sağibiyim 22 yıldan sonra boşandım .çok acılar çektim orta yol bulamadım çümkü eşimle konuşamıyrdum bile o şu anda bir başkasıyla evli ve ben birkez bile ölmesini istemedim.çünkü çocuklarımın babası emin ol oda istemez emin ol seni çokta seviyordur eğer sevmeseydi yaptığın hiç bir şey onu ilgilendirmez seni kendi haline bırakır kendi dünyasına çekilirdi. eğer feryad ediyorsa seni seviyorum beni gör ben burdayım ve seni hayatımda istiyorum demektir. eğer sesi kesilmişse hiç uğraşma ozaman seni silmiş demektir,saygılar genç kardeşim

Sayfa 2/2 İlkİlk 12