Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Seçilmiş insanlar(sfliler)

Karar Dönemi

Standart Seçilmiş insanlar(sfliler)

Arkadaşlar aranızda kendinizin yaratıcı tarafından bu hastalık sebebiyle seçilmiş insan olduğunu düşünen oldu mu?hz.Eyüp 25 yıl yara ve hastalıkların içinde yaşadı(vücüdüundaki yaradan yere düşen haşareyi yerden alıp tekrar yarasına geri korken senin rızkını yüce yaratan bu yarada vermiş diyebilen insan) ve bir gün.. zamanı gelince yüce yaratıcı tarafından bir yağmurla ıslatıldı.gençliğine geri döndürülen insan....

Cahillik Dönemi balık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Böyle bir şey olabilir mi? Hahaha.
    Ruhsal bir sorunum var, bu bazen intihara sürükleyecek kadar ciddi, hayatımı felç edecek kadar önemli bir şey ama bu bana tanrı tarafından ödül olarak verildi. Yok canım!
    Ben hazreti eyüp olamam arkadaşım. Ruhsal hastalıkların hiçbirisi ödül değildir. Seçilmiş veya özel olduğunu asla göstermez. Bu sadece kendini avutma yöntemidir.
    Eğer bu tür şeyleri düşünüp durmaya başladıysan doktora tekrar görün derim, kesinlikle seni üzmek için demiyorum.
    Çünkü tanrı tarafından seçildiğini ya da kendinin tanrı olduğunu sanmak bir şizofreni belirtisidir.
    Hayatı emen karanlık.

Alıntı kemal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence bu arkadaşın mücadele etme savaşma yani anlamlandırma yöntemi sen herşeye materyalist gözle bakarak gerçekleri gördüğünümü sanıyorsun yada gördünde ne oldu aydınlandınmı iyileştinmi
    Bu ancak kendini kandırma yöntemi olur.. Bu şekilde kendini daha iyi hissedecekse düşünsün bir şey diyemem..
    Ben aydınlanmadım ama sen veya bir başkası kendini bu şekilde kandırınca eline ne geçecek?
    Hayatı emen karanlık.

Karar Dönemi

Arkadaşlar benim demeye çalıştığım bu lanet hastalık bizi günaha sokmuyor..biz farklıyız.hiç bir sosyal fobi hastasının hırsız olduğunu,birisine ana bacı küfür ettiğni,yoldan geçen bir kıza laf attığını gördünüz mü?Ama şuan bunların hepisni normal dediğmiz bir insan(sfli olmayan)yapabiliyor ama biz??

Alıntı kemal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sana beş yıl önce başına geleceklerden bahsetsem yinede yaşamak istermiydin bu günlerini, zaten yeterince acı gerçek var etrafta insanların bir şeylere tutunmasının neresi kötü bence ilhanay arkadaşı değil kendini eleştirmelisin yada hayat görüşünü,hepten hapı yutmuşuz ölmek üzere doğan bir canlı kaybedeceğini bile bile seven bir adam sevmeyelimmi yaşamayalımmı hiçbirşeye değmezmi?..... neye değer?
    İlhanay'ın kendini nasıl görmek istiyorsa öyle görmesine ya da nasıl rahat hissediyorsa öyle düşünmesine bir şey demedim ki ben. Sadece bu tür bir şeyin benim mantığıma aykırı olduğundan bahsettim. Yoksa kim nasıl düşünürse düşünsün, bana ne.
    Ayrıca sandığın gibi pesimizmin ateşli savunucularından değilim, sadece bahsedilen olaya nesnel baktım ve mantığıma yatan cevabı verdim.
    Eleştirmeye gelince beni ben dahil herkes eleştirebilir hiç de gocunmam
    Hayatı emen karanlık.

Karar Dönemi

Can dostum güzel insan ben bu ruh halimden tabiki memnun değilim benim anlatmaya çalıştığım sabredenler gibi mükafatlandırılmak.ben 12 yıldır bu lanet hastalığı çekiyorum ama çözüm bulamadım.kimi ilaç sosyal fobiye iyi geldi yan etkisi yüksek oldu öğrencilik hayatımı maffetti kimi hiç etki yapmadı.kimileri de diyorki üzerine gideceksin bu hastalığınah küçük kafalı dostum bizim derdimizin bu olduğunu anlamıyor üzerine gidemediğimizin bir hastalık olduğunu anlamıyor.kendisi yaşamadığı için o duyguları sadece boş boş öğüt verir.söylermisiniz bana tahtaya bildiği soruyu çözmeye kalkan bir öğrenciye arkadaşları yüzü kızardı diye gülerse domates oldu diyerek dalga geçerse o çocuk daha tahtaya kalkar mı??bildiği soruda olsa cevap verir mi??lanet olası bu durumu yaşamayan anlayamaz.işte tüm çıkış yolları kapalıken bir tek yol kalıyor o da ilahi yol,yüce yol.peygamber efendimiz kadınlarla konuşurken yüzü kızarırmış.bizimde kızarıyor bu güzel bi benzerlik değil mi?

Merhaba ilhanay..Hastalık,fakirlik yada başka herhangi bir dert eğer bizde Allahı tanıma, onu sevme ona kulluk etme bilinci v.b güzel durumlar ve duygular oluşturuyorsa elbetteki özel olduğumuzu düşünebiliriz..Fakat Eyyub Peygamber olayında hastalığının tedavisi yok yani onun yapabileceği bişey yok iyileşmek için..Bu durumda iki seçeneği var Ya sabredecek ve Allaha isyan etmeyecek yada isyan edecek..Eyyub Peygamber ilkini seçiyor ve Allahta bu güzel davranışından dolayı onu ödüllendiriyor ve sağlığına kavuşturuyor..Yani bizim görevimiz iyileşmek için elimizden gelen herşeyi yapmak ve eğer hala iyileşemediysek sabredip Allaha isyan etmemek ve beklemek işin sonuna bakmak..Size acil şifalar diliyorum arkadaşım..
    Ya bir yol bul, Ya bir yol aç, Ya da yoldan çekil!

IDDQD
    Guest

Alıntı ilhanay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim demeye çalıştığım bu lanet hastalık bizi günaha sokmuyor..biz farklıyız.hiç bir sosyal fobi hastasının hırsız olduğunu,birisine ana bacı küfür ettiğni,yoldan geçen bir kıza laf attığını gördünüz mü?Ama şuan bunların hepisni normal dediğmiz bir insan(sfli olmayan)yapabiliyor ama biz??
    Şimdiye kadar yolda kaç sosyal fobili gördüğünü merâk ettim.

Süper Moderatör Selina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Berlin

Alıntı IDDQD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdiye kadar yolda kaç sosyal fobili gördüğünü merâk ettim.

güzel soru ido

Karar Dönemi

her gün kendimi görüyorum yetmez mi dostum??yolda insanlarla göz göze gelmemek için yere bakarak yürüyorum lanet hastalık yüzünden.anlayabildin mi sevgi pıtırcığı

Sayfa 1/2 12 SonSon