Sayfa 1/3 123 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: evliliği düşünmüyormuşşşşş

Cahillik Dönemi chenn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart evliliği düşünmüyormuşşşşş

öyle kırgınım ki...içim öyle çok acıyo ki..
    sizden başka dert ortağım da yok.. her zaman mutluluğumu deliliğimi anlattığım gibi şimdide hüznümü size anlatacağım
    2ay önce bi arkadaşım vasıtasıyla tanıştırılmıştık..evlenmeye niyeti olan ciddi biri şeklindeki ısrarlarla gitmiştim buluşmaya..ilk anda elektrik almış ve yanımızdakiler kalkar kalmaz hoş bi sohbete başlamıştık.telefon numaralarımız alıp ayrılmıştık..o başka bi ilde görev yaptığından telde birbirimizi tanıyacaktık..ilk iki hafta sıradan sohbetler ediyorduk ama ne onun telefonu kapatma girişimi vardı ne benim her defasında az daha konuşalım nolur diye uzatıyorduk..3.hafta evlilikten bahsettik ikimizde gayet uyumlu olduğumuz düşünüp sevgili moduna girdik ve evleneceğimizin hayallerini kurmaya başladık çok erken olduğunu bile bile..o her defasında korkma herşey güzel olacak diyordu...yanıma geldi bi gece sabaha kadar oturup konuştuk sonraki hafta annesi teyzesi gelip annemle tanıştılar gençler birbirini tanısın sizde bizi araştırın dediler..herşey harikaydı..ben de dayanamadım haftasonunda kalktım gittim yanına..yanındayken elimi bi dk bile bırakmadı 2 gün çok güzel geçti..hatta hemen evlenelim dedi durdu bense gülüyordum hep..ve bu masal bir buçuk ay sürdü telde..ve 13gündür aramalarıma ve msjlarıma hiç cvp gelmedi deliye dönmüştüm..az önce kızkardeşimin telinden bi arayım yabancı numaraya açar dedim ve aradım.o da açtı...sustu bn olduğumu anlayınca.. neler oluyo dedim bi sorun mu var?...sustu..senle ilgisi yok felan dedi..neyse ısrar ettim ..evliliğe hazır değilim içimden birşey gelmiyo sana diyecek lafım yok çk üzgünüm dedi..bekle desemde 4-5 yıl seni yorar dedi..
    eminim hayatında biri yok..işe yeni başladı ve ailesinin maddi sıkıntıları var ama ben yrn evlenelim yok nişan yapalım da demedim ki...ağladım dayanamadımm ve çk kötü olduğumu söyledim sana hakkımı helal etmiyorum dedim haklısın dedi...kapatmak zorunda kaldım ama yine arayacağım bayramdan sonra..biliyorum geçecek zamanla ama şimdi canım çk yanıyıo neden bu kadar hızlı hayaller kurdum ki..
    anladığım şey erkek kadından mutlaka yaşca büyük olmalıymış ....o24 bnse 25yaşındaym..ve bn 3yıllık memurum o ise aday memur işte baştan sorun olmayan herşey tek tek sorun olmaya başladı..ona deve kuşu gibi kafasını kuma gömdüğünü söyledim içim rahat
    toparlanmam için dua edin bana..bide erkekler neden böyle biri bana anlatsın
    herşey güzel olacak..herşey güzel olacak..herşeeyyyyyy.....

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı chenn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anladığım şey erkek kadından mutlaka yaşca büyük olmalıymış ....o24 bnse 25yaşındaym..ve bn 3yıllık memurum o ise aday memur işte baştan sorun olmayan herşey tek tek sorun olmaya başladı..ona deve kuşu gibi kafasını kuma gömdüğünü söyledim içim rahat
    toparlanmam için dua edin bana..bide erkekler neden böyle biri bana anlatsın
    Geçmiş olsun chenn,demek bunlarıda yaşaman gerekiyormuş .

İnsanın bir anda bulutlardan yere çakılması çok acı ama ne yazıkki şu an elinden uzulmekten başka bir şey gelmiyor .

Böyle davrandıgı için mutlaka bir şeyler var ,ama nedir onu ancak o anlatırsa bileceksin .Seninde dedigin gibi biraz zaman geçsin ondan sonra ara konuş ,sebep nedir neden böyle yaptın diye içinde ne varsa dök .

Hiç olmazsa için rahatlar acabalar aklında kalmaz .

Ben hep şunu savunuyorum ,erkek kadından en az 4- 5 yaş buyuk olmalı ,4-7 yaş arası oldukça ideal sayılır .Çunku kadınlar daha çocukluktan aile kurmaya anne olmaya alışkın olarak yetişiyorlar evcilik oyunu sayesinde o rolleri çok daha erken benimsiyor ve aile kurmanın hayaliyle buyuyorlar .

Oysa ya erkekler ,tam tersi aile kavramı onlar için anne babadan kardeşten ibaret .Böyle oluncada bir kızla bir araya gelip evlilik kararı alıncaya kadar evlilik onlardan çok ama çok uzak .

Birde egerki çevrelerinde olumsuz ornekler mevcutsa evlilikten korkar hale gelebiliyorlar ,sorumluluk almaktan kaçınıyorlar .

Bir diger konuda erkek çocukları buyutulurken duygularını açıklamamaları ,ne olursa olsun olaylar karşısında duygusuzmuş gibi davranmaları acılarını içlerine gommeleri gerektigi soylenerek yetiştiriliyolar .

Buda erkegin duygularını açıklayamamasına karşısındaki kızı anlayamamasına neden oluyor .

Eskiden babanın sevgisini çocuklarına belli etmesi çok ayıp zihniyeti hakimdi ve ne yazıkki o donemde babalarda evlatlarda bu sevgiden mahrum bırakıldılar ,çok şukur bu duşunce yavaş yavaş kaybolup gitmekte .

Baba evladını istedigi gibi sevip okşayabilmekte ,artık erkeklerinde duyguları olduguna,onları dışa vurmanın hiçte ayıp olmadıgına başta anne-teyze -ablalar olmak uzere herkesin kabullenmesine sıra geldi .

Bunlar bir anda degişime ugramayacak dogal olarak ama bir yerlerden başlamak gerekiyor .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Cahillik Dönemi Minnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ailenin onay verip sonrada geri çekilmeleri ilginç doğrusu bana aile içinde bir problem olabileceğini düşündürüyor seninle direk ilgisi olmadığını düşünüyorum.

alsında telefonda sürmesi uzakta olması sağlıksız bir ilişki için. tanıyamazsın anllatıığı kadarıyla inanmak zorundasındır ona. insanlar üç dört yıllık ilişkilerden sonra sen benden daha iyisini hak ediyorsun deyip kolayca çıkabiliyorlar birbirlerinin hayatından . şanslısın ki aranızda paylaşım az yani telefonda bir ses olarak kaldı çoğunlukla. kurudğun düşlerin birden yere düşmesidir seni üzen , kimbilir doğru insanı bulmak için belki çok yanlış insanla zamanımız geçecek. bugünlerde en çok dinlediğim şarkı musa eroğlundan unutursun mihribanım. gurur meselesi yapmayın iletişime geçin diyeceğim ama gördüğüm kadarıyla ondan yana adım yok . empati yaparsam eğer beklerdim sadece bazen erkekler sorumluluğu görünce kaçabiliyorlar. bırak o seni arasın . elinden geleni yapmışsın .

sevgili arkadaşlarım yorumlarınız için çok çok teşekkür ederim.....
    9şubat öyle haklısınız ki..ailesinde 2boşanma var kuzeni ve dayısı..zamanla toparlanacağım ve yeni hayaller kuracağım inş..
    minnie ailesi hala beni istiyo geri çekilen yok ama çocuk çekildi az önce bizi tanıştıran arkadaşım aradı onu tembihlemişler kızın umudunu kırma bizim salak aklını başına alır neyi kaçırdığını anlar döner diye..
    yarinimsin..dediğin gibi sessiz kalıp bekleyeceğim arama yada msj yok söz verdim kendime inş tutarım

belki böylesi daha hayırlı belki ilerde daha büyük sorunlar yaşayacaktık ..bu kadar hızlı hayal kurmamalı insan bunu öğrendim bu bile yeter..avutuyorum kendimi...ne demişler sevdiğini serbest bırak dönerse senindir dönmezse hiç senin olmamıştır.......kendi haline bıraktım..bnde kendimi toplayıp ne istediğimi bir kez daha düşünmeliyim galiba...erkekler evlenmekten korkuyoooo...kendilerini hazır hissetmeleri için biraz rahat bırakalım

Merhabalar..Hikayeniz beni çok etkiledi..Üzücü bir hikaye ama hayatta her an süprizler olabilir...Yani hayatta olmaz diye bir şey olmaz..bunu hem iyi hemde kötü anlamda düşünebilirsiniz..Erkekler neden böyle yapar? sorusunun cevabına gelince erkekler evlenecekleri kadının mükemmel olmasını tam anlamıyla içlerine sinmesini isterler..ve evliliğe gidinceye kadarki her aşamada karşılarındaki kızı yada kadını tartarlar..Bu süreçte türlü türlü iltifatlar ederler, aşkını sevgisini ilan ederler fakat asla emin olmamak lazımdır çünkü evliliğe gidene kadar hiç bir şey kesin değildir..birde çoğu kadın cinsellik konusunDA HATA EDER.erkekler zor olanı peşinden koşulanı sever..yani cinsel anlamda hemen elde etmek onları dişiden uzaklaştırır..

mrb colours 2004, güzel bir noktaya değinmişsiniz aslında..evet kalkıp onun yanına gitmem büyük hata oldu çk pişman olsamda olan olmuştu..çantada keklik durumuna düştüm belki bu yüzden yorumunuz için teşekkürler.....

Karar Dönemi gülenay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

chennnn üzülme lütfen...bak sende demişsinya özgür bıraktım dönerse ebediyyen senin olacaktır ama dönmezse o zaten hiç senin olmamıştır.canım benim çok üzüldüm yaşadıkların için ...kendine söz geçir ve arama ....biliyorum bu çok zor bişey ama .
    dualarım seninle
    Öyle güzel sahneler kuruluyorki;
    bakan kendi maskaralığına gülüyor....

Karar Dönemi

Ben bir erkek olarak cevaplayım. Senin hoşuna gitmeyecek ama...Eleman senden daha fazla hoşlandığı birini bulmuş..Kusur abakma. Sıkma canını. Her zaman giden kaybeder bence..

gülanay teşekkür ederim desteğin için..daha iyiyim gün geçtikçe..

selçuk 81 senin fikrine saygı duyarım ilk akla gelebilecek bi yorum olmuş ama öyle bi karakterde değil hiç kız arkadaşı olmamış biri..ve iş sebebiyle öyle kızlı bi ortamı da yok..sessiz sakin içine kapanık bi tip..internetle de hiç ilgili biri değil..eski kız arkadaşına dönmüş desem o da değil...kaybettiği kesin de
    içi yanan şu an benim

Sayfa 1/3 123 SonSon