Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Anti sosyallik mi bilmiyorum ama kesinlikle yardıma ihtiyacım

Karar Dönemi

Exclamation Anti sosyallik mi bilmiyorum ama kesinlikle yardıma ihtiyacım

Öncelikle merhaba arkadaşlar açtığım konuya ilgi gösterip okuma zahmetinde bulunduğunuz için teşekkür ederim.Bu sene liseye yeni başladım gölcükte oturuyorum fakat lise için yahya kaptana gidiyorum her neyse okul başlayalı 2 ay oldu ve ben hala okula alışamadım okulu bırakın... 6 aydır sadece 1 tane arkdaşımla görüştüm ; yaşıtlarımın hepsi ya mesaj çekiyor ya da arkdaşlarıyla buluşuyor benim nedense hiç öyle arkdaş ortamım olmadı (belki çok okul değiştirdiğimdendir) Gel gelelim konuya anti sosyal miyim değil miyim? İl,ilçe genelinde münazara yarışmalarına katıldım hatta birinci olduk 300-400 kişinin arasında çok rahat konuştum aynı şekilde okulun şiir dinletisinde 200 kişinin arasında hiç heyecan yapmadan konuşabiliyorum unuttuğum zamanda bir okadar rahat konuyu izah edebiliyorum fakat arkdaş E-Dİ-NE-Mİ-YO-RUM aynı şekilde yıllardır msn ve facebookum var fakat daha hiçbir arkdaşım(!)öylesine mesaj yazmadı ya sevgilisniden ayrıldığı zaman n' yapabilirim ve ya ders konusunda soru soruldu,sizin anlayacağınız benim hiç arkadaşım yok NE YAPMALIYIM ??

Cahillik Dönemi balık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ya bunun antisosyallikle alakası yok bence. Yani bilmiyorum bilgi sahibi misin de bu konuda, o daha farklı bir şeydir.
    Arkadaş bulamamanın kendince nedenlerini bulabiliyor musn?
    Örneğin arkadaş ortamlarında sıkılır mısın? Yalnızlıktan daha mı çok hoşlanıyorsun? Arkadaş ortamında olmaktan, arkadaşlarla aktivitelere katılmaktan, sohbet etmekten zevk almıyor musun?
    Şimdiye kadar böyle bir sosyal ihtiyacın olmadığı için arkadaşın olmamış olabilir. Yani aralarına girip sohbet etme, arkadaş edinme ihtiyacın olmamıştır, bu şekilde sürdürmüşsündür, işte birkaç arkadaşınla arada bir görüşmüşsündür. Ama bu sorun olduğu anlamına gelmez illa da. Arkadaş bulmaman hayatında bir sorun teşkil etmeye başlamışsa, bu durum artık seni rahatsız ediyorsa bunla ilgili çözümlere gidebilirsin. Çevrende bulunduğun ortamlarda bu tür girişimlerde bulunabilirsin. Eğer girişimlerinde sorunlar çıkıyorsa bir uzmandan destek alabilirsin. Benim diyeceklerim bunlar, kolay gelsin
    Hayatı emen karanlık.

Karar Dönemi yagmurr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mutlaka sınıfınızda içinin ısındığı,arkadaş olmayı istediğin biri vardır.

İlk selamı sen ver,havadan sudan muhabbetler aç.Mutlaka konuştukça ortak ilginiz olduğu alanlar çıkacaktır bunu fark et ve bu konulara yoğunlaş o zaman bakalım ne oluyor

10 yıldır 2 tane kankam var tecrübe ile sabittir.Gelişmelerden de haber verirsin...

bir zmanalar bende böyleydimm..hiiç arkadaş edinemezdm lisedeyken kızlar hep aptal gelirdi erkeklerle daha iyi anlaşırdm en azndan onlar beni anlardı..bu bence yaşıtlarndan olgun mantıklı düşünmekle alakalı bunu ben daha sonra bir çok insanda da gördüm..ama tabiki arkadaşsız insansız hayat geçmez..onlar msj atmıyorsa sen at,ilk adımı sen at gerisi mutlka gelir zaten

Karar Dönemi

Teşekkürler arkadaşlar pazartesi günü bu önerilerinizi uygulmaya çalışacağım Sağ olun

Karar Dönemi

Daha demin eskiden benim için çok değerli olan bi arkadaşımla konuştum tıpkı rafa kaldırılmış bi kitap gibi aradan geçen yıllar sadece tozlandırmış ve ben olgunlaşmışım kitabın içeriği hala aynı ama anladıklarım gelişmiş yaklaşık 3 saat konuştuk ve beynimde ki bütün sorunları bi an için unuttum cidden arkadaş çok önemli bişeymiş yani az olsun ama öz olsun derler ya iste onun gibi çünkü bazen 1 kişi bütün dünyadan değerli olabiliyo burda zahmet edip yazı yazanlara ne kadar teşekkür etsem az teşekkür ederim ilgilenen herkese

Karar Dönemi

bende Balik Arkadasin Dedigine Katiliyorum. Yani Konu cok Kapsamli ve Detayli bir Konu. Butun Detaylari Bilmeden Yorum yapmakta cok zor tabiki. Ancak Devamli bir Okul degisikliginin olmasinin bir Etkeni Olabilir. Yani Kisinin Devamli o0kul degistirmek Zorunda Kalmasi Kisinin Kendi Icinde Kendi kendini Hapis etmesine Kendini Kilitlemesine Sebeb olabilir. Yani Demek istedigim. Ornegin Sen bir Okula gidiyorsun, Ordaki kisilerle Uzun cabalar Sonucunda Bir Arkadaslik Kuruyorsun , Yeni Olusan bu arkadaslik daha tabiri Caizse Daha Dogmadan Anne Karnindan Cikmadan Sen Hemen Baska bir Okula Surulmek Zorunda kaliyorsun. Ve Yeni Gittigin Okulda Yine Ayni olaylari Tekrara tekrar yasiyorsun. Ve Artik belirli bir Noktadan Sonra Kisi Psikolojisinde Bir Isyan bayragi ceker, Ve kendi kendine Sunlari Soyliyebilir : "Ben her gittigim Okulda Devamli tam bir Arkadaslik Kuracagim Anda Baska bir Okula Gitmek Zorundsa kaliyorum, Artik Yeter Artik Biktim Ve birdahada Hicbir Girimde Cabda Bulunmayacagim Cunku Yaptigim her caba basarisizlikla Sonuclaniyor Dolayisyla Bundan Sionra Hicbirzaman basaramayacam" Kisi bu Isyan Bayragini PSikolojisinin Derinliklerinde Cektikten Sonra Artik Yeni Bir Arkadaslik Icin Butun kapilarini Ardina Kadar Kapatir Ve Tamamyile Bir Onyargili Yaklasim Icerisinde olur.
    Aslinda Bu Biraz Da soyle bir Duygudur.
    Kisi Bugune Kadar Yasamis oldugu O Aciyi birdaha Kesinlikle Hissetmek istemez birdaha O Aciyi Yasamak Istemez , Bundan doalyida Hergun olmeyi Bir Defa Olmeye Tercih eder.
    Yani Dmeek istedigim Sen Diyorsunki Ben hicbir sekilde Bir Arkadaslik Kuramiyorum. Belkide Sen Artik Arkadaslik kapisini Demir Zincirlerle Ardina Kadar Kilitlemissindrir Ve acmak Istemiyorsundur, Veya Anahtar senin Cebindedir Ancak Sen Anahtarin cebinde Oldugunu Bilmiyorsundur.
    Yani Hergun olmektense bir defa Olmek belkide Sorunun Cozumudur. Yani Herzaman yasanilan Maglubiyet belkide busefer OLmiyacaktir.

Ben Senin Hakkinda Detayli bir Bilgiye Sahib degilim bundan Doalyi da Varsaim Uzeri bir Yorum Yaptim, Belkide Yapmis oldugum Yorum Senin Sorununa Hicbirsekilde Hitab etmiyordur, Ancak ben Yinede Yazmak istedim. Umarim Sorununu En kisa Surede Yenersin.

arkadaşım antisosyal kişilik bozukluğu yla çekingen kişilik bozukluğunu birbirine karıştırmışsın öncelikle bu iki kavram hakkında bilgi edin..

Karar Dönemi

Arkadaş edinmek zorunda değilsin.
    Bunu bir problem olarak görmeye başladığın için arkadaşım yok diye takmışsın.
    Benim arabam olmaması gibi.Herzaman herşeye gerek yok otobüsü kullan..
    Anlık arkadaşların olsun günlük saatlik olmasada olur önemli olan senin hangisinden zevk aldığın.

Yanlızlık mı? Arkadaşlık mı?

Biri yüzüne arkadaşın yokmu diye sorduğu için mi bu şekilde taktın? Örneğin; Benim arkadaşlarım var ama çoğu zaman yanlız takılmayı severim.Anlık biriyle mesajlaşmak zorunda değilsin ilkokulu geçtik
    -Aşkım npysn.
    -Wc..

Kafana göre takıl arkadaş olucaz diye kasmana hiç gerek yok.

İnsan mutsuz olduğunda eksik birşeylerini arar arkadaşmı sebebi emin misin ? O zamana kadar arkadaşssız yaşayabildiysen..
    Bazen herkesin doğrusu, senin doğrun demek değildir.

Karar Dönemi misterioso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    East Europe

Antisosyalikle uzaktan yakından alakası yok . Belki de boş lakırtı arkadaşlıklar değil , sana bişeyler katacak arkadaşlıklar istiyorsundur .
    STATUS EXCESSU IN TRANCE

Sayfa 1/2 12 SonSon