10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kombo Menü

IDDQD
    Guest

Question Kombo Menü

Benim şöyle bir derdim var. Bilgisayar başına geçtiğimde, bütün işlerimi unutup kombo yapıyorum.

Kombo dediğim ise şu:
    1- e-psikoloji.com/forum/yeni mesajlar
    2- sosyal-fobi.net/forum/ yeni mesajlar
    3- facebook.com/
    4- mail.google.com
    5- 1'den devam

Bir değil iki değil. Bütün vaktim şu dört siteye bakmakla geçiyor. Sanki bir şey varmış gibi. Yani varda biraz ..kunu çıkarıyorum işte. Saat 1.30 bilgisayarın başına 20.00'de geçtim. Şimdiye kadar kombodan farklı bir şey yapmadım. Arada baharat olarak bobiler ve inci'ye girdim. Başka bir şey yok.

Bu ne tür bir manyaklıktır? Ne önerirsiniz?

IDDQD
    Guest

Bu arada iki gündür başım tarif edilemez derecede ağrıyor. Buna rağmen bilgisayar karşısındayım. Bilgisayar ekranı dahil bütün ışıklı nesneler bulantı yapıyor. Kısaca migrenim var ve depresyonum sınırda bu yüzden baş ağrısından kurtulamıyorum. İlaçlar da bir halta yarayamıyor.

goffee
    Guest

ben sadece agrı kesici öneririm.
    başka öneriye ihtiyacın yok.
    bende böyle yapıyorum hadi böyle yapmıyorum farklı yapıyorumdur ama bende sistemli dolanıyorumdur farkına varmadan.
    noluyoruz şimdi saplantımız yok saplantımı yapalım bunu?
    umrumda bile olmaz cok dha önemli sorunlarım var.
    eşegin aklına karpuz kabugu sokma unutma bende hala OKB li sayılırım

Cahillik Dönemi devhis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çık gez kombo menü benzetmenle gene yardın beni
    ✿⊱ Anladım ki susmak bir cüsse işi. Derin denizlerin işi. Sığ suları en hafif rüzgarlar bile coşturabiliyor. Derin denizleri ise ancak derin sevdalar. Anladım ki, derin ve esrarengiz olan her şey susuyor. Anladım ki susan her şey derin ve heybetli...
    ✿⊱ Bazılarının sadece normal olmak için ne büyük çaba sarf ettiğini kimse fark etmiyor.
    Albert Camus

Karar Dönemi Banlıcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

arada towerdefence.nete gir

Cahillik Dönemi balık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı IDDQD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada iki gündür başım tarif edilemez derecede ağrıyor. Buna rağmen bilgisayar karşısındayım. Bilgisayar ekranı dahil bütün ışıklı nesneler bulantı yapıyor. Kısaca migrenim var ve depresyonum sınırda bu yüzden baş ağrısından kurtulamıyorum. İlaçlar da bir halta yarayamıyor.
    Migren'i olanlar ağrı kesici alır genelde ama alınan ağrı kesicilere vücut bir süre sonra duyarsızlaşıyormuş. Netten bakınca migreni tetikleyen ve de migren sırasında alınması faydalı olabilecek besinlerle ilgili bir yazı buldum, paylaşmak istedim:

Migrene neden olan başlıca üç etken var. Yüksek tuz, tiramin, alkol ve besin alerjileri. Paket çorbalar, konserve ve sebze etler kaçınılması gereken besinlerin başında geliyor. Yüksek seviyede tiramin içeren bakla, fasulye ve olgunlaşmamış peynirlerden uzak durmak gerekiyor. Aynı şekilde çay, kahve, kola ve çikolatadan da uzak durmakta fayda var.

Akşam yemeğini en geç saat 20.00'de, yavaş yavaş yiyin. Mümkün olduğu kadar dışarıda yemek yemekten kaçının.

Beklenen bir krizden yaklaşık üç gün önce, bir günlük meyve ve sebze orucu tutun. Sonraki iki gün şunlardan kaçının: Kahve, şeker, peynir ve süt, mayalı ürünler, narenciye, konserve ürünler, kızarmış yiyecekler, baharatlı yiyecekler, fıstık, alkol.

Kriz döneminden önceki 4 - 6 hafta içindeki her haftada 1 gün bol bol su için. Kriz sırasında 2 kivi, 1 orta boy elma yiyin. İlk belirtilerin gözlenmesinden önceki üç gün boyunca, günde iki defa naneli yeşil çay için.

Masaj rahatlatır

Krizden önceki üç günlük dönemde, baş bölgesindeki kan akışını geliştirmek için en az bir defa boyun ve omuz bölgesine derin doku masajı yaptırın. Krizden önce sertleşen boynun rahatlamasına yardım edecektir. Fırsatınız olursa yürüyün ya da yüzün. Gece geç vakte kadar uyanık kalmaktan kaçının.

Ağrılı günlerde ne yemeli?
    • Sebze çorbası
    • Rafadan yumurta
    • Patates ve diğer sebzelerin püreleri
    • Izgara balık
    • Muz, elma ve armut
    • Papatya ve nane çayı
    • Bol su

Aralarda ne yenmeli?
    • Havuç, kereviz, kahverengi şeker, şekerli gofret, yulaflı kurabiyeler, pirinçli puding.

Ne İçilmeli?
    • Asitsiz, alkolsüz içecekler, elma suyu, bitki çayları.

Bir de bunu okuduğum sitede, migrene sebep olan veya tetikleyen yiyeceklerle ilgili bir alerji testinden bahsediyordu. Bu testle hangi besinlere duyarlısın ve hangi besinler migrenini tetikliyor, hangi besinler migrenine iyi geliyor bunlar araştırılıyormuş. Site şurası: http://www.bakterim.net/saglik/16994...iyecekler.html
    Konu balık tarafından (05-11-2010 Saat 08:03 PM ) değiştirilmiştir.
    Hayatı emen karanlık.

IDDQD
    Guest

Teşekkür ederim balık. Bu mesaj için değil de desteğin için ne kadar teşekkür etsem azdır. İyi ki varsın.

Bu yazıya gelirsek; eminim ki konusunda uzmanlaşmış nörologlar, yılların tecrübesi ve birikimini katarak bu yazıyı hazırlamıştır. Fakat hiç migren ağrısı çektiklerini zannetmiyorum. Çünkü burada "zararlı", "uzak durulmalı" denen besinler genellikle migren nöbetinde ağrımı hafifleten şeyler. Bunlardan en etkilisi de çikolata. Ama bu aralar bana çikolata yasak. Migrenden değil de işkembeden yasak ama.

Cahillik Dönemi balık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı IDDQD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim balık. Bu mesaj için değil de desteğin için ne kadar teşekkür etsem azdır. İyi ki varsın.

Bu yazıya gelirsek; eminim ki konusunda uzmanlaşmış nörologlar, yılların tecrübesi ve birikimini katarak bu yazıyı hazırlamıştır. Fakat hiç migren ağrısı çektiklerini zannetmiyorum. Çünkü burada "zararlı", "uzak durulmalı" denen besinler genellikle migren nöbetinde ağrımı hafifleten şeyler. Bunlardan en etkilisi de çikolata. Ama bu aralar bana çikolata yasak. Migrenden değil de işkembeden yasak ama.
    Migrene iyi geliyorsa arada yemenin zararı olmaz ya mavi yeşil'in şekersiz ve yağı azaltılmış çikolatası var ondan da yiyebilirsin bak. Bitter yiyebilirsin, daha az kalorili daha yoğun çikolatalı. Başının ağrısı da geçmiştir umarım.. Görüşürüz...
    Hayatı emen karanlık.

Karar Dönemi broken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Migrenin çeşitli sebepleri olabiliyor, yenilen herhangi birşey tetikleyebiliyor ve kişiye göre çok farklı nedenleri olabiliyor...

Nedeninin ne olabileceği konusunda doktora görünmeniz daha iyi olur.

Kolaylıkla atlatmak için;

-sık sık derin soluyun, diyaframdan alacağınız nefes, kanınızdaki oksijeni artırır, rahatlamanızı sağlar
    -günlük rutin yürüyüşler yapın veya fiziksel olarak sizi rahatlatan egzersizler deneyin
    -sakinleşin, bilgisayardan uzaklaşıp biraz doğayı ve kendinizi dinleyin
    -farklı yerlere gidin, farklı insanlarla gezin, arkadaşlarınızla zaman geçirin
    -erken yatıp, erken kalkın ve fazla uyumamaya dikkat edin
    -doğal besinler almaya çalışın, bunun yanında migrene iyi gelen krizantem, zencefil gibi bitkilerden faydalanın.
    -bir de ibadet gevşemenizi ve rahatlamınızı sağlar

ve unutmayın, migrenin tetiklenmemesi için denge çok önemli...

Alışkanlıklar konusunda ise;

eğer değiştirmek istediğiniz bir alışkanlığınız varsa bunun için önce onun zararlarını içeren bir liste yapın. Sonra terk etmeniz halinde kazanacağınız faydaları belirten bir yazı yazın ve yerine koyacağınız alışkanlığı yazın. Bu listeleri sık sık okuyup, beyninizi alışkanlığınızın kötü olduğuna inandırın, beyniniz onun faydalı değil zararlı olduğuna ikna olmalı... bunları okumanın yanında kendinizi bu alışkanlıklardan kurtulmuş halde hayal edip bunları zihninizde canlandırın.

Bu şekilde yaşamaya çalışın, düşseniz de tekrar kalkın ve devam edin. Gerekirse destekçileriniz ve zorlayıcılarınız olsun. Arkadaşlarınızdan destek isteyin bu konuda ve kendinizi yarın ölecekmiş gibi düşünüp zorlayın kendinizi. Ayrıca yeni yaşama biçiminizden sizi uzaklaştıracak şeyleri terk edin ve sabırlı olun. Zamanla bunlardan kurtulacaksınız...
    fihi ma-fih