7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Öğrencilik ve sosyal fobi!!

Karar Dönemi

Standart Öğrencilik ve sosyal fobi!!

(Bu yazıyı sosyal fobiye hasta insan gözüyle bakan psikiyatri doktorları okumasın.çünki onlar için biz birer deney tahtası + para kaynağıyız)

arkadaşlar foruma yeni katıldım.ama sosyal fobi bana bayadır katılıkarkadaşlar bu lanet hastalığı anlatmama gerek yok bilen biliyordur bilmeyen ise ne kadar anlıyorum dese de yaşamadan anlayamaz..Arkadaşlarım ben bu hastalığı 12 senedir çekiyorum.uzun bir zaman bunun bir hastalık olduğunun bile farkında değildim.bir gün internette rastgele dolaşırken karşılaştım ve araştırmaya başladım.şuan üniversite 2.sınıftayım. ortaokulu okurken öğretmen bana bir soru sorduğunda veya tahtaya kalktığımda yüzümün kızardığı için arkadaşlarımın gülme seslerini yine kızardı demelerini tenefüste benle domates diyerek dalga geçtiklerini dün gibi hatırlarım.bu lanet olası hastalığın farkına lise2'de vardım.o zamana kadar bunun bir hastalık olduğunu bırakın bu lanetin bende doğuştan var olduğunu düşünürdüm.ne yapıp edip kendimi ssk hastanesindeki piskiyatri doktora attım.derdimi öyle bir anlatıyorum ki sanki yağmurdan sonra akarsuların coşmuş bir şekilde akması gibi.sanki doktor beni hiç umursamıyor gibiydi.en sonunda reçeteye lanet olası bir ilaç yazdı ve o ilaç PAXİL di.öğrencilik hayatımı bitiren ilaç..sayısal yeteneklerimi körelten ve aşırı derecede boş konuşmamı sağlayan ilaç ama aynı ilaç sosyal fobiyide bitiren ilaç.zerre kadar yüz kızarması bırakmayan insanın yüzünü eşşek derisi gibi kalın yapan ilaç.bu ilaca artık tapmıştım ne ben ondan ne de o benden ayrılabiliyordu.okuldaki başarım tabanlara düşmeye başladı çünkü yan etkisi benim ders çalışmamı engelledi.matematik olarak sıfırdım.en sonunda öss'dende sıfır çektim.işte ozman bu ilaçtan kurtulmam gerektiğini anladım.bu ilacı bıraktım CİPRALEX,FULSAC,PROZAC,SEROXAT ilaçlarını denemim ama hiçbiri işe yaramadı.ben eski yüzü kızaran kızlarla konuşamayan 7 yıldır sevdiği kıza bir kez olsun seni seviyorum diyemeyen ben olmuştum.ama sayısal düşünme kapasitemin paxili bırakınca arttığından adım gibi emindim.tekrar össye hazırlandım bir yıl daha dayandım bu yüz kızarmasına ve sınawı kazandım.arkadaşlar yaşadığım o zamanları düşündükçe yüreğim sızlıyor.aslında cok uzun ama kısa keseyim.şuanda exefor 150mg alıyorum çok az bir etkisi war sosyal fobiye.neden kullanıyorsun diye soracak olacaksanız kendimi avutmak için arkadaşlar sadece kendimi avutmak için.ilaç almazsam eğer yalnızken bile başımdan geçen kötü bir olayı düşünsem yüzüm kızarır.bu ilacın arkasına sığınarak geçip gidiyoruz..arkadaşlarım özetle size şunu söyleyeyim.eğer bu hastalıktan kurtulmak isterseniz bazı değerlerinizden fedakarlık etmelisiniz.ve kesinlikle ilaçsız çözümü olamaz bu hastalığın.bazı kafası geri basanlar kendime güvencim tam yeneceğim filan diye yazıyor.bu sadece bir anlıktan ibaret bir duygu bunu kendileride biliyor.bir gün ölmeden bu hastalığı yenmeyi başarırsam sizde formülünü açıklamayı kendime borç bilirim.bu hastalığın kökeni ; türk insanının aile yapısı+ailelerin çocuk büyütme bilgisi olmaması+ şiddet=SOSYAL FOBİ işte bizi biz yapan denklem bu ama bu denklem geçmişe dönük denklem bizlerin ise geçmişe gidip değiştirme imkanı olmadğı için mahkumuz..

Banned

aynı bennnnnnnn

Karar Dönemi

ilhanbey kardeşim benim tek isteğim yan etkisi olmayan,derslerimi etkilemeyen bir ilaç istiyorum ve hoca soru soruncada yüzümün kızarmayacağı hale getirmesi.sizce bu mümkün mü?

Karar Dönemi

öğrenci arkadaşlara tavsiyem yan etkisi ağır olan ilaçları kullanmayın(benim için paxildi sizin için başka bir ilaçta olabilir) her ne kadar sosyal fobiyi bitirsede kullanmayın onları.hastalığınız biter ama öğrencilik hayatınızda biter!!bize lazım olan yarayı iyileştiren ilaç.hem bu yarayı iyileştirirken hemde başka yerimizden yara açan ilaç değil.

Banned

ben şuan paxil kullanıyorum yan etkisi yok.her ilaç farklı bünyelerde farklı etkiler gösterir

Karar Dönemi

peki sosyal fobiye etkisi nasıl ilhanbey kardeşim?ben bu paxili alınca kendimi padişah gibi hissederdim.kızlarla aram müthiş olurdu ama aynı oranda derslerimde tabanda sürünürdü.ilacı bırakınca da ders notlarım yükselir bir kızla göz göze gelirim die yere bakarak yürürdüm.

Banned

paxil bende işe yaramadı kardaş