Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: konuşamıyorum

Karar Dönemi

Standart konuşamıyorum

29 yaşındayım ve konuşurken aşırı heyecanlanma durumundan bir türlü kurtulamadım konuşurken sanki beynimi kullanamıyor gibiyim düşünmeden otomatik cevap verip geçiyorum sonradan niye böyle demedim niye şöyle bir cevap oturtmadım diye ah vah ediyorum aşırı heyecan bir türlü geçmedi ses tonumu hiç sevmiyorum onunda büyük etkisi var bu konuda ama ses tonumu değiştirmek tabiki elimde değil böyle olunca tabiki kimse konuşmak istemiyor benimle ve antisosyal bir kişilik oluyorum hazır cevaplılık ve pratik zeka kavramarı yok bende ne yapabilirim ?
    ha bu durum kızlara hep itici gelmiştir konuşamamak ve ses o yüzden o konuda çok kaybettim

goffee
    Guest

tam olarak sorununu anlamadım.
    neden birilerini oturtmak istiyoırsun?

neden heyecanlanıyorsun?
    birde ses tonu derken kasteddiğin nedir?
    yüksek ses tonu mu yada tiz ses tonu?

Karar Dönemi

Alıntı goffee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tam olarak sorununu anlamadım.
    neden birilerini oturtmak istiyoırsun?

neden heyecanlanıyorsun?
    birde ses tonu derken kasteddiğin nedir?
    yüksek ses tonu mu yada tiz ses tonu?
    hazırcevapllık diye bişey varya bir laf söylenirse anlık cevap veremiyorum beynim o an duruyor sanki
    sesin kalın veya ince oluşu değil tınısı kötü itici

Karar Dönemi

Alıntı faraza_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle kendini kabullenmelisin. Herkesin sesi güzel olsa ses sanatçılarının bu kadar önemi olmazdı. Diğer yandan heyecanlanmanın nelerden kaynaklandığını tespit etmelisin. Heyecanda seste ve hareketlerde dözensizliğe neden olabilir. Ayrıca her durumda mı oluyor bunlar mesela annenle veya kardeşinle konuşurkende aynı şeyler oluyor mu? Yoksa önemsediğin yada önemli olduğunu düşündüğün konuşmalardamı gerçekleşiyor bahsettiklerin.
    ailem dışında konuştuğum herkeste oluyor
    sanatçı olacak ses istemiyorum tabikide sıradan bir ses olsun isterdim çoğu insan lafımı tekrarlatıyor zaten

goffee
    Guest

Alıntı nico1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hazırcevapllık diye bişey varya bir laf söylenirse anlık cevap veremiyorum beynim o an duruyor sanki
    sesin kalın veya ince oluşu değil tınısı kötü itici

seni eleştiriyorlar mı?
    yani seni eleştrdikleri yada kötüledikleri için felan mı gerekiyor bu?
    yoksa başkaları yada başka konular hakkında birşeyler için mi gerekiyor?

Karar Dönemi

Siz anti-sosyal bozukluk ile a-sosyalliği birbirine karıştırmışsınız. Anti-sosyal bozukluk bir kişilik bozukluğu olup, aslında ciddi tedavi gerektiren bir rahatsızlıktır.

Karar Dönemi

Kendimize öğrenmek, gelişmek ve değişmek için gereken zamanı vermemek kendimize yaptıgımız en büyük haksızlıktır

Karar Dönemi psk_kagan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı nico1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    29 yaşındayım ve konuşurken aşırı heyecanlanma durumundan bir türlü kurtulamadım konuşurken sanki beynimi kullanamıyor gibiyim düşünmeden otomatik cevap verip geçiyorum sonradan niye böyle demedim niye şöyle bir cevap oturtmadım diye ah vah ediyorum aşırı heyecan bir türlü geçmedi ses tonumu hiç sevmiyorum onunda büyük etkisi var bu konuda ama ses tonumu değiştirmek tabiki elimde değil böyle olunca tabiki kimse konuşmak istemiyor benimle ve antisosyal bir kişilik oluyorum hazır cevaplılık ve pratik zeka kavramarı yok bende ne yapabilirim ?
    ha bu durum kızlara hep itici gelmiştir konuşamamak ve ses o yüzden o konuda çok kaybettim
    konuya biraz farklı bir açıdan yaklaşmak istiyorum. muhtemelen sesinizi beğenmemenizin altında konuşma esnasında vurgulamaları yerinde yapamamaktan kaynaklanıyordur. bu konuda egzersiz yapmanızı tavsiye ederim size. vurguları düzgün ve yerinde kullandığınızda sesinizin aslında tahmin ettiğiniz gibi kötü olmadığının farkına varacaksınız ve buda başkalarıyla konuşmalarınızda kendinize olan güveni pekiştirerek içinizdeki o kaygıyı azaltarak daha rahat iletişim kurmanızı sağlayacak... saygılarımla

Karar Dönemi

bendede olur ama sadece benim için çok özel kişilerin karşısında....
    evde aynanın önünde denemeler yapıyo musun?

Karar Dönemi aragorna88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Tanımlanamıyor

Bendede heyacanlanma sorunu vardım.S.a demem 1 saniye bile sürmüyordu.Utangaçlıktan dudak ucuyla konusuyordum.
    Bİ BAKTIM ETRAFA ALLAHIN ÖZÜRLÜLERİ ağızlarını ters,düz çevirerek konuşuyor.Mal mal espiriler yapıyor.

Sonra kendi kendime dedim.**LAN SENİN ŞU ALLAHIN ÖZÜRLÜLERİNDEN NEYİN EKSİK**.Başladım kitap okumaya.Dişlerimin arasina kalem koymaya.
    3 hafta dershane tatilimiz vardi.BU konuşma olayini 3 haftada hallettim.
    Dershaneye girdim.Hoca fıkra anlatinda gülek dedi.Birden parmagım havaya kalktıVe herkesi şaşırtan bir konuşmayla anlattım.

Dostum sana önerim BU OLAYI KAFANDA bitirmen.Ve uygulamaya geçmen.

Sayfa 1/2 12 SonSon