5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Sen Kimsin...!!!

Karar Dönemi psk_kagan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Sen Kimsin...!!!

İnsan… Her haliyle duygu yüklü bir varlık…Yeri geldiğinde üzüntüden gözyaşlarını hiç acımadan dökebilecek kadar, kimi zaman ise aynı gözyaşlarını mutluluktan dökebilecek kadar karmaşık bir varlık….

Gün gelir mutluluk sarar dört bir yanını ve her şey o kadar güzeldirki… Ama bu mutluluğun ardından büyük bir üzüntünün kendini bulacağını düşünecek kadar negatif, ve gün gelir üzüntü sarar çevresini apansız… Ama bu üzüntünün arkasının mutluluğa dönüşeceğini değil hiç bitmeyeceğini düşünecek kadar olumsuz…

Ve işte kendimize asıl sorulacak soru… KİMSİN SEN…?

Cevap ise aslında o kadar basit ki… Ne olursan ol her haliyle İNSANSIN sen…

Bilge Kağan BÜYÜKKELEŞ

Psikolog

http://terapi.com/scr/terapist_detay...aganbuyukkeles

Hydra
    Guest

Bazen bende çok fazla düşünüyorum bu soruyu.Sıkıntılı bir gün geçiriyorsam ya da birileri tarafından üzülmüşsem ve sevdiğim için ödün vermeye başlamışsam direk kendime bu soruyu soruyorum.

Acaba bu soruyu bir olay ya da insan vasıtasıyla sormaya başladığımızda onları hayatımızdan çıkarmak mantıklı mıdır psk_kagan?

Alıntı işteöyle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dünü düşünüp sabrını bitirme ...
    yarınını da düşünüp sabrını yirtirme ...
    sabrını zamanı gelince kullan ...çok ihtiyacın olacak...
    sadece bugünü nü yaşa ...
    içimden böyle cevap vermek geldi ....
    iyi soru biliyomusun ...kimsin sen ,???? .....düşündüren bi soru .,kimim ,neyim, niye ... İNSANNNN ......
    ya sen benim kusuruma bakma ...maksadım seni bozmak değildi ...
    kendine iyi bak ....))
    beni bozduğunuzu düşünmüyorum hatta kelimelerinizde bozulacak birşeyde göremedim doğrusu. neden öyle dediniz.? yoksa bazı cümleleri kurduğunuzda sizde uyandırdırğı anlam veya söyleyiş amacınızmı farklı diye düşündüm sadece...

Alıntı Hydra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bazen bende çok fazla düşünüyorum bu soruyu.Sıkıntılı bir gün geçiriyorsam ya da birileri tarafından üzülmüşsem ve sevdiğim için ödün vermeye başlamışsam direk kendime bu soruyu soruyorum.

Acaba bu soruyu bir olay ya da insan vasıtasıyla sormaya başladığımızda onları hayatımızdan çıkarmak mantıklı mıdır psk_kagan?
    Sayın hocam aslında insanları hayatımızdan çıkarmaktansa onlara bir sınır koyabilsek sanırım daha doğru olur diye düşünüyorum...

Hydra
    Guest

Alıntı psk_kagan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın hocam aslında insanları hayatımızdan çıkarmaktansa onlara bir sınır koyabilsek sanırım daha doğru olur diye düşünüyorum...
    Ben yapı gereği insanlara sınır çizemiyorum.Mesela üzüldüğüm bir duruma sebep olan insan varsa onunla ilgili elimden geleni yapıyorum.Bakıyorum olmuyorsa hayatımdan çıkarmam gerektiğini düşünüyorum.Daha çok yıpranıyorum çünkü.Sınır çizdiğimde,tam da o sınırın içinde oluyorum bu sefer ben kayboluyorum.Sanırım sınır çizmesini öğrenmek gerek ama nasıl?