10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: seni çok seviyorum...ama.........................nasıllllll lllll?

Karar Dönemi

Standart seni çok seviyorum...ama.........................nasıllllll lllll?

arkadaşlar nasıl nerden başlayım bilemedim,kötü bir ruh halindeyim son zamanlarda yardımınıza yorumlarınıza ihtiyacım var lütfen bi yol gösterin....
    Eşimi çok seviyorum fakat okadar özel sorunla ve hayatla boğuşuyoruzki birbirimizi incitir hale geldik ayrılalım diyoruz ikimizde yapamıyoruz birbirimizi çok seviyoruz ama aşamadığımız sorunlardan boğulduk birde alkol problemi yuvamı çok soğuklaştırdı...
    uzmandan desteği sırf ben alıyorum ama yeterli değil ben benlikten gittim iyice kafamı artık toplayamaz oldum hergün bavulumu topluyorum ama onu sorunlarıyla bırakamıyorum,bana hayat çok acımasız davrandı ben ona bunu yapamam ama bende anneyim oğlumla eşim arasındada kalmış durumdayım hem onla hem onsuz yapamıyorum...
    bukadarını yazacak takati bile zor buldum kendimde..
    lütfen biakılverin.
    Hayat sen ne çabuk harcadın beni...

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı gülfidan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar nasıl nerden başlayım bilemedim,kötü bir ruh halindeyim son zamanlarda yardımınıza yorumlarınıza ihtiyacım var lütfen bi yol gösterin....
    Eşimi çok seviyorum fakat okadar özel sorunla ve hayatla boğuşuyoruzki birbirimizi incitir hale geldik ayrılalım diyoruz ikimizde yapamıyoruz birbirimizi çok seviyoruz ama aşamadığımız sorunlardan boğulduk birde alkol problemi yuvamı çok soğuklaştırdı...
    uzmandan desteği sırf ben alıyorum ama yeterli değil ben benlikten gittim iyice kafamı artık toplayamaz oldum hergün bavulumu topluyorum ama onu sorunlarıyla bırakamıyorum,bana hayat çok acımasız davrandı ben ona bunu yapamam ama bende anneyim oğlumla eşim arasındada kalmış durumdayım hem onla hem onsuz yapamıyorum...
    bukadarını yazacak takati bile zor buldum kendimde..
    lütfen biakılverin.
    Malesef bir çok evlilikte çok sık rastlanan bir durum .Eşler birbirlerini sevdigi halde bu noktalara gelmek .

Bunda en buyuk sebeblerden biri yeterince karşı karşıya oturup her şeyi açıkça konuşmamak aklımızdakileri ortaya koymamak ,bunda erkeklerin çok buyuk hatası var .

Erkekler yapıları geregi sorunlar karşısında dışa açılacakları yerde tam tersi içlerine kapanmakta buda aradaki ilişkiyi çıkmazsa sokmakta ,sorunları dahada agırlaştırmakta .

Sorunları ortaya dokup birlikte çozup aramak yerine ,her şeyi kadının sırtına yukleme hatasına duşuyoruz .

Kadınlar daha dışa donuk oldukları için ama arkadaşları ,ama yakınlarıyla kısmende olsa kafalarından geçenleri karşılarındakilere anlatıyor biraz olsun rahatlıyorlar ,ama bu geçici oldugu için malesef sorun yine çozulmuyor .

Erkekse tam tersini yapıp içine kapanıyor ,çogu zamanda kendine hakim olamayıp alkol arkasına saklanıyor .Bu işleri çok daha fazla çıkmaza itiyor zannediyorki her şey hallolacak ,sadece bir kaç saat her şeyi unutup beynini uyuşturmaktan başka bir işe yaramıyor ,bir çeşit aldatmaca .

Yapılacak iki şey var bence ,ya eşinizde kabul edip oda destek almaya başlayacak birlikte aşıcaksınız bu durumu .

Yada çok daha zor olan ama bir yerdede eşinizin aklının başına gelmesi için bir muddet için evden ayrılacaksınız onu hayatıyla başbaşa bırakıcak ileride nelerle karşılaşabilecegini gorerek yaşayarak bir karara varmasını bekliyeceksiniz .

Elbette bunu yapmak sızın içinde oldukça zor ve acı olacaktır ,ama buna ailenizin gelecegi için gogus germek zorundasınız .

Eşlerin resmen ayrılmaları her iki eşide mutlaka etkiler ama bu ayrılıktan erkekler çok ciddi oranda etkilenirler .Kadın ayrıldıgında evliligi aklında tamamen sona erdirmiştir ve artık arkasına bakmaz bile .

Ama erkek için bu sanki bir oyundur ve birazdan kapı çalınacak eşi kapıdan içeri girecektir ,hep bu beklenti ve avuntu içindedir .

Gunler geçipte hiçbir zaman kapı çalınıp eş içeri girmeyince acı gerçek kafaya tum çıplaklıgıyla dank edicek ,yapayalnız kaldıgını kabullenmek zorunda kalıcaktır .

Eger bir nebze olsun eşini seviyorsa işte o zaman çok acı çekecek ,yaptıklarına binlerce defa pişman olucaktır .

Ama ne yazıkki tum bunlar ancak yaşanınca farkedilecektir .

Atalarımızın dedigi ''Bir musibet ,bin nasıhatten iyidir ''hesabı ya baştan aklını başına toplayıp evliliginizi rayına oturtmak için elinden geleni yapsın ,yada sonuçlarına katlansın .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi psk_kagan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

öncelikle yapmanız gereken arkadaşlarımında dediği gibi eşinizi alkolden uzaklaştırmak için tedaviye ikna etmeye çalışmanız. bu konuda ne kadar ciddi olduğunuzu ona vurgulayın ve birazda bunu somut hale getirmeke için ya ben ya alkol diyerek bir seçim yapmak zorunda bırakın. neticesinde ortada bir aile var ve bunu kurtarmakta daha çok sizin yapmanız gerekn bir problem izlenimi verilmiş. ortada birde çocuk... tabii öncelikle karşılıklı oturarak her şeyi masaya yatırın. hatalarını ve nerelerde ne yanlışlar yaptığını ona söyleyin fakat öyle bir üslupla anlatınki bunu sorunlardan sadece eşinizi sorumlu tutmayın. zaman zaman kendi hatalarınızıda ona söyleyinki tek suçluyu kendisi gibi hissedip karşılığında sert tepkilere yol açmasın... ne şiş yansın ne kebap yansın hesabı yani. ve arkadaşlarımında dediği gibi bir süre ayrı kalınkı değerinizin daha çok farkına varsın ve sizi kaybetme korkusu onu sarsın... umarım herşey gönlünüzce olur ve ailenizle mutlu bir hayat geçirirsiniz... saygılarımla

Karar Dönemi

teşekkürederim

Karar Dönemi

Alıntı 9 ŞUBAT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Malesef bir çok evlilikte çok sık rastlanan bir durum .Eşler birbirlerini sevdigi halde bu noktalara gelmek .

Bunda en buyuk sebeblerden biri yeterince karşı karşıya oturup her şeyi açıkça konuşmamak aklımızdakileri ortaya koymamak ,bunda erkeklerin çok buyuk hatası var .

Erkekler yapıları geregi sorunlar karşısında dışa açılacakları yerde tam tersi içlerine kapanmakta buda aradaki ilişkiyi çıkmazsa sokmakta ,sorunları dahada agırlaştırmakta .

Sorunları ortaya dokup birlikte çozup aramak yerine ,her şeyi kadının sırtına yukleme hatasına duşuyoruz .

Kadınlar daha dışa donuk oldukları için ama arkadaşları ,ama yakınlarıyla kısmende olsa kafalarından geçenleri karşılarındakilere anlatıyor biraz olsun rahatlıyorlar ,ama bu geçici oldugu için malesef sorun yine çozulmuyor .

Erkekse tam tersini yapıp içine kapanıyor ,çogu zamanda kendine hakim olamayıp alkol arkasına saklanıyor .Bu işleri çok daha fazla çıkmaza itiyor zannediyorki her şey hallolacak ,sadece bir kaç saat her şeyi unutup beynini uyuşturmaktan başka bir işe yaramıyor ,bir çeşit aldatmaca .

Yapılacak iki şey var bence ,ya eşinizde kabul edip oda destek almaya başlayacak birlikte aşıcaksınız bu durumu .

Yada çok daha zor olan ama bir yerdede eşinizin aklının başına gelmesi için bir muddet için evden ayrılacaksınız onu hayatıyla başbaşa bırakıcak ileride nelerle karşılaşabilecegini gorerek yaşayarak bir karara varmasını bekliyeceksiniz .

Elbette bunu yapmak sızın içinde oldukça zor ve acı olacaktır ,ama buna ailenizin gelecegi için gogus germek zorundasınız .

Eşlerin resmen ayrılmaları her iki eşide mutlaka etkiler ama bu ayrılıktan erkekler çok ciddi oranda etkilenirler .Kadın ayrıldıgında evliligi aklında tamamen sona erdirmiştir ve artık arkasına bakmaz bile .

Ama erkek için bu sanki bir oyundur ve birazdan kapı çalınacak eşi kapıdan içeri girecektir ,hep bu beklenti ve avuntu içindedir .

Gunler geçipte hiçbir zaman kapı çalınıp eş içeri girmeyince acı gerçek kafaya tum çıplaklıgıyla dank edicek ,yapayalnız kaldıgını kabullenmek zorunda kalıcaktır .

Eger bir nebze olsun eşini seviyorsa işte o zaman çok acı çekecek ,yaptıklarına binlerce defa pişman olucaktır .

Ama ne yazıkki tum bunlar ancak yaşanınca farkedilecektir .

Atalarımızın dedigi ''Bir musibet ,bin nasıhatten iyidir ''hesabı ya baştan aklını başına toplayıp evliliginizi rayına oturtmak için elinden geleni yapsın ,yada sonuçlarına katlansın .

Teşekkürederim cevabına ama çok zor...

Karar Dönemi

Alıntı işteöyle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam .....
    zor bi durum ama yapmak zorundasın ,eğer eşini gerçekten seviyorsan onu yanlız bırak bi süre ..
    kendine gelmesi için buna ihtiyacı var..seni çok iyi tanıyo olmalı ,bırakmayacağını biliyordur ...
    bunu hem kendin hemde ailen için yapmalısın bence bi dene bakalım ne olacak olmadı geri dönersin uzatmadan ...
    yinede sen bilirsin ..bu benim fikrim ...
    çıkmaza girildiğinde yapılabilecek en uygun davranış ,biraz ara vermektir ...sakinleşmek için ..arada ki soğuklukta kalkmış olur ....
    allah yardımcın olsun ... inş. en uygun kararı verirsin ,kendin için ....
    kendine iyi bak ......
    teşekkürederim

Karar Dönemi

Alıntı psk_kagan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle yapmanız gereken arkadaşlarımında dediği gibi eşinizi alkolden uzaklaştırmak için tedaviye ikna etmeye çalışmanız. bu konuda ne kadar ciddi olduğunuzu ona vurgulayın ve birazda bunu somut hale getirmeke için ya ben ya alkol diyerek bir seçim yapmak zorunda bırakın. neticesinde ortada bir aile var ve bunu kurtarmakta daha çok sizin yapmanız gerekn bir problem izlenimi verilmiş. ortada birde çocuk... tabii öncelikle karşılıklı oturarak her şeyi masaya yatırın. hatalarını ve nerelerde ne yanlışlar yaptığını ona söyleyin fakat öyle bir üslupla anlatınki bunu sorunlardan sadece eşinizi sorumlu tutmayın. zaman zaman kendi hatalarınızıda ona söyleyinki tek suçluyu kendisi gibi hissedip karşılığında sert tepkilere yol açmasın... ne şiş yansın ne kebap yansın hesabı yani. ve arkadaşlarımında dediği gibi bir süre ayrı kalınkı değerinizin daha çok farkına varsın ve sizi kaybetme korkusu onu sarsın... umarım herşey gönlünüzce olur ve ailenizle mutlu bir hayat geçirirsiniz... saygılarımla
    Teşekkürederim Hocam arkadaşların ve sizin dediğinizi uygulamam çok zor nedeniyse birden çok....öncelikle ikinci evliliğim ve oğlumla aynı evde yaşıyoruz yani onun çocuğu değil ya o ya ben diye tercihte bırakıyor beni,ikincisi birbirimize zaman verme gibi özellikle benim lüksüm yok çünki kapıdan bir çıkarsam birdaha dönüşü olmaz bu enfazla onun ifadesi,üçüncüsü ve zoruysa beni sevdiğini hep dile getirip bir şans daha demesi ama her şans birdaha hayalkırıklığı oluyor bende...
    Evet onu seviyorum oda ama bu alkollede başedemiyor ayrıldığı Eşi yıllardır kanserle mücadele veriyor ve üç çocuğu var sorunları diz boyu bunları bilerek evlendim.,hep destek olmaya çalışıyorum ama benide bukadar hiçe sayması bana yanlış şeyler düşündürmeye başladı,özelimi paylaştım sizlerle ben budurumu kaldıramaz hale geldim ama onuda kaybetmek istemiyorum....bana şimdi ki tavsiyeniz ne olur

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teşekkürederim Hocam arkadaşların ve sizin dediğinizi uygulamam çok zor nedeniyse birden çok....öncelikle ikinci evliliğim ve oğlumla aynı evde yaşıyoruz yani onun çocuğu değil ya o ya ben diye tercihte bırakıyor beni,ikincisi birbirimize zaman verme gibi özellikle benim lüksüm yok çünki kapıdan bir çıkarsam birdaha dönüşü olmaz bu enfazla onun ifadesi,üçüncüsü ve zoruysa beni sevdiğini hep dile getirip bir şans daha demesi ama her şans birdaha hayalkırıklığı oluyor bende...
    Evet onu seviyorum oda ama bu alkollede başedemiyor ayrıldığı Eşi yıllardır kanserle mücadele veriyor ve üç çocuğu var sorunları diz boyu bunları bilerek evlendim.,hep destek olmaya çalışıyorum ama benide bukadar hiçe sayması bana yanlış şeyler düşündürmeye başladı,özelimi paylaştım sizlerle ben budurumu kaldıramaz hale geldim ama onuda kaybetmek istemiyorum....bana şimdi ki tavsiyeniz ne olur
    İşiniz oldukça zor .Bizler olayın dışında oldugumuzdan size gore daha farklı duşunuyor olayı daha çok mantıksal açıdan degerlendiriyoruz ,sizse duygusal açıdan kısmende mantıksal açıdan bakıyorsunuz ama duygularınız daha çok agır basıyor .

Öncelikle şunu sormak isterim ,olduki ayrıldınız bu durumda ekonomik özgurlugunuz varmı hayatınızı kendi kendinize devam ettirebilirmisiniz ?

Bir evlilikte ayrılık en son duşunulmesi gereken bir hareket olmalı .Ama diger yonden eger sorunlara çare bulunmazsa bu durumda başta siz olmak uzere çocugunuzda çok buyuk yaralar almakta .

Çocugunuz ailedeki bu durumdan oldukça fazla etkilenmekte ,her ne kadar bunu fazla dışa vurmasada mutlaka bilinç altında yer edicek ve erişkinliginde hayatını buyuk olçude etkileyecektir .

Anladıgım kadarıyla eşiniz eski eşiyle olan ilişkisinin tam anlamıyla bitirmemiş olması nedeniyle ona ve çocuklara karşı sorumluluk hissetmekte ,size karşıda beni bilerek kabul etti sonucunada katlanacak duşuncesinde .

Ama ne olursa olsun sizinde bazı şeyleri istemenizin hakkınız oldugunu farketmiyor ,farkedemiyor .

Madem bir muddet ayrı kalma imkanı yok ,bu durumda oturup konuşmaya sorunlara mumkun oldugunca cevap bulmaya çalışmalısınız .

Bu belki gunler belki haftalar alıcak bilemezsiniz ,kendinizi bu savaşa hazırlamak zorundasınız .Eger yukarıda söyledigim gibi ekonomik yonden pek bir sıkıntınız olmayacaksa bu savaşta bu sizin için buyuk avantaj ,ama böyle bir imkan mevcut degilse o zaman çok sabredip sorunları yavaş yavaş yoluna koymaya çalışmak zorundasınız .

Bu arada oglunuzuda mumkun oldugunca ihmal etmemeye çalışın .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi psk_kagan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

durumunuzu şimdi daha iyi anladım gülfidan hanım. ortada bir yanlış muhakkakki söz konusu. ve bu yanlışın kaynağına inmeniz gerekiyor. hasar nerdeyse orayı tamir ettiğinizde zaman içerisinde herşey daha bir güzel olacağından eminim. ilişkinizdeki en büyük hasar anladığım kadarıyla alkol. Alkol ortadan kalktığında ise daha güzel bir ilişki sizin olacak. eşiniz ilk eşi kanserden tedavi görüyor demişsiniz. peki eşine üzüntüsündenmi alkole başladığını söylemek istediniz burda onuda belirtmenizi rica edeceğim sizden.
    bir ilişkide birşeyler yanlış gidiyorsa bunu düzeltmenin en iyi yolu karşılıklı mutakabata varmaktır. karşılıklı birbirinize karşı somut adımlar atmaktır buda. eşiniz alkol almaktan rahatsızlık duyuyormu.? alkol onun için ne kadar önemli.? hayatında alkol olmazsa ne olur.? bu soruların eşiniz tarafından cevaplanması önünüzü net görmenizde size daha bir yardımcı olacaktır. mutlu olmanız temennisiyle iyi akşamlar

Pes etmek gibi bir lüksümüz yok Gülfidan'cığım.
    Hayat bir mücadele yukarıdaki tavsiyelere uy kurtar aileni, çocuğunun geleceğini ve çok sevdiğin eşini.İnşallah mutluluk mesajlarını da okuruz.