Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Alınganlık ve şüphe

Cahillik Dönemi Minnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Question Alınganlık ve şüphe

Alınganlık ve Şüphe

Buluttan nem kapanları bilirsiniz… Nasıl da alıngandırlar…Hani, “Hava bulutlu… Yağmur yağacak galiba…” demişler de, “Sen bana ördek dedin, değil mi?... Ne hakla hakaret edersin bana?... Ne hakla isim takarsın?... diye hırslanmış, parlamış adam… Çok alıngan, şüpheciye yakın alıngan bir dostumuz vardı… Akşamın geç vakti için bir dertleşme randevusu almıştı… “Biliyor musunuz” dedi, “Size gelmek üzere minibüse bindiğimde bir olay yaşadım… İki adam konuşuyorlardı. Ben onların hemen yakınlarında ve ayaktaydım… Doğru dürüst bir insan olsa ona da bir yer verirdik…” dediler. Çok kızdım ve “Sizden yer isteyen mi oldu ki?...” dedim. Adamlardan biri: “Dur hele bacım, sen niye alınıyorsun ki?... memlekette bir toprak ve miras işi var. Hayırsız da bir eniştemiz var. Onu konuşuyoruz biz şimdi…” diye yanıtlamaz mı? Çok utandım… İşte ben her şeyi böyle kendi üzerime çekiyorum ve alınıyorum…”
    …Ya alınganlığı da aşan şüpheler?... Artık bir ruhsal rahatsızlık söz konusudur. Şüphe, bir kurt gibi kemirir kafasını yüreğini… ve bir süre sonra artık yaşam gerçeğidir bu şüphe… “Karım beni aldatıyor mu acaba?” demez…Bak yine sevdiğini düşünüyor…Aldatıyor beni…Onu düşünerek, sevgilisi için giyinip süsleniyor… Belki beni öldürüp ortadan kaldırmayı bile düşünüyorlardır…” Ve, tedbirler, savunmalar başlar…
    “Ya yemeğime zehir koyarlarsa?...”Başlangıçta, önce onun yemesini bekler, sonra kendisi yer… Zamanla, yemeklerini dışarıda yemeye başlar ya da peynir- ekmekle idare eder…
    Şüphe hastalığına Psikiyatri’de “Paranoid reaksiyon” denir… Bakışlardan, seslerden, her şeyden tedirgindir. Yanlış bağlantılar kurar kendi kendisine… Öyküler uydurur. Sonra da gerçekmiş gibi inanır… Paranoid kişinin yakın çevresine büyük bir görev ve sorumluluk düşer. Hastayı incitmeden, ürkütmeden ve bir an önce bir ruh hekimine baş vurulmalıdır. Geciken zaman hasta içinde çevresi içinde zarara işler…
    Unutmayalım ki duygusallık başka, alınganlık başka, şüphe ise bambaşkadır…
    Dr. Suna Tanaltay

Cahillik Dönemi chenn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ovvv! kadın baya alınganmış benimde öle bi yapım var ki alınmam gereken yerde bile alınmıyorum aslında halimden memnunum sürekli alınıp ona buna üzülmekten kırılmaktansa vurdumduymaz olmak daha mutlu ediyor insanı.şüphe ise çok feci bi durum insanın içini yer bitirir..
    herşey güzel olacak..herşey güzel olacak..herşeeyyyyyy.....

Cahillik Dönemi devhis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bende iki insan bana bakarak konuştu mu ve bide üstüne güldü mü,kesin bana gülüyorlar diyorum.bende onlara kızgın kızgın bakıyorum bakmayın bana der gibi.siz arkanıza gülün der gibi.sinir oluyorum...kesin başka bir konu konuşuyorlar gözleride bana dalmış olabilir.yoksa gülüncek bir yerimde yok ki.
    ✿⊱ Anladım ki susmak bir cüsse işi. Derin denizlerin işi. Sığ suları en hafif rüzgarlar bile coşturabiliyor. Derin denizleri ise ancak derin sevdalar. Anladım ki, derin ve esrarengiz olan her şey susuyor. Anladım ki susan her şey derin ve heybetli...
    ✿⊱ Bazılarının sadece normal olmak için ne büyük çaba sarf ettiğini kimse fark etmiyor.
    Albert Camus

Cahillik Dönemi Minnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı devhis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende iki insan bana bakarak konuştu mu ve bide üstüne güldü mü,kesin bana gülüyorlar diyorum.bende onlara kızgın kızgın bakıyorum bakmayın bana der gibi.siz arkanıza gülün der gibi.sinir oluyorum...kesin başka bir konu konuşuyorlar gözleride bana dalmış olabilir.yoksa gülüncek bir yerimde yok ki.
    evet herkesin başına gelebilir yanlış anlaşılmalar olabilir bunda birşey yok

goffee
    Guest

bu gibi şüpheleri olan arkadaşların çok önce yazdıgım bu yorumumu okumasını istiyorum.
    http://e-psikoloji.com/forum/showthr...ll=1#post77841

Cahillik Dönemi devhis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı goffee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu gibi şüpheleri olan arkadaşların çok önce yazdıgım bu yorumumu okumasını istiyorum.
    http://e-psikoloji.com/forum/showthr...ll=1#post77841
    okudum goffe çok güzel yazmışsın düşüncelerin, kendinle barışık olman ve kendini tanıman çok hoş.
    ✿⊱ Anladım ki susmak bir cüsse işi. Derin denizlerin işi. Sığ suları en hafif rüzgarlar bile coşturabiliyor. Derin denizleri ise ancak derin sevdalar. Anladım ki, derin ve esrarengiz olan her şey susuyor. Anladım ki susan her şey derin ve heybetli...
    ✿⊱ Bazılarının sadece normal olmak için ne büyük çaba sarf ettiğini kimse fark etmiyor.
    Albert Camus

Cahillik Dönemi balık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Şimdi facebooka girince hep selam verdiğim biri çıktı, ben sohbete girdikten 1 dk sonra.Ben geldim diye çıktığını düşündüm.Bilmiyorum ama üzüldüm yaa.

Bi tane de süper zeka arkadaşım var ben girdiğimde başkasıyla konuşuyosa engelliyo beni zeka küpü Hep ben girdikten 2 sn sonra çıkıyo olamaz demi. İŞi olunca engeli basıyo ben de anlamıyorum dimi Sivricim...

goffee
    Guest

Alıntı balık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi facebooka girince hep selam verdiğim biri çıktı, ben sohbete girdikten 1 dk sonra.Ben geldim diye çıktığını düşündüm.Bilmiyorum ama üzüldüm yaa.

Bi tane de süper zeka arkadaşım var ben girdiğimde başkasıyla konuşuyosa engelliyo beni zeka küpü Hep ben girdikten 2 sn sonra çıkıyo olamaz demi. İŞi olunca engeli basıyo ben de anlamıyorum dimi Sivricim...

Engeliyor olup olmadıgını bilemem ama seni engellemesi seni sevdiği yada sevmediğini ifade etmez.
    Sadece o an meşgul oldugu için herkesi engellediğini gösterir.
    O an konusmak zorunda oldugu kişi yadakişiler hariç.

Çıraklık Dönemi atomcekirdegi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu aralar ben de bazı konularda biraz alıngan biri oldum çıktım ama hadi hayırlısı
    ARININ KUYRUĞUNA ZEHİR AĞZINA BAL VERİLMİŞTİR;NEYE TALİPSEN ONU ALIRSIN...

yaklasik 1 yildir cok süpheci ve alinganim kurtulmak istiyorum bu durumdan artik olaylari , kendime süphe yapabilecegim herseyi mantigimla kendime aciklasamda kabullenemiyorum hep dürtüyor süpheler cok zorlaniyorum ailemle ve nisanlımla cok aram bozulur oldu .. bu konuda beni anlamak istemiyor dogru yaklasamiyorlar ... düsüncelerimin hep yanlis oldugunu düsünüyorlar kendi icime kapaniyorum.. bu durumdan cok rahatsizim kurtulmak istiyorum..... 1 hafta sonra nişanlım asker olucak görün bendeki sıkıntıyı

Sayfa 1/2 12 SonSon