Sayfa 2/7 İlkİlk 123456 ... SonSon
61 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: sizin psikiyatr'nız nasıl? ...ve aranızda geçen konuşmalar,seans süresi...

Cahillik Dönemi devhis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı işteöyle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet sorunumuz hep aynı ve bildiğim bütün psikiyatrisler bence hep aynıı ......
    ister devlete git ister paralı valla hiç farketmiyo ben ikisinede gittim aynılar..
    sadece biri öbüründen daha çabuk kavrıyo olayı o kadar ..
    ve hayır eğer çenen düşükse doktor seni susturamıyo biraz konuşabiliyosun o kadar ,yani kişiye göre muamele yok.......
    ve inan bana hiçbir psikiyatri konuşmuyo ..onlal lal olmuş.......
    sen yenisinde ondan farklı gelmiş sana,alışırsın ......gerçek hayat ,sinamalara pek benzemiyor..........
    görüşürüz ...kendine dikkat et ..
    katılmıyorumm..sen soru sormazsan konuşmazlar.onlar soru sorar sen cevaplamak durumunda kalırsın.olayı tersine çevirmek sizin elinizde.
    bende öncesinde seninle hemfikirdim,farklı yöntemlerimle bakış açım değişti.
    selina ablacımm psikiyatristlerin sana aynı soruyu defalarca sormasının nedeni,senin tutarlılığını ölçüyorlar.hep aynı cevabı verecek misin ya da değişik bir cevap mı vereceksinn gibisinden.
    ✿⊱ Anladım ki susmak bir cüsse işi. Derin denizlerin işi. Sığ suları en hafif rüzgarlar bile coşturabiliyor. Derin denizleri ise ancak derin sevdalar. Anladım ki, derin ve esrarengiz olan her şey susuyor. Anladım ki susan her şey derin ve heybetli...
    ✿⊱ Bazılarının sadece normal olmak için ne büyük çaba sarf ettiğini kimse fark etmiyor.
    Albert Camus

Süper Moderatör Selina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Berlin

evet devhis , bende soru sormam .
    bende konusurken sadece bi themada kalmiyorum ,o an ne aklima geliyorsa anlatiyorum ..mesela gecmistekiyle simdikini anlatigimda , beni durdurur ve bir themada kalalim der ..bende orda duraklarim sanki adrenalin yasar ve birden durdurulur gibi ,beynim o an karisik oldugundan Dr. farkinda oluyor ve beni takip etigini ,oturusumu ..el ayak ..yüz göz ...inceledigini farkindayim.
    hehe acaba farkindamiki bende onu inceledigimi
    demek istedigim durdurmaya ugrasiyor .
    bir keresinde gitigimde , oturduk karsilikli ..o bana ben ona , sonra dedi ..iyi görmüyorum sizi , yoo ben iyiyim dedigimde ..cok sessizsiniz,birseylermi oldu dediginde ,ben basladim aglamaya .
    ve sunuda inaniyorumki ,insanlar moraline göre renk giyer ..sikligindan degil,sadece renk.birgün
    gittigimde herseyim siyahti , ve Dr.ilgisini cekti ..sizi hic böyle siyah görmemistim dedi .ve gercektende öyleydim.
    birdakine gitmeden , evde en azindan üstüm siyah olmasin dedim ..öyle gittim, ve simdi bille öyleyim en azindan iki renk .
    zaten Dr.un tavsiyesiyle Psikatriye yattim .
    daha cok yazabilirim ..bende misalar cok

Karar Dönemi gülenay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben iki sene önce gitmiştim ilk ve son oldu tabiki.odaya girdim sıkıntınız ne dedi ben hangisini anlatacağım diye düşünürken gözümün içine baktı ..bende beni en çok rahatsız eden konuyu anlattım tabi bu 2 dakikada bitti.bana hemen o bilinen tableti yazdı ben psikologa gitmek istiyorum deyince beniyönlendirdi.psikologda ben buradan sizin için bişey yapamam dedi.iyi ozaman ben buraya yabancıyım muayehanenize geleyim kartınızı verin deyince de kem küm yaptı ısrar edince verdi.bende hiç gitmedim.bende güven oluşturmadı.şimdi fazlasıyla kişisel gelişim kitabı okuyup nette araştırıp kendi kendimi düzeltmeye çalışıyorum.: )
    Öyle güzel sahneler kuruluyorki;
    bakan kendi maskaralığına gülüyor....

Cahillik Dönemi malahit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Eskişehir

farklı şehirler, farklı kurumlar, farklı cinsiyetlerdeki psikiatri, psikologlarla görştüm.

ama malesef sonuç dediğiniz gibi 5-10 dakikalık öylesine dinleyip teşhis koyup ilaç yazmaktan öte gitmiyor.ve ben sırf ilaçla olan tedaviyi reddediyorum.bir şekilde beynimi yönlendirmem gerektiğini ve mutlaka ilaçları bir gün bırakmam gerektiğine inananlardanım.

psikiatri ile ilk tanışmam intihar teşebbüsü sonucunda oldu.bana sorunun ne dedi ve ben o sıralar okb oldugunu bile bilmeden takıntılarımı anlattım.bana 2-3 ilaç yazıp eve postaladı.tekrar çagırmadı bile.bunu hala hazmedemiyorum mesela.17 yaşımdaydım o zamanlar ve takıntılarımın bir hastalık oldugunu bile bilmiyordum.

sonrasında 20 yaşımda okudugum üniversitede medikoya gittim.ve bence en iyi dr.um oydu.hem terapi hem ilaç yöntemini uyguladı.ama o ayrılınca, yerine gelen dr.sadece ilaç vermeye devam ettiği için ve şehir değişikliğinden bıraktım tedaviyi.

devlet hastanelerinde de durum 5 dakikada sorununu anlat ilaç yazından öteye gitmiyor.

neyse, el hasıl bazı özel hastanelerde psikiatrı ve psikolog beraber çalışıyor.belkide en etkili yönetem budur diye düşünüyorum.
    varlığım ve yokluğum arasında bir fark yoksa hayatında,gerek yok hayatında olmama..

Karar Dönemi yagmurr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hadi devlet hastaneleri çok kalabalık oluyor diyelim...

Özellere ne demeli peki,resmen aldıkları parayı hak etmiyorlar ... madem konuşup rahatlatmayacaklar neden psikiyatri olmuşlar o halde :S

önümüzdeki hafta için randevu aldım;ilaçları bırakmak istediğimi söyleyeceğim...

bir de merak ettiğim,doktor benimle konuşurken neden sürekli bilgisayarına bakıyor ; fazla göz temasına girmiyor benimle.İlk defa böyle bir şeye şahit oluyorum.Sanki beni dinlemiyormuş hissine kapılıyorum.

Bir de bu ilaçları kullanıyorum ama etkisini gösterecek mi kesin dediğimde,iki elini başının arkasına koyarak bilmem dedi...ayy deli oldum.
    niye böyle davranıyor olabilir?

Karar Dönemi Banlıcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Onun da kişisel tekniği o olabilir her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır.
    Tabi herkezin tekniği de herkeze uymaz o da ayrı.
    Belki bir seans daha zaman ve para tanısanız daha emin olabilirsiniz.

4. gidişim olacak :S

Karar Dönemi balmond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

malesef o uzun görüşmeler sadece filmlerde oluyor staj yapıyorken 1-2 saatte ortalama 15 hastaya bakıyordu yanımdaki psikiyatr
    Bütün renkler aynı hızla kirleniyordu,
    Birinciliği beyaza verdiler.

Banned

eğer terapistinden memnun değilsen değiştirebilirsin. bende bi süre terapist arayışına girdim, gittiğim ve memnun kalmadığım psikiyatr ve psikologlar oldu. ama bu memnun kalacağın bi terapist bulamayacaksın demek değil elbette. önerebileceğim bi psikiyatr ve psikolog var aslında ama uzakmısın yakınmısın semt olarak bilemiyorum.

Sayfa 2/7 İlkİlk 123456 ... SonSon