Sayfa 2/2 İlkİlk 12
20 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Yemek Seçmek Genetik Mi Psikolojik Mi ?

Karar Dönemi

Alıntı Hydra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kısmet dönüşmeyiz inş
    bende severim yemek yemeği ve yapmayı çok takıntı yapmam kilo almayı falan ama bir okadarda merak ediyorum. hazır senin gibi bilgi alacağım birinide bulmuşken Hydra bu arada çok detaylı anlatımın için teşekkürler.şimdi bir sorum daha olacak müsadenle benim bir kaç arkadaşım kan verdiler bu kan akaraya gitti araştırmak için testin adınıda biliyordum ama şimdihatırlayamadım bir hayli pahalı bir test neyse kanlarından hangi yiyeceklerin onlara kilo aldırdığı ortaya çıktı misal mayalı besinler ekmek,peynir,vesaire sizin muhakkak bilginiz vardır tüm fakülte hastahanelerinde yapılır mı neden bukadar pahalı bu işlemler bilgi verirseniz sevinirim ......sevgimle .....dua ile......
    SEN KALBİNDE KÜÇÜK BİR AĞAÇ YEŞERT GELİP KONAN KUŞLAR OLACAKTIR...

Cahillik Dönemi malahit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Eskişehir

Alıntı chenn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğer genetik olsaydı anne ve çocuk ya da babanın damak tadı uyumlu olurdu ve aynı şeyleri seçer ya da beğenirlerdi..ben genetik olduğuna katılmıyorum..bizimkiler (annem babam) herşeyi yer hiç yemek seçmez ama biz 3kardeş ayrı ayrı seçeriz
    bizde de öyle chenn.anne baba ve kardeş herşeyi yiyen cinsten ama ben

ya hele zorlamıyorlar mı? tamam hic tadını bilmeden bişeyi yememek bana tuhaf geliyor.ama biliyor ve yiyemiyorsan ne zorluyorlar?

bugun et suyu olan bi çorba için zorladı beni arkadasım: ( solugu lavaboda aldım:s

he birde anlayamadıgım bişey var, benim hiç ağız tadım yoktur.benle dalga gecer arkadaslarım.eh onlardan bazıları yemek için yaşıyanlardan : ))) buda bana komik geliyor aslında.ama ağız tadım olmamasına ragmen bazı şeyleri yutamıyorum: (
    varlığım ve yokluğum arasında bir fark yoksa hayatında,gerek yok hayatında olmama..

Cahillik Dönemi chenn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aa eevet yapılıyo o test şu aralar pek meşhur insanla avuçla para döküyo neydi ya doktorların alanı...endokronoloji miydi (yanlış da hatırlıyo olabilirim) bzm arkaşın komşusu gtmş yaptrmş sonrada diyetle baya bi kilo vermş bunu duyan arkadaş da gtti yaptırdı insülin direnci çkmş dr ilaç ve diyet yazmış uydu mu bilmem ama kilo vermedi maalesef
    herşey güzel olacak..herşey güzel olacak..herşeeyyyyyy.....

Yer
    Eskişehir

benim ablamda diyetisyene para dökenlerden.gülsem mi aglasammı..diyetini göstersi bana 1 kaşık 2 kasık yedikleri var.ama benden çok yiyiyor.yahu 1 kasık yıyınce ben olsam bırakamam devamı gelir...
    varlığım ve yokluğum arasında bir fark yoksa hayatında,gerek yok hayatında olmama..

diyet miyet hikaye insanın iştahı varsa ve boğazını tutamıyosa (ki ben) kilosunu istediği gib kontrol edemez 2*2=4 yani
    bi süre gttm diyetisyene uydum kaşık hesabına 2-3 kilo yağ fazlan var dedi hakkaten verdim uyunca...sonra aman dedim bak isteyince veriliyo ağzını tut yeter..sonra dikkat etmedim şimdi yine 2-3 kilo yağ fazlam var eminim

Yer
    Eskişehir

diyet miyet hikaye insanın iştahı varsa ve boğazını tutamıyosa (ki ben) kilosunu istediği gib kontrol edemez 2*2=4 yani
    bi süre gttm diyetisyene uydum kaşık hesabına 2-3 kilo yağ fazlan var dedi hakkaten verdim uyunca...sonra aman dedim bak isteyince veriliyo ağzını tut yeter..sonra dikkat etmedim şimdi yine 2-3 kilo yağ fazlam var eminim
    bu konuda bişey diyemicem..benim kilo standartım bile yok.hemen alan hemen veren biriyim.ama Allah tan hep normal arasında geziyorum.ve kilo aldıgımda hemen diyete başlayım diyorum lakin bu güne dek bir gün bile diyet yapabiilmis değilim.çok mu iradesizim yoksa teklike çanları çalmadıgından mı bilmem

Hydra
    Guest

Alıntı nakşidil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende severim yemek yemeği ve yapmayı çok takıntı yapmam kilo almayı falan ama bir okadarda merak ediyorum. hazır senin gibi bilgi alacağım birinide bulmuşken Hydra bu arada çok detaylı anlatımın için teşekkürler.şimdi bir sorum daha olacak müsadenle benim bir kaç arkadaşım kan verdiler bu kan akaraya gitti araştırmak için testin adınıda biliyordum ama şimdihatırlayamadım bir hayli pahalı bir test neyse kanlarından hangi yiyeceklerin onlara kilo aldırdığı ortaya çıktı misal mayalı besinler ekmek,peynir,vesaire sizin muhakkak bilginiz vardır tüm fakülte hastahanelerinde yapılır mı neden bukadar pahalı bu işlemler bilgi verirseniz sevinirim ......sevgimle .....dua ile......
    Teveccüh buyurdunuz.Açıklamam yardımcı olduysa sevinirim.

Derin bir konu.
    Yüzyıllar önce biyolojik dengemize bırakarak bazı şeyleri halletmeye gitseydik yani metabolizmamıza kulak verseydik bu anlamda sıkıntı çekmezdik.Ne yazık ki teknolojiyle birlikte gelen hayat standartlarındaki değişimler özellikle çevresel faktörler bizi bu durumlara getirdi.

Birimiz soya fasülyesine karşı metabolizmasının iyi çalıştığını söylerken bir diğerimiz tam aksini söyleyebilir.Bunun gibi bütün besinler gruplara ayrılır ve kişilere göre belirlenir.Yani kırmızı et bana sağlıklı geliyorken bir başka arkadaşımda koroner damar sorunları çıkartabilir.Tabiki genel beslenme kurallarını katmıyoruz.Tuz herkese zararlıdır mesela.Sofra tuzundan alacağımız Na u besinlerin kendi bünyelerinde bulunan tuzlarla karşılasak bittabi her insan için yararlı olacaktır.Fakat gelin görünki çevresel faktörler ve genlerimiz her insanda aynı etkiyi yapmamakta.Temelde genlerimiz aynı.Fakat ufak değişikliklerle çevreye verdikleri ifadeler değişir.Değişimlerin başladığı andan itibaren beslenme kategorileri söz konusu olur.

Bahsettiğiniz test buna göre belirlenip 16 tane besin grubunun düzenlenmesiyle oluşmakta.Bu çalışmayı her kurum yapmıyor.Bakınız nakşidil, testler spesifikleştikçe paraları artar.Temelde mantık budur.Değerlendirmeyi endokrinolog gibi beslenme uzmanı gibi hekimler yapar.Katılım arttıkça özellik artıkça testin parası artar.Mesele ben nokta mutasyonu testi yaptığım zaman parası 700 Tl den başlıyor.

Bence bu testleri yaptırmak yerine genel beslenme kurallarına dikkat edilirse ucuz yoldan çözüm bulunabilinir.

Çünkü bir kişi zayıflamak istiyorsa ya da sağlıklı beslenecekse kesinlikle endokrinoloji ve beslenme uzmanına gidip rutin testlerini yaptırıp vücudunun kitle indelksini çıkartıp ona göre program yapması gerekir.Bahsettiğiniz test bu aşamada kolaylık sağlar.Olmasa da olur.
    Saygılar

ihtiyacın yk demekki ne gzl..bnmde çk sorun diil ama ben çk takıyorum incecik birini görünce içim içimi yiyo yoksa dikkat çekici bi kilo problemm yk çk şükür..

Yer
    Eskişehir

ihtiyacın yk demekki ne gzl..bnmde çk sorun diil ama ben çk takıyorum incecik birini görünce içim içimi yiyo yoksa dikkat çekici bi kilo problemm yk çk şükür..
    bencede fazla takıyorsun.ben hatta fiziğimle ilgilenen salakları gördükçe obez olmak istiyorum.

önemli olan ruh güzelliği deyip bunu sözde bırakanlardanız ne acı..

Karar Dönemi

Sayfa 2/2 İlkİlk 12