Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
39 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: İş fobisi-Anksiyete bozukluğu...Benim durumumda olan var mı?

Banned

en iyisi hiç çalışmamak. böyle duygusal sorunları olanların başvuduğu bir birim olmalı sağlık bakanlığında ve devlet bu insanları hobilerine göre uygun yerlere yerleştirmeli. onu da yapamayanlara işşsizlik maaşı bağlanmalı.

iş yerleri çekilmez, bence fobi geliştirmeniz çok normal. özel sektör kurtlar sofrası ortamı.... devlette ise böl yönet felsefesi hakim. rekabet körükleniyor.ideolojik yönünüz de zıtsa hiç şansınız yok.

Karar Dönemi

evet devlet tarafından belli miktar maaş bağlanması lazım herkeze ele güne muhtaç olmayacak şekilde biz çok fakir bir ülke değiliz gelir dağılımı düzenlenip herkeze maaş bağlanması lazım ayrca babanın emekli maaşınıda erkek çoçuğa bağlanmasının önündeki engel nedir bunu bilen birisi söyleyebilir mi ?

Karar Dönemi

en iyisi çalışmamak mı bilemiyorum.Çevremdeki herkes iyi statüde çalışıyor. Ben statüyü falan da geçtim. Çalışmadığım için, kendimi stresle baş edemediğim için daha kötü hissediyorm.Kendi ayaklarımın üzerinde duramıyorum hissi.
    Özel sektör herkese zor.Ben işe başlayamayacak seviyeye geldim ve kurtulamadım yıllardır. sıkıntılı bir durum, dışardan bakınca herkes saçma buluyor gir dene yapamazsan çık diyorlar.
    Ya da çalışanlar da zamanla öğrendi işi vs.. iğrenç bir fobi özetle. düşünmekten de bu durumdan da bıktım

Alıntı yagmurr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba;

Beni çok rahatsız eden bir problemim var:Bir türlü iş yaşamına girememek !

Sınavları kazanıyor,mülakatlardan geçiyor;Fakat işe başlayınca ben de aşırı heyecan,stres ,mide bulantısı vs... İş yerinde durmak mümkün olmuyordu.

Normalde sosyal insanım ,iş yerine giidnce adeta sosyal fobi başlıyordu

En sonunda psikiyatriye gittim. Anksiyete bozukluğu teşhisi koydu.

20 gün kadar hersabah yarım lustral içmemi söyledi.Bir de çok sıkıldığım ,gerildiğim zamanlarda içmem için bir ilaç daha verdi.

Merak ettiğim acaba benim durumumda olan var mı? Ve iyileşen...

Var..

daha mülakatları geçemiyorum,geçsemde özgüven eksikliği denen lanet şeyden iş hayatında uzun soluklu çalışabileceğimi düşünmüyorum.

Çıraklık Dönemi

bizim gibi insanlara en uygun iş geir plandaki işler.müşteri ile pek iletişim olmayan işler.

Karar Dönemi
    Yer
    İstanbul

Benim bu kadar ileri seviye olmasa da (ilaç almak gibi). Mesela uzun süre evde kalınca dışarı çıkmaya korkuyorum ve insanların olduğu ortamlara gitmek istemiyorum. Yeni insanlarla tanışmak benim için eğer tek başımaysam baya zor bir durum oluyo. Genelde evde kalmayı tercih ediyorum bu yüzden ya da insansız ortamlarda bulunmaya. Bu da sosyal anksyetenin başka bi durumu denebilir. Mesele ortaokuldayken hocamın sorduğu sorulara cevap veremeyince ter basıyo ve yüzüm kızarıyodu (basit bi örnek). Yakın arkadaşım dediğim sınırlı insanlar var ve onlarlayken anksyete o kadar belli etmiyo kendini ama sonra tek başıma olunca baya kötü oluyo. Her neyse. Genelde evde kalmayı tercih ettim hep insanlardan kaçmay, kafelere gidip garsonlardan sipariş vermekte bile zorlanıyodum. Olabildiğince az kafeye gitmeye çalıştım bu yüzden. Ama sürekli yalnız olmak bir süre sonra herkesten kaçmak falan hepsi beni daha kötüye doğru sürekledi olduğum yerde daha da çok dibe battım resmen. Yavaş yavaş insanların yanına gitmeye başladım kalabalık ortamlar falan. Çok çabuk geçmesede artık eskisi gibi çok büyük bi derecede belli etmemeye başladı kendini anksyete. Umarım bir gün tamamen biter. Baya uzatarak anlattım belki yardımı dokunur belki dokunmaz, kendimi alıştırmaya çalıştım ama hemen değil, yavaş yavaş sende deneyebilirsin. Kendinden hemen çok büyük olumlu bi sonuç bekleme ama. Hemen olamaz zaten böyle şeyler. Belki konuyu yanlış yorumlamışımdır kusura bakma öyleyse. Yardımcı olmuşumdur inşallah .

Karar Dönemi

Konuyu hoplatmaya geldim. Bi çaresi yok biliyorum da cidden fikri olan varsa yazsin

bende konuyu hortlatıcam ama bu iş fobisi ve işsizlik çalışma hayatına girememe gerçekten insanı delirtir.

ben yanlış yetiştirilmenin bedelini ödüyorum. babamında huyu bana benzer çok saf ve kendine güveni azdır. esnaftır ama nasıl esnaflık ediyor hayret ediyorum. yalnızca babamın şu farkı var. küçük yaşta bi şekilde kalfalığa başlamış ve öyle öyle çalışmaya alışmış.

depresif bir bipolar olmak ne kadar zor Allahım. 30 yaşında eşşek kadar adamı ne hallere sokuyor. kendimi idame ettirebilmek için babama anneme ablama muhtacım.onları kaybetmekten çok korkuyorum ki babamı 2015 te kalp krizinden gözlerimin önünde kaybediyordum. ablacığım beni bu rezil gaflet içindeki hayatımdan kurtarmak için çok üstüme düştü. ama olmadı başaramadım.

şimdi ablam 1.5 yaşında kız çocuk sahibi. haklı olarak kızının hayatına yoğunlaştı. dünyalar tatlısı yeğenimin büyüyünce nasıl yüzüne bakacağımı bilmiyorum. insan böyle bir dayısı olsun istermi.

yazık bize, demekki ne büyük günah işlemişiz ki ruhumuz kanser olmuş.
    Kaybedenler kulübünün daimi üyesi.. Eksiksiz bir Loser...

Karar Dönemi

forumda aktif kullanici var mi bilmiyorum ama yine de konuyu bir kere de ben hortlatacagim.
    nerdeyse 30 olacagim hala calisma hayatina baslayamadim. uzuluyorum sürekli iş ariyorum ama basvurmuyorum bile.
    bazen bi cesaret geliyo basvuruyorum gorusmeye cagiriyolar daha gorusme gunu gelmeden bende stres mide bulantisi basliyor ve gitmiyorum

Çıraklık Dönemi

Alıntı mutsuz.punk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    forumda aktif kullanici var mi bilmiyorum ama yine de konuyu bir kere de ben hortlatacagim.
    nerdeyse 30 olacagim hala calisma hayatina baslayamadim. uzuluyorum sürekli iş ariyorum ama basvurmuyorum bile.
    bazen bi cesaret geliyo basvuruyorum gorusmeye cagiriyolar daha gorusme gunu gelmeden bende stres mide bulantisi basliyor ve gitmiyorum
    hayatını idame ettirebilmek için para kazanman gerekli.geri plandaki işleri kovala bence.rahat edersin.depo görevlisi gibi.

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon