Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
39 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: İş fobisi-Anksiyete bozukluğu...Benim durumumda olan var mı?

Karar Dönemi

Bir yazar çok iyi teknikler yazdığı bir site var. İndirilen edilebilir bir kitap da vardır.

Karar Dönemi

merhaba, son mesaj sanırım 3 sene evvel yazılmış ama benim durumuma da uyduğu için yazayım dedim. bende de iş fobisi var. yani strese bağlı oluşuyor. önceki 2 iş yerimde 4.5 sene çalıştım. son dönemlere kadar bir sıkıntım olmadı. ama yıllar evvel büyük bir firmadaki ilk iyi iş tecrübemde başıma geldi bu. deliriyordum stresten. midem bulanıyordu. ağlayacak gibi oluyordum. kaçmak istiyordum. ve sonunda çıktım oradan dayanamayıp. sonraki 4,5 seneyi sorunsuz geçirdim. ama daha kötü şartlarda az paralara çalışıyordum. 2 ay evvel sözleşmem dolunca son işimden çıktım. ve iyi bir firmadan güzel bir teklif aldım. parası çok iyiydi evime yakın. ama cumartesi de var. bu beni rahatsız etti ama idare ederim sanıp kabul ettim. aman allahım 5 gündür kabus yaşıyorum. bana kötü bir şey yapmamalarına rağmen aşırı endişeliyim, midem bulanıyor, ağlayacak gibi oluyorum, kaçmak istiyorum. borçlarım var ve kriz döneminde böyle bi iş bulmam imkansız. perşembe günü gittim istifa ettim şaka gibi. patron kabul etmedi. haftasonları gelme bir süre dedi. şimdilik devam ediyorum. ama berbat haldeyim. yarın iş var diye kalbim güm güm atıyor. böyle bir durum yaşayan var mı?

doktora gittim dün ağır bir depresyon geçiriyorsun dedi. hiç farkında değildim. klasik depresyon belirtilerim yoktu pek. işle birlikte kaygılarım coştu. prozac ve ativan verdi. bakalım..

Banned

Alıntı sebepsiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba, son mesaj sanırım 3 sene evvel yazılmış ama benim durumuma da uyduğu için yazayım dedim. bende de iş fobisi var. yani strese bağlı oluşuyor. önceki 2 iş yerimde 4.5 sene çalıştım. son dönemlere kadar bir sıkıntım olmadı. ama yıllar evvel büyük bir firmadaki ilk iyi iş tecrübemde başıma geldi bu. deliriyordum stresten. midem bulanıyordu. ağlayacak gibi oluyordum. kaçmak istiyordum. ve sonunda çıktım oradan dayanamayıp. sonraki 4,5 seneyi sorunsuz geçirdim. ama daha kötü şartlarda az paralara çalışıyordum. 2 ay evvel sözleşmem dolunca son işimden çıktım. ve iyi bir firmadan güzel bir teklif aldım. parası çok iyiydi evime yakın. ama cumartesi de var. bu beni rahatsız etti ama idare ederim sanıp kabul ettim. aman allahım 5 gündür kabus yaşıyorum. bana kötü bir şey yapmamalarına rağmen aşırı endişeliyim, midem bulanıyor, ağlayacak gibi oluyorum, kaçmak istiyorum. borçlarım var ve kriz döneminde böyle bi iş bulmam imkansız. perşembe günü gittim istifa ettim şaka gibi. patron kabul etmedi. haftasonları gelme bir süre dedi. şimdilik devam ediyorum. ama berbat haldeyim. yarın iş var diye kalbim güm güm atıyor. böyle bir durum yaşayan var mı?

doktora gittim dün ağır bir depresyon geçiriyorsun dedi. hiç farkında değildim. klasik depresyon belirtilerim yoktu pek. işle birlikte kaygılarım coştu. prozac ve ativan verdi. bakalım..
    merhaba güzel ilaçlar verilmiş size işyerinde de performansınızı etkileyeceğini düşünmüyorum belirtiler depresyona işaret ediyor fakat altında kaygı bozuklugu olabilir

Karar Dönemi

Umarım bir an evvel iyi gelir ilaçlar. Bu işi kaybetmek istemiyorum. Ya da bilmiyorum ya. Belki de her şeyin suçlusu bu iş.

Karar Dönemi

aynı durumdayız. lustrali içemedim ama , midemi çok etkiledi.
    Böyle fobisi olan var mı başka

Çıraklık Dönemi

ben varım.iş yeri vb gibi yerlere alışana kadar çok sıkıntı çekerim

Karar Dönemi

Alıntı montevo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben varım.iş yeri vb gibi yerlere alışana kadar çok sıkıntı çekerim
    en azından alışma fırsatı tanıyabiliyorrsun. Ben hiç bir işe başlayamıyorum korkumdan. (Daha önce çalışmış olmama rağmen)

Banned

Basit düşün arkadaşım. O iş yerinde çalışan insanlarda senin benim gibi insanlar. Olağanüstü yetkileri yok, oldukça üsturuplu değiler onlarında eksik yanları var. Hatta sana şunu söyleyeyim hepsi bir tuhaflar emin olabilirsin değişik değişik insanlar. İçlerinde her bakımdan en düzgün olanı sensindir o yüzden bunları sorun etme.

Banned

bunu neden herkes yaşamıyor da bazı insanlar yaşıyor

Çıraklık Dönemi

Alıntı optimus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunu neden herkes yaşamıyor da bazı insanlar yaşıyor
    kişinin beyin kimyası ve dış çevreden aldığı şeyler bunda çok etkilşi

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon