4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: yanlişmi dediğim?

Süper Moderatör Selina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Berlin

Standart yanlişmi dediğim?

bayagi oldu , dün aklima geldide sizlerler paylasmak ve sormak istiyorum

biz yani esimle bir cocuklu ayleye davet edilmistik ,
    iyidi güzeldi hersey .
    kücük 4-5 yaslarinda oglan cocuklari var ,ve hic yerinde durmuyordu..
    koltugun arkasindan cambazliklar..sesini duyurmak icin bagirmalar ,
    yani biz büyükler konusmamizi bille anliyamiyorduk .
    sonra oglanin babasi oglandan konusmaya basladi ,sikayet ederek degil .
    bende normalde fazla konusmam , veya bilmedigim türkcedeki lafida demem.
    nasil olduysa gülerek ben "firlama iste" dedim .
    esimin bakislari öldürebilseydi oan orda ölebilirdim,ayagima basti..bende anladim yanlis dedigimi .
    sonra eve geldigimizde , tartistik "firlama" lafima .sanki kavga edilcek icin sebebmis gibi .
    esim diyorki "kendini billen kadin o lafi demez ,sen bilmiyorsun o lafin nedemek oldugunu.
    adamda sana bakti zaten sasirdi" bende hicbille defil diye tartistik.
    o firlama lafini herkes söylüyor dedim ve yaramaz aktif cocuklara diyorlar,ben diyince niye yanlis ,filimi bile var .."ozaman yaramaz cocuk diyeceksin" off ya .
    iste o lafi diyince bilmemne gözün önüne gelirmis , ama yani anneside babasida diyor..
    niye ben diyince yanlis oluyor.demezlermi "su firlamaya bak"
    ne var bundaki ...ozamandan beride demiyorum o lafi , zaten öncede hic kulanmadim.
    esim cok dikatt ediyor benim konustuklarima ,bazende inat ediyorum kavgamizda oluyor .
    esim türkiyede bitirmis okulunu ,onunla yarisamam ama bende azda olsa biliyorum,.
    bu gibi catismamiz oluyor bizim "haklisin " desem ,onun icinde yanlis .konuyu kapatirmak icindir diyor,düsündügümü dedigimdede böyle oluyor .beni düzeltmek istiyor ama yanlis anlatiyor ,anlamadigimda cabuk sinirleniyor ..ehh iste bende gelemiyorum,benimde tutuyor ozaman kaygilarim kendimden geciyorum .ikimizde sonra pisman oluyoruz amaiste tekrarlanan tartismalar.
    biraz karisik yazdim ,insallah anliyabilirsiniz .

Cahillik Dönemi chenn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

cnm biliyosun ben fırlamalara öğretmenlik yapıyorum..ve bence yanlış bi ifade değil bu..yada bi başka anlamı var ben bilmiyorum bizde yaramazları ailelerine anlatırken çok aktif yerinde durmuyo baya bi hareketli şeklinde bahsediyoruz..benim tuhafıma gitti eşinin bi kelimeye takılması ama dediğim gibi kötü bi anlamı mı var bilmiyorum..
    herşey güzel olacak..herşey güzel olacak..herşeeyyyyyy.....

Süper Moderatör Selina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Berlin

Alıntı kiskanc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sayin selina ve chenn
    bence bu kelimenin anlami afedersiniz ama ''pic'' demek oluyor ve bir erkek icin bayanin boyle bir laf kullanmasi aslinda pek yakisik almiyor olabilir.yani adamin gozunun icine baka baka sizin cocuk pic demek oldugu icin esin biraz sok olmustur.ama anlattigin kadari ilede cocuk gercek bir firlama imis )))
    insanlar ne kelimeler kullaniyor senin kullandigin hic birsey arkadasim.fazla uzerinde durma ve uzme kendini.
    saygilar
    evet evet aynisini esim dedi "pic" demekmis .
    birde demistiki ," neden firlama gördünmü nasil dogdugunu"

üstünde durmuyorumda , herzaman yanlis birsey dicem diye konusmamaktayim.
    cok az gülerim ben toplulukta , birde güldügümde ""aaa noluyor ona ne gülüyor öyle "
    nesemde gidiyor ozaman beni deli yerine koyuyorlar sanki , aksine oldugumdada "hic gülüyorsun"derler ..bazende herkes gülerken ben hic gülemiyorum ama bazende gülünmicek seyede tek ben gülüyorum ..sanki yanlis birsey yapmisim gibi bana bakiyorlar

Cahillik Dönemi chenn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

haydeeee şok oldum ve çokkk utandım...yeminle bilmiyodum ayyhhh..renkten renge girdim..bi daha daha dikkatli konuşacağım..
    herşey güzel olacak..herşey güzel olacak..herşeeyyyyyy.....

Bu Konudaki Etiketler