7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Kadın Üzüldüğünde

Süper Moderatör Selina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Berlin

Standart Kadın Üzüldüğünde

Kadın bir şeye üzüldüğünde erkek onun duygularını göz önüne almadan önerilerde bulunmaya başlar. Erkek bir şeye üzüldüğünde de kadın, istenmeyen tavsiye ve eleştirilerde bulunarak onun kendisini yetersiz hissetmesine sebep olur. Erkek aslında kendisine akıl verilmesini değil, kabullenilmesini istemektedir.
    Kadın üzüldüğünde sorunlardan söz ederek kendini rahatlatır. Erkek eşinin çok konuştuğunu söylemeye başladığında ise kadın ihmal edildiğini düşünmeye başlar.
    Üzüntü anında erkeğin ve kadının beyni farklı çalışır. Erkek sessizleşir, kabuğuna çekilir, konuşmak yerine düşünmeyi tercih eder. Bir çözüm bulduğunda sessizliğini bozar. Kabuğa çekilme, gazete okuma, televizyon seyretme şeklinde olabilir. Bu arada kadın kendisinin dinlenilmediğini zanneder.
    Oysa üzülen kadın, rahatlamayı, güvendiği birisini arayarak sorunlarını konuşmakta bulur. Kadınlar kendilerini heyecanlandıran duygulan paylaştıklarında güven hissederler.
    Kadın ve erkek bir problemle karşılaştıkları zaman muhataplarının direndiğini gördüklerinde kendilerine şu soruyu sormalıdırlar:
    "Zamanlama ve yaklaşım biçimi doğru mu?"
    Hızlı bir zihnî sorgulamayla bu sorulara cevap bulan çiftler, daha az hata yaparlar. Karşı tarafın duygularını anlamak, bu inceliklerin farkına varmakla mümkün olur.
    Kadın için önemli olan, içini dökmek iken erkek için önemli olan, sonuç bulmaktır. Erkek kadına hiçbir şey yapmasa bile dinleyerek destek verebilir. Bir kadın da erkeğe çözüm önerisinde bulunmadan sadece onu kabullenerek yardımcı olabilir. Erkek kabul edildiğini, kadın da paylaşıldığını hissettiği zaman sevildiğini düşünür.

kaynak
    Konu Selina tarafından (03-01-2012 Saat 01:37 AM ) değiştirilmiştir.

Hydra
    Guest

Dün okuduğum bir makalede kadınlarının beyinlerinin sol yarım kürelerinin erkeklerden daha iyi çalıştığını söylüyordu.Bunun yanı sıra erkeklerinde sağ yarım kürelerinin daha iyi çalıştığını anlatıyordu.
    Mesela; erkek 3*4 ün 12 olduğunu söylerken,
    kadın 3*4 ün 3 tane 4 ü anlatmak istediğini bu yüzden de 12 olduğunu söyler.
    Buradan da kadınların daha kapsamlı düşündüklerini söyleyebiliyoruz deniliyordu..

Bu bilgiler dahilinde tartışmalarda kadınların daha kapsamlı ve analitik düşünebildiklerini bu yüzden de erkeklere oranla konuyu inceleyip sorunun kökenine inmeyi daha doğru bulduklarını ve nihayetinde kendi hayatımda da olmak üzere bunun ne kadar da doğru birşey olduğunu anlıyorum.
    Teşekkürler selina

Karar Dönemi tened - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Güzel bir yazı.

Güncellemek istedim.

Gerçi başlık kadın diyor ama aslında iki tarafı da anlatmış.

Yani hem kadını anlatmış, hem de erkeği.

Yazıyı beğendim.

Hem erkeğin özelliklerini anlatmış, hem de kadının.

Güzel bir paylaşım olmuş.

Ben de teşekkür ettim Selina'ya

iyi ki güncellemişsin tened , kendimi buldum bir kadın olarak bu yazıda. sorunlar üzerine çok konuşuyorum ve çözüme gitmek için sorunu irdeliyorum sürekli karşıdaki ise sonuç cümlesi kuruyor sürekli ve beni sıkıyordu bu durum . ha ha bunun bilimsel açıklamsının olmasına sevindim . sorun bende değilmiş sadece

Karar Dönemi tened - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sağol

Biraz alakasız bir bilgi olacak, beni mazur gör bu saatte kafam anca bu kadar işleyebiliyor ama

bir yerde okumuştum....insanları en tedirgin eden kelimeler "sorun" ve " problem" kelimeleriymiş.

Onun yerine "durum" veya o türde daha ılımlı kelimeler kullanmak daha iyi oluyormuş ikili ilişkilerde. Çünkü "bir durum" daha kolay halledilebilir bir şey gibi geliyor insanlara.

Nedense o aklıma geldi şimdi

Süper Moderatör Selina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Berlin

Alıntı tened Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel bir yazı.

Güncellemek istedim.

Gerçi başlık kadın diyor ama aslında iki tarafı da anlatmış.

Yani hem kadını anlatmış, hem de erkeği.

Yazıyı beğendim.

Hem erkeğin özelliklerini anlatmış, hem de kadının.

Güzel bir paylaşım olmuş.

Ben de teşekkür ettim Selina'ya
    tesekkür ederim Tened bende Güncelleyim tekrardan

Karar Dönemi

Güzel bir konu, emeğinize sağlık.