8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Kalp Krizi

Hydra
    Guest

Standart Kalp Krizi

Kalp krizi konusu geçen şimşekten dolayı kalp krizi geçiren ve malesef hayatını kaybeden komşumdan sonra benim için daha bir önemli oldu.Böyle bir yazdı yazdım.Umarım bilgi verici olur.

Selamlar;
    Kalp krizi geçirme yaşının küçük yaşlara indiği günümüzde,neleri doğru biliyoruz neleri yanlış biliyoruz bahsetmek istedim.
    Kalp krizi geçiren insanların yarıya yakın kısmı, kriz semptomlarını algılayamazlar.Ya da en azından bu belirtilerin kalp krizi semptomlarından olduğunu kestiremezler.Yani nefes darlığı kriz belirtisi olabilir.Kişi bunu diğer belirtilerle ilişki kurduramaz ve rahatsızlığı yaşamaya başlar nihayetinde en tehlikeli kısmında artık kriz geçirdiğinin farkına varır.
    Tehlikeli olan bir şey var;Kalp krizi semptomları diğer rahatsızlıkların belirtilerine benzerler ve bu durumlarda rahatsızlık durumunu başka sistemlere yükler sorunu halletmeye çalışırız.
    En sık görülen belirtiler;
    • Göğüste ağrı ya da rahatsızlık(basınç,tokluk ya da sıkıştırma hissi)
    • Vücudun üst kısmındaki rahatsızlık ( iki koldan biri,sırt,boyun,çene ya da karın bölgesi)
    • Nefes darlığı
    • Soğuk ter dökme
    • Mide bulantısı
    • Ani gelen aşırı yorgunluk
    Kalbin kendinde acı algılayan lifler yoktur.Bu sebepten dolayı kalp ile ilgili rahatsızlıklar direk olarak algılanamazlar.Kalpte meydana gelen sinir tutarsızlıkları omurgadan geçerken başka sinirlerin etkilenmesine neden oldukları için diğer sistemlerde negatif tepkiler görebiliriz.Kolumuzun ağrıması,göğsümüzün sıkışması acıyı algılayan sinrilerin burada olmasının göstergesidir.Bu durumda sinirlerdeki tutarsızlıklardan buraları etkilenir.
    Bazı durumlar da hatta çoğu durumda neden kalp krizini anlıyamayız?
    Çünkü bu anlattığımız sinir tutarsızlıkları kesişim göstermezler.Yani birbirleri üzerinde negatif etkiye neden olmazlar bu durumda kalp krizini hissetmeyiz.
    Kalp,önemli organlardan biridir.Dinlenirken vücudunuza 5 litre kan pompalanır.Fiziksel performanslarda bu 20 litreye çıkabilir.Her durumunuza ayak uydurmaya çalışan yegane hayat kaynağınıza iyi bakın...Kendinizi dinlemeyi unutmayın….

http://catalog.nucleusinc.com/genera...dsRaw=&TL=&A=2
    Konu Hydra tarafından (02-07-2010 Saat 03:22 AM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi broken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Paylaşım için teşekkür ederiz hydra... Animasyon filmi güzeldi, bi an korku filmi izliyor gibi hissettim, sesler falan çok gerçekçiydi =D
    fihi ma-fih

Hydra
    Guest

Alıntı broken Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Paylaşım için teşekkür ederiz hydra... Animasyon filmi güzeldi, bi an korku filmi izliyor gibi hissettim, sesler falan çok gerçekçiydi =D
    Rica ederim.
    Animasyonu verdiğim site bu konuda çok iyi.Ben de seyrederken mısır falan alıp flim izliyormuş gibi seyredesim geliyor.Bazen kardiyolojiden girip ürolojiden çıkıyorum.İzlemeye doyamıyorum.Sonra oradaki seslendirme yapan elaman gibi kendimde deniyorum.Ne yazık ki benim ki etkili olmuyor Sonunda adamlar bu işi yapıyor diyorum

Animasyonlar güzel ama izlerken sinir oluyorum.Ben öğrencilere birşey anlatıyorum bir saat sürüyor adamlar 5 dk lık gösterimde hepsini anlatıyor.Biz bu anlamda çok ileri değiliz.Umarım ileride bende yaparım ondan da beraber etkileniriz

İnşallah =D ve üzülme ya, az ve öz anlatabilmek için çok pratik yapıp bu işi uzun zamandır yapıyor olman gerek. Bunu da zamanla yaparsın zaten...
    fihi ma-fih

Hydra
    Guest

İnşallah =D ve üzülme ya, az ve öz anlatabilmek için çok pratik yapıp bu işi uzun zamandır yapıyor olman gerek. Bunu da zamanla yaparsın zaten...
    Az kaldı çalışmalara devam ediyorum.Aslında bahsettiğim konuyu söylesem bir saatte anlattığım için tebrik edersin beni ama beş dk ya dile kolay

Zamanla yapıcam ve broken al izle dicem.Sende etkileneceksin
    Hatta dur fragman bile yapabilirim

Alıntı Hydra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Az kaldı çalışmalara devam ediyorum.Aslında bahsettiğim konuyu söylesem bir saatte anlattığım için tebrik edersin beni ama beş dk ya dile kolay

Zamanla yapıcam ve broken al izle dicem.Sende etkileneceksin
    Hatta dur fragman bile yapabilirim
    merakla bekliyoruz
    fihi ma-fih

Hydra
    Guest

merakla bekliyoruz
    Tamamdır.

Karar Dönemi

Pekçok araştırmanın sonucuna göre stres ve depresyonun kalbe zararlı olduğu biliniyor. Ancak bu kez farklı olarak iyimser ve mutlu kişileri araştırmalar. Buna göre iyimser kişilerin kalp rahatsızlıklarına yakalanma oranının kötümserlerden yüzde 50 daha az olduğu ortaya çıkmış. Habere buradan ulaşabilirsiniz.