6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Edorax ve Dideral kullanan var mı?

Karar Dönemi

Standart Edorax ve Dideral kullanan var mı?

merhaba,

Aranızda Edorax ve Dideral kullanan yada kullanmış olan var mıdır? Yan etkisi olan ilaçlar mıdır?

Hydra
    Guest

Alıntı maviperi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba,

Aranızda Edorax ve Dideral kullanan yada kullanmış olan var mıdır? Yan etkisi olan ilaçlar mıdır?

Edorax dediğiniz edronax sanırım. Bir antidepresandır.Yan etkileri: Ağız kuruluğu,kabızlık,uykusuzluk, terleme, taşikardi, vertigo (Baş dönmesi), idrar retansiyonu (idrar yapamama )ve impotens (ereksiyon sorunu) dir.
    Bunlar direk olarak yan etikleri olan ilaçlar değildir ama kişiye göre değişir.Eğer antidepresena yeni başladıysanız ilk zamanlar ağız kuruluğu, terleme hafif bir sersemlik hissedeceksiniz .Uzun süre devam ederse hekiminize danışın.
    Dideral ise hardiyovasküler (Kardiyoloji) ve serebrovasküler sistem hastalıkları için kullanılan ilaçdır.Yan etikleri: Baş dönmesi, bulantı, kusma, halsizlik, sersemlik, yorgunluk ve uyku hali gibi yan etkiler görülebilir.
    Yine belirtiyorum yan etikler farmakolojik olarak yapılan çalışmalarda belirlenmiştir.O yüzden Edorax'da hemen paniklemeyin ama Dideral'de yazdığım etiklerden birini görüyosanız bu uzun süre devam ediyorsa hekime gitmelisiniz.
    Benim tavsiyem iki ilacı kullanmanız gerekiyorsa aynı anda almayınız çünkü iki ilaçta dolaylı olarak dolaşım sistemi ile ilişkilendiriliyor.

Ben bu ilaçları kullanmıyorum ama size yardımcı olmak adına bilgilerimi paylaşmak istedim.Sadece ilaç ismi verdiğiniz için sıkıntı yok ama eğer farklı problemler varsa ve ilaç hakkında yazdıklarımın haricinde yorum yapmanız ve tavsiye almanız gerekiyorsa özelden ulaşabilirsiniz çünkü ilaç isimlerinin hastalıklarla aynı anda kullanılmasını forum olarak pek doğru bulmuyoruz.(Herkesin adına konuştum umarım kızdırmam kimseyi).Burada ilaç ile ilgili genel rahatsızlık tablosunu, daha iyi anlamanız adına verdim.Hiçbir şekilde teşhis amaçlı değildir.SAygılarımla

Karar Dönemi Hayko_lik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben dideral kullanıyorum hiçbir yan etkisii görmedim....Bu arada bana doktorum ilacın küpürlerini asla okumamamı ilacı asla araştırmamamı söylemişti(Özellikle yan etkilerini)bu benim için daha iyi olurmuş doktorun sanada söylediyse dikkate al derim
    Mutlu olmak için yaptıklarımız daha çok acı verir.C.D.

Hydra
    Guest

Alıntı Hayko_lik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben dideral kullanıyorum hiçbir yan etkisii görmedim....Bu arada bana doktorum ilacın küpürlerini asla okumamamı ilacı asla araştırmamamı söylemişti(Özellikle yan etkilerini)bu benim için daha iyi olurmuş doktorun sanada söylediyse dikkate al derim

İlacın üretimi esnasında çalışmalar yapıldığında deneyler sonucu yan etikiler belirlenir.Bu yan etkiler etik değerlerden dolayı ifade edilmek zorundadır.
    İlaçların yan etkilerinin oranları vardır.Mesela her yıl olunan mevsimsel grip aşısının da baktığında yan etkileri bi hayli var ama insanlarımız vuruluyolar ve sorun yaşamıyorlar.
    Birtakım biyometrik testler sonucunda olasıklar belirleniyor ve yazılıyor.Bu nedenle rahat olun.İlacınızı zamanında ve dikkatli biçimde kullanının.O zamana kadar rahatsızlığınız belli olmadığı için hekimin verdiği ilaçla vucudunuz bir süre savaşır bu savaş esnasında alışma problemleri çıkabilir.Bahsettiğiniz ilaç damarsal olduğu için damarlarda genişleme ve daralmaya bağlı olarak vucudunuz alışana kadar sersemlik hissedebilirsiniz.Panik yapmayın

Evet insanlarımız yan etiklerini okuyunca ister istemez kendilerinde de öyle bir problem olduğunu düşünüyorlar.Placebo etkisi dediğimiz durum da bu etkiden yararlanıyoruz.Başın bu ilaçla geçecek dersek şeker bile versek kişinin başı geçiyor.O yüzden ilaç ilgili bilgiyi prospektüsündeki bilgilerden değil hekimden alınız.Size ilaç süresince olan durumlardan bahsetsin.

Bazı durumlarda ilaçların gerçekten yan etikleri ciddi önem kazanır.Hekim ifade etmediyse (ki etmek zorundadır) kendiniz okuyabilirsiniz ama kendinize telkinlerde bulunarak bunları benim başıma gelme olasılığının düşük olduğunu söyleyebilirsiniz.Özetle bu ince bir noktadır.Oradaki bilgileri kendiniz okuyarak değerlendirme yapamazsınız fakat her hissettiğiniz de de hekime koşmamalısınız.

Karar Dönemi

[QUOTE=Hydra;81396][B]Edorax dediğiniz edronax sanırım. Sadece ilaç ismi verdiğiniz için sıkıntı yok ama eğer farklı problemler varsa ve ilaç hakkında yazdıklarımın haricinde yorum yapmanız ve tavsiye almanız gerekiyorsa özelden ulaşabilirsiniz çünkü ilaç isimlerinin hastalıklarla aynı anda kullanılmasını forum olarak pek doğru bulmuyoruz.(Herkesin adına konuştum umarım kızdırmam kimseyi).

Evet, Edronax olmalı yanlış yazmışım. Hastalık-ilaç konusunda yazdıklarınıza kesinlikle katılıyorum, kimseyi yanlış yönlendirmemek adına buradan detaya girmek istememiştim. İlaçlar hakkında kapsamlı bilgi verdiğiniz için ayrıca teşekkür ederim.

Hydra
    Guest

Rica ederim.Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana