Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
32 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Egzama

goffee
    Guest

Hydra sen anlarsın birşey soracagım.
    En arastırınca bizden iyi anlarsın.
    Nasırla sigili karıstırıyor olabilrmiyiz?
    Siğil kaşınan birşeymidir. Bu bendeki nasıl değilde siğil olabilir mi?
    yoksa egzema ile birleştigi için mi nasırlarımın altı kasınıyor?
    nasırımı yere sürtüp parcalayacak gibi kaşınıyorum bazen.
    sürte sürte yakıyorum rahatlamak için. (yani ates gibi ısınıyor)
    Konu goffee tarafından (30-07-2010 Saat 06:20 PM ) değiştirilmiştir.

goffee
    Guest

Alıntı Hydra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediğiniz gibi sizin olduğunuzu farkedecekler.Bakalım neler olacak.
    Kızına bırakması da sevindirici haber.Daha iyi olacağını düşünüyorum.
    İsimlere takılmanın yanlış olduğunu yazınızda daha iyi anladım.Çok ünlü bir isim bile olsa ürünlerinin kalitesi aynı oranda olmuyor demekki

inş bir an evvel gider.
    hoş gittigi yerdede birilerine zarar verirmiş gibi geliyorda.
    hayr kendiside yemekten cekinmiyor artık nasıl bir bünyeye sahipse..

Hydra
    Guest

Alıntı selina Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hydra konu icin cok tesekkür ederim .

benimde Egzamayla derdim var .
    ben mesela günde birkac defa dus yapardim ,ve cildim kepeklenmisti .
    simdi azalttim birkac defa dus yapmaktan , ama simdi bile banyo yada dus yapsam sonrada yatagima gitsem ..ayagim cok kötü kasiniyor geceleri bille kasinmaktan uyaniyorum ..kan pitirligi bille var .
    birgün cild Dr. na gittim , ve nasil bir sabun kullandigimi sormustu ..bende basit el sabunu demistim .
    sonradan acikladi bana o sabunun neler yaptigini ,dahada cildi kurutugunu .
    bana eczaneden Seba-Med ph15 tavsiye etti .
    ve doktorum sunuda sormustu , vicudunuzu yikandiktan sonra cremliyormusunuz diye.bende hayir demistim.
    evet simdi ozamandir Seba-Med ph15 kullandigimdan beri ,sükür ne kasinmam var nede egzameler.

benim birde metal ve nikel alaerjim var .
    küpe taktigimda , kulaklarimin deligi kizariyotdu ve kasiniyordu . ama ona birsey buldum hehe , simdi kulagin deligine giren yeri renksiz oje sürüyorum.
    birseyde olmuyor artik.
    ve jeans yada elbise aldigimda , fermuarlara dikatt etmek gerekiyor acaba fermuar saklimi yada cillde temas ediyormu diye , aynisi ic esyalarida öyle ..bir ara sütyandan sirtimda bayagi eksama cikmisti.

yemeklerde bir alerjim yok , sadece patlicanda dudaklarim kasiniyor ve sisme hisi veriyor ayni zamanda dillimde öyle .
    patlicanida cok severim..

birde benim baska sorunum daha var , sag ayagimin altinda parmaklarin orasi.. basilan yerde ciban gibi birsey var ,senelerdir cekiyorum .
    bazen sanki yasiyormus gibi zongluyor ve cok aciyor yürürken .
    ilaclar aldim , cikti ve derin delik oldu..kapandiginda yine ayni sekli aldi ..sanirim o bolgeyi iyice kazinmasi lazim ve kökleri icinde sürekli üretmekte .

birde benim söyle 12 senedir olucak , ayak bas parmagimin tirnakla ten arasinda uzunca et büyümekte ..yani üst köseden basliyor.
    3x amaliyat oldum , ilkinde yaktilar..yine cikti ,ikincisinde narkosla orayi acip kökten temizlediler ..yine cikti,
    3 defasinda yine narkoslan amaliyat edildim ..ne care hep cikiyor.acik ayakabi giydigimde , kücük cocuklar ayagima baktiginda böcek var saniyorlar.

goffee ne yaa yesil tavukmu , ben hic yesil tavuk görmedim .yoksa okadar bozukta ondanmi okadar yesil olmus .
    et makinesinden sinek temizledim diyorsun , migdem kalkti inan .
    bunun bir yasasi yokmu türkiyede yada saglik dairesi gibi yere sikayet et ve ananymde kalirsin..sizin tanidiginizmis ,olsun ..bu gibi seylerde göz yumamak lazim ..sonucta bebeklerimiz cocuklarimiz gelecegimiz besleniyor ,
    adam para kazanmak icin milleti hasta etmeyi göze almis .
    Rica ederim
    Selina bahsettiğin durumlar immünolojiyle yakından ilgili bir durum.Bence yakın bir zaman da rutin teste girmelisin.Tekrarlaması konusunda opere yapan hekimin bilgi ve becereside işin içine dahil olmaktadır.Konuda da söylediğim gibi reaksiyonlar kişinden kişiye göre değişmektedir.Sabun konusunda tamamen katılıyorum.Banyo yapmak, yaparken kullandığımız ürünler çok ama çok önemli.

Nasır konusuna gelince;

Travmanın basıncın olduğu her yerde çıkabilir.Derinin kendini koruması amacıyla çıkan oluşumlardır.

Genel olarak ilaçlarla tedavi edilir.Salisilik asit içeren flasterler ya da solüsyanlar kullanılır.Ağrılı durumlar söz konusu ise cerrahi yöntemler kullanılır.Kemik yapısı ve ayakkabından,mesleki nedenlerle ya da tik sonucu sürekli elllerinin üzerini yiyenler ya da parmaklarını yiyenlerde çıkabilir.Nasırda en önemli durum nedeni ortadan kaldırmak gerekir.Nasır törpüsü kullanmak ve ılık banyo yapmak yumuşaması adına faydalı olucaktır.
    Tedavi edilmezse , giderek büyür ve zor bir hayat söz konusu olur.Zaman içerisinde enfekte olabilir.Damar hastalığı ya da şeker hastalığı söz konusu ise enfeksiyon durumu önemli olduğundan rutin bakımlarının yapılması gerekir.
    Ağrılı nasırlarda; Kişi ağrı kesicilerden faydalanabilir.Ayak bölgesinde ise ayak pedleri kullanabilir.Ayak bölgesine uygun yumuşak pedler vardır.Bu bölgede deriyi yumuşatan kremler uygulanabilir.Bunlara rağmen ağrılar bitmiyorsa cerrahi müdahale olması gerekir.Müdahale ile nasırın kökü küçültülür ya da tamamen ortadan kaldırılır.
    Yapılan yanlışlar ise;nasır çıktıysa kişinin mutlaka nedenine dikkat etmesi gerekir.Küçük serçe parmağında görülüyorsa ayakkabıdan kaynaklanıyor demektir.Dikkat edilmezse daha derinleşmesine neden olacaktır.Tabanda ise anatomik yapıdan ve topuklu ayakkabıdan kaynaklanabilmektedir.Başlangıç aşamasındayken müdahale gerekir.Kökün ilerlemesi devam eder ve ciddi problemler yaratır.Kesinlikle kendi kendinize yolma ya da kanatma yoluna gitmeyiniz.Aksi takdirde enfekte olabilir.
    El nasıları genellikle mesleki olabilir.Ya da kişinin o bölgeyi yemesi ya da yolmasıyla oluşabilir.Burada da aynı yöntemler yapılabilinir.
    Nasırın oluşmaması için ; Travmadan kaçınmak gerekir.Dar sıkan ayakkabılardan, sivri burunlu ayakkabılardan uzak durun.Anatomik yapı sıkıntılıysa uygun yastıklar kullanılmalı.Parmaklar üst üst gelmiş ise aralar parmak ayracı konulabilir.Bol bol krem kullanmak gerekir.

Hydra
    Guest

Alıntı goffee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hydra sen anlarsın birşey soracagım.
    En arastırınca bizden iyi anlarsın.
    Nasırla sigili karıstırıyor olabilrmiyiz?
    Siğil kaşınan birşeymidir. Bu bendeki nasıl değilde siğil olabilir mi?
    yoksa egzema ile birleştigi için mi nasırlarımın altı kasınıyor?
    nasırımı yere sürtüp parcalayacak gibi kaşınıyorum bazen.
    sürte sürte yakıyorum rahatlamak için. (yani ates gibi ısınıyor)

Selina birde senin bu yaktıdgın bölge yada o bölgelin altı da benm anlattgım gibi yanıyormuydu?
    Dilerseniz nasırla siğilin farkını söyliyim;

Nasır; Travma ve basınçla birlikte derinin kendisini koruması adına almış olduğu bir önlemdir.
    Siğil; Bir virüs HPV hastalığıdır.Bir takım et beni şeklinde şikayetler söz konusu oluyor.Bulaşıdır.Hayatı tehdit etmez.Genital siğiller hariç.Bir çok siğil tipi vardır.Vücudun her yerinde ortaya çıkabilir.HPV virüsün bir kişiden insandan insana ya da hayvandan insana ya da ortamdan bulaşabilir.Bulaşın gerçekleşmesi için derinin sıyrık olması gerekir.Sağlam bir deriden giriş olmaz.Tedavi yöntemi nasırlarda uygulanan tedavi mantığı ile aynıdır.

Siğil kaşıntı yapmaz.Fakat diğer etkenlerle birleşince nasır da olduğu gibi kaşıntı yapabilir.Aslına bakarsanız goffee kaşıntıyı biz ağrı olarak nitelendiriyoruz.Sizin kaşıntılarınızın olmasının nedeni egzema ile söz konusu olmaktadır.Yani sadece nasır ya da siğil kaşınmanıza neden olmayacaktır.Geçen bu konuda söylediğim gibi lütfen sürte sürte kaşımayınız.Yoksa ikincil enfeksiyonlara neden olursunuz.

Hydra
    Guest

inş bir an evvel gider.
    hoş gittigi yerdede birilerine zarar verirmiş gibi geliyorda.
    hayr kendiside yemekten cekinmiyor artık nasıl bir bünyeye sahipse..
    Orayı bende idraak edemedim.Kendisi hapır hupur götürüyor.Demek ki adamda mide yok teneke var

goffee
    Guest

Alıntı Hydra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dilerseniz nasırla siğilin farkını söyliyim;

Nasır; Travma ve basınçla birlikte derinin kendisini koruması adına almış olduğu bir önlemdir.
    Siğil; Bir virüs HPV hastalığıdır.Bir takım et beni şeklinde şikayetler söz konusu oluyor.Bulaşıdır.Hayatı tehdit etmez.Genital siğiller hariç.Bir çok siğil tipi vardır.Vücudun her yerinde ortaya çıkabilir.HPV virüsün bir kişiden insandan insana ya da hayvandan insana ya da ortamdan bulaşabilir.Bulaşın gerçekleşmesi için derinin sıyrık olması gerekir.Sağlam bir deriden giriş olmaz.Tedavi yöntemi nasırlarda uygulanan tedavi mantığı ile aynıdır.

Siğil kaşıntı yapmaz.Fakat diğer etkenlerle birleşince nasır da olduğu gibi kaşıntı yapabilir.Aslına bakarsanız goffee kaşıntıyı biz ağrı olarak nitelendiriyoruz.Sizin kaşıntılarınızın olmasının nedeni egzema ile söz konusu olmaktadır.Yani sadece nasır ya da siğil kaşınmanıza neden olmayacaktır.Geçen bu konuda söylediğim gibi lütfen sürte sürte kaşımayınız.Yoksa ikincil enfeksiyonlara neden olursunuz.

işte anlamak emin olmak istediğim buydu cevap için ne kadarteşk etsem az.
    teşk ederim.

Hydra
    Guest

işte anlamak emin olmak istediğim buydu cevap için ne kadarteşk etsem az.
    teşk ederim.
    Rica ederim.Zaman ayırdığınız için ben teşekkür ederim.

Hydra
    Guest

Ne yapsak bilemedim

goffee
    Guest

bende rica ederim
    hangi konuda ne yapsak anlamadım?
    şu adam mı?

Süper Moderatör Selina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Berlin

bende rica ederim
    hangi konuda ne yapsak anlamadım?
    şu adam mı?
    goffee yok bana yazdi Hydra ,

ben birsey sormek istemistim..

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon