10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Psikiyatriden Taburcu oldum

Süper Moderatör Selina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Berlin

Standart Psikiyatriden Taburcu oldum

tam 115 gün , yani 3 bucuk ay ediyor piskadride kaldim.
    sosial hayatim nasil devam edicek , piskatride ögrendiklerimi devam edicemi?
    belki baslangicta yapar sonralari hic piskatriye gitmemis gibi devam eder.
    cok zorluk cekicegimide biliyorum , belkide öncesindende beter olabilirim .
    eve geldigimde uzun zamandan sonra , sanki benim ev degil gibi geldi yabacilik cektim .
    3 ay temizlik yapilmadi heryer heryerde , camasirlar yigilmis ..buzdolabi agzina kadar dolu ..salon toz icinde uffff
    doktorumun dedigi gibi , canim istedigi zaman ve birden degil ..
    bende hemen olsun istiyorum ama kuvetsiz ve gücsüzüm .

bana tehsiz konuldu .
    1.sizofreni kat 1 den 2ye cikmisim
    2.bordeline (trvma sonrasi stress bozuklugu , kendini kesme zarar vermek) devam ediyor
    3.Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu (multi kisilik bozuklugu , cokluk kisilik gecirmek..bende 7 kisi)
    4.sizoid (sosiyal ortamdan uzaklasma)
    5.sizotipal (davranis,düsünce ,Terk edilmeye karşı aşırı korku duyma, hep-hiç yasasıyla davranması, kimlik karmaşası, kendine zarar verici davranışlar, sürekli boşluk hissi, öfke patlamaları gibi belirtiler görülmesi...
    6.panik atak
    7.stress astim ( zorlu durumlarda veya kriz gecirdigimde , belediyede bazende cok korktugumda veya cok sinirlendigimde karsi gelemedigimde ..kabus rüyalarimda astim ile uyanirim..ve sonuc nefes darligi bogulma gibi)
    8.korku , bende cok korku varmis bende biliyorum
    9.sinirsel güc ( yikilmayacak kadar güclü ,sinir aninda ne yaptigini bilmemek en sevdigini bile kirmak)

Ben 1 sene öncesine 2,5 yil piskoterapisi haftada 2x gördum gittim , simdi 2 yil sonra yani seneye tekrardan terapi görebilirim 2,5 yil.
    burda sigorta 2,5 yil veriyor 2 sene araylan.
    Dr.larin tavsiyesi bana , insan icine cikmam icin ..gönüllü bir is yapmak , yardim etmek gibi.
    bakalim artik ne olucak , ilk isimiz simdi yeni ev bulup tasinmak ..hicde sevmiyorum tasinmayi hep stresli oluyor.

arkadaslar ilginize ve okudugunuz "Psikiyatrideki Günlüğümü"benimle paylastiginiz icin cok tesekkür ediyorum .

Karar Dönemi aLoneaqLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    siyah, gök beyaz!

Dilerim kısa sürede fiziksel ve ruhsal gücünü toparlarsın, hayatına güzelliklerle devam edersin selina.. Bazen ben de şu anki yaşam tarzımın, memnuniyetsizliklerimin kötü bir başlangıç neticesinde oluştuğunu düşünüyorum. Başka bir şehirde, ülkede yeni başlangıç fikri kulağa hoş geliyor.. Aynı çevredeyken kabuk değiştirmek çok zor gerçekten.
    ¿?

"ki hükmümü kendim veriyorum.. Yakın beni sesim sorulara dönmeden. Küllerimin altında kalacak mutluluk sandığınız ne varsa.."

Karar Dönemi

tanrı yardımcın olsun selina
    "Bugune kadar ne bi elmayı soyabıldım ne de iyileştirebildim bi yaramı kabuğunu koparmadan karşıma cıkınca kızmadım hiç elma kurduna cünkü bendim bıçağı saplayan onun yurduna..."

Cahillik Dönemi YAĞMURR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çok sevindim selina inş bundan sonra her şey daha güzel olacaktır...
    ‎''Gel-git lerimin Sonuna Geldim! Yol Bitti ve En Sonunda; gitmeyi Öğrendim! İçim Kanaya Kanaya Güçlü Olmayı, Düşe Kalka Yere Sağlam Basmayı, Yaşanan Her Şeyi Sindirmeyi, Kötülükleri Kötüleri Yok Saymayı, Devam Etmeyi, Büyümeyi, Başarmayı Yani Eninde Sonunda Kendime gelmeyi Öğrendim...''

Cahillik Dönemi devhis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hayırlı olsun.neden temizlikçi almıyosun evine
    ✿⊱ Anladım ki susmak bir cüsse işi. Derin denizlerin işi. Sığ suları en hafif rüzgarlar bile coşturabiliyor. Derin denizleri ise ancak derin sevdalar. Anladım ki, derin ve esrarengiz olan her şey susuyor. Anladım ki susan her şey derin ve heybetli...
    ✿⊱ Bazılarının sadece normal olmak için ne büyük çaba sarf ettiğini kimse fark etmiyor.
    Albert Camus

IDDQD
    Guest

Geçmiş olsun selina. Yazdığın teşhislere bakılırsa, psikatri bilimine çok katkıda bulunmuş olmalısın. Bunu dalga geçmek için söylemiyorum, gayet ciddiyim. Bu durumda olmanın ne kadar zor olabileceğini düşünemiyorum bile. Umarım bu güzel günün ve hastanede bıraktığın anılarının ardından en kısa zamanda iyileşir, güzel günlere kavuşursun.

İyi geceler.

Cahillik Dönemi Minnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

eminim herşey daha farklı olacak artık selina

Banned
    Yer
    Fethiye

Geçmiş olsun selina, hayatında herşeyin yolunda gitmesi dileğiyle...

Karar Dönemi

şizotipal ve şizoidi teşhis listesinden çıkarabilirsin. şizofreni onları kapsıyor zaten.
    geçmiş olsun.

Karar Dönemi

.............................
    Konu gezgin tarafından (06-11-2011 Saat 02:43 AM ) değiştirilmiştir.