PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bi yardım edin

ofpoff
27-09-2009, 03:51 PM
ben 13 yasındayım benim okb 10 yasındada vardı hafifti cok arkadaşım oldugu için atlattım ve bunu kimseye söylemedim ozaman temizlik takıntım vardı geçti tamamen geçti cok güzel bi hayatım vardı okb den kurtulmustum bunu kimseye söylemeden bu hastalıgı atlatmam cok hosuma gidiyordu taşınalı 1yıl falan oldu burada pek arkadaş bulamadım hala ben bunu kimseye söylemiyorum ama söylemek cok istiyorum ama olmuyor şimdiki takıntım baskalrına zarar vercem korkusu okul bana ilaç gibi geliyor derslerim fena deil ama dün cok fena bastırdı bu hastalık birileriyle paylaşmak istedim aileme hala söylemedim ama sıkıntılı oldugum cok anlasılıyor böyle giderse farkedicekler diye korkuyom hafif basım agrıyor diye gecistiriyom bu arala cok kötüyüm moralim iyice bozuldu içimde hep bi sıkın zor yemem yiyom 2 gündür televizyon izleyerek biseylerle mesgul olarak düzeliyom hafiften sonra gene içime sıkıntı basıo cok sıkılıyom herhalde depresyona girdim napıcam bi yardım edin lütfen:confused: kimseye söyleyemediğimden tedavide göremiom pofffff bıktım saçma oldugunu biliom ama bi türlü kurtulamıom bu düsüncelerden lütfen yardım edin ben napıcam:confused:

ofpoff
27-09-2009, 03:59 PM
yardım eden yokmu :S

aydemir
27-09-2009, 04:10 PM
Allah yardımcınız olsun.
Bi kere siz kendi kenidinize nasıl teşhis koydunuz ?? BElki bi yerlerde çok okumuş,sizdeki bitakım şeylere benzetmiş ve bilinçaltınıza öyle olduğunuz düşüncesini yerleştirmiş, kendinizi inandırmış ve şimdi de bunun etkilerini yaşıyorsunuzdur.

Ama durum bu ise de gerçekten okb li iseniz de ailenize mutlaka söyleyin yoksa dediğiniz gibi Allah korusun daha da sıkıntılı hale gelebilir durum

ofpoff
27-09-2009, 04:16 PM
aileme söyleyemiyorum o cesareti bulamıyorum ben deli olarak tanınmaktan korkuyorum daha önce çözmüstüm bu okbyi daha dogrusu öle sanmışım taşındık alışamadım buraya gene basladı poff msn adresini bile yeni kurdum keşke söleyebilsem aileme

ofpoff
27-09-2009, 04:17 PM
okbden kurtulmak için baska yöntemler varmı

dihidrit
27-09-2009, 07:02 PM
iki tedavi yöntemi kullanılmaktadır:

1.Seçici serotonin geri alım inhibitörleri kullanmak

2.Bilişsel davranışçı tedavi uygulamak

Hastaların hastalıkları konusunda kendilerini eğitmeleri çok önemlidir.

Tedavinin başlarında bilişsel ve davranışçı tedaviyi oturtmak ve tedavi dozunu ayarlamak amacı ile haftada en az bir kez doktor kontrolüne gitmek gerekir. Hastalık yatıştıkça kontroller seyrekleşir, tamamen düzeldikten sonra da yılda bir kez bile olsa kontrole gitmekte fayda vardır.

alıntı_

arkadaşımız da sormuş ben de merak ettim bu tanıyı neye göre koydun ki.ben de de olur saplantılar zaman zaman.mesela ben hep aygazı kapattıktan sonra tüm düğmeleri kontrol ediyorum.ve bu artık alışkanlık haline geldi.hatta bezen 1-2dadika tekrar gidip baksam mı ya açık kaldıysa diye düşünüyorum.

paradox
27-09-2009, 08:39 PM
aileme söyleyemiyorum o cesareti bulamıyorum ben deli olarak tanınmaktan korkuyorum daha önce çözmüstüm bu okbyi daha dogrusu öle sanmışım taşındık alışamadım buraya gene basladı poff msn adresini bile yeni kurdum keşke söleyebilsem aileme

13 Yasindasin ve kendince cikar yollar ariyorsun.Bu buyuk bir hata.En kisa zamanda ailenle konus sorunlarini.Durum senin zanettigin kadar ciddi bir boyutta bile olmaya bilir, olsa bile ailen sana bu konuda destek vericek ve gerekiyorsa tedavi ettirecektir...

aydemir
27-09-2009, 08:54 PM
ailenize söylyein mutlaka. delilik değil bu lütfen yapmayın. birilerinin size "deli" demesinden mi çekiniyorsunuz? nasreddin hoca ve eşeğinin hikayesini okumadınız mı daha önce? onlar öyle diyince öyle mi olacaksınız? onlar öyle der diye kendinizi yiyip bitirecek misiniz? dua edin, Allah'a sığının ve bir anda çıkın aileinizin karşısına söyleyin

power
28-09-2009, 01:25 AM
ailene söylemekten çekinorsan ki buna gerek yok. ben hastaneye gidecem de fiziksel bir hastalaık de dahiliyeye gideceğim de kendin psikiyatriste git. bakalım o ne diyecek ona göre bir yol izlersin.

Allah şifa versin.

ofpoff2
08-10-2010, 04:17 PM
eveet yıl 2010 ekim ben tamamiyle iyileştim hikayemi anlatıyım tabiki durum daha ileriye giti ben aşırı okbli oldum titremeye terlemeye basladım öle oturup bütün gün titreme basladım uyayamaya basladım en sonunda tak etti söledim aileme cok iyi karsıladılar pskyartist e gittik okbli olduğum doğrulandı lustralla tedaviye basladım bastaki anlattığım takıntıyı yendim ondan sonra cinsellik temizlik hastalık takıntılarını rahat atlattım.Sonra iyileştim sandım lustral ı bıraktım ve tekrar şiddetlendi okbem sonra yavaş yavaş lustralı azaltıp bıraktım hastalığı tamamiyle yendim.cıkardıgım anafikir hersey insanın zihninde bitiyor. Cok mutluyum :D

tuder
26-10-2010, 01:04 PM
Evet bu arkadaşın yaşadığı obsesif kompulsif rahatsızlığı olanlar için güzel bir öykü olmuş. Umarım genci yaşlısı herkes bu ve bunun gibi rahatsızlıklarından dolayı doktora gitmekten çekinmez.