PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alternatif tedaviler?

sevimli
27-08-2009, 05:40 AM
Merhaba ben 8 aya yakin bircok cesit antidepresanlar kullandim ama yanit aldigim tek ilac Xanax oldu bu demek oluyor ki bende ilac tedavisi uygun degil.
Sizcede oyle mi? ne yapmaliyim? Elektro sok tedavisi son carem mi?
Depresyonumun belirtileri
Isteksizlik
Cok yogun ic sikintisi
hic bisey yapmak istememek sadece gun boyu uyuyup sigara icmek
sizinde gordugunuz gibi cok agir bi depresyon geciriyorum ne is hayatim kaldi nede sosyal hayatim kaldi ne yapmam gerekiyor?:confused:
eger buna bir cozum yoksa ya olmeyi ya xanax bagimlisi olmayi dusunucem.

paradox
27-08-2009, 02:42 PM
Merhaba ben 8 aya yakin bircok cesit antidepresanlar kullandim ama yanit aldigim tek ilac Xanax oldu bu demek oluyor ki bende ilac tedavisi uygun degil.
Sizcede oyle mi? ne yapmaliyim? Elektro sok tedavisi son carem mi?
Depresyonumun belirtileri
Isteksizlik
Cok yogun ic sikintisi
hic bisey yapmak istememek sadece gun boyu uyuyup sigara icmek
sizinde gordugunuz gibi cok agir bi depresyon geciriyorum ne is hayatim kaldi nede sosyal hayatim kaldi ne yapmam gerekiyor?:confused:
eger buna bir cozum yoksa ya olmeyi ya xanax bagimlisi olmayi dusunucem.

Gecmis olsun Sevimli...
8 Ay icerisinde pek cok antidepresan kulandiginizi yazmisiniz.Yanit alamamaktan tam olarak kastiniz ne,her hangi bir yan etkimi veya sizi iyilestirmedigini dusunmenizmi? Antidepresanlar diger ilaclardan farkli olarak uzun vadede sonuc veren ilaclardir.Siz anladigim kadariyle kisa araliklarda farkli ilaclar deneyip umutsuzluga kapilmisiniz.Ayrica sizinde bildiginiz uzre xnax bir antidepresan degil tedaviyi desteklemek icin kulanilan bir sakinlestiricidir..
Elekto sok tedavisi hakkinda farkli yorumlar var doktorlar arasinda bazilari iyi sonuclar verdigini dusunurken, bir kismida bu tedavi sekline pek sicak bakmiyor.
Size tavsiyem doktorunuzla gorusup bir antidepresanda karar kilip sabirla tedavinize devam etmeniz..Medikal tedavinin yaninda alicaginiz bir psikoterapininde size cok faydali olacagi kanisindayim..
Sagliklar dilerim..