PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : narsist miyim yoksa manik depresifmi deliricm nolur yardım edin :S:S

nsren
21-07-2009, 10:27 PM
arkdşlar gerçekten yardımınıza ihtiyacım var.çnkü düşündükçe kafayı yicemm :( ben bazen o kdar mutlu oluyorm ki herşeyi yapabilecek kadar ne biliyim en sıkıcı durumdan bir eglence çıkarabilecek kdar,saatlerce durmadan gülebilecek kdar.. böyle olduğum dönemlerde hiçbirşeyi ciddiye almıyorum takmıyorum insanlar oluyor hep çevremde..onları eğlendiriyorum..ztn geniş bi çvrem var yapmadığm çılgnlık kalmıyor..aklıma gelen herşey bni mutlu edeceğine inandığm herşeyi yapabiliyorm.. durmadan kahkaha atıyorm:D sevildiğimi hissediyorm...
ama çok uzun sürmüyor bu; zaten bnde narsist kişilik olduğunu düşünüyorum sürekli insanlardan ilgi görme isteği, onları yönetmk fln..

ama bazen de üzerime aşırı bi sıkıntı çöküyor..çok sinirli ,karamsar ,hayattan kopuk resmen antisosyal oluyorum.mutlu olduğumda beni sevdiğini düşündüğüm insnların bnm bu mutsuz halimle alay ettklerini hatta bu halimin onların hoşlarına gittiğini düşünüyorum..mutluyken güldüğüm bi espri veya şaka mutsuz dönemim de bnm için saatlerce ağlayabileceğim bi hakaret olarak işliyo içime ... böle zamanlarım da söylenen her sözü yalnış değerlendiriyorum insanların popülerlik kazanmak için bnmle olduklarını bni aslnda hiç sevmedklerini kullanmaya çalıştıklarını fln düşünüyorum.. bunları düşündükçe de üzülüyorum..herşey bana üzüntü verebiliyor..aşırı bi şkilde ölümü arzuluyorum böyle dönemlerde..çeşitli zaman aralıklarında bu iki duygu arasında gidip gelebiliyorum:(:(:ara ara kullandığım bir sakinleştirici ilacım var. sizce ben manik depresifmiyim :S

paradox
22-07-2009, 03:43 PM
Burada bizim size bir teshis koyma gibi bir durumumuz soz konusu olamaz.Uzmanlar bile bu tip durumlarda hastaya pek cok soru yoneltip(Hastanin, bulundugu sosyal cevre, egitim durumu, ailevi faktorler) ancak o sekilde bir teshis ve tedavi yontemi belirleye biliyorlar.Size tavsiyem, bir rahatsizliginiz oldugunu dusunuyorsaniz, bir uzmanla gorusup ondan rahatsizliginiz hakkinda bilgi almaniz..
Sagliklar dilerim...

derinn
17-08-2009, 03:19 PM
bipolar bozukluunuz olabilir..bencede bir uzmanla görüşmenizde yararm var..