PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Psikolog olmak için

seyma
30-06-2009, 02:34 PM
Merhabalar

İnternette türkiyede psikolog olmak için neler gerekiyor diye araştırmaya çalışırken bu site çıktı karşıma. Hemen üye oldum, ve aklımdaki birkaç soruyu sizlere yönelticem. Bilkent siyaset bilimi mezunuyum, ingiltere ye genel psikoloji okumak üzere master için başvurdum. Master bittikten sonra türkiyeye geldiğimde diyelimki bir psikolog olarak bir klinik açmak istiyorum. Neler yapmam gerekir? İzin belgesi almam, sertifika programlarına mı gitmem gerekir. Yoksa bölümümle psikoloji alakasız olduğu için doktora yapmak gibi eğitimimi daha da genişletmem mi gerekir?

Çok konuştum.. :) Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

9 ŞUBAT
30-06-2009, 04:59 PM
Merhabalar

İnternette türkiyede psikolog olmak için neler gerekiyor diye araştırmaya çalışırken bu site çıktı karşıma. Hemen üye oldum, ve aklımdaki birkaç soruyu sizlere yönelticem. Bilkent siyaset bilimi mezunuyum, ingiltere ye genel psikoloji okumak üzere master için başvurdum. Master bittikten sonra türkiyeye geldiğimde diyelimki bir psikolog olarak bir klinik açmak istiyorum. Neler yapmam gerekir? İzin belgesi almam, sertifika programlarına mı gitmem gerekir. Yoksa bölümümle psikoloji alakasız olduğu için doktora yapmak gibi eğitimimi daha da genişletmem mi gerekir?

Çok konuştum.. :) Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

aramıza hoş geldiniz ,

bu konu hakkında sitemizin saglık servislerine ulaşma bölumunde açılmış yazı bulabilirsiniz ,

ancak siyaset bilimi okuyanlar psikoloji master ı yapabilirmi bilemiyorum ,bildigim kadarıyla galiba olmuyor .

ancak siyaset bilimide oldukça guzel bir alan ,ama insanın mutlu olabilecegi bir alanda çalışması en guzeli .