PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÖSS-SBS´ YE GİRECEK ÖĞRENCİLERE ve AİLELERİNE SESLENİŞ .

9 ŞUBAT
05-06-2009, 06:35 PM
Her sınav zamanı, yani sınavlar yaklaştıkça değişik alanlarda uzmanlar bir takım reçeteler hazırlarlar. Herkesin görüş ve düşüncesine kesinlikle saygılıyımdır ve öylede olmak gerekir. Amacımız öğrencilerimizin bu zorlu sınavlarda başarılı olmaları ve yaşamları açısından son derece önemli olan bu sınavlardan yüzlerinin akıyla çıkmalarıdır.

Amaç aynı, niyet aynı, duygular aynı…

ÖNCE VELİLELERİMİZE:

Sınav anı yaklaştıkça öğrencilerimiz biraz daha gerilecektir. Lütfen 2 kat daha sabır ve anlayış gösterin.
Kaygının bulaşıcı olduğunu unutmayın. Sizdeki kaygıları, sınava girecek çocuğunuza yansıtmayın Yoksa kaygınız Çocuğunuza da bulaşır.
Çocuğumu rahatlatayım diye acayip şeylere girişmeyin. Yani her zaman nasıl davranıyorsanız şimdide aynısını davranın.
Sınavlar konusunu her aksam eve taşımayın
Sınav günü imkânınız varsa birlikte gidin
özellikle yemek konusunda farklı seçenekler sunmayın. Yani her gün ne yiyorsa O günde aynı şekilde kahvaltısını yaptırın. Ancak fazla sıvı almamasına özen gösterin.

SONRA ÖĞRENCİLERİMİZE:

· Değerli kahraman öğrencilerimiz…

· Vicdanınız rahatsa bilin ki kafanızda rahattır.

· Elinizden geleni yapmışsanız, derslerinizi düzenli çalışmışsanız elbet karşılığını alacaksınız.

· Kaygılanmayın, stres yapmayın demiyorum. Demeyeceğimde… Biliyorum ki Kaygı ve stres insanlara özel bir duygudur. Hepimiz bu sınavlardan geçtik. Bu sınavların sillesini yedik. Kaygı ve stresinizi olumlu şekilde kullanın. Yani dozajını iyi ayarlayın.

· Herkes; kendi kapasitesini, yeteneğini ve sınırını iyi biliyordur. Kapasitenizi ve sınırlarınızı iyi çizin. Kuru gazlara, inanmadıgınız sözlere, süslü cümlelere kanmayın. BU şekilde hayal kırıklığı yaşamazsınız.

· Kendinizi kazanmaya hazırladığınız gibi kaybetmeye de hazırlayın…

· Yaşamın içinde, hayatın içinde sınavların ve imtihanların hiçbir zaman eksik olmayacağını bilin…

· Sınava rahat girin. Ya da girmeye çalışın. Ne kadar rahat olursanız soruları o kadar iyi anlarsınız. Bu yüzdendir ki tüm futbolcular ve kulüpler

kendi sahalarında maç yapmayı isterler. Nedeni açık: Rahat olmak

· Hayatta asla 3 şeyden vazgeçmeyin: SEVMEKTEN, GÜLMEKTEN ve HEDEFLERİNİZDEN

· Kazanmak için Türk hava yolları formülünü unutmayın(THY) T:Tutku

H:Hedef, Y:Yetenek

SON OLARAK:

Yolunuz ve bahtınız acık,

Tercih aralığınız geniş,

Puanınız bol,

Üniversiteniz ferah,

Hocalarınız cana yakın,

Sağlığınız ve neşeniz yerinde

Karizmanız sağlam

Evden gelecek olan paranın miktarı çok olsun…

Nevzat ÖZER.

olasılıksız
05-06-2009, 06:38 PM
işçi pazartesi günü çalışmaya başlarsa musluk havuzu 2 saatte boşaltırsa paramın 1/3 ünü tubaya verirsem ve araba A şehrinde bozulursa öss yi kazanma olasılığımız yüzde kaç olur????:D:eek:

plüton
05-06-2009, 07:22 PM
işçi pazartesi günü çalışmaya başlarsa musluk havuzu 2 saatte boşaltırsa paramın 1/3 ünü tubaya verirsem ve araba A şehrinde bozulursa öss yi kazanma olasılığımız yüzde kaç olur????:D:eek:

Ne güzel dalganı geçiyosun :D çok rahatsın senin kazanma olasılığın bayağı yüksek görünüyor.
Matematiktende benim içinde bitane soru yaparsan çok sevinirim :P

olasılıksız
06-06-2009, 01:02 AM
sen rahatlığıma bakma platoni:D..
matematiği severim yerine de yaparım sende fizik çöz bana ...
veeee lütfen dua et:)

plüton
06-06-2009, 01:14 AM
Sadece mantık sorularını, birazda tarih sorularını çözebiliyorum Fizik sayfasını açmıyorum bile. :) ben sözelciyim sen galiba sayısalcısın.

sende bana dua et dicemde hiç çalışmadım duayıda haketmiyorm ben :D

olasılıksız
06-06-2009, 01:17 AM
aslında haklısın bende çalışmadım :D....Ama yinede dua edelim...
sana da dua edecem söz veriyorum :)....
Allah ım yaa bazen halime çok gülüyorum:D

plüton
06-06-2009, 01:28 AM
Sınav geliyor, çalışmamışsın ama şen şakaksın, bana çok benziyorsun sınav sonuçlarında benimkilere benzemesin :)

söz bende sana dua edeceğim :)

olasılıksız
06-06-2009, 01:30 AM
teşekkür ederimm....:):)
BAŞARILAR....:)