PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : depresyonla yaşamayı öğrenmek

şöyle düşünün belki depresyon hiç gitmeyecek. sürekli moralimizi bozmaya çalışacak, uyumamızı tavsiye edecek. o sürekli çalışıyorsa hiç yorulmadan, bizde birşeyler yapalım. onunla yaşamasını öğrenelim. zaman gelsin ona gülümseyip kapıyı gösterebilelim. bir süre sonra kimbilir belki bizden bıkar ha ne dersiniz..

arkadaşlar bu başlıkta depresyona karşı neler yapabileceğimizi tartışalım. hayata eskisi gibi bağlanmak için neler yapabiliriz? özgüven geliştirme olabilir, hobby ler edinme olabilir, okul derslerine önem verme olabilir, hayatı daha esnek yaşama olabilir ne bileyim işte. herkes en güvendiği fikirlerini bu başlık altında bizimle paylaşsın.

yunus
02-04-2009, 10:18 AM
ben hala çıkış yolu bulamadım denemedim değil aslında derslerime önem vermeyi denedim, başka şeyler düşünmeyi denedim derken panik atağa çevirdi

denizmir82
05-04-2009, 01:15 PM
Kendimize verdiğimiz sözleri tutmamız kadar kişilerinde bizlere verdiği sözleri tutöası önemli etken... Yani yaşadığım bu depresif hava üstümde panik atak olarak yapışık kaldı. Dost seçememiş olmanın kırıklığındayım.. Hayatını sırlarını yaşadıklarını kiminle konuştuğun çok önemliymiş... bu beni bu duruma sokan en önemli etken... spora vuruom kendimi vazgeçiom birden herşey kötü oluo... zaman zaman işte yoğunlaşıom olmuo.. işten izin alıp evde zaman geçirsem bu da tehlike arz edio... ilaç almak uyutuo.. Yani bilmiyorum ben 27 yaşımda tanıştım bu kaygı bozukluğu ile... İçinden çıkılmaz hal alıo zaman içinde. yaşadığım şehri işi evi değiştirmek de ne kadar mantıklı olurdu bunu henüz denemedim...

lilycik
06-04-2011, 12:36 AM
Depresyon sinsi bir rahatsızlık insan dönem dönem düzeltsede kendini yinede ani bir olay , düşünce yada sıkıntı (hatta bu sizin sıkıntınız bile olmayabilir) depresyonunuzu tetikliyor, bu durum hafifletici tek unsuru ancak insanın inatla, azimle kendini düşünmeye zorlaması ... neye mi ? tabiiki kendi hakkında hayatı hakkında gerçekten olumlu taraflar bulmaya aslında insanın ne olursa olsun kimseye muhtaç olmadan yaşamas,ı hatta nefes alması bile yeterli ama bu bize yetiyormu hayır çünkü hep unutuyoruz. işte unutmamak için hep hatırlamaya gayret göstermemiz hiç deilse hergün hayatımızdaki güzel şeyler için şükretmemiz gerekiyor. unutmayalım her zaman daha beteri vardır.. beterinde beteri vardır...

balık
06-04-2011, 06:48 PM
Günlük sıradan işlerini ve bazı şeyleri (film izlemek, ders çalışmak..) ne kadar tat vermese de ya da verdiği tatla yetinerek yapmak, rutine bağlamak, depresyona alıştığının hatta kardeş olduğunun en büyük kanıtıdır.. Kurtulma yoksa kardeş kardeş yaşamak var ki zaten bi süre sonra buna alışır, o sizi bırakıp gitse sudan çıkmış balığa dönersiniz.. :)

dogruluk
06-04-2011, 07:49 PM
aşk tedavi ediyor