PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anne olmak isteyen OKB li:(

okbli
11-02-2009, 12:26 AM
Herkese selam ben tam 1 senedir OKB tedavisi görüyorum,temizlik ve kontrol takıntım vardı ileri derecede şimdi daha iyiyim önceki halime göre,heralde ilacın etkisiyle olacak,üşeniyorum tekrar el yıkamaya.Ama ilacı bırakmaya henüz cesaret edemiyorum.Bu arada 28 yaşındayım ve eşimle bebek istiyoruz.Benim durumumda olan veya bu konuyla ilgili fikri olan varsa paylaşırsanız sevinirim.Doktorum ilacı bırakırsan tekrarlar dedi,bu durumda çocuktan mı vazgeçmeliyim kendimden mi?

pelin99
21-02-2009, 07:55 PM
Herkese selam ben tam 1 senedir OKB tedavisi görüyorum,temizlik ve kontrol takıntım vardı ileri derecede şimdi daha iyiyim önceki halime göre,heralde ilacın etkisiyle olacak,üşeniyorum tekrar el yıkamaya.Ama ilacı bırakmaya henüz cesaret edemiyorum.Bu arada 28 yaşındayım ve eşimle bebek istiyoruz.Benim durumumda olan veya bu konuyla ilgili fikri olan varsa paylaşırsanız sevinirim.Doktorum ilacı bırakırsan tekrarlar dedi,bu durumda çocuktan mı vazgeçmeliyim kendimden mi?

Bu rahatsızlığınız eskiye oranla düzelmeye başlamış.İlacın etkisi olabilir.Ama tamamen geçmesini beklemen belki zamanını alabilir ve o zamanda herşey için çok geç olabilir.Hastalığın hiç olumlu tepki vermese kullanmaya devam et diyeceğim ama baya bi yol katetmişsin ben ilacı bırakırsam yapabilirim o kadar inancım var ve bebeğimi istiyorum diyorsan bırak.Ben senin yerinde olsaydım bende OKB liyim eğer gerileme olmuşsa bazı şeyleri aşmışsam bebek yapmaya karar verirdim ilacı bırakırdım 9 ay sabredip yine başlardım ilacıma.

burcu_
22-02-2009, 01:17 AM
Benım yorumumu sorarsanız bence ılacları kesıp hamıle kalmanız cunku yasınız tam zamanı yıllarca ılac kullanıp duzelemeyen ınsanlar var o zamanda bebek yapmak ıcın cok gec olabılır hamılelık ve emzırme surecınde ılac kullanmazsınız sonra tekrar devam edersınız neden dersenız sımdı ılaca devam etmeyı secersenız ılerıde duzelıp ılacı bıraktıgınızda bebek yapmanız ıcın gec olabılır bu sefer bebek yapamadıgınız ıcın yıne ruh saglıgınız bozulabılır

PinkPrincess
22-02-2009, 03:23 AM
-------------------------------------------