PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yardım..!

fero18
28-11-2007, 08:35 PM
Sizlerden bir yardım istiyorum..
ßen 15 yaşında bir gencim çok mastürabasyon yapıyorum.Acaba zararlımı bırakamıyorum(günde bir iki kez yapıyorum) ne yapmalıyım ?

butterfly
29-11-2007, 01:07 AM
Sizlerden bir yardım istiyorum..
ßen 15 yaşında bir gencim çok mastürabasyon yapıyorum.Acaba zararlımı bırakamıyorum(günde bir iki kez yapıyorum) ne yapmalıyım ?

:eek:cok seviyesizce bi konu:( en azından dilin cok basit:mad::mad: bu konuyu haydar dümen sitesine yazarsan daha rahat cvp alırsınn

fero18
29-11-2007, 09:36 AM
sen öyle düşünüyorsun herhalde.Yardımınız dokunur sandım.Neyse bekliyim

9 ŞUBAT
29-11-2007, 10:24 AM
arkadaşlar sitemizin ilk kuralı konuların psikolojiyle ilgili olması , böyle oldugu surece hiç bir sorun yok

ama başlık açarkende konuyu anlatış tarzına dikkat etmenizi ve sitemizin seviyesini duşurmemenizi rica ederim , aksi takdirde mesajlar forum kuralları geregi otomatık sillnecektir ,

açılan başlıga cevap yazar veya yazmazsınız o uyenin bilecegi bir iş , fakat hiç bir şekilde ortamı gereksiz yere gericek ve karşıdaki uyeyi rencide edecek tarzda cevaplar vermemenizi rica ederim , zaten mesajlarla ilgili forum kurallarını siteye girerken okudugunuzu zannediyorum

burda sorunlarımızı paylaşmayı birbirimize yardımcı olmayı duşunuyoruz , yoksa ortamı gerip gereksiz tatsızlıkların oluşmasını degil ,

iyi paylaşımlar dilegiyle

9 ŞUBAT
29-11-2007, 10:31 AM
sevgili fero , şu anda içinde bulundugun durum bir çok gencin başına gelen ve ergenligin yan etkilerinden , bu yaşlarda vucut aktivitesi aşırı çalışmakta ve bunu bir şekilde boşaltma ihtiyacı duymaktadır ,
uzman degilim ama bildigim kadarıyla yaptıgının fiziksel olarak fazla bir zararı dokunmaz , ancak en onemli zararı psikolojik olarak gorursun
çunku çevreden alacagın yanlış bilgiler sende kaygılar oluşmasına neden olurki bunun etkilerini ilerliyen yıllarda fazlasıyla gorursun vede tedavisindede oldukça zorlanabilirsin ,
benim tavsiyem fazla kafana takma , kurtulman içinde dikkatini başka şeylere yonelt mesela spor , kitap okuma , bir hobiyle ugraşma v s olabilir asla ama asla kafaya takma ,
istesende istemesende zaman içinde vucut normale donecek ve bu gunler ilerde gulup geçecegin bir anı olarak kalıcak .

biricik
29-11-2007, 11:34 AM
yorumsuz:confused:

butterfly
29-11-2007, 08:26 PM
arkadaşlar sitemizin ilk kuralı konuların psikolojiyle ilgili olması , böyle oldugu surece hiç bir sorun yok

ama başlık açarkende konuyu anlatış tarzına dikkat etmenizi ve sitemizin seviyesini duşurmemenizi rica ederim , aksi takdirde mesajlar forum kuralları geregi otomatık sillnecektir ,

açılan başlıga cevap yazar veya yazmazsınız o uyenin bilecegi bir iş , fakat hiç bir şekilde ortamı gereksiz yere gericek ve karşıdaki uyeyi rencide edecek tarzda cevaplar vermemenizi rica ederim , zaten mesajlarla ilgili forum kurallarını siteye girerken okudugunuzu zannediyorum

burda sorunlarımızı paylaşmayı birbirimize yardımcı olmayı duşunuyoruz , yoksa ortamı gerip gereksiz tatsızlıkların oluşmasını degil ,

iyi paylaşımlar dilegiyle
merhabalar,ben psikoloji bölümünde okuyorum bu konuyu psikoloji ile cok bagdastıramadım hee tabi böle bişey sorulabilir yardım istenebilir ona bişi diyemem ama böle bi forumda ve bu ifadeleri kullanarak belirtilmesi sadece seviyeyi düşürür bencee:mad: lütfen biraz daha seviyeli olunmasına özen gösterelim...;)

beyer
29-11-2007, 08:29 PM
evladım yanlış adrestesin
burası psikoloji sitesi
ama yardımcı olmak adına
haydar amcaya yönlendireyim seni
posta gazetesinin internet sitesi
yolunu kendin bul artık:eek:

pcshik
29-11-2007, 09:09 PM
arkadaşlar eğer sitemizde cinsellikle ilgili bir bölüm varsa, psikoloji bu tür konulardaki bir takım sorunlara çözüm üretebiliyorsa,bu konuda bir takım şeylerin bazı isimleri varsa ve biraz daha incelerseniz zaten daha önce buna benzer bir konunun açıklaması sitemizde yer almışsa ama genede size yanlış geliyorsa, birşey yazmamanızı tavsiye ederim... yardım için burdayız... rencide edici konuşmayalım...

fero18 bir bilgim olmadığı için sana yardım edemeyeceğim...

butterfly
29-11-2007, 09:15 PM
arkadaşlar eğer sitemizde cinsellikle ilgili bir bölüm varsa, psikoloji bu tür konulardaki bir takım sorunlara çözüm üretebiliyorsa,bu konuda bir takım şeylerin bazı isimleri varsa ve biraz daha incelerseniz zaten daha önce buna benzer bir konunun açıklaması sitemizde yer almışsa ama genede size yanlış geliyorsa, birşey yazmamanızı tavsiye ederim... yardım için burdayız... rencide edici konuşmayalım...

fero18 bir bilgim olmadığı için sana yardım edemeyeceğim...

psikoloji bu tür sorunlara çözüm üretebilir fakat sanıyorumki bu sitede bu konuyu psikolojik acıdan ele alıp cevaplıyabilcek yetkide kimse yok.. sorunda bu zaten.

pcshik
29-11-2007, 09:33 PM
zamanla üye sayısı daha çok artıyor, belki biri gelebilir, belkide var henüz görmedik... psikolojik açıdan başka bir forum başlığında buna benzer bir konunun soru cevap şekli vardı... yada hepsinden vazgeçtim en azından bu konuda bir bilgimiz olmadığını, psikolojik açıdan ele alıp cevaplayacak kimse olmadığını belirtebiliriz... yanlış düşünmüş olabilirim, özür dilerim, ama bana biraz kırıcı bir üslup gibi geldiği için söylemiştim, ben kırdıysam üzgünüm...

beyer
29-11-2007, 09:40 PM
bence sorun üslup

pcshik
29-11-2007, 09:43 PM
nerdeki üslup??

butterfly
29-11-2007, 09:47 PM
zamanla üye sayısı daha çok artıyor, belki biri gelebilir, belkide var henüz görmedik... psikolojik açıdan başka bir forum başlığında buna benzer bir konunun soru cevap şekli vardı... yada hepsinden vazgeçtim en azından bu konuda bir bilgimiz olmadığını, psikolojik açıdan ele alıp cevaplayacak kimse olmadığını belirtebiliriz... yanlış düşünmüş olabilirim, özür dilerim, ama bana biraz kırıcı bir üslup gibi geldiği için söylemiştim, ben kırdıysam üzgünüm...

sende haklısın .. benim amacımda kırmak diildi fakat böyle bi sorunun bu sekilde ifade edilmesi seviyeyi düşürür diye düşünüyorumm..

pcshik
29-11-2007, 09:54 PM
ama bunu yazan 15 yaşında bir ergen... günümüzde bu tür sorunlar artık çok doğal bir şekilde ve aynı buradaki arkadaşımızın yazdığı gibi ifade ediliyor... doğal olarak gençlerde kendilerinde olan bu durum hakkında merak ettiklerini bu şekilde ifade ediyorlar... büyükler olarak nasıl anlatması gerektiğini söylemelisiniz... tavsiye ne kadar haddime bilmiyorum ama, bu sorunu düzgün bir üslupla nasıl sorması gerektiğini yazabilirsiniz...

butterfly
29-11-2007, 09:59 PM
seninde deiğin gibi 15 yasında bir ergen ve simdi ergenler nerde ne konuscağını nasıl ifade etmeleri gerektiğini daha iyi biliyor yada en azından ben böyle düşünerek yorum yaptım...

pcshik
29-11-2007, 10:03 PM
ergenler gördükleri şekilde davranıyorlar, henüz kişiliklerinin yapım aşamasındalar, yanlış görüldüğü yerde müdahale edilip doğrusu gösterilmeli.. ben hala nasıl yazılması gerektiğini yazmanızı bekliyorum...

butterfly
29-11-2007, 10:08 PM
peki 15 yasında bir ergen bu davranısı sergilemeyi biliyorda,, sonucunda neler olcaınımı bilmio??? bu size samimi geldimi?

pcshik
29-11-2007, 10:18 PM
dışardan duyduğu kadarıyla sergilediği bir davranış olabilir, sonuçta dediğim gibi günümüzde çok fazla söz konusu edilmiş durumlar, uluorta açılmış konular... ama yüzüstü gösterilen şeylerin başka kısımları gösterilmiyor, yada gençlere yetersiz geliyor, ve korku oluşuyor... bunuda bir sakınca görmeden açıkça sormaktan çekinmiyorlar, çünkü bu onlara doğal geliyor... belki buraya yazarken samimi değil, belki sırf kendi çapında eğlenmek için yazdı, gelecek cevapları merak etmek için yazdı... ama madalyonun diğer kısmını düşünüp yani gerçekten birşeyi merak ederek yazdığı ihtimalini göz önünde bulundurursak, samimi olmadan yazsa bile burdaki amacımızı en azından bizim yerine getirmemiz gerekiyor... 15 yaşındaki bir ergenin ne tür bir ruh halinde olduğunu tahmin edemezsiniz, bu yüzden olabilecek şeylerin iyisini düşünüp, iyi yaklaşılmalı...
eğer bu böyle sürecekse tartışmanın bir önemi yok, konu başlığının dışına çıkıldı, görüşlerin farklı olması doğaldır, yardım edebileceklerini düşünenler yada yönlendirebilecekler devam etsin bence, öbür türlü konuyu dağıtmak haddimize değildir... samimiliğini biz anlayamayız... sonuna kadar haklı olabilirsiniz... ama anlatmaya çalıştığım anlaşıldı mı bilmiyorum...

butterfly
29-11-2007, 10:23 PM
dışardan duyduğu kadarıyla sergilediği bir davranış olabilir, sonuçta dediğim gibi günümüzde çok fazla söz konusu edilmiş durumlar, uluorta açılmış konular... ama yüzüstü gösterilen şeylerin başka kısımları gösterilmiyor, yada gençlere yetersiz geliyor, ve korku oluşuyor... bunuda bir sakınca görmeden açıkça sormaktan çekinmiyorlar, çünkü bu onlara doğal geliyor... belki buraya yazarken samimi değil, belki sırf kendi çapında eğlenmek için yazdı, gelecek cevapları merak etmek için yazdı... ama madalyonun diğer kısmını düşünüp yani gerçekten birşeyi merak ederek yazdığı ihtimalini göz önünde bulundurursak, samimi olmadan yazsa bile burdaki amacımızı en azından bizim yerine getirmemiz gerekiyor... 15 yaşındaki bir ergenin ne tür bir ruh halinde olduğunu tahmin edemezsiniz, bu yüzden olabilecek şeylerin iyisini düşünüp, iyi yaklaşılmalı...
eğer bu böyle sürecekse tartışmanın bir önemi yok, konu başlığının dışına çıkıldı, görüşlerin farklı olması doğaldır, yardım edebileceklerini düşünenler yada yönlendirebilecekler devam etsin bence, öbür türlü konuyu dağıtmak haddimize değildir... samimiliğini biz anlayamayız... sonuna kadar haklı olabilirsiniz... ama anlatmaya çalıştığım anlaşıldı mı bilmiyorum...

konu dışına cıkıldı haklısın...ilgililere bırakalım bencede.sana karsı kırıcı bi hareketim olduysa kusura bakma.benm yorumlarım konuyu yazan arkadsımızaydı tamamen;)

pcshik
29-11-2007, 10:28 PM
konu dışına cıkıldı haklısın...ilgililere bırakalım bencede.sana karsı kırıcı bi hareketim olduysa kusura bakma.benm yorumlarım konuyu yazan arkadsımızaydı tamamen;)

estf..., ben kırdıysam özür dilerim...
birşeyler paylaşabildiysek güzeldir... :)
neyse bende bırakıyorum ilgili kişilere ... ;)