PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bana ne oluyor??

pcshik
26-11-2007, 06:07 PM
merhabalar... size bana son zamanlarda olan birşeyi sormak istiyorum...

son 2-3 aydır bir nefes alma problemi yaşıyorum... aldığım nefes yetmiyor bir kere derin bir nefes alma gereği duyuyorum... gün geçtikçe derin nefes almalarımın arasındaki süre azaldı... hatta tam yeterli bir nefes almak için esnemeye çalışıyorum...
son bir aydır ise bu çok değişik bir hal aldı...
içten gelen bir titreme başlıyor daha doğrusu bir güçsüzlük özellikle ellerimde, kol ve bacaklarımda... elimde bir kalem varsa ve yazı yazıyorsam yazı yazamamaya kalemi tutamamaya başlıyorum... birden çevremdeki olan bitenden yavaş yavaş uzaklaşıyorum, kafamda çok değişik karmaşık kötü düşünceler dolaşıyor, aşırı bir ağlama isteği duyuyorum... ve birden nefesim gidiyor... nefes alamıyorum... ondan sonra kendimi kaybediyorum.. çevremde birilerinin olduğunu hisseder gibi oluyorum, seslerini birşeyler dediklerini duyar gibi oluyorum ama hatırlamıyorum...
dışardan anlatılanlara göre, nefesim gittiği zaman titremeye, kasılmaya başlıyormuşum.. nefes almak için çırpınıyormuşum ve elime gelen şeyleri çok sıkıyormuşum... gözyaşları falan akıyormuş, ağlıyormuşum... arkadaşımın kucağına yığılmışım birkaç kez... kendime geldiğimde uzun zaman söylenenleri toparlayamıyorum, cevap veremiyorum... kollarım ve bacaklarım tutmuyor...

nefes problemi yaşarken akciğer ve sinüs filmleri çekildi hiçbirşey çıkmadı... muayene oldum... iki doktora gittim psikolojik olabilir dediler... çevremdeki herkes psikolojiktir diyor... daha önce bu tür bir şey duydunuz yada gördünüz mü??? ne yapmam gerekiyor...

9 ŞUBAT
26-11-2007, 06:14 PM
geçmiş olsun , evet buyuk bir ihtimalle psikolojik .
seni yanlış yönlendirmemek için vede uzman olmadıgım için bir şey söylemem hoş olmaz ama yakın bir zamanda psikiyartriste muayene olmanı tavsiye ederim .

Gümüş
26-11-2007, 06:26 PM
bende megan'ın sözlerine katılıyorum psikiyatrik bir sorun gibi görünüyor pcshik.
bende en kısa zamanda sorun daha çok ilerlemeden psikiyatr'a gitmeni öneririm.

pcshik
26-11-2007, 06:31 PM
teşekkürler megan ve sevde...

bu konuda yönlendirebilecek ve uzman olan arkadaşlarımız varsa cevaplarını beklerim.. çünkü gerçekten çok kötü bir durum, kendimi uzun bir zaman toparlayamıyorum, tam toparladım derken gene oluyor...

ailem ve öğretmenlerimden birkaçı bunun benim kafamda ürettiğim birşey olarak görüyorlar ve benim önce kendi kafamdam silmem gerektiğini söylüyorlar, ben kendim getirtiiyormuşum :confused: duruo dururken titreme geliyor diyorum anlamıyorlar, az önce gülerken birden gidebiliyorum... onların bu görüşleride psikiyatriste gitmemi zorlaştırıyor.. bide ailemin aşırı etkilenmesi, annemin ağlaması, babamın kötü olması çok üzüyor, annem böyle yaparak onları yıktığımı, aileyi psikolojik yönden dağıttığımı mahvettiğimi söylüyor, buda fenalaştığımı söylememi engelliyor, yada fenalaştım deyip çekip gidiyorum anlatmıyorum... bir keresinde annemin yanında oldum... fenalaşma anında kolumdan tuttup sürükleye sürükleye balkonun yanına götürdü...birsürü şey saymış söylemiş, ben hala düzelmeyince yeter yapma diye vurmuş, vuruşunu hissettim... sürekli birşeyler saklıyorsun söylemiyorsun diyor.. susuyorum..bir sorun varsa aramızda çözelim diyor susuyorum... onlarla konuşamam beni içime kapattılar, anlamıyorlar... bir psikiyatristten önce onlarla konuşmamı istiyorlar, yapamıyorum.. bu durumu onlara nasıl belli edebilirim ki...

Nefertiti
26-11-2007, 10:27 PM
teşekkürler megan ve sevde...

bu konuda yönlendirebilecek ve uzman olan arkadaşlarımız varsa cevaplarını beklerim.. çünkü gerçekten çok kötü bir durum, kendimi uzun bir zaman toparlayamıyorum, tam toparladım derken gene oluyor...

ailem ve öğretmenlerimden birkaçı bunun benim kafamda ürettiğim birşey olarak görüyorlar ve benim önce kendi kafamdam silmem gerektiğini söylüyorlar, ben kendim getirtiiyormuşum :confused: duruo dururken titreme geliyor diyorum anlamıyorlar, az önce gülerken birden gidebiliyorum... onların bu görüşleride psikiyatriste gitmemi zorlaştırıyor.. bide ailemin aşırı etkilenmesi, annemin ağlaması, babamın kötü olması çok üzüyor, annem böyle yaparak onları yıktığımı, aileyi psikolojik yönden dağıttığımı mahvettiğimi söylüyor, buda fenalaştığımı söylememi engelliyor, yada fenalaştım deyip çekip gidiyorum anlatmıyorum... bir keresinde annemin yanında oldum... fenalaşma anında kolumdan tuttup sürükleye sürükleye balkonun yanına götürdü...birsürü şey saymış söylemiş, ben hala düzelmeyince yeter yapma diye vurmuş, vuruşunu hissettim... sürekli birşeyler saklıyorsun söylemiyorsun diyor.. susuyorum..bir sorun varsa aramızda çözelim diyor susuyorum... onlarla konuşamam beni içime kapattılar, anlamıyorlar... bir psikiyatristten önce onlarla konuşmamı istiyorlar, yapamıyorum.. bu durumu onlara nasıl belli edebilirim ki...

Sitede psikolog arkadaşlarımızda var .Umarım seni okur ve yönlendirirler,ama
sen yaşadıklarını öyle güzel ifade ediyorsun ki gideceğin uzman çok zorlanmadan sana gerekli yardımı yapacaktır.Hiç vakit kaybetmeden yardım
alman da fayda var diye düşünüyorum.Ailenle paylaşamadığın şeyleri Dr.unla
rahatlıkla paylaşabilirsin.Bizde her zaman seni dinlemeye ve elimizden geleni
yapmaya hazırız.Başkalarının düşüncesi seni yönlendirmesin sıkıntaları sen yaşıyorsun.bu durumda ailenin seni anlamasını bekleme..

pcshik
27-11-2007, 07:45 AM
teşekkürler bronz abla...
ama bir doktora gitmem için ailemin ikna olması gerekiyor.. belki onlarla çözebilirim diye düşünüyorlar... onlarlada hiçbir zaman çözemeyeceğim için bu böyle sürüp gidebilir..
aslında birde onların tarafından bakıyorum.. maddi durumları el vermiyor ve bana söylemiyor olabilirler.. onlarla çözersem belki doktora gerek kalmaz diye düşünüyor olabilirler... ama malasef çözemiyoruz çok denedik...

9 ŞUBAT
27-11-2007, 11:14 AM
teşekkürler bronz abla...
ama bir doktora gitmem için ailemin ikna olması gerekiyor.. belki onlarla çözebilirim diye düşünüyorlar... onlarlada hiçbir zaman çözemeyeceğim için bu böyle sürüp gidebilir..
aslında birde onların tarafından bakıyorum.. maddi durumları el vermiyor ve bana söylemiyor olabilirler.. onlarla çözersem belki doktora gerek kalmaz diye düşünüyor olabilirler... ama malasef çözemiyoruz çok denedik...

sevgili pcshik , evet mutlaka bir uzman destegi almalısın en iyisi o
evet ailenin maddi durumu el vermeyebilir ama en azından devlet hastanesine gidebilirsin , birde sana tavsiyem okuldaki rehber ögretmenle ve rehberlik araştırma merkeziyle goruş onlarda sana oldukça yararlı olurlar ve ailenide senin dr a gitmen konusunda rahatlıkla ikna ederler ,

vakit geçirmeden hemen rehber hocayla goruş , onların gorevi zaten bu
ayrıca sitemizin admininede ozel mesaf yazarak fikir alabilirsin ama kanımca yuzyuze goruşmek daha yararlı olacagı inancındayım .

sevgili ögrenciler ruhsal sorunlarınız oldugunda ilk başvurabileceginiz yer okul rehber hocalarınız , gerekirse rehberlik araştırma merkezlerinede gideblirsiniz , ayrıca bildigim kadarıyla bu merkezlerde erişkinlerlede ilgileniliyor diye biliyorum , oralarada başvurmanızı öneririm .

ates
27-11-2007, 05:59 PM
çok geçmiş olsun canım benim....

geçen cuma aynı şekilde arkadaşım da böyle olmuştu belki tam anlamıyla aynı değildir ama birden bire derste otururken elleri titremeye başladı... Stres yaptı daha sonra bana neler oluyor diye...
Hava almasını sağladık biraz...
Ve arkadaşım dedi ki bütün kötü olaylar üst üste geldiği zaman oluyorum böyle
yani psikolojik olma ihtimali çok yüksek...
Dilerim kötü birşeyin yoktur ve iyileşirsin canım benim :)

pcshik
27-11-2007, 06:13 PM
bulunduğum yerde iyi bir tane doktor var... oda direk ilaç vermesiyle tanınıyor, çok ilglenmiyor, dinlemiyor, sadece ilaç... bu yüzden bursanın merkezine gitmemiz gerekiyor, onun içinde zamanları yok...

ayrıca okuldaki öğretmenlerimle konuşamıyorum, benim tek konuştuğum yer burası, dışarıda hiçkimseye hiçbirşeyimi anlatamam.. bir keresinde sınıf öğretmenime biraz açtım, çok ilgilenmedi sadece öğüt vermekle yetiniyor.. bir keresindede okulda fenalaşan kişileri rehper öğretmeni odasına toplayıp konuşmuştu, topluluk olmasa konuşurdum, çünkü içimi boşaltmaya anlaşılmaya can atıyorum... ama bir daha özel görüşmedi... ben de kendim gidemiyorum malasef... aslında dediğin gibi rehper öğretmeniyle konuşmam belki işime yarayacak... adminimize bile özel mesaj atamam...
belki ilgilenilir diye ucundan kendimi belli ediyorum, ilgilenince anlatıyorum burada olduğu gibi...
o yüzden şimdilik yazarak rahatlayacağım sanırım...sizler gerçekten mutlu ediyorsunuz...

pcshik
27-11-2007, 06:15 PM
çok geçmiş olsun canım benim....

geçen cuma aynı şekilde arkadaşım da böyle olmuştu belki tam anlamıyla aynı değildir ama birden bire derste otururken elleri titremeye başladı... Stres yaptı daha sonra bana neler oluyor diye...
Hava almasını sağladık biraz...
Ve arkadaşım dedi ki bütün kötü olaylar üst üste geldiği zaman oluyorum böyle
yani psikolojik olma ihtimali çok yüksek...
Dilerim kötü birşeyin yoktur ve iyileşirsin canım benim :)

teşekkür ederim cnm :rolleyes:

arkadaşın içinde üzüldüm, geçmiş olsun tam olarak nasıl oluyor, sadece elleri mi titriyor yoksa titreyip kasılıp, kendini mi kaybediyor??

benim çok moralim bozuk olduğundada oluyor bazen kendi kendinede oluyor, anlamıyorum...

ates
27-11-2007, 06:19 PM
teşekkür ederim cnm :rolleyes:

arkadaşın içinde üzüldüm, geçmiş olsun tam olarak nasıl oluyor, sadece elleri mi titriyor yoksa titreyip kasılıp, kendini mi kaybediyor??

benim çok moralim bozuk olduğundada oluyor bazen kendi kendinede oluyor, anlamıyorum...

aslına bakarsan kasılma olmuyor...
Ama o günde bizim yardımımızla yürümüştü...
Ve yarın doktora gidiyor oda...
Belki o daha yolun başında bilinmez...

Ama ne olur ne olmaz senin de bir doktora gitmende fayda var canım inan bana :)

pcshik
27-11-2007, 06:28 PM
evet öyle görünüyor sanırım... dr'a gitmem gerek...
çok geciktirmemesi iyi olmuş, çünkü gün geçtikçe artıyor, şiddeti, hatırlamamak vb...

pcshik
28-11-2007, 07:22 PM
ayrıca söylemeyi unuttuğum birşey var.. kimi zaman içimde aşırı derecede bir enerji oluşuyor, tarif edilemez bir hiperaktiflik geliyor... biliçsizce onu bunu dağıttığım oluyor.. yada dağıtma hissi geliyor... bağırmak yada... bunların arkasından da o dediklerim oluyor (nefes alamama, kasılma, titreme...)

BeYaZ_KeLeBeK
28-11-2007, 08:30 PM
merhabalar... size bana son zamanlarda olan birşeyi sormak istiyorum...

son 2-3 aydır bir nefes alma problemi yaşıyorum... aldığım nefes yetmiyor bir kere derin bir nefes alma gereği duyuyorum... gün geçtikçe derin nefes almalarımın arasındaki süre azaldı... hatta tam yeterli bir nefes almak için esnemeye çalışıyorum...
son bir aydır ise bu çok değişik bir hal aldı...
içten gelen bir titreme başlıyor daha doğrusu bir güçsüzlük özellikle ellerimde, kol ve bacaklarımda... elimde bir kalem varsa ve yazı yazıyorsam yazı yazamamaya kalemi tutamamaya başlıyorum... birden çevremdeki olan bitenden yavaş yavaş uzaklaşıyorum, kafamda çok değişik karmaşık kötü düşünceler dolaşıyor, aşırı bir ağlama isteği duyuyorum... ve birden nefesim gidiyor... nefes alamıyorum... ondan sonra kendimi kaybediyorum.. çevremde birilerinin olduğunu hisseder gibi oluyorum, seslerini birşeyler dediklerini duyar gibi oluyorum ama hatırlamıyorum...
dışardan anlatılanlara göre, nefesim gittiği zaman titremeye, kasılmaya başlıyormuşum.. nefes almak için çırpınıyormuşum ve elime gelen şeyleri çok sıkıyormuşum... gözyaşları falan akıyormuş, ağlıyormuşum... arkadaşımın kucağına yığılmışım birkaç kez... kendime geldiğimde uzun zaman söylenenleri toparlayamıyorum, cevap veremiyorum... kollarım ve bacaklarım tutmuyor...

nefes problemi yaşarken akciğer ve sinüs filmleri çekildi hiçbirşey çıkmadı... muayene oldum... iki doktora gittim psikolojik olabilir dediler... çevremdeki herkes psikolojiktir diyor... daha önce bu tür bir şey duydunuz yada gördünüz mü??? ne yapmam gerekiyor...

canım merhaba ...anlattığın esneme nefes alamama durumu bendede oluyordu...kesinlikle sinirsel bir durum...aldığın nefes yetmiyor gibi oluyor derin nefes almak istiyorsun alamıyorsun...kapıya cama çıkıyorsun yine olmuyorç...bu durumu iyi bilirim ama bunun akabinde olan şeyler bana hiç olmadı...bencede bir uzmana gitmelisin...bence yüzde yüz sinirsel...geçmiş olsun canım ihmal etme:)

pcshik
28-11-2007, 08:57 PM
canım merhaba ...anlattığın esneme nefes alamama durumu bendede oluyordu...kesinlikle sinirsel bir durum...aldığın nefes yetmiyor gibi oluyor derin nefes almak istiyorsun alamıyorsun...kapıya cama çıkıyorsun yine olmuyorç...bu durumu iyi bilirim ama bunun akabinde olan şeyler bana hiç olmadı...bencede bir uzmana gitmelisin...bence yüzde yüz sinirsel...geçmiş olsun canım ihmal etme:)

peki siz bunun için bir doktora başvurdunuz mu?? dr'a gittiyseniz neler dedi yada ilaç verdi mi??

pcshik
30-11-2007, 10:27 PM
bugün gene aynı şeyleri yaşadım... sabah okula gittiğimde bütün belirtiler başlamıştı, kötü düşünceler, içimde tuttuğum dışarı çıkmaya çalışan bir enerji, güçsüzlük... uzun zaman dayandım, yani birşey olmadı.. sonra sınıfta çıkan bir gerginlik nefesimi giderek aldı... hatta sinirimden kalemimi elimde parçaladım.. daha kötü olmamam için arkadaşım dışarı çıkardı... sonrasını arkadaşımın anlattığı şekilde anlatıyorum, merdivenlere oturmuşum o kadar çok titreyip kasılmışım ki, merdivenin korkuluklarını sıkmışım alamamış ordan... tek başına da tutamamış zaten beni, titreyip kasılırken... ordan biri görmüş ikisi kaldırmışlar, öğretmenler odasına getirmişler, orada otururken yavaş yavaş kendime geldim... arkadaşımın dediğine göre bugün daha kötü kasılmışım, titremişim... biraz öğretmenlerimle konuştum tedavini geciktirme dediler, belki ailemlede konuşacaklar.. aslında çok umutlu değilim hep böyle diyorlar sonra kimse konuşmuyor.. annemle babama söyledim bugün olduğunu birşey demediler... kendime geldikten sonra daha uzun bir süre kendime gelemedim, algılama olarak.. okulumuza bugünde yeni bir tansiyon aleti tanıtımına birileri gelmiş (sanırım bana yardıma gelende onlardan biri) tansiyonumu ölçtüler normal çıktı, nabız normal fakat kalp atışı düzensizmiş, kalbim tekliyormuş... ondan önce de kalbim sıkışmıştı, fenalaştıktan sonra kalbimde bir- iki kere sıkışma oluyor, bide akciğerlerimin olduğu yer acıyor... gün geçtikçe daha da mı artacak böyle??

butterfly
30-11-2007, 11:32 PM
bugün gene aynı şeyleri yaşadım... sabah okula gittiğimde bütün belirtiler başlamıştı, kötü düşünceler, içimde tuttuğum dışarı çıkmaya çalışan bir enerji, güçsüzlük... uzun zaman dayandım, yani birşey olmadı.. sonra sınıfta çıkan bir gerginlik nefesimi giderek aldı... hatta sinirimden kalemimi elimde parçaladım.. daha kötü olmamam için arkadaşım dışarı çıkardı... sonrasını arkadaşımın anlattığı şekilde anlatıyorum, merdivenlere oturmuşum o kadar çok titreyip kasılmışım ki, merdivenin korkuluklarını sıkmışım alamamış ordan... tek başına da tutamamış zaten beni, titreyip kasılırken... ordan biri görmüş ikisi kaldırmışlar, öğretmenler odasına getirmişler, orada otururken yavaş yavaş kendime geldim... arkadaşımın dediğine göre bugün daha kötü kasılmışım, titremişim... biraz öğretmenlerimle konuştum tedavini geciktirme dediler, belki ailemlede konuşacaklar.. aslında çok umutlu değilim hep böyle diyorlar sonra kimse konuşmuyor.. annemle babama söyledim bugün olduğunu birşey demediler... kendime geldikten sonra daha uzun bir süre kendime gelemedim, algılama olarak.. okulumuza bugünde yeni bir tansiyon aleti tanıtımına birileri gelmiş (sanırım bana yardıma gelende onlardan biri) tansiyonumu ölçtüler normal çıktı, nabız normal fakat kalp atışı düzensizmiş, kalbim tekliyormuş... ondan önce de kalbim sıkışmıştı, fenalaştıktan sonra kalbimde bir- iki kere sıkışma oluyor, bide akciğerlerimin olduğu yer acıyor... gün geçtikçe daha da mı artacak böyle??

son zamanlarda seni üzen yada kafana taktığın bişey varmı peki?

pcshik
30-11-2007, 11:35 PM
son zamanlarda seni üzen yada kafana taktığın bişey varmı peki?

aslına bakarsak o kadar karmaşık bir dönemden geçiyorumki... olanlar, çevrem, düşüncelerim... o kadar karışık ki... özellikle kafamın içinde tilki gibi dönüp dolaşan şeyler beni çıldırtıyor, kurtulamıyorum... bütün herşeyi buraya yazıp sizinle paylaşmak istiyorum kelimelere dökemiyorum... ama bunlardan mı oluyor bilemiyorum...

butterfly
30-11-2007, 11:41 PM
aslına bakarsak o kadar karmaşık bir dönemden geçiyorumki... olanlar, çevrem, düşüncelerim... o kadar karışık ki... özellikle kafamın içinde tilki gibi dönüp dolaşan şeyler beni çıldırtıyor, kurtulamıyorum... bütün herşeyi buraya yazıp sizinle paylaşmak istiyorum kelimelere
dökemiyorum... ama bunlardan mı oluyor bilemiyorum...

işte sorunun cvbnı kendin yazdın...bu durumda konusup rahatlıyamadığın durmda nefes alabilmen zaten hiç kolay olmas... bu konuda yapabilcein şey kafana takılan herneyse cvplarını bull söylemek istediklerini söylee... bi dene bakalım ... eger olmazsa dr gitmeni tavsiye edrim. ama bu durum genelde herkesin basına gelebilir sen sadece biraz daha fazla takmıssın. kendini rahatlatabilirsen tilki gibi dolasan seylere cvp bulursan düzeleceini düşünüorum..tabiki dediğim gibi olmassa ,,dr git arkadasım.

pcshik
30-11-2007, 11:47 PM
işte sorunun cvbnı kendin yazdın...bu durumda konusup rahatlıyamadığın durmda nefes alabilmen zaten hiç kolay olmas... bu konuda yapabilcein şey kafana takılan herneyse cvplarını bull söylemek istediklerini söylee... bi dene bakalım ... eger olmazsa dr gitmeni tavsiye edrim. ama bu durum genelde herkesin basına gelebilir sen sadece biraz daha fazla takmıssın. kendini rahatlatabilirsen tilki gibi dolasan seylere cvp bulursan düzeleceini düşünüorum..tabiki dediğim gibi olmassa ,,dr git arkadasım.

ben kendimin her zaman farkında oluyorum, ama karışık çok karışık... belkide söylemek istediklerimi söyleyemediğimden dolayı.. hep içimde kalan biriken şeyler... küçüklüğümden beri buna mahkumum, söyleyemiyorum anlatamıyorum... birde dediğim gibi yaşanan şeyler çok etkiledi... çok tuhaf biri oldum... gene karıştım gene yazamıyorum şuan... yalnızca karışık diyebiliyorum işte gerisi gelmiyor... çıldırmak üzereyim...

butterfly
30-11-2007, 11:49 PM
ben kendimin her zaman farkında oluyorum, ama karışık çok karışık... belkide söylemek istediklerimi söyleyemediğimden dolayı.. hep içimde kalan biriken şeyler... küçüklüğümden beri buna mahkumum, söyleyemiyorum anlatamıyorum... birde dediğim gibi yaşanan şeyler çok etkiledi... çok tuhaf biri oldum... gene karıştım gene yazamıyorum şuan... yalnızca karışık diyebiliyorum işte gerisi gelmiyor... çıldırmak üzereyim...

peki hiç psikoloğa gittinmi?

pcshik
30-11-2007, 11:51 PM
hayır, malasef... gidebilecek miyim onuda bilmiyorum...

butterfly
30-11-2007, 11:54 PM
hayır, malasef... gidebilecek miyim onuda bilmiyorum...

gitsen ii olur aslında.. sadece konusup rahatlayabilmen acısından söylüyorumm.. neden gidemeyesinki?

pcshik
30-11-2007, 11:57 PM
orasıda karışık.. beni hiç istemediğim birine götürmek istiyorlar, bende gitmiyorum, böyle olunca diğerlerinede gidemiyorum...

butterfly
01-12-2007, 12:02 AM
yasını sorsam ayıp olurmu? cvp vermeyebilirsin

pcshik
01-12-2007, 12:07 AM
91 liyim... 16 oluyor..

pcshik
01-12-2007, 12:20 AM
neden sordun butterfly??

butterfly
01-12-2007, 12:22 AM
peki ailenin istediği psikolğu istememe sebebin?

pcshik
01-12-2007, 12:28 AM
yaşadığım yer küçük bir yer... az çok tanıdığımız biri.. buranın en ünlü doktoru.. herkes ona gidiyor.. burada yaşayan insanların hepsini o tedavi ediyor ve artık çok dinlemeden direk ilacı veriyor ve insanlar ayakta uyuyor... dediğim gibi az-çok tanıdığımız için bana soğuk geliyor... yaşça çok büyük...
zaten en başta yaşadığım yerden sıkılmışım, o dr buraya ait buranın insanına ait geliyor, ben buraya ait değilim, gene bu ilçenin sınırları arasına tıkılmak gibi geliyor orası bana...

butterfly
01-12-2007, 12:37 AM
yaşadığım yer küçük bir yer... az çok tanıdığımız biri.. buranın en ünlü doktoru.. herkes ona gidiyor.. burada yaşayan insanların hepsini o tedavi ediyor ve artık çok dinlemeden direk ilacı veriyor ve insanlar ayakta uyuyor... dediğim gibi az-çok tanıdığımız için bana soğuk geliyor... yaşça çok büyük...
zaten en başta yaşadığım yerden sıkılmışım, o dr buraya ait buranın insanına ait geliyor, ben buraya ait değilim, gene bu ilçenin sınırları arasına tıkılmak gibi geliyor orası bana...

nerde oturuyosun canım? aslında dediğin seyler cok doğru haklısın ... baska bi doktora gitme ihtimalin yokmu yani ?

pcshik
01-12-2007, 12:39 AM
bursa-gemlik... bursa merkeze gitme ihtimalim var ama babamın zamanı ve masraflar düşündürüyor...

butterfly
01-12-2007, 12:46 AM
canım ailenle acık acık konusup senin için yapabilceklerini öğrenmen lazım;) eminim senin iyiliğin herseyin önünde gelicektir

pcshik
01-12-2007, 10:09 AM
evet aslında orası öyle...ahh birde konuşmayı becerebilsem... bana bu durumu kullanmaya başladığımı, bilerek getirttiğimi söyledi annem.. bu yüzdende konuşamam...

butterfly
01-12-2007, 12:26 PM
merhabalarr....nasılsın pcshik

pcshik
01-12-2007, 12:51 PM
merhabalarr....nasılsın pcshik

şuan iyiyim canım teşekkürler sen nasılsın...

butterfly
01-12-2007, 12:53 PM
bende iyiyim saol cnm;)

pcshik
04-12-2007, 03:08 PM
arkadaşlar fazla vaktim yok.. kusura bakmayın okul dolayısıyla çok fazla kalamıyorum.. dün gene fenalaştım.. kalp şikayetim dahada arttı.. bugün doktora gittik ekg çekildi bişey çıkmadı, kardiyolojiye gittik eko ya sevk etti (hatam varsa affola :) ) istemediğim psikiyatriste gittim... götürdüler istedikleri oldu... hiç verimli değildi, devlet hastahanesi olduğu için 10 dk ilgilendi, ve içerisi kalabalıktı, çok ilgilenemedi pek bişey anlatmadım, ama ilaç verdi, ailem onları ben istesemde istemesemde kullandıttırcaklar... aslında şeker bir adam ama yaşlı... çok kısık sesle konuşuyor... 10 gün sonra muayenehanesine gidicem... sizinle paylaşmadan edemedim gelişmeleri aktarıcam... gitmem gerek :D

pcshik
04-12-2007, 07:13 PM
gene ben geldim... tam olarak ekleyemediğim şeyler vardı.. öncelikle doktor burada sizede yazdığım olayları dinledi.. nefes alamama ve sonrasındaki kriz gibi olan şeyi. odada 2 hasta daha vardı, pat diye girdiler içeri bekliyorlar, hiç başka hasta tedavi oluyormuş umurlarında değil... annem ve babam vardı ve birde hemşire vardı.. ortam gayet yoğundu.. ben yalnızca 2 kelime edebildim zaten.. girmemizle çıkmamız bir oldu gibi... ve bu karışıklıkta, bu yoğunlukta ve bu küçük zaman diliminde ilaç yazdı... ilacı kullanmaktan çekiniyorum çünkü hala neye göre verdiğini kavrayamıyorum... sizce ne kadar doğru bunları almam.. gerçi almazsam aile içi sorun çıkacak ama.. genede fikirlerinizi almak istiyorum..

pcshik
04-12-2007, 08:20 PM
ayrıca doktorum tiroid testi istedi... sonuçlar yarın çıkacak?? o ne gibi bir etki yapar??

Gümüş
04-12-2007, 08:21 PM
sevgili pcshik aslında tam olarak ne diyeceğimi bilemiyorum,fakat doktor için senin anlattıkların yeterli bir sebep olabilir.aynı hastalığın bir kaç şikayetini sende gördü ise muhtemelen onun için vermiştir.doktorunun verdiği ilaçları kullanmanı tavsiye ederim.burada bizlerin yapabileceği bir şey yok canım.hem özel muayenehanesinede gidiceğini belirtmişsin gittiğinde muhtemelen yanlız konuşacaksınız ve o zaman kafanı kurcalayan şeyleri anlatabilirsin doktoruna;)

pcshik
04-12-2007, 08:27 PM
bilmiyorum annemde aynı şeyi söyledi.. ama kriz şeklinde olduğunu duyunca biraz şaşırdı doktor.. benim birşeyler paylaşmam için o elektriği almam gerekiyor.. alamadım.. ona hiçbirşey anlatamam gibi geliyor.. ayrıca babamıda azçok tanıdığından ve ailemlede özel görüşmeler yapacağından bu eksi puana neden oluyor...

auslander
04-12-2007, 10:35 PM
merhaba canım... net ortamı paylaşım için çok güzel..bazedn nerden başlasak diye düşünürüz... son zamanlrda bende de var anlatacak kelime bulamama,eşimle konuşmak istiyorum,beni anlamıycağını düşündüğüm için vazgeçiyorum,yada konuşmaya başladığımda derdimi anlatacak söz bulamıyorum..tek söylediğim mutsuzum,daraldım artık..bir türlü nedenlerini açıkça konuşamıyorum.. ama neden konuşamadığımızı artık biliyorum.. konuşmaya başlayınca beni anlyıp destek olmak yerine ,söylediğim sözleri aleyhimde kullanıp kavga nedeni haline getiriyordu... bende konuştuğuma konuşacağıma pişman olurdum..şimdi konuşmuyorum ,sadece yüzeysel,derdimi paylaşmıyorum,kısaca yanlızca eşim, ama dostum değil artık..
belkide yanlış anlaşılmaktan korktuğm için ,yada daha fazla tartışma çıkmasın die susmayı öğrettim kendime...
sana bi tavsiyem olacak ..ne anlatacağımızı bilmeyiz bazen nerden bşlayacağımızı kestiremeyiz.. en başından başla be güzelim... yani hayatını anlat bize istersen..seni üzen ,kızdıran,mutlu eden ne varsa hatırlayabildiğin... ben lisedeyken bi dostuma anlatır gibi günlük tutardım..sonadan bu güğnlüğpü en yakın dostuma ,beni tanımasını istediği,beni en çok anlayacağını düşündüğüm dostuma verdim..
ve ona yazaken kendi sorunlarımın detayına inebildim,kendi cevabımı kendim buldum.. mesela sende yeni konu olarak bi günlük aç kendine.. başla hayatını en başından anlatmaya.. ne dersin?..yada buraya yaz herşeyini.. sıra önemli değil hatırladıkça yaz herşeyi...böylece herşeyi anlatmış olursun ve belki rhatlarsın gerçekten..
yinede her zaman bana yazabileceğini bilmeni isterim,her ne olursa olsun güzelim...sevgiler

pcshik
04-12-2007, 10:44 PM
sözlerin, desteğin ve ilgin için çok teşekkürler.. evet aktaramadığım, asıl anlatmak istediklerimi tam olarak anlatamadığım için hep içime attım... susmak oldu tek yaptığım, ne kadar acı veren bişey olduğunu iyi biliyorum.. bende anlatmak istiyorum burada herşeyi ama nereden başlayacağımı bilemiyorum... dediğin gibi bir sıraya gerek yoksa bunu yapabilirim size yazarak... buna o kadar ihtiyacım varki..
bundan birkaç sene önce 3 tane günlüğüm vardı, herşeyimi yazardım.. birgün gene o sinir bozucu krizlerimden birinde hepsini yırttım parçaladım ve attım. birdaha da hiç günlük tutmadım...

pcshik
05-12-2007, 07:24 PM
ilaçlarım: paxil sabah-akşam 10 mg
dideral sabah-akşam 20 mg
tranko buskas sabah-akşam

Gümüş
05-12-2007, 07:28 PM
rahatsızlığının ismi ne imiş?

pcshik
05-12-2007, 09:00 PM
tek birşey söylemedi, bi teşhis koyup vermesini tercih ederdim.. yalnızca bu ilaçları 10 gün kullan, 10 gün sonra gene gel dedi :S
ama ailem tiroid testi çıkar çıkmaz götürmeyi düşünüyor...