PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Off Off

Fobik
26-01-2009, 10:13 PM
Millet bende de sosyal fobi var. Misal yolda yürürken bile biri bana tip tip baksa hemen terliyorum ne yapıcağımı bilmiyorum. Yürüyüşüm değişiyo. Örneğin dişçiye gideceğim bekleme salonunda 50kişi oturuyor. Adım okununca dişçinin yanına gideceğim ama o insanların bana bakması beni acayip rahatsız ediyor. Hatta sırf bunun için dişçiye bile gitmek istemiyorum. Başka hiçbir sorunum yok ne ifade sorunu ne konuşma tek sorunum bu ne yapacağım bilmiyorum...

Fobik
26-01-2009, 10:40 PM
Sosyal fobililerin alkole yönelmelerini şimdi anlıyorum. İlk defa bu kadar içki içesim ve hiçbirşeyi takmayasım geliyor. Kafayı çekesim demlenesim geliyor.

NAR_K
27-01-2009, 07:18 AM
peki yalnz oldugunuzda mi bi fobiniz ortaya cikiyor? mesela disciye bir arkadasinizla/dostunuzla gitseniz yine ayni seyleri yasiyormusunuz?

plüton
27-01-2009, 11:37 AM
Aynı illet fazlasıyla bende var, son zamanlarda yabancıları kafaya takmamaya calışıyorum biraz işe yaradı ama hala çok çekingenin. Hem okadar kötü birşey değilki çekingenlik, kolay kolay aldatamazsın :D ee aldatmakta çok kötü bişey, bence sırf bunun için değer.

Fobik
27-01-2009, 11:48 AM
Yalnız olduğumda hiçbir sorun yok ama dışarda toplum arasında böyleyim.

paradox
27-01-2009, 06:45 PM
Ben bu tip sorunlar icin kendimce bazi cozumlar uretim.Daha onceleri benim icin de kabustu disci veya bu tip mecburi gidilmesi gereken yerler.Ben de acik acik konustum discimle.Ben burada kendimi iyi hisetmiyorum bir takim fobilerim var dedim.Kendisi oldukca olgunlukla karsiladi bu durumu ve randevu saatlerini bana daha fazla zaman ayira bilicek sekilde ayarladi.Randevularda kendimi iyi hissedip rahatlamam icin espiriler filan yapmaya basladi. Bu sekil de ben de o ortamda daha rahat olmaya basladigimi hisettim.Belki de bu benim sansim bilemiyorum sorunumu paylastigim insanlarin bu denli hos gorulu olmalari....

_ZeuS
27-01-2009, 06:52 PM
bence herkeste var birazcık... insan kendinden çekiniyor kanımca ne olacak ki baksalar değil mi ? ,bir tutam narsizm ve bir çay kaşığı boşvermişlik işin üstesinden gelebilir ki geldide :)

Fobik
27-01-2009, 09:36 PM
Bugün kuzenle çarşıya çıktık hiç insanlara bakmadım takmadım çok rahattım

Fobik
27-01-2009, 09:45 PM
Ya arkadaşlar bidebende şu oluyo akaşm uyucam içimden o akdar çok saçmalık çıkıoki kafamı sıkorm bağırmak sitiorum 3saat sürdü geçende gece kriz geçiriyorum terliyorum saçma sapan sesler anlatılmaz yaşanır valla