PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : farklı bi obsesyon

antiemetik
02-10-2008, 11:39 PM
mrb arkadaşlar bende OKB hastasıyım.. benim takıntı haline getirdiim konu biraz farklı.yani okb tanımlamalarında hiç böyle bişey görmedim..problem kızlık zarı takıntım olması..20 yaşındayım,hiç cinsel ilikiye girmedim..lisede mastürbasyon yapmıştım ama bişey sokmadan.bi gün tv karşısındayken özür kanı geldi ve ben o günden beri aklımda acayip senaryolar yazmaya başladım.. wcye gittiğimde bişey oldumu, anlicakmışım(bişey oldumu diye) gibi baktım bakarken bişey oldumu,yok şöyle sildim bişey oldumu..4 senedir bu sıkıntıları yaşıyorum.. bu süre içinde 4 kez kadın doğum uzmanına gittim ve hepside hiçbirşeyin olmadıını bi yırtılmanın söz konusu olmadıını söylediler. ama hala yırtıkmış gibi hissediyorum..elime hiçbir erkeğin eli değmemiş olmasına rağmen...ne zaman böyle hissetsem depresyon ataklarım başlıyor.kendimden nefret ediyorum geçmiş zaman için.. bulunduum konum itibariyle dünyadaki en mutlu gençlerden olmam gerekirken bunlara kafa yoruyorum..merak ettiğim böyle bir takıntısı olan varmı acaba?? yorumlarınızıda beklerim..sağlıklı günler

negatif
03-10-2008, 01:34 AM
Ilginçmiş gerçekten..bende çok daha farklı obsesyonlar var ama tedavi görüyor musun bunu merak ettim..bulunduğun konum iyiyse çevrende bunu sorun etmeyecek insanlarla doludur..yani sen evlenirken problem olacak diye mi takıntı haline getirdin yoksa farklı birşey mi?eğer evlilik içinse otomatik olarak takma derim.zira sosyetede bunlar proBlem olmaz..konumun sadece maddiyatla ilintiliyse farklı tabiii...geçmişler olsun sitemize hoşgeldin

antiemetik
03-10-2008, 01:23 PM
hoşbulduk:ososyete falan değilm:D sadece tıp fakültesinde okuyorum,1. dereceden akrabalarım doktor, maddi yöndende çok şükür fena sayılmaz bi durumdayım..tedavide alıyorum ama beni hayal kırıklığına uğratacak bir olay olduunda aklıma bu konu geliyor ve sanki saçma bi şekilde hayat acayip derecede anlamsızlaşıyor. insanlarla ilişkilerimde beni hep zorluyor bu sıkıntılar..inşallah atlatırım..ilgilendiiniz için teşekkürler:o

paradox
03-10-2008, 02:43 PM
hoşbulduk:ososyete falan değilm:D sadece tıp fakültesinde okuyorum,1. dereceden akrabalarım doktor, maddi yöndende çok şükür fena sayılmaz bi durumdayım..tedavide alıyorum ama beni hayal kırıklığına uğratacak bir olay olduunda aklıma bu konu geliyor ve sanki saçma bi şekilde hayat acayip derecede anlamsızlaşıyor. insanlarla ilişkilerimde beni hep zorluyor bu sıkıntılar..inşallah atlatırım..ilgilendiiniz için teşekkürler:o

Oncelikle size aramiza hos geldiniz demek isterim...
Peki diyelim ki bakire degilsiniz, sizce en kotu ne ola bilir bu durum hayatinizi ne derece etkiler?

antiemetik
03-10-2008, 11:01 PM
bilmiyorum o duygu bilinçaltıma yerleşmiş. eğer birşey olduysa ben diğer arkadaşlarımın hakettiği hiçbirşeyi haketmiyormuşum gibi geliyor..yakın akraba yaşıtlarım(kızlar)arkadaşlarım gibi gülmeye,alışveriş yapmaya hakkım yok gibi geliyor..ama o sıkıntı anında neden bu kadar sıkıntı yaptıımı değilde, neden böyle şeyler başıma geldi diye düşünüyorum.. depresyon ataklarım başlıyor bilirsiniz gerisini. gittiğim psikiyatr kolay kolay silmeyle düşmeyle falan yırtılabilecek birşey değil bunu sıkıntı geldiğinde tekrarla diyor, kadın doğum uzmanları hakeza öyle.. ama benim aklıma yatırmak istediğim yırtılsa bile neden bakire değil muamelesi göreyimki?? ömür boyu evlenmeyecek olsam bile bu benim için neden eksiklik gibi geliyor?? tek mastürbasyon yapan kız benmiyim?? daha bir sürü soru.. ilgilendiiniz için gerçekten çok teşekkürler..bunlar paylaşmak çok iyi geliyor..inşallah herkes huzuru bulur tek dileğim bu...

negatif
04-10-2008, 12:22 AM
obsesifsin işte bütün sorun bu..sorun bakire olup olmaman değil sorun obsesif olman..yani bu takıntın bitince olıumsuz birşeyde atıyorum allah korusun evlensen eşin seni aldatsa niye beni aldattı niye beeenn diye soracaksın..bu böyle gidecek..çünkü hayatın olumsuz taraflarını dönem dönem hepimiz yaşayacağız..ve obsesif olduğumuz için ilginç fobiler geliştirip eziyet çekeceğiz..önemli olan bu takıntıları minimuma indirgemek..biliyorum çok zor..ama başka çare yok çünkü tamamen iyileşen bir obsesif olduğunu düşünmüyorum..sadece hayatı yolunda gittiği için iyidir..olumsuz birşey olduğunda gene başlar yeni takıntılar..önemli olan bu hastalıkla nasıl en iyi şekilde yaşarım ona bakmak..ve bu hastalıkla barışmak ve ona alışmak..çok zor başka ama çıkış yok..

paradox
04-10-2008, 02:26 AM
bilmiyorum o duygu bilinçaltıma yerleşmiş. eğer birşey olduysa ben diğer arkadaşlarımın hakettiği hiçbirşeyi haketmiyormuşum gibi geliyor..yakın akraba yaşıtlarım(kızlar)arkadaşlarım gibi gülmeye,alışveriş yapmaya hakkım yok gibi geliyor..ama o sıkıntı anında neden bu kadar sıkıntı yaptıımı değilde, neden böyle şeyler başıma geldi diye düşünüyorum.. depresyon ataklarım başlıyor bilirsiniz gerisini. gittiğim psikiyatr kolay kolay silmeyle düşmeyle falan yırtılabilecek birşey değil bunu sıkıntı geldiğinde tekrarla diyor, kadın doğum uzmanları hakeza öyle.. ama benim aklıma yatırmak istediğim yırtılsa bile neden bakire değil muamelesi göreyimki?? ömür boyu evlenmeyecek olsam bile bu benim için neden eksiklik gibi geliyor?? tek mastürbasyon yapan kız benmiyim?? daha bir sürü soru.. ilgilendiiniz için gerçekten çok teşekkürler..bunlar paylaşmak çok iyi geliyor..inşallah herkes huzuru bulur tek dileğim bu...

Ya arkadasim sen nelere takiliyorsun boyle.. Bakir veya bakire olan insanin ruhudur, bedeni degil..Senin neden yasitlarin gibi olmaya hakkin olmasin ki? Arkadasim artik kimse kendisine es secerken zarla filan ilgilenmiyor rahat ol...Sen ruhunu bakire tut gerisinin hic bir onemi yok inan bana:)

aysei
16-11-2008, 08:48 PM
obsesifsin işte bütün sorun bu..sorun bakire olup olmaman değil sorun obsesif olman..yani bu takıntın bitince olıumsuz birşeyde atıyorum allah korusun evlensen eşin seni aldatsa niye beni aldattı niye beeenn diye soracaksın..bu böyle gidecek..çünkü hayatın olumsuz taraflarını dönem dönem hepimiz yaşayacağız..ve obsesif olduğumuz için ilginç fobiler geliştirip eziyet çekeceğiz..önemli olan bu takıntıları minimuma indirgemek..biliyorum çok zor..ama başka çare yok çünkü tamamen iyileşen bir obsesif olduğunu düşünmüyorum..sadece hayatı yolunda gittiği için iyidir..olumsuz birşey olduğunda gene başlar yeni takıntılar..önemli olan bu hastalıkla nasıl en iyi şekilde yaşarım ona bakmak..ve bu hastalıkla barışmak ve ona alışmak..çok zor başka ama çıkış yok..

negatıfın bu konudakı yorumuna katılıyom..konu farklı olsa da tanı obsesyon

Bellevie
09-02-2017, 10:59 AM
Antiemetik yalnız değilsin bendede var be ben 6 kez muayne oldum ama hala atlatamadım takıntım devam ediyo