PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Allahım yardım et...yardım edin banaaaa

BeYaZ_KeLeBeK
06-09-2008, 05:13 PM
siteye nası girdim ve şuan nası yazıyorum bilmiyorum...

arkadaşlar ben ölmek üzereyim...ağzım uyuşuyorşuanda...oruçluyum ve sinir krizi geçiriyorum...ellerim tutmuyor....dudaklarımda uyuşma var....

korkunçdereced ağlıyorum ve yazmaklta zorlanıyorum....bu mübaerek ramazan ayında kurban 9oldu7ğum Allahım bana günah yazmasın ama annemle babamdan nefffffretettttttttttttt ediyorummmmmmmmmm:(

sürekli kavga ediyorlar....sürekli yüksek ses ve gerginlik...çocukluğumdan beri böyle...ve ben artık dayanamıyorum.....çıldırmak üzereyim....hep ben sinir krizi geçiriyorum...bugüne kadar hep bana kötülük ettiler farkında bile değiller....ellerim parmak uçlarım iğneliyor...yardımmmmm edin banaaaa.....yalvarıyorum yardım edin......ağlamaktan titremekten yazamıyorum...

orucu bozucam nerdeyse zor duruyorum.....ALLAH ıslah etsin bunları....LLAH bildfiği gibi yapsınnnn...ne diyim beeeennnnnn:(:(

mahvettiler beni.....mahvettiler.......DAYANAMIYORUM ARTIKKK.....

olumlu düşünmeye hayatımı yoluna koymaya çalıştıkça sürekli evde negatif atmpsfer var......ben nasıl güzel şeyleri çekicem kendimeeeeee.....nasılllllllllll....bunların yüzünden hayatım mahvolduuuuuuu.....hep kötümser yaşadım.....offffffffffffffffffffffffff.offfffffff fffffffff

içim dışına çıkarcasına ağlıyorum şuan.......ve ağzımın şiştiğini hissediyorum.....felç geçircem üzüntüden yaaaaaaaaaaaaa....ALLAHIM GÖR HALİMİİİİİİİ.......YARDIM ET BANAAAAA ALLAHIM YARDIM ET............:(

BeYaZ_KeLeBeK
06-09-2008, 05:16 PM
Arkadaşlar ellerim uyuştu
yazmakta zorlanıyorum hiçiyiiii değilim....
I

korkuyorummm noluyo banaaaa...ağzım ellerim uyuştu....allahım sen büyüksünnnnn

Gustav
06-09-2008, 05:21 PM
orucunu boz,birşeyler ye...
sonra evden uzaklaş sakin bir yere git....

atomcekirdegi
06-09-2008, 05:25 PM
Canımmm,kelebeğimm pm attım sana..

atomcekirdegi
06-09-2008, 05:32 PM
Canımm benim bak aklım sende..Dilersen boz orcunu..
Sonra kaza edersin..Kelebeğim bak burdayım ben,seni bekliyorum...

BeYaZ_KeLeBeK
06-09-2008, 05:41 PM
arakadaşalr sol kolum ve bacağım uyuşmuş durumda....yazamadım o yüzden...atomcum pmni okudum şimdi....

orucumu bozmıycam ALLAHIM kabul etsin.......:(

yalnız şuan hiç iyi değilim cvp yazamassam kusura bakmayın

BETÜLL
06-09-2008, 05:45 PM
geçmiş olsun kelebek ya,üzüldüm çok,bi serin duş alsan,elim ayağım tutmuyoda dedin ama

sevdenur
06-09-2008, 06:26 PM
en iyisi uyumak veya uzanmak.tek başina kal.bazen çöküntüler olur
Bende uyumasını tavsiye edicektim... Böyle durumlarda en kesin çözüm uyumak. En azından bana iyi geliyor..

Arkadaşlar şuan kelebekle msn'den görüştüm, şuan daha iyi... Bilgilendirmek istedim...;)

HHanzade
06-09-2008, 06:31 PM
Kaç yaşındasın bilmiyorum kelebek, içinde olduğun durum hakkaten üzücü ama yapabileceğin şey en azından şu an yapabileceğin tek şey bence dışarı çıkmak onlar sakinleşene kadar.sonrasında karşına alıp bize anlattığın şiddetle onlara bu durumun seni ne kadar olumsuz etkilediğini anlatmak.hayat her şeye rağmen çok güzel.Bize sunulan güzellikleri eziyet haline getirme kardeşim.BURADAKİ HERKESİN DESTEĞİNİ HİSSET LÜTFEN SENİ SEVİYORUZ.

paradox
06-09-2008, 07:00 PM
arakadaşalr sol kolum ve bacağım uyuşmuş durumda....yazamadım o yüzden...atomcum pmni okudum şimdi....

orucumu bozmıycam ALLAHIM kabul etsin.......:(

yalnız şuan hiç iyi değilim cvp yazamassam kusura bakmayın

Ya canim neden kendine iskence ediyorsun buyuk bir ihtihalle simdi senin kan sekerinde dusmustur, ltf boz orucu bir seyler ye ve ilac kulaniyorsan al ilacini.Unutma sen sana emanet olan bu bedenden de sorumlusun...

kasımpatı
06-09-2008, 07:08 PM
ne dicemi şaşırmış durumdayım.. geçmişolsun beyaz kelebek, umarım birdaha aynı şeyleri yaşamassın..hiç birşey için olumsuz düşünme..:(

BeYaZ_KeLeBeK
06-09-2008, 07:58 PM
arkadaşlar öncelikle hepinize çok teşekkür ederim ilginiz ve desteğiniz için...buraya yazdıktan sonra baya kötü oldum...ve bir daha yazmaya gücüm kalmadı....şimdi orucumu açtım....yemeğimi tepsiye alıp odamda yedim..annem odada babam mutfakta...herkes kendi halinde.....ne güzel bir ifta değil mi??:(

Kaç yaşındasın bilmiyorum kelebek, içinde olduğun durum hakkaten üzücü ama yapabileceğin şey en azından şu an yapabileceğin tek şey bence dışarı çıkmak onlar sakinleşene kadar.sonrasında karşına alıp bize anlattığın şiddetle onlara bu durumun seni ne kadar olumsuz etkilediğini anlatmak.hayat her şeye rağmen çok güzel.Bize sunulan güzellikleri eziyet haline getirme kardeşim.BURADAKİ HERKESİN DESTEĞİNİ HİSSET LÜTFEN SENİ SEVİYORUZ.

canım çok teşekkür ederim....ben 27 yaşındayım...yaşımı sormuşsun...ben bugün onların sesine içeri gittim ve yıktım ortalığı....yeter artık dedim..nefret ediyorum sizden dedim..uzak durun birbirnizden dedim....istemiyorum birarada olmalrını..hatta boşansınlar.....çünkü dayanacak gücüm kalmadı....Allaha yalvarıyorum ki bana kalbime göre birni nasip etsin en kısa zamanda ve huzurlu bir evlilik yapayım.....:( ben ne kadar hayatımı yoluna koymaya çalıştıkça bunlar beni geriyor....inihar etmeyi düşünmüyorum..asla....ama bir gün cinayet çıkabilir....Allahım sen aklımı koru diyorum hep.....gerçekten o noktaya geliyorum bazen.....

iyiki varsınız...bugün yine sizin sayenizde kendime geldim...ama çok korktum...çünkü her tarafım uyuştu....

bende sizleri seviyorum.....çok teşekkrler....

Ya canim neden kendine iskence ediyorsun buyuk bir ihtihalle simdi senin kan sekerinde dusmustur, ltf boz orucu bir seyler ye ve ilac kulaniyorsan al ilacini.Unutma sen sana emanet olan bu bedenden de sorumlusun...

canım evet orucumu bozmadım....az öncede iftar oldu burda....o an gerçekten kan şekeri,kan basıncı hiç bişey kalmadı bende...nasıl dayandım bilmiyorum....Allah kabul etsin.....o halimle ağalya ağlaya yalvardım dua ettim Allaha.....şimdi biraz daha iyi gibiyim...ama sorun bu değil...ben böyle çok oldum.....ve eminim yine olacak.....Allah yardımcım olsun.....:(

sanada hepinizede çok teşekkürler.....afiyet olsun....Allah kabul etsin oruçlarınızı......

BETÜLL
06-09-2008, 08:09 PM
tekrar tekrar geçmiş olsun,canım.inşaallah yaşamazsın tekrar.sağlığın sıkıntıya girdiğinde bozabilirdin orucunu,neyse bozmamışsın,allah kat kat versin mükafatını,evinize huzur,sana da hayırlı kısmetler nasip etsin.ümitsiz olma yarınlardan.gün doğmadan neler doğar.

kasımpatı
06-09-2008, 08:09 PM
tekrar geçmiş olsun beyaz kelebek.emin ol bütün bunlar geçicek bigün sabır gerek...

BETÜLL
06-09-2008, 08:17 PM
zorluklara daldınsa sıkışıpda kaldınsa sabret.her yeni sıkıntı eski bayatlamış mutsuzluklarımızı süpürür,taze hoşnutluklar için bizi hazırlar.bir sıkıntı gelip çattığında yepyeni bir hoşnutluğu bekle.sıkıntı da zorlukta bir emanettir.gelir yaşanır ve gider.yaşamda herşey zıddı ile bilinir.bazen hoşnutsuzluk olucak ki bir hoşnutluk geldiğinde farkedip gereken lezzeti alabilesin.ne sürekli açık el hoşnutluktur ne de kapalı el.asıl hoşnutluk;bazen açılan bazen kapanan eldir.her gün et yemek insana ne kadar et lezzeti verir!mahrum kalmak,sahip olduğumuzda alacağımız hazzı arttırma amacına hizmet eder.dolayısı ile nimettir.(MEVLANA)

BeYaZ_KeLeBeK
06-09-2008, 08:18 PM
teşekkür ederim betül,kasımpatı....

inşallah geçer....bende geçeceğine inanmak istiyorum....

şimdi biraz uzanıcam.....başım dönüyor biraz....hepinize sonsuz teşekkürler....

BeYaZ_KeLeBeK
06-09-2008, 08:19 PM
zorluklara daldınsa sıkışıpda kaldınsa sabret.her yeni sıkıntı eski bayatlamış mutsuzluklarımızı süpürür,taze hoşnutluklar için bizi hazırlar.bir sıkıntı gelip çattığında yepyeni bir hoşnutluğu bekle.sıkıntı da zorlukta bir emanettir.gelir yaşanır ve gider.yaşamda herşey zıddı ile bilinir.bazen hoşnutsuzluk olucak ki bir hoşnutluk geldiğinde farkedip gereken lezzeti alabilesin.ne sürekli açık el hoşnutluktur ne de kapalı el.asıl hoşnutluk;bazen açılan bazen kapanan eldir.her gün et yemek insana ne kadar et lezzeti verir!mahrum kalmak,sahip olduğumuzda alacağımız hazzı arttırma amacına hizmet eder.dolayısı ile nimettir.(MEVLANA)

çok doğru....çok güzel.....

teşekkür ederim....bende bunlara inanarak ve Allaha olan inancım sayesinde duruyorum ayakta.....ALLAH BÜYÜKTÜR.....:(

olvido
06-09-2008, 08:20 PM
kelebeğim neler olmuş sana
çok geçmiş olsun canım benim demesi kolay uygulaması zor ama madem uzun süredir öleler bırak kendi hallerine öyle kabullen tabi kabullenmek çok zor biliyorum
benimde babamla sorunlarım var yani onun davranışlarıyla ilgili ama bıraktım artık bende yıllarca kafa yordum ettim nasıl düzelir bu adam dedim ama olmuyo anneme dedim sende bırak başka bişey bekleme işte bu değişmez artık
üzme tatlı canını

YAĞMURR
06-09-2008, 08:29 PM
geçmiş olsun beyazkelebek yazını okurken ağladım(( nasıl bir anne baba çoçuğunu düşünmez bu derecede kendini yıpratmana izin verirler anlamıyorum yüce rabbim onların kalbini yumaşatsın((inş karşına sevdiğin ve seni gerçekten anlayan biri çıkar ve güzel bir evlilik yaparsın...artık onlarıda oldukları gibi kabul ediceksin canım bol bol dua et...biraz olsun iyi olduğa sevindim sevgilerle...

birmelek
06-09-2008, 10:11 PM
Canım benim çok üzüldüm yaa..bu sıkıntılar neden seni bırakmıyor anlamıyorum. Ama bugünkü yaşadıkların gerçekten normal değil. Belli ki artık beden sıkıntıları kaldıramıyor ve farklı tepkiler vermeye başlıyor. Dilerim bi daha tekrarlanmaz. Annen ve baban..ikisi de kocaman insanlar, akıl verilmeye hiç ihtiyaçları yok ama belli ki normal geliyor onlara yaşadıkları şeyler. Yoksa neden ayrılmayı düşünmesinler. Demekki öyle kabullenmişler birbirlerini..hatta tuhaf ama belki bundan zevk bile alıyorlardır.

Şimdi senin de yapman gereken teş şey; durumu böyle kabullenmek..kabullenirken de bu yaşananlardan ders çıkarmak. Ders çıkarmalısın ki, ilerde kendi çocuğunu daha iyi anlayabilip, ona daha farklı bir hayat sunabilesin. Onlar artık öyle gelmişler öyle giderler..lütfen fazla yorma kafanı..bizim için. Seni çok seviyoruz ve asla üzülmeni istemiyoruz. Herşeyin iyi olması temennileri ile canımm...

paradox
06-09-2008, 10:26 PM
Bu tip seyleri okudugumda icim oyle aciyor ki.Bende cok huzursuz bir aile ortaminda yetistim.Surkli kavga gurultu..Sonunda bosandilar biz 3 kardes derin bir nefes aldik hatta bu ayrilik bizi tuhaf bir sekilde mutlu bile etti..O yuzden arkadasimizin neden kotu hissettigini neler yasadigini cok ii anliyorum...Aslinda cok sey yazmak istiyorum ama yanlis anlasilmaktanda korkuyorum..Sabir guzel kardesim sabir......

9 ŞUBAT
07-09-2008, 01:02 PM
kelebek, inşallah şimdi çok daha iyisindir ve iyi oldugunu tahmin ediyorum inşallah en kısa zamanda dileklerin gerçek olur .

BeYaZ_KeLeBeK
07-09-2008, 01:10 PM
olvido,yağmur,birmelek,paradoks

çok teşekkür ederim arkadaşlar....dün gece ağlamaktan helak oldum odamda sessizce....başım ağrısı cabası.....annem yanıma geldi....sen kafanı takma bunlara dedi...karı koca arasında olur kavgalar sen niye kendini böyle yıpratıyorsun dedi....bizimde annemiz babamız ederdi dedi....sen duyma otur burda çıkıp odadan müdahale etme dedi.....oysaki elimdemi...o sese tahammülüm yok benim artık.....kaldıramıyorum yüksek ses...boşver ilgilenme bana ne de dedi....onuda denedim ama bir yere kadar işte.....

şuanda da başım korkunç derecede ağrıyor....ağrı kesici aldım.....gözlerim aynada kendimi tanıyamayacak kadar şiş.....ve kendimi çok yorgun hissediyorum....

yağmurcum yazdıklarımı okurken ağlamana üzüldüm....sizide üzmek istemezdim....ama demekki beni o kadar hissederek anladınki göz yaşlarını tutamadın....teşekkür ederim canım ilgine.....

birmelek....evet hep aynı şeyi düşünüyorum...benim çocuklarım bunu yaşamamalı asla......onlar bu kavgalara maruz kalmamalı.....onları son derece huzurlu keyifli bir ortamda büyütebilmek tek dileğim.....ve her şeyden öncesi onlar anne ve babalarının birbini sevdiğini hissetmeli....görmeli....ben bunu çok küçüklüğüm hariç hiç bir zaman hissetmedim tam olarak......

inşallah rabbim bana gönlümdeki gibi bir insan,bir evlilik nasip eder.....ki edecekde inanıyorum buna....

paradoks seninde aynı şeyleri yaşamış olmana üzüldüm....ben seni sende beni çok iyi anlarız desene....sizinkiler boşanmış.......işin tuhaf tarafı bizde öyle çok büyük sebeblerde yok..hani içki,aldatma,kumar,dayak vs....bunların hiç biri yok...ama çok farklı çok uzak iki insan var.....ikiside ayrı ayrı bakınca iyi insanlar..asla kötü değiller....ama birarada olduklarında kesinlikle anlaşamıyrlar...ikisininde ayrı ayrı sinir,yanlış tarafları var....bunları ben dışardan bakan olarak görüyorum işte....neyse uzatmıyım artık....sizinde kafanızı şişirdim....:o

hepinize tekrar tekrar teşekkür ederim...yalnız bırakmadınız beni.....sizi çok seviyorum......:o

BeYaZ_KeLeBeK
07-09-2008, 01:13 PM
kelebek, inşallah şimdi çok daha iyisindir ve iyi oldugunu tahmin ediyorum inşallah en kısa zamanda dileklerin gerçek olur .

teşekkürler abim....

eh işte düne nazaran daha iyiyim...baş ağrım dışında.....

senide korkuttum dün baya...özür dilerim....:o

çok sağol ilgin ve desteğin için....siz olmasanız ben napardım hiç bilmiyorum..bunları anlatabildiğim kimse yok....

ates
07-09-2008, 01:53 PM
Kelebeğiiimmm...
ben yeni okuma şansı buldum... İnan bana çok üzüldüm ve seni çok iyi anlıyorum...

sabret dicem de sabır da bir yere kadar biliyorum...
inan ne diyeceğimi şaşırdım... :(

Senin için hayırlısı neyse o olsun birtanem...
Rabbim neylerse güzel eyler...
Yüreğini ferah tutmaya çalış birtanem...

paradox
07-09-2008, 02:38 PM
Canim benim ya...Daha ii olmana inan cok sevindim,dun senin icin cok uzulmustum.Bitanem ltf kendini bu kadar yipratma,biliyorum soylemesi kolay diyceksin,ama seninde dedigin gibi biz bir birimizi anliyoruz aslinda..Veeee bizlerde seni Cokkk Seviyoruzzzzzz .....

BeYaZ_KeLeBeK
07-09-2008, 02:58 PM
ateşcim...sağol bitanem....msndede konuştuk senle demin zaten...az da olsa gülümsettin beni....:o

paradoks sağol canım....evet sabır ....Allah büyüktür...ben inanıyorum herşeyin güzel olacağına...inatla ve ısrarla....

negatif
07-09-2008, 10:24 PM
üzme tatlı canını..gelmiş geçmiş..benim ailemde nefes almadan tartışır barışır sonra gene tartışır bu böyle gider..bazen dayanılmaz olur ama geçer..herşey geçer...ne olursa olsun anne baba her zaman yanındadır bunu unutma bence..kişiliklerini bilmiyorum..bir şey diyemem ama eğer bugün allah korusun çok kötü olsaydın onlar seni götürecekti hastaneye onlar bekleyecekti başını..onlar ağlayacaktı..biz devam edecektik hayatımıza yaşadıklarından bihaber..biraz düşün hiç mi sana yardım etmediler..benim ailem cahil olduğu için istediğim diyaloğu kuramıyorum onlarla..seninkiler cahil mi yosa kötü mü bunu değerlendir derim ben..belki farkında bile değiller sende açtıkları yaraların..eğer bilinçli bir şekilde seni üzüyorlarsa bir şey diyemem..sonuna kadar haklısın..bir anne kız hikayesi vardı okuduğum..iletişim sıfır..psikyatr kıza sen annenin annesi olmayı dene diyor..çünkü sen ondan daha farkında yaşıyorsun hayatı..kız bunu deniyor ve sonunda ulaşıyor annesine konuşacak ortak bir dil yakalıyorlar..akıl vermek değil derdim..ama bir şekilde yaşadığın evde iletişimi sağlarsan bence sende huzurlu olursun..yaşadığın uyuşmaları her tıkandığımda yaşıyorum bende..o kadar iyi anladım ki seni....umarım herşey gönlünce olur kardeşim

BeYaZ_KeLeBeK
07-09-2008, 10:38 PM
çok güzel yazmışsın...ve aslında haklısında...annemde benzer şeyler söyledi işte...onlarda çok üzüldü ben o halde düşünce...çok önemsiyorsun dedi annem...olur dedi anne baba arasında kavgalar....sen çok hassasın etkileniyorsun dedi...babamda bişey demiyor ama üzüldüğünü yüzünden anlıyorum....

annemle babam cahil insanlar değiller...babam üniversite mezunu bilgilidir...annemde emekli öğretmen o da yüksek okul mezunu....kötü insanlar hiç değiller...sadece bazı yanlışları var...onların görmediği benim gördüğüm...ya da onlarında farkında olduğu ama engelleyemediği.....

evet ben acillik olsam yine onlar perişan olacaktı haklısın...bir çok kez olduğu gibi...lütfen akıl vermek falan diye düşünme....sizin fikirleriniz desteğiniz önemli benim için...bu arada o bahsettiğin kızda ilgimi çekti...gerçekten denenebilir bir yöntem....ama sanırım önce kendimi toplamam gerek....sonsuz teşekkürler canım.....:)

negatif
07-09-2008, 10:45 PM
rica ederim ne demek..

kardelen99
12-09-2008, 12:34 PM
hey hey önce bi dur yaaaa şöyle bi arkana yaslan sakin olmaya çalış önce şunu düşün şu anda içinde bulunduğun durum anlık bi durum belki 10 dk belki 3 gün ama geçecek olan bi durum sen doktora gitmiyomusun

BETÜLL
12-09-2008, 02:23 PM
ay çok hoş depresyon,bende az önce okudumda ne yazsamda konu eskidi desem diye düşündüm

BeYaZ_KeLeBeK
12-09-2008, 03:16 PM
hey hey önce bi dur yaaaa şöyle bi arkana yaslan sakin olmaya çalış önce şunu düşün şu anda içinde bulunduğun durum anlık bi durum belki 10 dk belki 3 gün ama geçecek olan bi durum sen doktora gitmiyomusun

merhaba kardelen....

evet arkadaşlarında belirttiği üzere şu an asayiş berkemal:)

dediğin gibi geçici bir durumdu ve geçti....ama bu tekrar olmayacağı anlamına gelmiyor ne yazık ki....çünkü o gün yaşadığımda ilk değildi....yinede umarım son olur.....ilgin için teşekkür ederim:)

bu arada dr.a gitmiyomusun demişsin...çok gittim...çok kezde ilaç kullandım.....şuanda da en son kullandığım ilacı(ki 1 yıl olmak üzere) bırakıyorum yavaş yavaş.....ve bundan sonra inşallah kullanmayıda düşünmüyorum....çünkü anladığım şey şu ki benim ilaca ihtiyacım yok...sadece huzurlu mutlu bir ortama ve o tür insanlara ihtiyacım var....öyle insanlarla birlikteyken çok iyiyim çünkü......herneyse uzattım.....sonuç itibariyle şu an iyiyim.....:)

kardelen99
15-09-2008, 01:46 PM
ya ne bilim ben üye oldum sayfaya girdim biri imdat çığlıkları atıyo dedim dur yardımcı olmaya çalışım biraz dedim çünkü o anda bende aynı şeyleri yaşıyodum dedim birbirimizden teselli buluruz zaten sayfanın bi altına bi üstüne bakıyom acaba ne zaman kimle konuşabilirim diye pek bilmiyom şu anda beim yardıma ihtiyacım var zaten kafa bulan arkadaşlar kusura bakmasın acemilik işte

BeYaZ_KeLeBeK
15-09-2008, 03:01 PM
ya ne bilim ben üye oldum sayfaya girdim biri imdat çığlıkları atıyo dedim dur yardımcı olmaya çalışım biraz dedim çünkü o anda bende aynı şeyleri yaşıyodum dedim birbirimizden teselli buluruz zaten sayfanın bi altına bi üstüne bakıyom acaba ne zaman kimle konuşabilirim diye pek bilmiyom şu anda beim yardıma ihtiyacım var zaten kafa bulan arkadaşlar kusura bakmasın acemilik işte

canım estafurullah kafa bulmak ne demek....

arkadaşlar sadece esprili bir dille konunun geçmişte kaldığını anlatmaya çalışmış....ayrıca çok teşekkür ederim ince düşüncen ve yardım isteğin için....

senin neyin var canım..anlatmak istermisin...istersen yeni bir başlık açarak bize detaylarıyla anlat sıkıntını.....bizde elimizden geldiğince yardımcı olalalım...:)

9 ŞUBAT
15-09-2008, 03:34 PM
evlilikte bazen oyle anlar oluyorki yılların birikimiyle insan eşine normalde söylemeyecegi şeyleri söyleyebiliyor veya tartışabiliyor, her ne kadar olması istenmesede oluyor ,
bunun egitimle hiç alakası yok, tamamen yıllarca karşılanmayan beklentiler sonucu insanın içinde biriken ofkenin dışa vurumu ve ne yazıkki bunu engellemekte çok zor ,
o tartışma anlarında insanın gozu bazen hiçbir şeyi gormuyor ,ancak fırtına dinipte akıl başa geldiginde pişmanlık başlıyor ama ne yazıkki onunda bir faydası olmuyor ,
onemli olan kelebeginde dedigi gibi ters giden şeyleri gormeye çalışmak ve onu en makul seviyede halletmeye gitmek ,ancak o zaman bu içlerde biriken ofkeler azaltılmış yok edilmiş olabilir ,onlara çare bulunmadıkça ne yazıkki bu tur sahnelerle her zaman karşılaşmak mumkun .

angelir
15-09-2008, 03:54 PM
evlilikte bazen oyle anlar oluyorki yılların birikimiyle insan eşine normalde söylemeyecegi şeyleri söyleyebiliyor veya tartışabiliyor, her ne kadar olması istenmesede oluyor ,
bunun egitimle hiç alakası yok, tamamen yıllarca karşılanmayan beklentiler sonucu insanın içinde biriken ofkenin dışa vurumu ve ne yazıkki bunu engellemekte çok zor ,
o tartışma anlarında insanın gozu bazen hiçbir şeyi gormuyor ,ancak fırtına dinipte akıl başa geldiginde pişmanlık başlıyor ama ne yazıkki onunda bir faydası olmuyor ,
onemli olan kelebeginde dedigi gibi ters giden şeyleri gormeye çalışmak ve onu en makul seviyede halletmeye gitmek ,ancak o zaman bu içlerde biriken ofkeler azaltılmış yok edilmiş olabilir ,onlara çare bulunmadıkça ne yazıkki bu tur sahnelerle her zaman karşılaşmak mumkun .
kesinlikle katılıyorum sana

kardelen99
15-09-2008, 04:18 PM
ben çok sıkıntılı bi hayat sürecindengeçtim aslında gençliğinden demeliyim çünkü 27 yaşındayım işte hepsinden sonra depresyon ve anksiyete ile tedavi görmeye başladım. 8 sene boyunca beraber olduğum kişi ile evlendim. çok anlayışlı mükemmel birisi tam tedavim bitmeden hamile kaldım ve tedaviyi bıraktım ilaç alamyacağım için ee derken bebeğim 6 aylıkken vefat ettti. VE 2. DEPRESYON sonra bir gün gözümü dünyaya açtım ki ne hissedeyim ben eşimi sevmiyomuyum acaba boşancaz mı acaba diye bi duygu ve ardından doktor takıntı hastalığı dedi. hastalığın getirisi düşünceler tamam bunada tamam dedim ve tedaviye başladım tam her şey düzelmeye başladı derken bu sefer de ben salak ilaçları bıraktım derken 1 haftadır aynı takıntılı düşüncelerle boğuşuyorum eşimin yüzüne bakıyom ben onu seviyom sevmeliyim işte hareketlerine felan takılıyom sonra onunla boşanacağız düşüncesi geliyo ve ben bunun üstesinden gelemiyorum
bu durumda ölmek istiyorum. ve çok sıkıntılar büyük de b iacı hissediyorum. boşanma kelimesi o kadar ürkütüyo ki beni çıldırmak üzereyim işte bööle herkese teşekkür eder ve acil şifalar dilerim

BeYaZ_KeLeBeK
15-09-2008, 05:14 PM
canım evet çok zor şeyler yaşamışsın....daha doğrusu çok zor olan bir şey yaşamışsın...o da evlat acısı:( başın sağolsun öncelikle....Allah kimseye ve sana da bir daha yaşatmasın......

bende 27 yaşındayım....henüz evli değilim....ama bahsettiğin takıntıların sanki bende de olduğunu farkediyorum zaman zaman....yani ne biliyim beraber olduğum insanda oluyordu mesela bu...4 yıllık bir ilişkim vardı bitti yaklaşık 3 ay önce....bende senin gibi ona bakar,incelerdim hareketlerini falan...ve sevmediğimi düşünürdüm...itici gelirdi....ama bu gerçekten sevgim bittiği için diye düşündüm...yani altında psikolojik bir neden aramadım....

neyse bu derin mevzu....şimdi konuyu saptırmıyım...belki ayrıca bir başlık açar anlatırım bendeki durumu....

senin durumuna gelince...bence yaşadıklarından dolayı duygu dünyan sarsıldı....ve bu sebebten dolayı eşine karşı böyle hissediyorsun....yani aslında sevmiyor değilsin....çünkü boşanma kelimesi beni ürkütüyor diyorsun...yani bu eşini kaybetmekten korktuğun için mi yoksa hani klasik boşanınca ne yaparım millet ne der düşüncesindenmi? :confused: ama bence yinede geçici bir durum gibi geliyor...bu benim görüşüm tabi....bence biraz toparlanmaya ihtiyacın var....ama ilaçlarını bırakmamalısın...şu etapta en azından.....

kardelen99
16-09-2008, 11:43 AM
öncelikle teşekkür ediyorum herkese ilgi ve alakadan dolayı. dün yine kaygılarımın had safhasında iken doktorumu aradım ve yine bu bi hastalık sen boşanmayacaksın dedi. bakalım idare etmeye çalışıyorum. zaten insan bu da gelir bu da geçer demez se ve bizi yaratan o yüce ALLAHA srıtını dayamazsa sonu perişan olur.
neyse ne garip bişey bu psikoloji ben buna takılıyom hayatımın en zor durumu diyom sen başka bişeye sonuç aynı psikolojik. yani aslında orta da dert edecek bişey yok ama senin beynin sana oyun oynuyo dünyanın en iyi yapımcısını bile yazamayacağı felaket senaryosunu yazıyosun ve dr tek kelime ile sonuçlandırıyo KURUNTU ardından gitme geçer

elbet geçecek allahın izni ile bu mücadele gücü var olmak zorunda çünkü etrasım beni seven ve benim sevdiğim insanlar la dolu en önemlisi kendimi sevmeliyim e tabi bütün bu yazdıklarım sakin halimle yazdıklarım ahkam keserim ben böle sık sık çok teselli etmememle tanırım çevrem de ama kendime gelince terzi kendi söküğünü dikemezmiş ya işte benimle aynı şeyleri yaşaya insanlarla teselli bulurum diye de böle bi siteye üye oldum

ÇOK TEŞEKKÜR EDRİM HERKESE

angelir
16-09-2008, 03:58 PM
senden böyle umut dolu sözler duymak çok güzel umarım yolun hep açık olur hayat seni istedigin yere getirir...seni görmesekte tanımasakta inan dertlerinin ortagıyız en azından onlara yabancı degiliz KALBİMİZ VE EN İYİ DİLEKLERİMİZ SENİNLE ...

kardelen99
17-09-2008, 11:06 AM
senden böyle umut dolu sözler duymak çok güzel umarım yolun hep açık olur hayat seni istedigin yere getirir...seni görmesekte tanımasakta inan dertlerinin ortagıyız en azından onlara yabancı degiliz KALBİMİZ VE EN İYİ DİLEKLERİMİZ SENİNLE ...

çok teşekkür ederim