PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yardm

_zeep_
26-08-2008, 08:13 PM
benim bir tanıdıgım surekli para calıyor ihtiyacı var ama ihtiyacları için harcamıyo surekli internet cafeye gidiyor babası ve abisi cok dövmüşler ama hiç bir faydası olmamıs simdide cok duyarsız kendisiyle konustum yol göstermeye calıstım ama fayda yok psikologa goturemiyoruz ben deli deqilim dusuncesi var zaten babaannesiyle ve dedesiye yasıo anne baba ayrı babaannesi şizofreni oda yanasmıyor psikologa böyle birine nasıl yaklasmamız gerekli cocuk daha 15 yasında gec kalmadan bu cocugu kazanmamız lazım...

eliftetik
26-08-2008, 08:16 PM
benim bir tanıdıgım surekli para calıyor ihtiyacı var ama ihtiyacları için harcamıyo surekli internet cafeye gidiyor babası ve abisi cok dövmüşler ama hiç bir faydası olmamıs simdide cok duyarsız kendisiyle konustum yol göstermeye calıstım ama fayda yok psikologa goturemiyoruz ben deli deqilim dusuncesi var zaten babaannesiyle ve dedesiye yasıo anne baba ayrı babaannesi şizofreni oda yanasmıyor psikologa böyle birine nasıl yaklasmamız gerekli cocuk daha 15 yasında gec kalmadan bu cocugu kazanmamız lazım...

kıyamam içim parçalandı biliyormusun ona aklı başında birilerinin sahip çıkması lazım sevgiyle şevkatle

_zeep_
26-08-2008, 08:19 PM
işte sevgi ve sefkatle buyumeyen birinin hali..
sahip cıkacak kimse de yok...:(

g1z4y
26-08-2008, 09:22 PM
işte sevgi ve sefkatle buyumeyen birinin hali..
sahip cıkacak kimse de yok...:(

yardım etmeliyiz arkadaşımıza...:confused:

negatif
26-08-2008, 10:37 PM
slm zeep tanışmıyoruz seninle..bence onunla birlrkte onun dünyasında biraz vakit geçirmelisin.yaptıklarını kısa bir süre normlize edip güvenini sağlamalısın..sonra yavaş yavaş ona sezdirmeden yanlışlarını göstermeye çalışabilirsin..bunun için epey vakit ayırmak lazım ama bence her saniyesine değer...duyarlı biri olduğun için teşekkürederim..

kasımpatı
04-09-2008, 01:21 PM
gerçekten üzücü bi durum. işte çocuklara sahip çıkılsa, onlarla doğru düzgün bi arkadaş gibi oturup konuşulsa, onlara öğüt vermeden sadece ama sadece dinleseler, böyle durumlarla hiç karşılaşılmıyacak. üff sinirlendim şimdi bu konuda o kadar yazıcak şeyler varki neyse..

olvido
04-09-2008, 01:44 PM
o çocuk için çevre şartları baya kötü olmuş
bana sanki bi hastalık değilde bile bile yapıyomuş gibi geldi yani isteyerek
yinde en kısa zamanda psikoloğa götürülmeli ve yanında olunmalı
hayatta şua nda yalnızlık duygusunu yoğun yaşıyo olabilirve bu durum onu bu işe itebilir

elohir93
04-09-2008, 02:10 PM
slm zeep tanışmıyoruz seninle..bence onunla birlrkte onun dünyasında biraz vakit geçirmelisin.yaptıklarını kısa bir süre normlize edip güvenini sağlamalısın..sonra yavaş yavaş ona sezdirmeden yanlışlarını göstermeye çalışabilirsin..bunun için epey vakit ayırmak lazım ama bence her saniyesine değer...duyarlı biri olduğun için teşekkürederim..

evet bende böyle düşünüyorum
gerçekten güzel bir öneri

9 ŞUBAT
04-09-2008, 03:12 PM
oldukça zor bir durum ,geçmiş olsun.
ne yazıkki parçalanmış ailelerde genellikle bu tur veya degişik şekillerde tepkiler ortaya çıkıyor,arkadaşınında davranışı yaşadıgı ortama karşı bir tur tepki vermesi,ayrıca birde ergenlik donemiyle çakışınca oldukça sorun yaratıyor.
benim tavsiyem onu milli egitime baglı rehberlik araştırma merkezlerine goturmen,böylece psikolojik bir destek almasını saglamış olursun hemde çevre ve kendisinin psikologlara olan onyargılı davranışlarna karşı bir önlem almış olursunuz,ne yazıkki bu merkezler daha çok ögrencilere dersleri konusunda yol gösterildigi zannediliyor ,oysa çok daha yararlı işlevleri var ve bunlardan en önemliside çocukların ruhsal sorunlarına bir danışman olarak yaklaşmak çözebildiklerini çözmek ,halledemedikleri durumlardada uzmanlara yönlerdirmek.
en kısa zamanda bu merkeze başvurmanızı öneriririm.