PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sinav Kaygisi Ve Motivasyon Eğitimleri.

9 ŞUBAT
16-05-2008, 10:19 AM
Sınav Kaygısı Nedir?
Sınav esnasında oluşan psikolojik ve fizyolojik olarak normal davranışların olumsuz davranışlar haline dönüşmesi ve bu sebepten dolayı sınavda başarısız olma durumu. Sınav kaygısı tek bir sebepten ve tek bir durumdan oluşmaz bundan dolayı tek bir çözüm yöntemi de sınav kaygısını ortadan kaldırmaz.

Sınav Kaygısının Belirtileri Nelerdir?
Psikolojik Belirtileri
Sınav esnasında soruları unutma
Sınav öncesi sinirlilik
Çalışmış olmasına rağmen başarısız olacağı inancı
Sınavı bir an önce bitirip çıkma isteği
Bildiği cevaplarda tereddüde düşme
Yeterince hazır olmadığı inancı
Aileye ve çevreye karşı mahcup olma inancı
Gelecek korkusu
Uykusuzluk veya uykuda kabus görme.
Fizyolojik Belirtileri
Kalp atışlarında düzensizlik
Mide bulantısı
Karın ağrısı
Baş Ağrısı
Avuç İçi Terlemesi
İştahsızlık
Uykusuzluk
Nefes Alma Güçlüğü
Titreme
Görme problemleri

Bu Eğitimde Nasıl Bir Yöntem Uygulanır?
Hiçbir problem tek bir sebepten oluşmayacağı için tek bir çözümle de sorunlarınızın üstesinden gelemezsiniz. Sınav kaygısı çözümünde kullanılan yöntemde ortaya çıkan problemi hem psikolojik hem de fizyolojik olarak çözer.

Neden Böyle Bir Eğitim Almalıyım?
Çünkü eğitim içeriği Başarı Psikolojisi ve New NLP Bilgi Teknolojilerinden destek alır.
Eğitimindeki tüm konular bilimsel tutarlılık gösterir. Eğitimin ilk dakikası ile son dakikası arasındaki tüm bilgiler birbirini doğrulayarak anlam tutarlığı gösterir.
Eğitimindeki tüm bilgiler pratik ve hemen uygulanabilir niteliktedir. Öğrendiğiniz bilgileri daha eğitim tamamlanmadan bile kullanabileceğiniz kolaylıkta uygulanabilir seviyede dizayn edilmiştir.
Bu eğitim sonunda sadece sınav kaygısından kurtulmayıp aynı zamanda bu kaygıyı motivasyona dönüştürebileceksiniz.

Eğitimin Konuları Nelerdir?
Kaygının Epistemolojisi
Kaygı Miktarını Dengeleme Yöntemleri
Baskı Altında Başarıya Ulaşabilme
Motivasyonun Epistemolojisi
Kaygıyı Motivasyona Dönüştürme Becerileri
Zaman Yönetimi Ve Zamanlama
Sabır Yönetimi
Konsantrasyon
Performans Verimliliği

http://www.donusumkonagi.com