PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Boğaziçi Ünv.'e yatay geçiş hakkında

Deniz Kızı
24-04-2008, 10:13 PM
Arkadaşlar merhaba. Ben İstanbul Ünv.de okuyorum ve Boğaziçi Ünv.e yatay geçiş yapmayı düşünüyorum. Kafayı sosyal psikolojiye takmış durumdayım, kendimi bu yönde geliştirmek ve ilerde bu yönde kariyer yapmak istiyorum. Boğaziçi'ne geçmeyi istememin en önemli sebeplerinden biri bu. Ancak şu da bir gerçek ki Boğaziçi Ünv.in dersleri hakkında da hiçbir şey bilmiyorum! Tamamen oradan buradan duyduğum bilgilerle hareket ediyorum.. Aslında daha sağlıklı bilgiler ışığında düşünmem gerektiği açık.. Boğaziçi'nin psikoloji eğitimi ne yöndedir, misyonu nedir, derslerin içeriği nedir? Boğaziçi'nde psikoloji okumanın avantajları nelerdir? (ileride kolay iş bulabilme şansı haricinde:) Dezavantajları varsa nelerdir? Psikoloji adına ne tür çalışmalar yapılıyor? Bunların hepsini merak ediyorum, Boğaziçi'nde okuyan arkadaşlar, veya Boğaziçi'nde okumasa da bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar bana yardım edebilir mi acaba..? Cevaplarınızı, yorumlarınızı bekliyorum. İyi çalışmalar herkese! :D DenizKızı
User

Uyar�lar: (0%)

7hill
02-08-2008, 07:35 PM
http://www.tanitim.boun.edu.tr/pages/genel_bilgiler/ic_ve_dis_tk.php

gerekli bilgileri linkte bulabilirsin...

ben de ne yapacağımı bilmiyorum türkiyede kalırsam geçiş yapmayı düşünüyorum..

Lavinya
02-09-2008, 09:54 PM
selam bende bişey sormak istiyordum , mesela odtüde veya ankara'da herhangi bi üniversitede 4 yıl psikoloji okuduktan sonra , boğaziçinde yüksek lisans yapabiliyormuyuz ?:confused:

kenny in a bottle
26-11-2008, 09:00 AM
merhaba, ben de ankara üniversitesinde okuyorum yatay geçişi düşünüyorum.tezat bir bicimde ben de sosyal psikoloji agırlıgından kurtulmak icin ...cünkü bizim bölüm hocalarının cogu sosyal psikolog,bölüm baskanımız da buna dahil.Sadece klinik ve sosyal psikoloji masterı mevcut bölümde.Hangi üniversiteye geçecegimi bilmiyorum.Bogaziçine geçmek o kadar kolay degil dilim iyi olduğu halde bile çekiniyorum =) odtü de ingilizce.

sahillerindostu
30-11-2008, 02:21 AM
DenizKızı ben de aynı hatayı yaptım okuduğum üniversiteden yatay geçiş gibi bir şey yaparak başka bir üniversiteden kaldığım yerden başladım.

Ama daha sonra derslerin iyiyse yeni üniversitede çok zorlanırsın ben de aynı sorunu yaşadım...

Hocalara alışmak felan derken 0'dan başlamış oluyorsun...

Kaçıncı sınıfta olduğunu yazmamışsın ama eğer 2. sınıfta felansan sorun değil ama zaten derslerin iyi ki yatay geçiş yapacaksın bence hiç yapma...

Çünkü yeni yerinde çok zorluk çekiyorsun...

selam bende bişey sormak istiyordum , mesela odtüde veya ankara'da herhangi bi üniversitede 4 yıl psikoloji okuduktan sonra , boğaziçinde yüksek lisans yapabiliyormuyuz ?:confused:

İstediğin üniversite de yüksek lisans yaparsın yeter ki kazan...

merhaba, ben de ankara üniversitesinde okuyorum yatay geçişi düşünüyorum.tezat bir bicimde ben de sosyal psikoloji agırlıgından kurtulmak icin ...cünkü bizim bölüm hocalarının cogu sosyal psikolog,bölüm baskanımız da buna dahil.Sadece klinik ve sosyal psikoloji masterı mevcut bölümde.Hangi üniversiteye geçecegimi bilmiyorum.Bogaziçine geçmek o kadar kolay degil dilim iyi olduğu halde bile çekiniyorum =) odtü de ingilizce.

Eğer dersleriniz iyi ise kesinlikle yatay geçiş felan yapmayın...

Çok zorlanırsınız arkadaşlar...