PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iyi değilim

asılben
15-04-2008, 06:30 PM
iyimisin diye soranlara iyi değilim demenin bize ne faydası var?
Bir arkadaşınız sorsa iyimisin, iyi değilim deseniz ne olacak. Sizin ruhunuzu iyileştirebilecek mi o sanki.
Şu an bana tüm dünyadaki tanıdıklarım sorsa iyimisin dese, yine cevabım iyiyim olacak. İyi değilim demem sadece karşımdakini de benimle birlikte üzmekten başka bir şeye yaramaz biliyorum.
Ama işte iyi değilim, kahrolası bir karanlık çökmüş gibi içime bende kaybolmuşum o karanlıkta bir başıma. Çevremde bir sürü insan silueti var ama benim ruhumu görmüyorlar ki. Hatta bugün ki gibi varlığımı bile gören yok...

asılben
15-04-2008, 06:32 PM
Sanki yokum gibi, varlığım burda ama kimse beni görmüyor gibi, kimse beni duymuyor, kimse beni umursamıyor gibi. En iyisi daha çok kaybolmak ve pes etmek....

intihar
15-04-2008, 06:41 PM
hayat bir saçmalık... kimsenin seni görmesine gerek yok... herşey saçma insanlar da dahil... iyi değilim demek başkalarını da üzer ha?.. onları üzmekten başka bir işe yaramaz... ama yine iyi değilim ne olacak şimdi?.. başka çare varmı?

asılben
15-04-2008, 06:48 PM
Senin kadar öfkeli değilim, ama kendimi yalnız hissediyorum. Yalnız ve kaybolmuş. Görünmez olmuşum gibi, dünya dönüyor tüm canlılar yaşamını sürdürüyor ama ben bir köşede unutulmuş gibi hissediyorum.
offffffffffffffffffffff yaaaaaaaaaaaaaaaaaa

intihar
15-04-2008, 08:13 PM
öfkeli falan değilim... sadece bu dünyada ki sorun sadece yalnızlık değil... bende yalnızım... ama düşününce yalnızda olsan, arkdaşların çokta olsa yine hayat saçma...

yildizkaymasi
15-04-2008, 09:51 PM
Nasilsin?
Cok iyiyim, mükemmelim, olaganüstü, süperim ben, neden kötü olayimki.
Bu aldatmaca oyununu bilinc altindan yillarca boyu sürdürdügümü, nasilda anlamamisim.
Bazi insanlar cikar ya karsina, ilk gördügünde, begenmessin, bu cok nadir olmasina ragmen, bende ilk begenmedigim insanlar, hayatima cok anlam kattilar.
Sana nasilsin diye sormayacagim ....dediler.
sormayacaklar bana nasil oldugumu, cünkü bilinc altim hep iyi oldugumu söylüyor...neden?
Aglanmayi sevmedigim icin, yakilmayi sevmedigim icin, insanlara mutluluk vermek istedigim icin...bak yine kandiriyorum kendimi--nasilda alismisim.

Hayir öyle degil, kendimi zayif göstermemek icin, herseyin üstesinden gelecegimi düsündügüm icin, ben basaririm ben her seyi elde ederim, görünümüne bürünmem icin..evet evet bu yüzden cok iyiyim cok mükemmelim, olaganüstü, süperim dedigimi biliyorum, anlamisim ama anlamamazliktan gelmisim.

Sonra karsima ilk görüste begenmedigim insanlar cikmis, onlar bana gösterecekti gercekleri onlar bana
Sana nasilsin diye sormayacagim diyecekti, cünkü onlara karsi hisslerim ilk etapta düsmancaydi, kiskandigim icin, onlar beni benden iyi tanidklarina gururum engel oldugu icin, belkide hoslanmamistim.
Ben olaganüstüyüm, cok mükemmelim süper im ya, bu gercekle yüzlesmemek icin, hisslerim, kendime cizdigm kisiligim zedelenmemesi icin, sevmemisim,
Sonra anlamisim biri bana gercekleri söylemesi gerektigini, hissederek hisslerim degismesini ben istemisim, ve sevmisim.

bütün hayatimda gecen insanlarla, kisilerle o kadar az ortakligim varmiski, ama ben yinede umudumu ayakta tutmak icin ugrasdigimi bildigim icin, sormayacaklar.

Cünkü bir cok seyi basardigim bildikleri icin, bir cok engellere karsilik yinede ayakta durmayi basaracagimi bildikleri icin, yeteneklerimi bildikleri icin, engelleri asmak icin onca cabaladiklarimi bildikleri icin, en kisa zamanda bazi gercekleri anlamam icin, zamanimin tükendigini hissettigimde anlayacagimi bildikleri icin sormayacaklar.

Hak ettigim yerde olmadigimi, umdugumu bulamadigim icin umudumu yesil tuttugumu ve insanlarin benim yasamimla alay etmeleri beni daha güclü kildigini bildikleri icin sormayacaklar.

Cünkü kendi kararlarimi kendim vermedigimi, elimden alinan haklarimi, yapabilecegim her seyi yapma imkanim oldugunu, bu topraklara ait olmadigimi, bir gün bunu anlayacagimi bildikleri icin sormayacaklar.

Dirensemde, gitsemde taa önceden erken vermis oldugum kararlarin pesinden, bir gün o yürekliligi gösterip, hayata bakisimi bir türlü anlamayan insanlardan uzak duracagimi kendi degerlerimi bir gün yasayacagimi anladiklari icin sormayacaklar.

Özgür olmanin ne kadar degerli oldugunu bildigimi, yinede insanlarin kölesi, yasamin kölesi oldugumu; ve bu kölelikten özgürlügün anlamini bir kere de olsun kendim icin hak sayip, bir gün özgürlük cemberine kendimi atacagimi bildikleri icin sormayacaklar.

Aglamak duygusal olmak benim icin zayiflik degil, üstünlük duygu göstermek büyüklük oldugunu bildikleri icin, ve bir gün doyasiya aglayacagimi bildikleri icin sormayacaklar.

Sevmenin sevginin sefkatin icimde hasil oldugunu avazim ciktigi kadar bagirmak istedigimi, ama sustugumu, bazen ise bileklerimin yazmaktan yoruldugunu geceleri düsünmekten zevk aldigimi, basim agirdiginda agir kitaplar okudugumu ve bunlarin bana bugün degil de yarin cok yardimci olacagini bildikleri icin sormayacaklar.

Nasilsin?
Harikayim mükemmelim olaganüstüyüm, cok süperim...bilincaltim sag olsun!!
Nasilsin?
Berbatim bitkinim, aglamak istiyorum, yardima ihtiyacim var ...nasilsin diye sormayanlar sag olsun!!!

yildizkaymasi (Sana nasilsin diye sormayacagim...yazisina tesekkürler)

9 ŞUBAT
15-04-2008, 10:28 PM
iyimisin diye soranlara iyi değilim demenin bize ne faydası var?
Bir arkadaşınız sorsa iyimisin, iyi değilim deseniz ne olacak. Sizin ruhunuzu iyileştirebilecek mi o sanki.
Şu an bana tüm dünyadaki tanıdıklarım sorsa iyimisin dese, yine cevabım iyiyim olacak. İyi değilim demem sadece karşımdakini de benimle birlikte üzmekten başka bir şeye yaramaz biliyorum.
Ama işte iyi değilim, kahrolası bir karanlık çökmüş gibi içime bende kaybolmuşum o karanlıkta bir başıma. Çevremde bir sürü insan silueti var ama benim ruhumu görmüyorlar ki. Hatta bugün ki gibi varlığımı bile gören yok...

evet iyiyim demek adetten olmuş,için kan aglasa bile iyiyim diyorsun oysa patlamaya yok olmaya erimeye çok yakınsın,işte o anda hiç bir şey yapamasa bile seni dinleyecek duygusal olarak boşalmanı saglayacak gerekirse başını koyup aglayabilecegin bir dost gerekiyor,
ama onuda bulmak o kadar zorki,inşallah boyle bir dosta sahipsindir.

birmelek
15-04-2008, 10:45 PM
İyi misin diye soranlara iyiyim de herzaman..kötüyüm demek seni yormaktan başka bir işe yaramaz çünkü..Hemen sormaya başlarlar neden neden diye..ve başlarsın anlatmaya..bir anlatırsın..iki anlatırsın sonra üç..ama malesef onlar anlayamazlar seni..bu yaşadıkların öyle tuhaf şeydir ki..normal bir insana çok saçma gelir..öyle ama işte dersin..hı hı derler geçerler..onca sıkıntının üzerisine bir de o an ki anlaşılamama cansıkıntısı eklenir. Beni anlayan birkişi bulurum umuduyla da onca kişiye onca şey anlatılmaz ki..değil mi? O yüzden; "ben iyiyim!!!"

saviola
15-04-2008, 11:13 PM
ben iyi olmadığımda iyi değilim diyenlerdenim bilen bilir :D bana ne kazandırdığını, kaybettirdiğini bilemem ama kendimi ve karşımdakini kandırmaya da gerek olmadığını düşünüyorum konu her ne olursa olsun..

busra14
16-04-2008, 09:12 AM
evet aynısını bende yapıyorum iyi değilim ama iyiyim diyorum mutlu görünmeye çalışıyorum ama sadece bu siteye girince gerçekleri söylüyorum sanki kötüysem tötüyüm diyorum hatta berbat durumdayım bile diyebiliyorum ayrıca insanların benimle birlikte üzelecceklerini düşünmüyorum ailemden başka onun derdime çağrede bulamazlar onun için ben çok iyiyim insanlara hiç hiç ama hiç güvenmiyorum senin üzüntünle bile dedikodu yaratabilirler hep herşeyimi acımı aileme anlatabildiğim kadarıyla dışa vurarak yaşadım ama geri kalan hep içimdeydi şimdide öyle insanlara güvenmiyorum zaten etrafımda hiç arkadaşım kalmadı ama benim yüzümden biliyorum son yaşadığım olaylardan sonra kimseyi yanımda istemedim öyle işte seninde insanlara kötüyüm demenin yararı yok bence burada anlat dertlerini burada kimse art niyetli değil bence belkide birbirimizi tanımadığımızdan dır bilmiyorum lütfen yanlış anlamayın.

sarılale
16-04-2008, 11:25 AM
Çok saçma ama yaa olmadığın gibi görünmek iyi değilsek iyi değilim diyebilmeliyiz.Ama denmiyor. Ne olucakki nasılsın sorusuna iyi değilim desek ama diyemiyoruz galiba içimizde güçlü görünmek isteği var.