PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Millet bana bi şeyler oluyor

Seva
02-04-2008, 04:09 PM
Son 3 haftadır kendimi çok kötü hiss ediyorum.Buna depresyon diyemem, depresyon olmadığından eminim. İçimde hep kötü bir hiss varç ama ne oldugunu anlayamıyorumç hatta buna neyin sebep oldugunu da bulamıyorum. Hayatımı alt üst etmesinden korkuyorum ve etmeye de başladı....:confused:

krstk
03-04-2008, 02:46 PM
Siza nacizane tavsiyem kendinize bir uğraş bulmanız olacaktır.Eğer sıkıntı haliniz sürerse bence hiç vakit kaybetmeden bir psikiyatriye gidin

9 ŞUBAT
03-04-2008, 02:51 PM
Son 3 haftadır kendimi çok kötü hiss ediyorum.Buna depresyon diyemem, depresyon olmadığından eminim. İçimde hep kötü bir hiss varç ama ne oldugunu anlayamıyorumç hatta buna neyin sebep oldugunu da bulamıyorum. Hayatımı alt üst etmesinden korkuyorum ve etmeye de başladı....:confused:

bu nedir diye duşunene kadar bir psikologa gitmenizi oneririm.

Seva
04-04-2008, 12:03 PM
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim Krstk ve 9 Şubat. Ama huyum kurusun Ben biliyorum ki hayatda bana benden başkası yardım edemez. Aslında bir az düşününce sorunumun kaynagını da buldum. Benim sevgi depom bitmek üzereymiş. İçimdeki sıkıntı sevgi depomun boşaldığını gösteren bir işaret imiş. Bunu anlayıb bi de sevgi dilimi keşf etdikden sonra şimdi kendimi daha iyi hiss ediyorum. :)

ezel25
04-04-2008, 12:59 PM
sevacım benim hastalığımda böyle başladı 3 hafta önce bu siteye yeni üye oldum bilgisayarıda o kadar iyi kullanamıyorum nerde sohbet ediyorsunuz ben panik atak hastasıyım yardım bekliyorum

saviola
04-04-2008, 02:38 PM
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim Krstk ve 9 Şubat. Ama huyum kurusun Ben biliyorum ki hayatda bana benden başkası yardım edemez. )

Bu görüş sıkça görülen ama bence çok yanlış olan bir görüş.. Psikoloji bir bilim sonuçta değil mi?

Seva
07-04-2008, 03:17 PM
Bu görüş sıkça görülen ama bence çok yanlış olan bir görüş.. Psikoloji bir bilim sonuçta değil mi?

Tamam haklısın, Saviola. Ama ben denedim... Bana bir az zor etki yapıyor....İstemedikce bana yararı olmuyor hiç bi şeyin.
Hem ben öylece durup bunun geçmesini beklemiyorum ki?! ;)
Sebebini anlayamadığım sıkıntımın nedeni uzun süre sevgiden uzak monoton bi hayat geçirmemmiş.... Ama sen de haklısın psikoloji bi bilim alanı sonuçta, buna da yavaş- yavaş kendimi alıştırıcam.

İlgin için teşekkür ederim.:)

9 ŞUBAT
07-04-2008, 03:31 PM
Tamam haklısın, Saviola. Ama ben denedim... Bana bir az zor etki yapıyor....İstemedikce bana yararı olmuyor hiç bi şeyin.
Hem ben öylece durup bunun geçmesini beklemiyorum ki?! ;)
Sebebini anlayamadığım sıkıntımın nedeni uzun süre sevgiden uzak monoton bi hayat geçirmemmiş.... Ama sen de haklısın psikoloji bi bilim alanı sonuçta, buna da yavaş- yavaş kendimi alıştırıcam.

İlgin için teşekkür ederim.:)

iyi olmak için once istemek lazım vede en onemlisi dediginiz gibi sevgi ,
sevgi birçok şeyin ilacı ama ne yazıkki biz farkında degiliz ,sevgi deyince bu illa karşı cinse olması şart degil ,bir kuş bir kopek veya bir hayvan veya bir agaç bile sevgiye muhtaç ve siz onu onlara verdiginizde donuşu çok daha guzel olucaktır,
insan sevdigi surece yaşadıgını hisseder, durumunuzun duzelmeye başladıgına sevindim.

Seva
08-04-2008, 09:17 AM
iyi olmak için once istemek lazım vede en onemlisi dediginiz gibi sevgi ,
sevgi birçok şeyin ilacı ama ne yazıkki biz farkında degiliz ,sevgi deyince bu illa karşı cinse olması şart degil ,bir kuş bir kopek veya bir hayvan veya bir agaç bile sevgiye muhtaç ve siz onu onlara verdiginizde donuşu çok daha guzel olucaktır,
insan sevdigi surece yaşadıgını hisseder, durumunuzun duzelmeye başladıgına sevindim.

Evet haklısın iyi olmak için önce istemek lazım. Bende de her zamna o problem oluyor. Sanki mutlu olunca birisi çıkıcakda benim mutlulugumu elimden alıcak gibime geliyor. Mutlu oldugum zamanları da hep korkarak yaşıyorum. Ama bunu nasıl yenecegimi de bilmiyorum. Bunu düzeltmek için de elimden geleni yapıyorum, hayırlısı İnşaallah.
SEvgiye gelince, sevgi denince benim aklıma ilk gelen kendim oluyor (1 az benmerkezci bi insanım :)) Bi de ben aslında sevgi dolu bi insanım. Bunu etrafımdakı insanlarda hep söylüyo, yani yazdıgın gibi kuş, çiçek her şeyi severim.
Ben de karşı cinse olan sevgi de problem oluyor.Yaşadıgım bi hayal kırıklıgından sonra bi türlü güvenemiyorum, hep uzak geziyorum. Aslında normal insanlar gibi ben de güvenmek istyorum, ama yapamıyorum :(

sinfer
16-04-2008, 01:54 PM
arkadaşlar aranıza yeni katıldım ama şimdiden rahatladım benim sorunum heyecan okadar heyecanlıyım ki normal zamanlarda bile yaşimdi heyecanlanırsam deyip kalbim kütküt atıyor normalde insanları çok severim yakınımdır konuşmayı çok severim ama sesimin titremesinden dolayı kendimi geri çekiyorum bu titreme beni korkutuyor nasıl yardım alabilirim hepinize sevgiler:)