PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : deliricem yaaa.........

BeYaZ_KeLeBeK
29-03-2008, 07:28 PM
artık delirmek üzereyim...

sorun annem......

çok fazla derine geçmişe gidemiycem şuan ama anlatmaya çalışayım....
bizim köpeğimiz var bazı arkadaşlar bilir...9 yıldır bizimle....ve bu hayvan 9 yıldır traş oluyor yaza yakşalırken...traş yaptırdığımız veteriner traş olurken durmadığı için narkoz veriyor...bayıltıp öyle yapıyor....veteriner gerizekalısıda narkozu fazla veriyor tamam bunu kabul ediyoruz ve hayvan saatelrce kendine geleimyor...daha önce kısmi felçte geçirdi...ve narkoz yasak....ama başka türlüde olmuyor traş....hiç bir çare yok...

şimdi diyorsunuzki bunun annenle ne ilgisi var...size saçma gelebilir ama ben ve babam hakikaten delirmek üzereyiz...!!!

babam götürüyor traşa...çünkü annem veterinerle anlaşamıyor...adam anneme annem de adama sinir oluyor....yine bugün babam biz uyurken götürmüş traşa...annem kalktığımdan beri "hayvan yok,götürmüş bana sormadan öldürecek hayvanı"diye söyleniyor....sesimi çıkarmadım...çünkü bişey olmaz dedikçe deliriyor ....neyse geldi sonra babam köpekle...annem babama başladı söylenmeye...."allah belanızı versinde,kaç kere dedim narkoz verilmiycek diyede,gerizekalı bilmem ne...adama bağırıp duruyor...ve bu her traşa götürülüşünde aynı şey oluyor...babama bağırıp söyleniyor....babam hiç sesini çıkarmıyor...defalrca oldu daha önce....sonuçta ayılıyor hayvan ve eskisi gibi oluyor.....ama annem anlamıyor...en sonunda babamada geldi bugün...o da ona bağırdı..sabahtan beri konuşuyosun,ne yapalım başka türlü olmuyor traş falan dedi...bu sefer annem iyice üste çıkıyor..."bağırma bana,beni korkutamassın böyle,size böyle narkoz verilse nasıl olur" falan diye nası bağırıyo ama....ya babam ameliyat olacak bu hafta....babamda dediki bana da verilecek...inşallah masada kalırım..allah belamı versin falan dedi...okadar üzülüyorumkii:(

bu seferde banada geldiler...anneme söylendim..ya sabahtan beri konuşuyosun sesimizi çıkarmadık biz bağırıncada biz suçlu oluyoruz....dedim...banada çıkıştı...babamı savununca zaten o hepten deliriyor....bende göz göre göre haksızlığa gelemiyorum....babam zonguldakta olacak ameliyat biz ereğlideyiz....annem zaten yarın gelmekte istemiyordu zonguldağa....tamam o da hasta menepozda falan ama ameliyat olacak bu adam....bende sinirlendim sen gelmiyorsun yarın dedim..zaten istemiyordun gelmek gelme dedim...ben gidicem babamla....

bu sferede diyorki siz hainsiniz,allah sizin içinizede koysun merhamet...ya bunu duyan varya bizi kalpsiz gaddar sanır....halbuki beni bilen bilir ben ne kadar acıma duygusu olan biriyim...bende üzülüyorum köpeğin o haline ama bununla ne ilgisi var hainliğin...

off çok karışık oldu biliyorum..belkide bişey anlamadınız....kısacası anneme artık tahammül edemiyorum....son zamanlarda çok fena oldu...hep bağırıp çağırıyor.....ama eskidende böyleydi....babamla araları zaten kötü...ben aradayım böyle hep.....çok kötüyüm..:(

bide konuşurken hiç karşısındakini dinlemiyor annem...sürekli kendi konuşuyor....söyleniyor...çocuk azarlar gibi azarlıyor babamıda...dövecek sanki resmen...biz idare etmeye çalışıyoruz ama nereye kadar......:(:mad:

butterfly
29-03-2008, 08:31 PM
üsüldüm:o
ama sanırım bütün aneneler aynı:(
ve anne oldukları içinde elden pek fasla bişi gelmio sabretmekten baska...

allah sabır versin kolaylıklar diliorum cnm;)

BeYaZ_KeLeBeK
29-03-2008, 09:10 PM
sabrediyorum ama bazen sabrımın taştığını hissediyorum.......

biyolog
29-03-2008, 09:44 PM
veteriner narkozu haif veye daha düşük dozlu verebilir. yani hayvan tam uyumaz fakat bir sersemlik gelir bir sakinlik gelir,,ve böylede traşı yapabilir.... bir konuşun veterinerle. o işi çabuk yapmak istiyor.
anneiniz şu dönemde eğer özürdilerim ama MENOPOZDAYSA azalan östrojen hormounundan dolayı oldukça sinirli gergin kavgaya meyilli olabilir.. fakat bu dönem ilaçlarla rahat geçer. veya düşük dozlu bir antidepresan rahatlamasını saplar.
babaınıza gelince ((((beyaz kelebek))) bence sen şu dünemde ortamı yumşat ... en azından ameliyat olup bitene kadar. ameliyata baban moralli gitsin... bak moralin çok etkisi var. en azından ameliyata girerken psikolojisi iyi olsun.
bence öncelikli babanın morali. şu anda şu anda ortamı germekten yumşatmaya bak.
hayvan sevgisi güzel bir şey hayvan ları sevmeliyiz. fakayt köpek yüzündende evin huzuru kaçmamalı. ve annenle konuş ameliyata 3 ünüzde gidin.
narkoz olayı çok önemlidir amaliyatlarda. dozu miligramı etken maddesi. bence şu anda köpeğin narkozu filandan çok baban önemli ona destek olun şu an. köpek sonra gelsin.

9 ŞUBAT
29-03-2008, 09:48 PM
kelebek gerçekten işin zor ,en iyisi arada annene iki tek attır iyi gelir.

BeYaZ_KeLeBeK
29-03-2008, 09:54 PM
evet iyi güzel söylüyorsunda biyolog gelde bunu anneme anlat....onun bütün dünyası o köpek...biz sonra geliyoruz onun için...

ben ortamı yumuşatmaya çalışamıyorum çünkü bende geriliyorum...sinirlerim bozuluyor...zaten sinirli bir yapım var bide üstüne annemin bu tavırları çıldırtıyor beni...menepozun etkisi var evet ama menepozdan öncede böyleydi...kendi kendime hep idare etmeye çalıştım..babamda aynı şekilde...ama bir yere kadar oluyor...bizde insanız sonuçta....

adam ameliyat olacak şimdi...ona bişey olursa ben o zaman sorarım köpeğin narkozunu ona...:mad: bende seviyorum köpekleri,hayvanları...bunu bilmeyen yoktur çevremde....ve o köpek içinde canımı veririm ama herşeyin bir dozu var...

veterinere gelince...tam 9 yıldır söylüyoruz dozunu ayarlaısın diye narkozun...ama anlamıyor kıt beyinli...hatta narkoza bile gerek yok..sakinleştirici verse yeter ama yok adam gerizekalı....sanki yiycek o köpek onu...

annem antidepresan kullanmıyor...bir dönem kullandı ama faydası olmadı...ya onun yapısı da öyle biraz...hep evhamlı,panikli...etrafınıda paniğe verir hep....

ama olan bana oluyor..ben çok kötü etkileniyorum...kendimde ilaç kullanıyorum 6aydır...ama insanın yaşadığı ortam böyle gergin olunca ilaç içsen ne fayda....:mad:

BeYaZ_KeLeBeK
29-03-2008, 09:56 PM
kelebek gerçekten işin zor ,en iyisi arada annene iki tek attır iyi gelir.

:) ilahi abii...

biyolog
29-03-2008, 10:01 PM
beyaz kelebek sen şu an ameliyat bitene kadar,,, ortamı iyice yumşat anneninde ameliyata gelmesini sağla. en azından ameliyat olup bitene kadar. sonra annenle sorunları çözmeye yanaşırsın.
hayvan sevgisi güzel ama. önce sen ve baban gelmeli.. sonra köpek.sen şu ameliyata kadar alttan al.
sonra neler yapılabilir tekrar forumda konuşuruz. annenin gözünde sen ve babanın yaşantısında yeri nedir. değeri nedir. onu sonra tartışırız belk,ide onunla daha sonra ayrıntılı konuşursun. anne neden bu kadar agresifsin. bizimmi hatamız var. veya senmi bazı şeylerde suçlusun. herkez fikrini söler baban anladığım kadarı yumşak biri ama onada yazık.

BeYaZ_KeLeBeK
29-03-2008, 10:04 PM
beyaz kelebek sen şu an ameliyat bitene kadar,,, ortamı iyice yumşat anneninde ameliyata gelmesini sağla. en azından ameliyat olup bitene kadar. sonra annenle sorunları çözmeye yanaşırsın.
hayvan sevgisi güzel ama. önce sen ve baban gelmeli.. sonra köpek.sen şu ameliyata kadar alttan al.
sonra neler yapılabilir tekrar forumda konuşuruz. annenin gözünde sen ve babanın yaşantısında yeri nedir. değeri nedir. onu sonra tartışırız belk,ide onunla daha sonra ayrıntılı konuşursun. anne neden bu kadar agresifsin. bizimmi hatamız var. veya senmi bazı şeylerde suçlusun. herkez fikrini söler baban anladığım kadarı yumşak biri ama onada yazık.

daha önce defalarca konuştum...ve hep üzülen ben oldum..annem asla eleştiriye gelmez..o hep mükemmelidr...hata yapmaz....güzelliklede olsa hatasını söyle amannnnn bin pişman olursun....

ben istemiyorum gelmesini ameliyata...gelmesin.....ben giderim babamla...

babam anlayışlı davranmaya çalışıyor ama o anlamıyor....babamın yerinde başka biri olsa kimbilir ne yapardı........

biyolog
29-03-2008, 10:12 PM
o zaman babanla git.... babanla bu konuları konuşma başka konular konuş kpss den bahset ameliyatıda konuşma başka konular aç. neşeli girsin ameliyata.... sonra bu durumu ayrıntılı konuşuruz. annende ben merkezci düşünce yapısı çok fazla.

Gümüş
29-03-2008, 10:23 PM
daha önce defalarca konuştum...ve hep üzülen ben oldum..annem asla eleştiriye gelmez..o hep mükemmelidr...hata yapmaz....güzelliklede olsa hatasını söyle amannnnn bin pişman olursun....

ben istemiyorum gelmesini ameliyata...gelmesin.....ben giderim babamla...

babam anlayışlı davranmaya çalışıyor ama o anlamıyor....babamın yerinde başka biri olsa kimbilir ne yapardı........

Allah yardımcınız olsun canım...seni çok iyi anlıyorum...yazını okudukça gözümde canlandı yaşadıkların...bir tanede benim başımda var biliyorsun...her zaman o haklıdır dinlemez,veya dinlese bile kendi istediği tarafa çevirir..neyse...
diyeceğim o ki biyolog çok haklı tavsiyesinde...en azından yumuşatmayı dene canım yarına kadar ortamı...baktın olmuyor yapıcak bir şey kalmıyor...

BeYaZ_KeLeBeK
29-03-2008, 10:55 PM
teşekkür ederim biyolog ve tüm arkadaşlar...

gümüşcüm evet çok zor.....artık krize falan giriyorum....:(

onu yumuşatmaya hiç niyetim yok...istediği gibi düşünsün...çünkü yıllardır yapmaya çalıştım anlatmaya çalıştım ama anlamıyor....eleştiri kabul etmiyor....

evet babamla bu konuları konuşmıycam....en azından şu ameliyatı atlatana kadar....offf öyle kötüyümki tahmin edemessiniz....babamı mı düşüneyim annemin gıcıklıklarınımı şaşırdım....ama bugün ilk defa annemden nefret ettim....bunu üzülerek söylüyorum ama gerçekten nefret ettim....

bu zamana kadar çok sinir olduğum ağladığım kızdığım zamanlar oldu ama ilk defa bugün nefret hissettim....o derece sinirlendim çünkü....

birmelek
29-03-2008, 11:01 PM
Hem çok haklısın..hem elinden birşey gelmez..üzüldüm doğrusu canım..

Dilerim herşey en kısa zamanda yoluna girer..

biyolog
29-03-2008, 11:03 PM
beyazkelebek neden bu kadar kendini kötü hissediyorsun. olumlu düşün lütfen en azından şu an. bak ben ne yapçam.
ablam şu anda gülhane askeri tıp akademisnde yatıyor nöroloji kliniğinde ona bakan kişi annem oda 65 yaşında ve zaten annem hasta yaşlı. ablamın 2 çocuğuda küçük... onlarlada eniştem ilgileniyor.
ben babamla ilgilenmek için işimi bıraktım memlekitime döndüm. şu anda babama unutkanlık bunama tansiyon ilacını verdim. yarın yapçağım yemeği düşünüyorum. bulaşıkları bıraktım yarın sabah yıkıcam. ve kendi rahatsızlığım panik atakta var. of of of....... sorun sorun sorun ablacığım iyleşsinde ben 10 yıl bulaşık yıkarım.

BeYaZ_KeLeBeK
29-03-2008, 11:18 PM
sağol birmelekcim...ama yoluna gireceğini sanmıyorum artık bişeylerin....yıllardır böyle...böylede gider....ben evlenince ne olacak bunların hali...offffffffff:(

biyolog sende haklısın arkadaşım...seninde işin zor...allah yardımcın olsun...ablana şifa versin inşallah....

ama ben artık bu konuda olumlu düşünemiyorum........:(:(

biyolog
29-03-2008, 11:20 PM
ameliyat olup bitene kadar söz ver olumlu düşün ortamı yumşat. sonra ameliyattan sonra bu konuyu hep beraber bir inceleriz.belkide annenin bu ben merkezci düşüncelerinin neden olduğunu araştırırız. şu ameliyata kadar sabret bakalım.

Rosalie
29-03-2008, 11:20 PM
Canım benim, yeni gördümmmm..
Lütfen sakin ol...Ne denir bilemedimkiii...
Anne işte sonuçta :(
Sakin ol, babana moral vermeye çalış....
Senin dirayetli olman lazım....

BeYaZ_KeLeBeK
29-03-2008, 11:31 PM
teşekkürler biyolog desteğin için....

1 hafta burda olmıycam....teyzemde kalıcam orda...ama o daha beter...insanı sinir hastası ediyor....herkes şikayetçi ondan zaten...annem diğer teyzem herkes....burayı çok arıycam şu 1 haftada...kafayı yemeden gelirsem iyi....

kirazcım sağol bitanem....anne evet...benim kadar ailesine değer veren düşkün olan varmıdır acaba....ama kıymetim bilinmiyor....:(

inşallah babam sağsalim atlatır...şuan tek düşündüğüm bu....teşekkürler herkese....

biyolog
29-03-2008, 11:43 PM
sen ameliyat saatini verirsen arkadaşlarımdan reiki bilenlerde var. şifa enerjisi yollayabilirler. selamlar saygılarımla....................

BeYaZ_KeLeBeK
30-03-2008, 12:15 AM
henüz belli değil biyolog...salı yada çarşamba günü olucak ameliyat...büyük ihtimal sabah olur..ama kesin bilmiyorum...pazartesi hastaneye yatacak o zaman karar verilecekmiş..

kamiloglu
30-03-2008, 12:29 AM
bence annene fazla yüklenme, tamam haksız olabilir, inatçı olabilir ve eleştirilere tahammülü olmadığı için zaman zaman kırıcı da olabilir...
şu an yazdıklarının bir anlık duygu patlamasından kaynaklandığını düşünmekteyim...
ameliyat masasında yatan, aynı kırıcı ve inatçı kadın olsaydı sen annen hakkında yine bunları düşünüyor olacak mıydın?
bence hastaneye ailecek gidin, ayrı gayrı olmasın aranızda...
baban için geçmiş olsun tekrardan...

BeYaZ_KeLeBeK
30-03-2008, 12:48 AM
kamilcim haklısın doğru söylüyorsun bende düşündüm aynı şeyi...

evet eğer o ameliyat olsaydı ben onada üzülürdüm babam için hissettiklerimi onun içinde hissederdim...sonuçta annem...ama o aynı şeyi düşünüyormu tartışılır....

bir anlık duygu patlaması falan değil inan bana...çünkü hep öyle o....

yarın gelmek isterse gelsin...ama istemessede zola götürecek halim yok...kendisi istemiyor gelmeyi zaten....istemeye istemeye gelecekse gelmesin zaten....

tamam kendide hasta tansiyonu falan çıkıyor ediyor ama gelmek istememesinin nedeni sadece bu değil.....neyse ya fazla derine inmiyim..

teşekkürler desteğin için kamil.....

mavigece
30-03-2008, 01:35 AM
canım durumun gerçekten çok zor...bir yanda annen bir yanda baban...
annenin ilaç kullandığını faydası olmadığını yazmışsın...başka ilaç deneyebilirdi...doktor kontrolünde...senin ya da babanın konuşmalarıyla annenin değişeceğini sanmam...ameliyata kadar sabret..daha sonra çözüm yolu bakarsınız...ameliyat için babanın morale ihtiyacı var...
köpeğiniz konusunda ise veteriner değiştirme şansınız yok mu...anestezi yapmadan traş yapabilir...

Objektif_Başak
30-03-2008, 04:46 AM
Babanla beraber annenin yanına gidin veteriner fazla dozda narkoz veriyor uyarılarımıza kulak asmıyor o zaman ne yapmamızı önerirsin bize bir çözüm yolu sun bizde imkanlarımız dahilinde elimizden geleni yapalım deyin eğer annen mantıklı ve imkanlarınızın el vereceği bir öneri sunamassa o zaman ailecek köpeğinizide yanınıza alarak en yakın şehirdeki bir başka veterinere gidin ve veterinere sorun köpeğeğimize narkoz yerine yemeğine atmamız için tavsiye edebileceğiniz bir ilaç varmı diye sorun eğer yemeğine atılacak kullanımda bir ilaç yok derse o zaman köpeğinize gerektiği kadar narkoz ayarlar traş etmek için ve sizde köpeğimize kendimiz sizin tavsiye edeceğiniz markada narkoz alarak ve sizin gösterdiğiniz bölgeye kendinmiz iğne vurarak bulunduğumuz şehirdeki veterinere götürüp traş ettirsek olurmu diye sorun olur derse sorun kalmaz annen konusundada annenin doktoruna ( fulsac ) isimli hapı bir sorun benim babamda baya sinirli bir insandı fulsac hapını içince hiç kızmıyor ve bağırmıyordu sakin bir şekilde davranıyordu babam fulsac hapını kullanmayı bıraktı şuan çok sakin...eskisine nazaran çok zor sinirleniyo sinirlensede 3-4 dakka içinde siniri geçiyo babamın.

BeYaZ_KeLeBeK
30-03-2008, 04:44 PM
mavigececim teşekkür ederim desteğin için..annem daha öncede içti ilaçlar...ama etkili olmuyor....zaten içemiyordaher ilacı...ağır geliyor diyor...ne ilaç içtiyse dokundu...haklısın babmın morale ihtiyacı var....:(

objektif başak teşekkürler...köpek konusunda malesef bişey yapamıyoruz...çünkü burda başka veteriner yok...bir tane daha vardı ama onuda artık yerinde bulamıyoruz...daha çok köylere falan gidiyor büyük baş hayvanlar için...zaten bundan sonra karışmayız biz...annem nasıl yaptıracaksa yaptırsın traşını....

arkadaşlar ben hazırlanıyorum şimdi....akşam yola çıkıcaz...bu hafta yokum...

dualarınızı eksik etmeyin....hakkınızı helal edin...teşekkürler.....

sizi özleyeceğim.....görüşmek üzere.....