PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sevgi!

ates
03-11-2007, 04:47 PM
Sevgi

Rahip mezarlıktaki işini bitirmek üzereydi . O anda elli yıllık karısını kaybeden 78 yaşındaki adam : " Onu ne kadar çok sevdim ." diyerek çığlık çığlığa ağlamaya başlamıştı . Yaşlı adamın yaşlı sesi törenin asil sessizliğini bozmuştu . Mezar başındaki diğer aile bireyleri ve dostlar şok olmuslardı , utanç içindeydiler . Yetişkin çocukları alı al moru mor babalarını yatıştırmaya çalıştılar : "Tamam , baba . Seni anlıyoruz ." Yaşlı adam gözlerini dikmiş kazılan mezara yavaş yavaş inen tabuta bakıyordu ...

Rahip törene devam etti . Törenin sonunda , aile bireylerini ölüm töreninin kapanışı olarak tabutun üstüne toprak atmaya çağırdı . Yaşlı adam hariç hepsi sırayla toprak attılar . Yaşlı adam hala : "Onu ne kadar çok sevdim" diye sesli sesli konuşuyordu . Kızı ve iki oğlu konuşmasını engellemek istediler , ama o devam etti , "Onu sevmiştim !"

Kalabalık mezarlığı terk etmeye hazırlanırken , yaşlı adam gitmemekte direniyordu . Gözlerini mezara dikmiş bakıyordu . Rahip yaklaştı : "Kendinizi nasıl hissettiğinizi biliyorum , ama gitme zamanı geldi . Buradan ayrılmalı ve kendimizi hayatın akışına bırakmalıyız ." dedi . Yaşlı adam çaresizlik içinde bir kez daha "Onu ne kadar çok sevdim ."diyerek söylendi . "Beni anlamıyorsunuz ," dedi rahibe "ama ben bunu ona sadece bir kere söyleyebildim ."

Zil çalmadığı sürece zil değildir .

Şarkı söylenmediği sürece şarkı değildir .

Sevgi gönlümüzde tutsak olsun diye yaratılmamıştır .

Sevgi insanlara verdiğiniz sürece sevgidir ...

Kaynak:www.edebiyatogretmeni.net

http://img367.imageshack.us/img367/2553/eldeneleag5.jpg

Nefertiti
03-11-2007, 07:25 PM
Evet maalesef...Günlük hayatımızda bir çok sevdiğimiz insandan esirgediğimiz.İki kelime ..Seni Seviyorum..Aslında ne kadar basit ve kolay duruyor değilmi...

Ateş'çiğim.Bugün süpeerrr çalışmışsın.
Ellerine sağlık

ates
04-11-2007, 12:46 PM
Aslında ne kadar basit ve kolay duruyor değilmi...

evet söylemesi kolay!
ama gerçekten seven bir insan için söylemesi o kadar kolay değil ve söylediğinde de o mutluluğu anlatmak kolay değil!

sevgimizi söylemek için neyi bekliyoruz ki?
karşı taraftan bir adım mı?
kim bilir belki oda bizden bekliyor aynı şeyi?
geç olmadan sevgimizi söylemeliyiz! :)

Gümüş
04-11-2007, 02:52 PM
ben bu konuda biraz fazla rahatım galiba:osevdiğimide saklamam içimde söylerim,sevmediğimide belli ederim gerkirse söylerim:rolleyes:ne kadar doğru bana karımı zararımı var onu bilemiyorum.

ates
04-11-2007, 02:55 PM
söyleyemediklerin büyür içinde

en güzeli dışavurumdur rahatlatır insanı :)

Gümüş
04-11-2007, 02:57 PM
ben biraz fazla ateş,kalbim dilim bir içimde hiç tutamam duygularımı.buda bazen olumsuzluk getirebiliyr.

ates
04-11-2007, 03:05 PM
yani o da var sevdecim
insan bin düşünüp bir söylemeli
ama sevgiyi saklamanın bir alemi yok bence!

çünkü sevgi sevileni değil seveni yüceltir :)

Gümüş
04-11-2007, 03:20 PM
insan bin düşünüp bir söylemeli.
bu söz benim prensibimdir canım.ben duygu anlamında söyledim.insanları kırmayı sevmediğim için sözlerimi çok seçerek konuşurum;)sadece hakettiği zaman o zaman hakettiği söze muhattab ederim kişiyi-ki oda çok nadir oluyor sabırlı bir insan olsuğum için:)

ates
04-11-2007, 03:30 PM
evet sabırlı olmak güzel!

bende genelde insanları kırmaktan kaçınırım
ama her insanın bir sabretme haddi var
ve o hadde gelince haliyle patlıyor!
ben genelde öyle olunca kendime zarar veririm fiziksel olarak değil tabi ki ruhsal olarak
çünkü suçu kendimde ararım :(