PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : matematik hakkında yardım

BiG EviL
26-03-2008, 10:46 PM
selam arkadaşlar össye hazırlanıyorum ve matematiği yapamıyorum eşit ağırlık öğrencisiyim ve matematikten mutlaka iyi bir net yapmalıyım matematik ağırlıklı çalışıyorum ama pek olmuyor açıkçası sizce neler yapmalıyım nasıl çalışmalıyım?

saviola
26-03-2008, 10:50 PM
bende de aynı dert var.. Mat1i yine yapıyorumda mat2..... çalışınca olur ama ya pes etmemek lazım :P

BeYaZ_KeLeBeK
27-03-2008, 08:31 PM
matematik hep başa beladır..bende lise zamanında hiç sevmezdim yapamazdım...zaten sevmediğim için yapamazdım...

üniversitede muhasebe derslerinide yapamazdım...ama sonra mecburen anlamaya çalıştım çünkü okulu bitirmem gerekiyordu...sonra alıştım,anladım..kendimi vererek çalıştım...ve acayip sevdim....

şimdi kpss ye çalışıyorum....ve matematiği seviyorum...üniversite sınavında bile yapamamaıştım matematik....sözelciydim ve 5-6tane matematik yapmıştım...ama şimdi 30da 20 yapıyorum...ki bu benim için süper bir rakam...

sevmek lazım...kendini vermek lazım öncelikle....bol bol soru çözün....matematikte her sorunun yapılma şekli var....çöze çöze alışıyorsun zaten...

saviola
27-03-2008, 11:11 PM
matematik hep başa beladır..bende lise zamanında hiç sevmezdim yapamazdım...zaten sevmediğim için yapamazdım...

üniversitede muhasebe derslerinide yapamazdım...ama sonra mecburen anlamaya çalıştım çünkü okulu bitirmem gerekiyordu...sonra alıştım,anladım..kendimi vererek çalıştım...ve acayip sevdim....

şimdi kpss ye çalışıyorum....ve matematiği seviyorum...üniversite sınavında bile yapamamaıştım matematik....sözelciydim ve 5-6tane matematik yapmıştım...ama şimdi 30da 20 yapıyorum...ki bu benim için süper bir rakam...

sevmek lazım...kendini vermek lazım öncelikle....bol bol soru çözün....matematikte her sorunun yapılma şekli var....çöze çöze alışıyorsun zaten...

teşekkürler öneri için.. :) Hayatta bir çok şey öyle zaten.. Önemli olan başlamak ve başlangıçta pes etmemek..

BeYaZ_KeLeBeK
27-03-2008, 11:46 PM
rica ederim canım...

evet aynen öyle...yapacağına inanmalısın ve pes etmemelisin....hayattaki herşey için gerekli...ben bunu biraz geç öğrendim....siz geç kalmayın...