PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aşkın Türleri..Peki Siz Hangisini Yaşadınız???

birmelek
25-03-2008, 08:27 PM
Aşkın Türleri

ilk Aşk:
Ne yaparsaniz yapin, ilk askinizi unutmaniz mümkün degildir. Yillar sonra dönüp, "ben ona nasil asik olmustum acaba" diye pismanlikla karisik garip bir duygu da yasayabilirsiniz, olsun. O, size ilk aski tattirmis, en önemli yasam tecrübelerinizden birini yasatmistir. Aranizda geçenler aci bile olsa, dönüp minnetle anacaginiz biri hep var olacak. Daha ne olsun?

Yıldırım Aşk:
Var mi yok mu tartismasinin içinde degiliz. Diyelim ki var. Demek ki bazilarinin duygulari yagmur olup yagabiliyormus. Yildirim askla baslayip yillar süren beraberlikler de var üstelik. Barda oturan kadini/erkegi görüp "bu aksam nasil yataga atarim?" diye düsünenlerden bahsetmiyoruz elbette. Sözünü ettigimiz gerçek yildirim ask. Tek dikkat edilmesi gereken, sürekli yildirim aska tutulanlarin genellikle kendi yarattiklari illüzyonun pesinden kosmalari, gerçekle karsilastiklarinda da yeni bir illüzyon yaratmalaridir.

Olanaksız Aşk:
Bazen yolda yürürken rastlariz, bazen en yakinimizda bulunabilirler. "Bu ikisi bir araya nasil gelmis?" diye düsünürüz. Kendi basimiza geldigi de olmustur, pedini saga sola birakan bir kadin ya da televizyondaki futbol maçini seyrederken daha önce hiç duymadiginiz küfürler eden bir adam. Aman Allahim?" dersiniz. Ama olmustur bir kere. Her askin olanaksiz bir tarafi vardir gerçi, çogunlukla bunlari görmemeyi yegleriz. Ama bu olanaksiz taraflar bazen o kadar agir basar ki, askin hem kaynagi, hem iddiasi, hem motorize gücü, hem de terminatörü olurlar.

Yasak Aşk:
Men edilmis, engellenmis ve çogu zaman da yasadisidir. Ama asigin gözü görmez ki... Belki de aski ask yapan bu "illegal" tarafidir. Kimbilir?

Platonik Aşk:
Onu görmek bile sizi heyecanlandirirken, o sizin yaninizdan, geçip gider. Siz heyecandan sapir sapir titrerken, o isiyle mesgul olur. O sizin için hayatinizdaki en önemli kisiyken, siz onun için siradan birisinizdir. Hem asik hem de salak hissedersiniz kendinizi... Davranislarindan, konusmalarindan isaretler alip, umutlanir, bozulur, küsersiniz. Insanin bir kereligine bu duruma düsmesi, tecrübesizlikle yorumlanip, bagislanabilir. Ancak, bir kereden fazla basiniza geldiyse, oturup kendi hakkinizda düsünmenizde yarar var.

saviola
25-03-2008, 08:32 PM
ben her önüme gelenle çıkıp deneme yanılma yöntemini kullanmadığım için ilk aşkı yaşadım :D platonik aşk da herkesin hayatında olmuştur diye düşünüyorum..

asılben
26-03-2008, 07:12 PM
HİÇbİrİnİİİİ.....

butterfly
27-03-2008, 01:50 AM
hepsi usak dursun;)

busra14
27-03-2008, 10:21 AM
ben ilk aşkı yaşadım ondan önce kimse girmemişti hayatıma ilk oldu onuda 20 gün gönce kaybettim tutamadım elemden kaydı gitti.benden artık soğumuş beni sevmiyormuş ben onu çok sevmekten başka hiç birşey yapmamıştım ki neden böyle oldu....

toramini
27-03-2008, 03:13 PM
Yıldırım,platonik, yasak aşk hariç hepsini yaşadım..
Ama birde mantıklı yaşanılası aşklar var..
Onu yazmamışsınız..:p

eceem
27-03-2008, 03:17 PM
Aşkta mantık aranmadığı için onu yazma gereği duymamışlardır :p hoşgeldin bu arada ..

banbis_5491
24-06-2008, 04:19 PM
bi kişyle çıktım onuda daha yeni yeni unutuyorum ilk aşklar güzeldir insana hayatı öğretir

eliftetik
24-06-2008, 06:30 PM
aşkı bilmemde aman ne olursunuz dişinizin kıymetini bilin

özellikle gençler dolguydu kanal tedavisiydi derken kanaldan çıktım

ayrıca herkezin akşamı aydın olsun

Anilcanballi
26-06-2008, 08:05 PM
İlk aşkı yaşadım , bu yıl platonik aşkı yaşadım ve hala yaşamaya devam ediyorum...Böyle devam ederse diğer aşk türlerini deneyemeden solup gidecek gençliğim :)

**hazan**
27-06-2008, 04:56 PM
platonik aşkı yaşadım kurtulmak zor oldu ama bitirdim sonunda:rolleyes:

wortex
13-07-2008, 09:44 PM
evet belki orta okulda olmuştu,çok şiddet dolu bir aşktı.belkide ona aşk denirmiydi.emin değilim.sanki beni seviyordu,ama başkaları engelliyordu.soyut gibi.
bakışları ile bir şeyler anlatıyordu,asla sözle değil.
beni kandine yaklaştırmazdı.yaklaşmak isteyince iteler,hatta tekmelerdi.
kollarından tutardım gözlerime bakar.yalvarır gibi bakar .bana bu iş olamaz der gibi,bırak der ve kaçardı.
aslında bu o yaşta yaşanabilecek basit yakınlaşmalardan biri olmalı.tabi başlangıcı böyle kötü değildi.
aşk benim için ulaşılması asla mümkün olmayan bir hedef gibidir.
33 yaşında biri olmama rağmen gerçek diğebileceğim bir aşk yok yaşamımda.

_zeep_
14-07-2008, 01:17 PM
ilk Aşk:yasadım
ama simdi yasadıgım askın türü yok:p

gizayca
29-08-2008, 03:03 PM
her ilişkiye aşk ismini vermek doğru değil bence..
bir kere aşık oldum ben..yada aşktan da güzel..:)

g1z4y
29-08-2008, 05:43 PM
bende hiçbirini yaşamadım yani aslında aşk değil tutku yaşadım.
ve ben aşka farklı bir yorum getireyim. hiç kimse bir başkasına aşık olamaz sadece kendisine aşıktır. eğer aşığım,seviyorum diyorsa sevdiği kişiyle mutlu olduğu için yani yine kendine aşık olduğu için onunla beraberdir. ancak hiç kimse kendisine karşı tutkuyla bağlanamaz, birşeyler hissettiği kişiye karşı tutkuyla bağlanır ki zaten bizlerin aşk dediği şey de budur...;)

Gustav
29-08-2008, 05:57 PM
platonik....platonik...platonik...
lanet olsun