PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ....... olsa derdim kalmazdı..

bobmarley
19-03-2008, 01:09 AM
hayatınızda ne gerçekleşse derdiniz kalmazdı?

-
benim okulum bitse iyi bir meslegim olsa ve artık kendimi cümle aleme kanıtladıktan sonra gitsem pasifikte bir adaya orada yaşasam,yanımda sevdiğim insanlarla birlikte. o zaman öyle mutlu olurdum ki:rolleyes: ama ne kadar zor Türkiye'de yaşayan bir insan için belki de. saçma saçma şeylerle uğraşıyoruz Türkiye'de. başkaları uzaya çıkar bilimsel çalışmalar yapar Türkiye de hala türbanı partileri vs.. tartışır. :(

butterfly
19-03-2008, 02:49 AM
saglık ve paraa olsa derdim kalmass

intihar
19-03-2008, 12:01 PM
ölüm olsa...

hazal
19-03-2008, 12:04 PM
bir tek kişiden kurtulsam bütün derdim biter:mad::mad::mad:

busra14
19-03-2008, 01:12 PM
bu hayatta ben olmasam işte o zaman derdim kalmazdı

artemiz
24-03-2008, 11:36 PM
:Dmeslek sahibi olsam dert tasa kalmaz gibi...ama ondan sonrada ben kafaya takacak birşeyler kesin bulrudum yaaaa:D

birmelek
24-03-2008, 11:38 PM
Ölüm diye birşey olmasaydı...derdim kalmazdı :o

Gümüş
24-03-2008, 11:40 PM
:Dmeslek sahibi olsam dert tasa kalmaz gibi...ama ondan sonrada ben kafaya takacak birşeyler kesin bulrudum yaaaa:D

doğru söylüyorsun artemiz...insanoğlunun istekleri hiç bitmez...ne kadar şu olsa derdimiz kalmaz desek bile,oldu diyelim,yine memnun olmayız...şükretmeyiz halimize...

biyolog
24-03-2008, 11:42 PM
arkadaşlar benim hayatta öğrendiğim sorunlar hep olucak ve biz yaşadıkça devam edicek. önemli olan bu sorunlarla yaşamıyı öğrenmek bende dershanedeyken sizin gibi düşünürdüm bi kazansam bi mesleğim olsa sanki her şey hallolacak onlar oldu fakat sorunlar bitmedi başka sorunlar geldi. hayat bir mücadele... ekmeği bile çiğnemeden yutamıyoruz. of of....

siyahın_matemi
25-03-2008, 10:58 AM
param olsaydı derdim kalmazdı.Sakın bana para herşey demek değildir demeyin, kötü bozarım sizi ona göre :).Sevgiden tututunda, hayatta kalabilmeye kadar paranın olması şart!!!!Paran kadar sevilirsin.........

9 ŞUBAT
25-03-2008, 11:05 AM
ölüm olsa...

a bu tur şeyler duymak istemem sizden ,hayat ne olursa olsun çok guzel onu bu hale getiren bizleriz,her zaman yanındayız yeterki bizimle paylaşmak iste.

9 ŞUBAT
25-03-2008, 11:06 AM
bu hayatta ben olmasam işte o zaman derdim kalmazdı

evet senin derdin kalmazdı dogru,ama ya seni seven ailen onlara ne olur acaba onların degeri hiçmi yok senin gozunde ?

9 ŞUBAT
25-03-2008, 11:08 AM

aslında biraz çabayla meslek sahibi olabilirsin,ama senin dedigin amacına ulaştıgın anda yeni bir doyumsuzluk başlayacak ve bu sefer merdivenin ust basamagına çıkmak isteyeceksin,hayatın kuralı bu ne yazıkki daima merdivenin bir ust katına çıkmak isteriz,

ne mutluki bize çıkablecek merdiven basamaklarımız var,ya en tepede olsak ne yapardıkki işte o zaman gerçek boşlugu yaşardık.

9 ŞUBAT
25-03-2008, 11:11 AM
param olsaydı derdim kalmazdı.Sakın bana para herşey demek değildir demeyin, kötü bozarım sizi ona göre :).Sevgiden tututunda, hayatta kalabilmeye kadar paranın olması şart!!!!Paran kadar sevilirsin.........

sana tum kalbimle katılıyorum siyah,eger ekonomik sorunun yoksa daha baştan bir çok şeyi halletmiş oluyorsun ama o zamanda başka dertler çıkıyor ,

atalarımız ne demiş ömur biter dertler bitmez.

birmelek
25-03-2008, 11:16 AM
Abi bana yorum yapmamışsın.. :) bir panik atak hastası olarak ölüm olmasaydı dedim..çünkü bizi atağa götüren tek şey ölüm korkusu..hayatımız hep bu nedenle kararıyor..bir yerimize bişey olduğunda o ağrıyı yaşamaktan çok ölümü yaşayacağımızdan korkuyoruz. Tamam benim istediğim şey diğer isteklerin yanında en mümkünatsız olanı ama napimm..bu da benim isteğim işte. :o

biyolog
25-03-2008, 11:45 AM
arkadaşlar günümüzde para yaşamAk hayatı devam ettirmek için önemli fakat ben bunun önemini yüzde olarak verirsek % 50 DİYORUM....ben o kadar paranın mutlluluk getirdiğine her sorunu çözdüğüne inanmıyorum.çünkü bunu akrabalarımda ablamda ve çevremde görüyorum. örnekler.....
1- ablamda para var... her türlü imkanları var. eşi subay... üstelik durumlarıda çok iyi ama çok mutsuzlar. ablam 1 yıldır rahatsız ve sürekli gatada yatyor. çocuklar 2 tane biri lisye biri ilkokula gidiyor... annem onlarla ilgileniyor sürekli oaraya gidiyor... küçük olan berkayın psikolojisi bozuk annesi sürekli hastanede evde bi huzursuzluk var.
2 -- yakından tanıdığım belediye başkanımızn her türlü olanaklara sahip zengin ve bir ilçenin belediye başkanı ve kızı kan kanseri adam servet harcadı ama çare yok. adam ilçeyle mi ilgilencek kızı ilemi çok mutsuz ben kendisini tanıyorum..
3-- benim çok fakir bir halam vardı. izmirde eşrefpaşada kenar bir mahallede oturuyordu.. mart 2003 te böbrek kanseri oldu. ve aynı ay amerikada sakıp sabancıya böbrek kanseri teşhisi konuldu.. halam bu teşhisten sonra 3 yıl yaşadı. sabancı 3 ayda öldü.
4- sakıp sabancının toyota fabrikası var. günde 3000 araba üretiyor. ama çocuğu spastik. şöyle derdi sakıp bey yahu günde 3000 araba üretiyorum... ama oğlum benden bir gün araba istemedi.
5-izmirde şizofreni teşhisi konulan mühendis bir arkadışım var. çalışamıyor. ben şifa istiyorum iyleşmek istiyorum diyor. bana izmiri verseler istemem diyor.
yani zenginide fakiride yiyeceği bir lokma ekmek... içeceği bir bardak su.... hem ne kadar para o kadar sevgi lafıda tam bence doğru değil. rahşan hanım ecevite aşık olduğunda ecevitin sadece bir elika marka daktilosu vardı.
zaten adam öldüğündede oranda bir İKİ ODA BİR SALON dairesi vardı. ANKARA ONUN OLSA NE OLCAKTIKİ... 2 METRE BEZLE EDEBİ HAYATA GİTTİ. AMA SEVGİSİ VE AŞKI NI RAHŞAN HANIMA BIRAKTI.

zerrin
25-03-2008, 01:48 PM
isteklerimiz hiçbir zaman bitmeyecek neyi elde edersek daha fazlası daha fazlası diyoruz onun için hiçbirzaman bitmeyecek istekler insanoğlu nankördür derler...

zerrin
25-03-2008, 01:51 PM
biyolog o kadar güzel yazmışsın ki diyecek kelime kalmamış

biyolog
25-03-2008, 02:57 PM
unutmayınki bir ülkede paranın kalbi insan kalbinden daha üstün gözükmeye başlıyorsa,,, o ülkede her şey yok olmaya başlıyor demektir.
PARA DOSTLUĞA DÜŞMANDIR
KARDEŞLİĞE DÜŞMANDIR

HER ŞEYDEN ÖNEMLSİSİ ADALETE DÜŞMANDIR.

biyolog
29-03-2008, 10:24 PM
evet arkadaşlar görüyoruzki bir ailede kızı annesinin boğazını keserek öldürüyor bu aile de zengin. ankarada en lüks semtte oturuyor. bayan proföser dr. ve ve kocasıda profesör dr. yani maddi yönden hiç bir problem yok. ama bir tarajedi yaşanıyor.................................para her zaman mutluluk getirmiyor. para ile sorunlar hallolmuyor..... inanın bazı noktalarda çok zengin olmak insanın başını derde bile sokuyor ....

asılben
31-03-2008, 04:54 PM
Ailemde çevremde ve bende sağlık, mutluluk ve huzur olsaydı derdim kalmazdı.

asılben
31-03-2008, 04:59 PM
Maddi sorunlarımı çözeyim derdim kalmaz sanırdım, küçükler okulu bitirsin derdim kalmaz sanırdım, şu değer verdiğim kişi de iş bulsun kendi ayakları üzerinde dursun derdim kalmaz sanırdım.
Oysa hiçbiri gerçek değilmiş ben yanılmışım, hemde öyle bir yanılgı ve hayal kırıklığı yaşadım ki. Tüm cabalarımın boş ve gereksiz olduğunu görünce 13. kattan düşmüşten beter oldum. Şimdi hala karanlık kuyuların içinden çıkamayışımın en büyük nedeni de bu değil mi?
Huzurun ve sağlığın olmadığı ortamlarda mutluluk hiç yok...

sgsa83
31-03-2008, 06:24 PM
benim de açıkcası okulum bitse ve bir an önce hayata atılsam dertlerimin çoğu biterdi herhalde...

insan okulu uzatınca böyle düşünüyor naparsın...:)

benjaminfranklin
31-03-2008, 10:23 PM
muhtesem bir irade sahibi olsam derdim kalmazdi
duygularim olmasa derdim kalmazdi malesef 2.si imkansiz

mavigece
31-03-2008, 10:32 PM
benim de açıkcası okulum bitse ve bir an önce hayata atılsam dertlerimin çoğu biterdi herhalde...

insan okulu uzatınca böyle düşünüyor naparsın...:)

asıl dertler hayata atıldıktan sonra başlıyor ne yazık ki...

işim olsa dertlerim azalırdı...

krstk
03-04-2008, 02:48 PM
Benim tek ama tek derdim bu depresyon+sf hastalığım.Bu hastalığım olmasaydı kiç bir derdim kalmazdı

zerrin
03-04-2008, 03:30 PM
Benİmde Kendİme GÜvenİm Olsaydi ÇoĞununÜstesİnden Rahat BİrŞekİlde GeleceĞİme İnaniyorum

kedicik
04-04-2008, 11:35 AM
tamamen psikolojim düzelse, sebepsiz korkularım bitse ölümden korkmamayı öğrenebilsem basit birşeyde olsa yaptığım şeyden zevk alabilsem güçlü
bir iradeye sahip olabilsem küçük şeylere kırılmasam incinmesem alınmasam içimden gelerek korkmadan gilebilsem iyileşip anne olabilsem derdim kalmazdı heralde:rolleyes:

saviola
04-04-2008, 02:40 PM
20.000$ değerinde bir bilgisayarım olsa derdim kalmazdı desem yalan olur :D bir sorunun çözülmesi başka sorun doğurabilir.. O yüzden hayattan gereken dersleri alıp problemlerle birlikte mutlu olabilmeyi öğrenmemiz gerek bence :)

butterfly
04-04-2008, 08:39 PM
20.000$ değerinde bir bilgisayarım olsa derdim kalmazdı desem yalan olur :D bir sorunun çözülmesi başka sorun doğurabilir.. O yüzden hayattan gereken dersleri alıp problemlerle birlikte mutlu olabilmeyi öğrenmemiz gerek bence :)

BRAVO OUS KATILIORUM SANA

atomcekirdegi
26-04-2008, 04:27 PM
Sağlıklı olsam ve bana huzuru getirecek olan o bi türlü ne hikmetse karşıma çıkmayan insan da yanımda olsa hiiiiç bi derdim kalmazdı...

aşıkk
14-05-2008, 10:26 PM

tüm dostlarıma koşabileceğim maddi manevi gücüm olsa mutlu olurdum mutlu olmanın öğrenilebileceğinede katılıyorum
:)

Rosalie
14-05-2008, 10:28 PM
Sağlıklıyım..Az buçuk bir işim var...Evet sorunda var ama, beterin beteri var diyerek avutuyorum kendimi :)
Şu okullar zinciri bitse kafam biraz daha rahatlayacak...
Birde.....hayatımı alt üst eden geçmişim...Keşke geri dönüp hatalarımı düzeltebilsem...O zaman hiç sorunum kalmazdı...

aşıkk
14-05-2008, 10:34 PM
Sağlıklıyım..Az buçuk bir işim var...Evet sorunda var ama, beterin beteri var diyerek avutuyorum kendimi :)
Şu okullar zinciri bitse kafam biraz daha rahatlayacak...
Birde.....hayatımı alt üst eden geçmişim...Keşke geri dönüp hatalarımı düzeltebilsem...O zaman hiç sorunum kalmazdı...

sevgili dostum geçmiş sana tecrübeler katarak geçti önünde tertemiz başarılar ve mutluluklarla dolu yıllar var lütfen enerjini orayayönelt...sevgilerimle...

sonbahar74
31-05-2008, 12:09 PM
benim hayatımda çok param olsydı derdim kalmazdı.çünkü bu yaşamaya artık tahammül edemediğim ülkeden kurtulurdum.

atomcekirdegi
31-05-2008, 12:24 PM
Sağlıklı olsam ve bana huzuru getirecek olan o bi türlü ne hikmetse karşıma çıkmayan insan da yanımda olsa hiiiiç bi derdim kalmazdı...

Ne acıdır ki hala aynı fikirdeyim...

sarılale
31-05-2008, 01:02 PM
Bu aralar maddiyata çok ihtiyacımız var 50.000 YTL miz olsaydı derdimiz kalmazdı :confused:

kamiloglu
31-05-2008, 01:05 PM
param olsa derdim kalmazdı...
şöyle 3-5 milyon YTL filan :) hayattan çok şey mi istiyorum yoksa...

9 ŞUBAT
31-05-2008, 01:12 PM
hem saglıgım hemde biraz param olsa pek derdim kalmazdı (kızımızın gelecegi hariç )

birmelek
31-05-2008, 05:47 PM
Hem fiziksel sağlık hem de ruhsal sağlık yönünden mükemmel bir insan olabilseydim bir derdim kalmayacaktı.

olvido
31-05-2008, 05:49 PM
bir işim ilerde iyi bir eşim olsa fena olmaz hanii

mavigece
31-05-2008, 10:07 PM
bir işim ve...olsa iyi olurdu...:):)

sonbahar74
02-06-2008, 04:08 PM
hayatınızda ne gerçekleşse derdiniz kalmazdı?

-
benim okulum bitse iyi bir meslegim olsa ve artık kendimi cümle aleme kanıtladıktan sonra gitsem pasifikte bir adaya orada yaşasam,yanımda sevdiğim insanlarla birlikte. o zaman öyle mutlu olurdum ki:rolleyes: ama ne kadar zor Türkiye'de yaşayan bir insan için belki de. saçma saçma şeylerle uğraşıyoruz Türkiye'de. başkaları uzaya çıkar bilimsel çalışmalar yapar Türkiye de hala türbanı partileri vs.. tartışır. :(

ben param olsa hayallerimi gerçekleştirdiğim zaman mutlu olurdum.bana sakın parayla saadet olmaz teranesini söylemeyin inanın parasızda mutlu olunmuyor.:rolleyes:

intihar
02-06-2008, 04:11 PM
ben param olsa hayallerimi gerçekleştirdiğim zaman mutlu olurdum.bana sakın parayla saadet olmaz teranesini söylemeyin inanın parasızda mutlu olunmuyor.:rolleyes:

doğru...;):)

eliftetik
31-08-2008, 08:10 PM
hayatım düzende ve mutlu olsam başka birşey istemem..

hepside bu dünyada geçerli gerekli şeyler sağlık düzen para

hepsinden olsun herkesin inşallaah

eliftetik
31-08-2008, 08:49 PM
her aaman bir şeyler eksik olacak.hayat eksiklileri tamamlayabilme becerisidir

tamamlayamazsakta kabullenmek beceriside olabilirmi

gizayca
31-08-2008, 09:09 PM
oturmuş bir karkterim olsaydı,, o yanımda olsaydı ,, ailemle sürekli tartışıp durmasaydık ,, vs vs vs o zaman herşey yolunda olurdu..:rolleyes: yani sanırım..bilemiyorum mutlaka yine bir yerden patlak verirdi.. hayat bu...

eliftetik
31-08-2008, 10:45 PM
doğru...;):)

sarı şekeri de özledik gerçi görüşüyorum da e forum da eksikliği hissediliyor

BETÜLL
31-08-2008, 11:49 PM
eşim biraz beni anlamaya çalışsaydı,hiç derdim kalmazdı.

Gustav
31-08-2008, 11:57 PM
birini kapabilseydim yerdeki yıldızlardan....

eliftetik
31-08-2008, 11:59 PM
eşim biraz beni anlamaya çalışsaydı,hiç derdim kalmazdı.

iyi giden bir evlilik gibi saadet yoktur dünya da ama maalesef herkese nasip olmuyor.ekonomik durumu çok iyi olan bir dostum var dost diyorum çünki herşeyini paylaşır benim le altında arabası daireleri ama gelgelelim mutsuz bir evlilik her iki tarafın da başka frekanslarda olduğu bir birliktelik
aynı evi paylaşıyorlar ama birbirlerine binlerce klometre uzaktalar tabi bu iletişimsizlik birbirlerini yemeye engel olmuyor hatta bazen gece 3 lerde telefon çalar aynı binadayız elif abla koş oturur nasihat edersin adamcağız anlamış gibi davranır en fazla bir hafta oda ne yapsın kapasite okadar.tabi arkadaşım tekrar çıldırır sehpa havada uçar arkadaşımın başına zannetmeyin direk kocasının başına

akşamcı
31-08-2008, 11:59 PM
Kapamadınmı

atomcekirdegi
01-09-2008, 12:47 AM
sağlığım,sevenlerim ve sevdiğim olsa derdim kalmazdı..

pcdoctor
01-09-2008, 10:20 AM
sevdigim yanımda olsaydı...

Omnis_homo_mendax
23-10-2014, 12:00 AM
Eğer beni seven , bana değer veren bir kişi , tek bir kisi , olsaydı. ..

yorum
23-10-2014, 12:54 AM
Eğer geçmişimi bu hastalıkbitirmeseydi.

tuba.
23-10-2014, 07:58 PM
Sosyal çevrem olsa derdim kalmazdı.

Yigit
23-10-2014, 08:22 PM
İnsan iyi bir varlık olsaydı...