PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ders Calismak

bobmarley
18-03-2008, 10:15 AM
arkadaslar yazılılara nasıl calısılır ders calısmayı hıc sevmıyorum ne yapmalıyım

mavigece
18-03-2008, 10:24 AM
http://e-psikoloji.com/forum/showthread.php?t=164

faydası olur umarım...;)

9 ŞUBAT
18-03-2008, 01:15 PM
arkadaslar yazılılara nasıl calısılır ders calısmayı hıc sevmıyorum ne yapmalıyım

ogrenci oldugun surece ne yazıkki derslere ve yazıllılara çalışmak zorundasın gosterecegin her başarı ileride yaşamını etkileyecektir, ne yaparsan kendine yaparsın o yuzden bu konuda çaba sarfetmeni oneririm, arkadaşımın onerdigi gibi sitemizde motivasyon bolumunde ve ergenlik bolumlerinde bunlarla ilgili bilgi bulabilirsin.

MerteR
07-06-2008, 10:47 PM
Ders çalışmak için kendini iyi hissetmeyi bekleme, kendini iyi hissetmek için ders çalış.

Ve ders çalışman bitince o keyfi yaşa! Bak nasıl bağımlılık yapıyor ondan sonra...

Sık dişini otur çalış hemen, akşam uyurken keyfin yerine gelecek, kendini çok iyi hissedeceksin... Çünkü üzerine düşeni yapmış ve o uykuyu haketmiş olacaksın...

Ders çalışmayı, hemen hiç kimse sevmez, benim etrafımda inekleyenler bile sevmiyorlar, ama çalışma bitinceki o rahatlık onları mutlu ediyor ve her seferinde bunu söylüyorlar, kafaları rahatlıyor...

Sen niye yapamayasın ki?

MerteR
07-06-2008, 10:49 PM
Kendine göre çalışma stili geliştirerek başlayabilirsin...

olvido
07-06-2008, 11:15 PM
ders çalışmak sevilmez çoğu zaman
zannedersem masanın başına derse oturduğun zaman sık sık kalkıyorsundur bahaneler bularak
sonra çalışamıyosun tabi vicdan azabıda oluyor sonrasında
sana tavsiyem öncelikli olarak çalışacağın yerde odan olabilir vakit geçirmye başla çalışma masanda otur illa ders çalışmak zorunda değilsin
sonra bi bakmışsın çalışmaya başlamışsın
unutmaki her cefanın bir de sefası var ben ders çalışmasaydım şimdi ünv öğrencisi olamayacaktım ve pek çok şeyden uzak kalacaktım
kolay gelsin sınavlarında başarılar dilerim

olvido
07-06-2008, 11:17 PM
konuyu açalı baya olmuş ben bakmamıştım
artık bitmiştir sınavların:)

pisik
07-06-2008, 11:29 PM
Uzun zaman önce bi hikaye okumuştum hatırladığım kadarıyla...
Üniversiteye hazırlanan iki genç var.Bir tanesinin pek konuyla ilgisi yok.Arkadaşı ise sıkı bi çalışma içinde.Bir gün bizimki dayanamayıp soruyor'ya dışarda onca güzel eğlence var;sinema,tiyatro,arkadaşlarla gezip tozma...Ev desen internet,tv.Sen bunca şeye takılmadan nasıl böyle çalışmayı başarabiliyosun?'diye.O zaman arkadaşı bunu yıllar önceki anasınıfı öğretmeni sayesinde başardığını söylüyor ve anlatıyor:'Öğretmenimiz bir gün sınıfa elinde bir kutu çikolatayla gelmişti.Bize isteyene hemen bir çikolata vereceğini,dileyene ise oyuncaklarını toplaması şartıyla topladıktan sonra istediği kadar çikolata vereceğini söyledi.Bazı arkadaşlarımız hemen bir çikolata aldılar.Ben oyuncaklarımı topladım.Biraz zahmet çektim ama sonunda istediğim kadar çikolata yiyebildim.'
Artık siz çıkarmışsınızdır kıssadan hisseyi...
Bir de,evet biliyorum ders çalışmak çok zor bir iş ama inanın sonuçlarına katlanmak kadar değil...Belki biraz zahmet çekersiniz ama sonunda istediğiniz kadar çikolata sizin olur.Ama bunu yaparken de yaşamayı unutmayın.Kaç yaşındasınız bilmiyorum ama bir daha asla o yaşta olmayacaksınız.Umarım bol çikolatalı günler sizi bekliyordur...

9 ŞUBAT
08-06-2008, 12:40 PM
Uzun zaman önce bi hikaye okumuştum hatırladığım kadarıyla...
Üniversiteye hazırlanan iki genç var.Bir tanesinin pek konuyla ilgisi yok.Arkadaşı ise sıkı bi çalışma içinde.Bir gün bizimki dayanamayıp soruyor'ya dışarda onca güzel eğlence var;sinema,tiyatro,arkadaşlarla gezip tozma...Ev desen internet,tv.Sen bunca şeye takılmadan nasıl böyle çalışmayı başarabiliyosun?'diye.O zaman arkadaşı bunu yıllar önceki anasınıfı öğretmeni sayesinde başardığını söylüyor ve anlatıyor:'Öğretmenimiz bir gün sınıfa elinde bir kutu çikolatayla gelmişti.Bize isteyene hemen bir çikolata vereceğini,dileyene ise oyuncaklarını toplaması şartıyla topladıktan sonra istediği kadar çikolata vereceğini söyledi.Bazı arkadaşlarımız hemen bir çikolata aldılar.Ben oyuncaklarımı topladım.Biraz zahmet çektim ama sonunda istediğim kadar çikolata yiyebildim.'
Artık siz çıkarmışsınızdır kıssadan hisseyi...
Bir de,evet biliyorum ders çalışmak çok zor bir iş ama inanın sonuçlarına katlanmak kadar değil...Belki biraz zahmet çekersiniz ama sonunda istediğiniz kadar çikolata sizin olur.Ama bunu yaparken de yaşamayı unutmayın.Kaç yaşındasınız bilmiyorum ama bir daha asla o yaşta olmayacaksınız.Umarım bol çikolatalı günler sizi bekliyordur...

sevgili pisik,çok guzel bir örnek vermişsin bu örnegi ben ve benim gibi duzenini kurmuş herkes yaşıyor,
yıllar once bizlerde okul yaşamı içindeyken bir kafeye,sinemaya veya herhangi bir eglence yerine gittigimizde eglenme imkanımız sınırlıydı harçlıgımız ne kadarsa o kadar eglenebiliyorduk ,
bazen eşimle bir kafe veya bara gittigimizde çevremdeki gençlere baktıgımda içimi buyuk bir gurur kaplıyor,eşime bak bu çocukların çogu ögrenci ve imkanları sınırlı ,diyelimki bunlardan bir kaçıyla bir aradayız ve o anda biri bir fikir atıyor ortaya hadi şuraya gidip eglenelim diye,
ilk akla gelen cepteki para buna el verecekmi diye düşünmek oluyor,oysa eşimin ve benim böyle bir kaygımız dahi yok ve her öneriye açık oluyoruz,
onlar gerçekleştiremese bile biz anında bunu yapabiliyoruz,
ama bu hayatı yaşamak için zamanında çok fedakarlık yaptım,şu yaz günlerinin yaklaştıgı zamanlarda o sıcaklarda birçok kişi deniz kenarında eglenirken bogucu sıcaklıktaki odada veya gecenin uçunde herkes uyurken ben gunlerce balkonda çok ders çalıştım,çok şeyden mahrum yaşadım.

Ama ya şimdi ne yapıyorum,şimdi o zaman gerçekleştiremedigim veya mahrum kaldıgım şeyleri hatırlayıp hiç düşünmeden gerçekleştirebiliyorum hem bu hayatın tadını çıkarıyor hemde her şeyden önemlisi istedigim bir çok şeyi gerçekleştirebilmenin hazzını yaşıyorum, b

bu hazzı yaşamak ve arzularınızı gerçekleştirmek için biraz fedakarlık yapmak her şeye deger ,

eninde sonunda kazanan siz olacaksınız,daima bunu düşünüp motive olun o andaki telafi edilebilecek kayıplarınızı degil kazanacaklarınızı düşünün .

tüm ögrenci kardeşlerimize ve sınava girecek arkadaşlarımıza başarılar dilerim.

mithat
08-06-2008, 12:44 PM
Ders ÇaliŞmak İÇİn En İyİ Yol Bundan KurtuluŞun MÜmkÜn AlmadiĞini KabÜl Etmek Ve Bununla YaŞamaya AliŞmaktir.daha Sonra Kendİsİ Gelİr.baŞlayinca Bİter.sorun BaŞalayamamak.