PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : en beğendiğiniz kitap hangisi?

BiG EviL
17-03-2008, 08:39 PM
selam arkadaşlar benim en çok beğenip etkisinde kaldığım kitap hakan gündayın kinyas ve kayra adlı romanı.. sizin en çok beğenip etkisinde kaldığınız kitap hangisi?

Gümüş
17-03-2008, 09:04 PM
çanakkale mahşeri...ama kitap eniştemde ve ben yazarını hatırlamıyorum..muhteşem bir kitap tavsiye ederim...ve huzur sokağı...şule yüksel şenler...

birmelek
17-03-2008, 10:23 PM
Ahmet Altan'dan En Uzun Gece..
Tavsiye ederim.

ismenehacet
18-03-2008, 12:24 AM
Ümit Meriç- İçimdeki Cennete Yolculuk.
Hayatımın kitabı...

9 ŞUBAT
18-03-2008, 01:38 PM
begendigim birçok kitap var ama en çok etkilendigim yazarlarını şu an hatırlayamıyorum , ikinci dunya belgeseli ve kurtuluş savaşımızı anlatan kitaplar.

kamiloglu
18-03-2008, 03:53 PM
J.R.R.Tolkien - Yüzüklerin Efendisi...

hazal
19-03-2008, 11:47 AM
ayşe hulinin tüm kitapları en sevdiklerim.ve iki şehrin hikayesi tabiki mükemmeldi

siyahın_matemi
20-03-2008, 12:02 PM
Mavi Saçlı Kız, okunmaya değer bi kitap, duygulanacağınıza eminim.Günlük yazan bi kızın her şey yolunda iken, amansız kansere yakalanışı ve buna rağmen günlüğünü bırakmadığı bi kızın hayatı.Kendi kaleminden...

Rosalie
20-03-2008, 08:54 PM
Kumral ada, mavi tuna...Buket uzunerin kaleminden...

biyolog
20-03-2008, 11:32 PM
bir çift yürek---yüreğinin götürdiğü yere git--- simyacı----uzun beyaz bulut---yeşil yol---ikinci beden---üçüncü göz---sonsuzluğun mesajı----arkturus mesajları----yuvaya yolculuk-----ramtha----eşruhlar-----kryon

biyolog
20-03-2008, 11:33 PM
arkadaşlar biraz evren--tasavvuf---metafizik--kuantum fiziği parapsikoloji ve şifacılık konularına ilgim var....

Gümüş
20-03-2008, 11:36 PM
bir çift yürek isimli kitabı hiç bir şey anlamadığım bir kitap.ne anlatıyor biyolog?

hazal
20-03-2008, 11:40 PM
bir çift yürek harika bir kitap.ve gerçek yaşanmış kitaptakiler.yaşantımızdaki zorlukların ne kadar anlamsız olduğunu anlatı ..tabi bence

biyolog
20-03-2008, 11:42 PM
gümüş insanın yaşadığı en güzel yolculuk hangi yolculuktur......................................

biyolog
20-03-2008, 11:43 PM
hazal ve gümüş chat bölümüne niye gelmiyonuzki..............

biyolog
21-03-2008, 12:13 AM
Yaptiğimiz En Güzel Yolculuk Iç Dünyamiza Yaptiğimiz Yolculuktur. Bir çift Yürekte Bunu Anlatir..........................

Gümüş
21-03-2008, 12:21 AM
ben o yolculuğu devamlı yapıyorum ama.aması şuki çok sıkıldığımı hatırlıyorum o kitabı okurken...hatta ilk aldım elime geri bıraktım sonra...daha sonra birçok kişiden çok olumu şeyler duydum kitap hakkında tekrar başladım okumaya..ama anladımki bana hitap etmiyor o kitap...

biyolog
21-03-2008, 12:26 AM
Gümüş Evren Bir Algi Yanilgisidir. Yaşadiğimiz Gördüğümüz Her şey Bir Yanilgi Olabilir Tipki Matrix Filmindeki Gibi. çoğu şeyde Izafidir Zamanda Görecelik Gibi....... Sana Nasil Açiklasam Derin Konular Bunlar. Ilgi Ve Istek Lazim Sevmek Lazim Bu Konulari Ben çok Seviyorum Ve Kuantum Fiziği Ile Ilgileniyorum.
çocuğunuz Sizden Yaşça Büyük Olabilirmi Gümüş Bu Olurmu şimdi Bana Kaan Sen Manyaksin Galiba Ama Evet Bu Mümkün. çocuğun Senden Yaşça Büyük Olabilir.biyolojik Olarak Yaş ça

biyolog
21-03-2008, 12:28 AM
Hazal Böle Bişey Olabilirmi?

BeYaZ_KeLeBeK
21-03-2008, 02:08 AM
parapsikoloji,kuantum fiziği,çekim yasası.psikolojiyle ilgili her tür kitap...

ve kişisel gelişim kitapları.....

akşamcı
31-08-2008, 10:56 PM
Duygu asena kadının adı yok .bide ilkim öz-kadınlar neden evlenir

banbis_5491
31-08-2008, 10:59 PM
orjinal ismi Twiligh( yazarı kim şuan hatırlayamıyorum)kitabın türkçe ismi alacakaranlık şubat yada martta türkiyede vizyona giricek filmi çok güzel kitabı piyasa çok fazla bulunmuyo bende pc üzerinden okudum

g1z4y
31-08-2008, 11:08 PM
Ahmet Ümit-- Beyoğlu Rapsodisi.(polisiye)
Hande Altaylı--Aşka Şeytan Karışır(aşk,İHtiras..)...

BETÜLL
31-08-2008, 11:10 PM
tolstoy un diriliş yeni bitirdim güzeldi.ama en beğendiğim kitap küçük kadınlar,yazarını hatırlamıyorum

gizayca
01-09-2008, 01:09 PM
piraye benim için çok ayrı yerde tutacağım bir kitap artık..
onun öncesinde ise sabahlara kadar oturup okuduğum harry potter serisi vardı..birde çocukken gülten dayıoğlunu çok beğenerek okurdum..şeker portakalı da en beğendiğim kitaplar arsında..
hımm bir de son zamanlarda okuduğum ''ve aşk evliliğin ellerinden tuttu''
ayşe kulinden nefes nefeseyi unutmamalıyım:rolleyes:

elohir93
01-09-2008, 02:38 PM
hımm saymakla bitmez aslında ama bir bakalım
michael chonnely=şair
hans peter richter=friedrich: o benim arkadaşımdı
dave pelzer=adsız çocuk
joanne greenberg=sana gül bahçesi vadetmedim
sidney sheldon= hırs ve pişmanlık
saklı dünya
meleklerin öfkesi

...................................:D

harmonyy
01-09-2008, 04:16 PM
çok var begendiğim ama Ahmet Günbay Yıldız- Figan çok güzeldi.ermenilerle sorunlarımıs var kitapta.

negatif
01-09-2008, 08:37 PM
ruhsal zeka; muhammed bozdağ dı sanırım

kibele
06-09-2008, 01:48 AM
Oğuz Atay' ın Tutunamayanlar'ı

alkazar
10-11-2008, 12:57 PM
Dirimin Oldurulusu- Bedensel Bosalmanin Islevi-Wilhelm Reich
Cesur Yeni Bir Dunya- Aldous Huxley
Insan ve Kent-yaratici insan - Henri Laborit
Iste insan- Konrad Lorenz
Platon-Devlet

dipsizkuyu
08-01-2009, 01:32 AM
oğuz atay tutunamayanlar; bu kitaptan bir yazı sunayım..

HAYATTAN YOK ÇIKARIM..!
Çıkarlarını düşünmeyenler unutulacaklardır. Her olayda bir kenara çekilenler gerçektende bir kenarda kalacaklardır. Yaptıkları işlerin gizli kalmasını isteyenler bunda başarıya ulaşacaklardır. Kimse onların varlığıyla tedirgin olmayacaktır. Bir gün öldükleri zaman arkalarında küçük bir iz, bir anı, bir gözyaşı bir eser bırakmadan yok olacaklardır. Gazetedeki ölüm ilanları yedinci safta da bir kenarda kalacak kimsenin gözüne çarpmayacaktır. Hayattan çıkarı olmayanlar ölümünde çıkarı olmayacaktır. Ölüm bile onların ölümünden de çıkarı olmayacaktır. Ölüm bile onların adlarını duyurmaya yetmeyecektir. Herkesin mezarında güller ve menekşeler büyürken, onların mezarında otlar büyüyecektir. Mezarları bir kenarda kalmasa bile büyük muhteşem anıtların arasında sıkışıp kaybolacaktır. Cennetteki muhallebicide de garson onlarla ilgilenmeyecektir. Ağız tadıyla bir keşkül yiyemeden masadan kalkacaklardır. “Hayattan çıkarı olmayanların hayatı çıkmaza sürüklenecektir.” Kendini beğenmişliğin cezasını daha bu dünyadan çekmeye başlayacaklardır. Sıkıntılarını kimseyle paylaşmasını bilmedikleri için yalnız başlarına ıstırap çekeceklerdir. Duygu alışverişlerinden nasipleri olmayacaktır. Duygusuz, hareketsiz, tatsız, bir hayat yaşadıkları sanılacaktır. Istırapları ne yüzlerindeki çizgilerinden, ne de saçlarının beyazlaşmasından anlaşılacaktır. Çektikleri acılarla yüzlerinin buruşmasına, saçlarının beyazlaşmasına izin verilmeyecektir. Güldükleri zaman sevinçli ağladıkları zaman kederli oldukları sanılacaktır. Hayattan çıkarları olmadığı da asla kabul edilmeyecektir. Böyle bir yanlışlığa düşülmeyecektir.

Aslında, hayattan çıkarları olduğu ispat edilecektir. Çıkarlarını korumak için canları çıktığı halde, bunu beceremedikleri için, çıkarıyokmuşdabirşeybeklemiyormuşcasınagillerden göründükleri yüzlerine vurulacaktır. Onlarda bu saldırılarda bir karşılık bulamayacaklardır. Kendilerini yokladıkları zaman bütün ileri sürülenlerin gerçek olduğunu, hayatlarını boş yere harcadıklarını, ne yazık ki artık çok geç kaldıklarını onlarda açık ve seçik olarak göreceklerdir. İşte o an dahi, delice bir harekette bulunmalarına anlamsız bir hayatı anlamsız bir şekilde bitirmelerine göz yumulmayacaklardır. Kendilerini öldüremeyeceklerdir. Onlara anlatılacaktır ki böyle bir davranış, bütün yaşantılarıyla çelişki içindedir, gerçekle bir ilgisi yoktur, kendilerini öldürürlerse onlar hakkında varılan isabetli yargıları çürütmek için gene boş bir çaba göstermiş olurlar. Bu hiçbir şeyi değiştirmez. Onlar bu rezilliğe de katlanarak sürünmeye devam edeceklerdir. Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkan var mıdır? Hayattan çıkarı olmamak hem Tanrının hem de insanların gözünde affedilemez bir suçtur; gelişip yayılması için gerekli her türlü tedbir alınacaktır. Bütün tarih, bütün iktisad, bütün sosyoloji, bütün psikoloji kısaca bütün lojiler hayatın çıkarlılığa dayandığını göstermek için yırtınacaklardır, yırtınmalıdır.

Anlatılmadan anlaşılmaya Aşık TUTUNAMAYANLAR:rolleyes:

NAR_K
08-01-2009, 05:26 AM
Nietzsche Ağladığında - yazar; Irvin D. Yalom

dipsizkuyu
09-01-2009, 12:38 AM
Nietzsche Ağladığında - yazar; Irvin D. Yalom

baç ucu kitaplarımdan biridir..yaşamın tüm evrelerinde okunmalıdır..:)

plüton
09-01-2009, 01:31 PM
Dostoyevskiyi de suç ve cesınıda hepiniz bilirsiniz. İnasını her haliyle anlatan başıma bu gelse bende böyle yapardım detirten, ona göre insanı tedbir almaya yönelten bir kitap,
SUÇ ve CEZA
Fyodor Mihayloviç Dostoyevsiki

mmontessori
09-01-2009, 02:24 PM
sartre gizli oturum

dipsizkuyu
09-01-2009, 03:34 PM
sartre gizli oturum

fena degil iyi bir kitap tiyatro oyunu sahnesinde birde seyiriciler var.ama galiba fazla kitap okumuyorsunuz..kızmayın canım kitapları çok severim.bence iyi bir temeliniz var.sadece bu kitabı en çok begendiğinizi söyleyince..o açıdan...:rolleyes:

mmontessori
09-01-2009, 03:41 PM
fena degil iyi bir kitap tiyatro oyunu sahnesinde birde seyiriciler var.ama galiba fazla kitap okumuyorsunuz..kızmayın canım kitapları çok severim.bence iyi bir temeliniz var.sadece bu kitabı en çok begendiğinizi söyleyince..o açıdan...:rolleyes:

fazla kitap okumuyosunuz sonucuna nerden vardınız anlayamadım

ikra``
09-01-2009, 04:32 PM
''Kendime dusunceler''-Marcus Aurelius
"Ruhsal zeka"-Muhammed Bozdag

Pembe
09-01-2009, 06:16 PM
Yüz yıllık yalnızlık -G.G.MARQUEZ
çok etkileyici bi kitap,tavsiye ederim,gerçi çok satan kitaplar biraz antipatik oluyor ama,bu öyle değil...bittiğinde en yakın arkadaşımı kaybetmiş gibi olmuştum...

dipsizkuyu
09-01-2009, 07:48 PM
Yüz yıllık yalnızlık -G.G.MARQUEZ
çok etkileyici bi kitap,tavsiye ederim,gerçi çok satan kitaplar biraz antipatik oluyor ama,bu öyle değil...bittiğinde en yakın arkadaşımı kaybetmiş gibi olmuştum...

gerçekten çok yakın bir dostumu kaybettiğimde tesadüf okudum. iyi bir seçim..tbr..

GKHNCKR
09-01-2009, 10:20 PM
Okuduklarım arasında en beğendiğim kitap hangisiydi emin değilim ama, şu an okuduğum Irvin D. Yalom'a ait Divan adlı psikololoji konulu kitap harika. Bunu bir kız hediye etmişti bana. "Kulakların çınlasın, teşekkür ederim tekrar sana.."

DİDEMVÖ
09-01-2009, 10:38 PM
Eroin Güncesi - Kanat Güner
Sol Ayağım - Christy Brown

placebo
10-01-2009, 04:47 PM
kafka-şato
goethe-genc werther

NAR_K
10-01-2009, 10:56 PM
The Handmaid's Tale (Damızlık Kızın Öyküsü) - Margaret Atwood

lisede okumustum, ilginc bir kitapti ama cok begenmistim..

mutsuz palyaco
10-01-2009, 11:00 PM
Nietzsche Ağladığında - Irvin Yalom

(;

NAR_K
18-01-2009, 08:29 AM
Sol Ayağım - Christy Brown

birkac haftadan okumaya baslicam bu kitabi:)

Dreamcatcher
18-01-2009, 01:28 PM
bir çift yürek Marlo Morgan

dipsizkuyu
19-01-2009, 01:08 AM
oblomow, burdaki bir çok insana uygun.

herşeyi düşünebilen ama hiçbirşey yapmayan sadece konuşan fikir veren.ve tekrar uyuyan müthiş bir kitap.ya ben okudum diyenler varsa yine okumalarını istersem çok şeymi isterim kendim için degil.okuyan için.anlaşılmalı artık herşey; sorun kendimizdemi yoksa yaşamsal çelişkilerdemi ve neden...