PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kızım ve ben

yalcın73
16-03-2008, 05:57 PM
nedeni farketmeksizin 7 yasındaki kızım bana ve annesine devamlı yalan söylüyor bu onun hiçte farkında bile degil belkide bazen küçük bazen büyük yalanlar bir sene önce sadece sıkıştıgı zaman söylerdi ama şimdi günlük olagan şeylerde bile söyliye biliyor ve biz anne ve babası olarak artık ona güvenmiyoruz.bir kaç kere karşımıza alıp konuştuk ama pek bir şey degişmedi.acaba ne yapabilirim yada nasıl davranmalıyım

Gümüş
16-03-2008, 06:12 PM
ilk başta hoşgeldiniz demek istiyorum...korkuyla alakalı bir şey bence,ona karşı tavırlarınız nasıl?sertmi?meslea herhangi bir hatasında nasıl davranıyorsunuz?

BeYaZ_KeLeBeK
16-03-2008, 07:45 PM
hoşgeldiniz yalçın73...

kızınız çok küçükmüş...Allah bağışlasın öncelikle....bu yaşta bir çocuğun yalan söylemesi bence üstünde durulması gereken bir konu....ileride ciddi sorunlara yol açabilir...bende korkuyla ilgili olduğunu düşündüm önce.....acaba ona karşı çok otoriter davranıyor olabilirmisiniz?belki sizden çekindiği için bu yola başvuruyor....

ama günlük olağan şeylerde bile bunu yaptığını söylemeniz bu fikrimi biraz değiştiriyor...konuşmuşsunuz ama çözüm olmamaış...bence bu konunun üstüne gidin....çocuk deyip geçmeyin....sürekli konuşarak (güzel güzel kızmadan) bu huyundan vazgeçirmeye çalışın...olmadı bir çocuk psikoloğuna götürün derim....işin kökenini ancak bir uzman çözebilir ve size bu yönde tavsiyelerde bulunabilir....

ama dediğim gibi işin ucunu bırakmayın...

9 ŞUBAT
16-03-2008, 09:33 PM
aramıza hoş geldiniz,bu konuda gelişim donemleri psikolojisindeki yazıları okumanızı ve bir çocuk psikologundan destek almanızı oneririm.

birmelek
16-03-2008, 10:35 PM
Aramıza hoşgeldiniz..söylenecek olan herşeyi arkadaşlarım söylemişler zaten. Onları uygulamanızı öneririm. Özellikle de uzman yardımını mutlaka almaya çalışın. Allah kolaylık versin.

Nefertiti
16-03-2008, 11:17 PM
nedeni farketmeksizin 7 yasındaki kızım bana ve annesine devamlı yalan söylüyor bu onun hiçte farkında bile degil belkide bazen küçük bazen büyük yalanlar bir sene önce sadece sıkıştıgı zaman söylerdi ama şimdi günlük olagan şeylerde bile söyliye biliyor ve biz anne ve babası olarak artık ona güvenmiyoruz.bir kaç kere karşımıza alıp konuştuk ama pek bir şey degişmedi.acaba ne yapabilirim yada nasıl davranmalıyım

Merhaba Yalçın.Hoşgeldin.9 Şubatında dediği gibi sitemizde konuyla ilgili
yazılar mevcut umarım sana yardımcı olur.Aşağıda faydası olacağını düşündüğüm bir paylaşımın linkinide yazdım.
Bunun dışında yinede sitemizde çocuk sahibi arkadaşlarla fikir alışverişinde bulunabilirsin.Ama bunlar böyle bir durumda sohbetten öte gitmeyecektir.Uzmandan da yardım almanızı tavsiye ederim.

http://www.e-psikoloji.com/forum/showthread.php?p=21648#post21648

butterfly
17-03-2008, 09:26 AM
hoşgeldiniis...
9 subata katılıorumm
kolay gelsinn...

BeYaZ_KeLeBeK
25-03-2008, 01:44 AM
yalçın bey nerdesiniz???

anlamıyorum ya bir sorun yazıp gidiyorlar.....