PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nasil Yardimci Olabilirim?

şenay
01-03-2008, 10:29 PM
Bir arkadaşım...sf..okb ve atipik psikoz sorunlarıyla yaşamaya çalışıyor...dışarıya çıktığında kalabalık yerlerden geçerken şiddetli heyecan ve titremeyle kendını eve zor atıyor..yıllardır tedavi görmüş ama sonuç olumsuz...ilaçlar fayda etmiyor diyor...çok zor durumda...bu hastalıkları yenebilmiş birileri varmı? Hiçmi çaresi yok bunun? En üzücüsü ise insanlar onu anlıyamadaıkları için..kızıp söylendikleri için..içine kapanmış..kendini değersiz..yetersiz görüyor...

mavigece
02-03-2008, 12:37 AM
öncelikle arkadaşına geçmiş olsun...yıllardır görülen tedavinin sonucu olumsuz ise yanlış tedavi olabilir...
arkadaşını buraya yönlendirebilirmisin...sorunlarını burada paylaşması rahatlatıcı olur...yardımcı oluruz ...

şenay
02-03-2008, 10:23 PM
çok ilgilisiniz...koskoca sitede sadece bir kişi ancak yazabilmiş...daha prim yapıcak bir konu olsaydı(mesela aldatma..) eminim burası cevaplarla dolardı...teşekkürederim mavigece sana...arkadaşıma dün bahsettim bu siteden..onuda üye yapıcam...

kamiloglu
03-03-2008, 12:57 AM
öncelikle geçmiş olsun
ilgisizlikle ilgili olarak da değinmek gerekirse
Bir arkadaşım...sf..okb ve atipik psikoz sorunlarıyla yaşamaya çalışıyor...dışarıya çıktığında kalabalık yerlerden geçerken şiddetli heyecan ve titremeyle kendını eve zor atıyor..yıllardır tedavi görmüş ama sonuç olumsuz...ilaçlar fayda etmiyor diyor...çok zor durumda...bu hastalıkları yenebilmiş birileri varmı? Hiçmi çaresi yok bunun? demekki bu konuda çok fazla bir fikrimiz yok.
yani arkadaşının durumu tamamen uzman desteği alınarak çözülebilecek bir konu. zaten tedaviden olumlu sonuç alamadığını yazmışsın. mavigecenin dediği gibi başka bir doktora gitsin.
sonuçta bizler amatörüz ve nasıl yardımcı olunabileceğini ben kendi adıma bilemiyorum açıkçası...
ama hiçbir doktor çözüm getiremediyse ya alternatif tıbba yönelmeli ya da
uzakdoğu felsefesine yönelmeli: tai chi, yoga gibi... hem bu tür faaliyetler onun adına sosyal bir aktivite olur eğer katılabilirse tabiki...
şu anda ben sanırım bilgisiz ama ilgili bir formdaş oldum...

şenay
03-03-2008, 09:20 AM
öncelikle geçmiş olsun
ilgisizlikle ilgili olarak da değinmek gerekirse demekki bu konuda çok fazla bir fikrimiz yok.
yani arkadaşının durumu tamamen uzman desteği alınarak çözülebilecek bir konu. zaten tedaviden olumlu sonuç alamadığını yazmışsın. mavigecenin dediği gibi başka bir doktora gitsin.
sonuçta bizler amatörüz ve nasıl yardımcı olunabileceğini ben kendi adıma bilemiyorum açıkçası...
ama hiçbir doktor çözüm getiremediyse ya alternatif tıbba yönelmeli ya da
uzakdoğu felsefesine yönelmeli: tai chi, yoga gibi... hem bu tür faaliyetler onun adına sosyal bir aktivite olur eğer katılabilirse tabiki...
şu anda ben sanırım bilgisiz ama ilgili bir formdaş oldum...

Teşekküederim kamiloğlu...cumartesi günü çok kötüydü..bugün umarım konuşabilirim onunla...

9 ŞUBAT
03-03-2008, 11:00 AM
çok ilgilisiniz...koskoca sitede sadece bir kişi ancak yazabilmiş...daha prim yapıcak bir konu olsaydı(mesela aldatma..) eminim burası cevaplarla dolardı...teşekkürederim mavigece sana...arkadaşıma dün bahsettim bu siteden..onuda üye yapıcam...

arkadaşınıza geçmiş olsun , bende buraya yonlendirmenizi oneririm elimizden geldigince yalnızlıgını unutturmaya çalışırız .

on yargılı yaklaşmanıza uzuldum , arkadaşımında dedigi gibi bilmedigimiz bir konuda konuşmak hatalı olur ondan gereksiz yere yazmaktansa olumlu yazmak en dogrusu ,
şu ana kadar bir iki kişinin yazması ilgisizliginden degil, birde bugun pazar halıiyle bir çok arkadaş siteye girmedi ,

son bir şey daha soylemek istiyorum , sitemiz asla olaylara magazinsel bakışla yaklaşmaz ,o konudaki goruşlerini ciddiyet dahilinde soyler ve yol gosterir ,

bizde magazin degil sorunlar tartışılır , bundan sonra sitemize bu bakış açısıyla yaklaşmanızı rica ederim .

butterfly
03-03-2008, 07:32 PM
merhaba...
gecmiş olsun...

diğer yorumlarınıs hakkındada, biras önyargısıs yaklasmanısı tavsiye ederim

ii paylasımlar

krstk
03-04-2008, 02:39 PM
İlk başlarda kötü bir doktor deneyimi olsa da, bence başka bir doktor denenmeli.Anlattığınıza bakılırssa hastalık biraz ağır seyrediyor.Hasta kişinin ikna olabileceği bir doktora gitsin derim.çünkü ben de geçmişte o hataları çok yaptım.Doktora sırt çevirmek zaman kaybetmekten başka bişey değil.