PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aldatılma !!!

GeceMavisi
23-02-2008, 11:46 AM
Arkadaşlar 6 yıllık mutlu bir evliliğimiz vardı takii aldatıldığımı anlayana kadar
eşim beni iş yerindeki biriyle aldatıyormuş.
Benden çok zaman önce notbook istiyordu bende sevgililer gününe kadar oyaladım ve sevgililer günü bir notbook aldım ona hediye bunu benden onunla geceleride sohbet etmek için istemiş nerden bileyim kullanıldık orda ve bi akşam aniden yanına gittim ve o kadar dalmış ki panikledi birden bilgisayarı kapattı ve kim diye sorduğumda işyerindeki arkadaşıyla konuştuğunu söyledi ve kaç akşamdır konuşuyormuş işyerinde beraber yemek yemeler felan bide kameranın açık olduğu beni çok üzüyor.
Şimdi arkadaşlar ben ne yapabilirim düşünceleriniz nelerdir.Bana kalırsa ben boşanma kararı aldım 20 gündür o kadar mutsuzum ki !

kamiloglu
23-02-2008, 12:09 PM
sen de onu aldat...
sonrasında ilişkiye devam edip etmeyeceğinize birlikte karar verirsiniz...

hercaii
23-02-2008, 05:45 PM
sen de onu aldat...
sonrasında ilişkiye devam edip etmeyeceğinize birlikte karar verirsiniz...

Ciddimisin bu konuda kısasa kısas mı yani:confused:Hep bu mantık yüzünden ilişkiler,Evlilikler laşkalaşmıyormu zaten..Senin yerine koydum kendimi alldatıldığımdan gerçekten emin olsaydım hiç düşünmeden boşanırdım.Çok aşağılayıcı bi hareket bana göre.....

9 ŞUBAT
23-02-2008, 06:41 PM
peki hiç duşundunmu sebep nedir , bunda senin hiçmi suçun yok acaba
bir insanın aldatması için bir şeylerin eksikligini hissetmesi gerekir
peki bu eksikligi hissetmemesi için sen ne yaptın yada yaptıgını zannediyorsun ,
bu konuda eşin suçlu oldugu kadar , onun bu yola itilmesinde en az onun kadar seninde suçun var ,
hemen evliiginizi bitirecegine otur duşun bakalım bu altı senede ne hatalar yaptında bu hale geldi , hatalarının bir kısmını bulucak bir kısmını bulamayacaksın o zaman yapacagın en dogru şey oturup karşılıklı açıkca hiçbir şeyi gizlemeden saklmadan birbirinize anlatmak , bu sorunun nedenlerini bulmak ve halletme yoluna gitmek ,
ben boşanma kararı aldım demek , sadece kaçmak ve bu olayın sorumlulugunu tek kişiye yuklemek demek ,
dedigim gibi eşin ne kadar suçluysa , bu yola ittigin için sende o kadar suçlusun .

kamiloglu
23-02-2008, 10:25 PM
Ciddimisin bu konuda kısasa kısas mı yani:confused:Hep bu mantık yüzünden ilişkiler,Evlilikler laşkalaşmıyormu zaten..Senin yerine koydum kendimi alldatıldığımdan gerçekten emin olsaydım hiç düşünmeden boşanırdım.Çok aşağılayıcı bi hareket bana göre.....

burda vurgulanmak istenen kısasa kısas değil. aldatılmanın ne kadar acı verici bişey olduğunu karşı tarafa hissettirebilmektir. bazen bir yanlış tüm doğruları götürür ama bazen iki yanlış bir doğruya götürür.
bu yüzden aynı yanlışı taraflar ortak yapmalı ki yanlışların acı veren yüzü doğruların da tadı anlaşılsın...
bilmem anlatabildim mi?

Misanthropic
23-02-2008, 10:33 PM
Bekara karı boşamak kolay gelir derler ama bence boşanmayı düşünmelisin. Şahsen ben aldatılsam o insan gözümde basitleşir, yaptığı şey durmadan aklıma gelir, ruhum affedemez. Kısaca sevgim kendiliğinden biter. Ama tabi ki bu hazım meselesi. Onsuz olamam, bunu zamanla hazmederim diyorsanız, bir süre ayrı yaşamak kaydıyla tekrar deneyebilirsiniz.

Rosalie
24-02-2008, 01:45 PM
Boşanmadan önce düşünülmeli..9 şubat abiminde dediği gibi, sendede hata olabilir gecemavisi...Kadın gerçekten kolay aldatmaz...Aldatıyorsa altında mutlaka birşeyler aramalısın..Bu sözlerim sana saçma gelebilir ama seven kadın asla kolay kolay aldatmaz...Bunu aklından çıkartma...

Misanthropic
24-02-2008, 02:03 PM
Ya inanamıyorum, nasıl bir kafadır nasıl bir mantıktır. Biri aldatırsa suçu kendinden aramalıymışsın, suç kendinde olabilirmiş. Buna aptallar bile güler. Birini aldatıp ondan sonra da senin yüzünden oldu demek karaktersizliktir. Çünkü yaptığı şeyin suçunu başkalarına yüklemek, zayıf karakterlilerin kaçış yoludur.

birmelek
24-02-2008, 10:46 PM
Ya lütfen şu üstteki şahsın mesajlarını silin ya..gördükçe huzurum kaçıyor..aptallar bile gülermiş..lafa bak.

9 Şubata sonuna kadar katılıyorum. Oturup düşünmelisin. Nerede bi eksik vardı aceba? O eksik neydi ki başkasında aranmaya kalkıldı. Koskaca 6 yıl sonuçta..bi anda hiç düşünmeden hadiii bitti ayrılalım denilemez. Belki eşin psikolojik olarak bir boşluktaydı..belki sen onu tam olarak dinleyip yardımcı olamadın. Yada hepsinden ziyade eşin hatasının farkında mı? Telafi etmek adına konuşuyor mu yoksa evet aldatıyorum ne var deyip çıkıyor mu? Yine konuşmak..evet evet konuşmak..başka hiç bi türlü çözüm yolu yok şuan.

mavigece
25-02-2008, 04:54 AM
Ya inanamıyorum, nasıl bir kafadır nasıl bir mantıktır. Biri aldatırsa suçu kendinden aramalıymışsın, suç kendinde olabilirmiş. Buna aptallar bile güler. Birini aldatıp ondan sonra da senin yüzünden oldu demek karaktersizliktir. Çünkü yaptığı şeyin suçunu başkalarına yüklemek, zayıf karakterlilerin kaçış yoludur.

bu konuda herkes sizinle aynı düşüncede olmak zorunda değil...lütfen konuşma tazrzınıza dikkat edin...!!!

biyolog
21-03-2008, 11:09 AM
Aldatma Ve Ihanet Olduktan Sonra Bir Evlilik Artik Nasil Yürürkü.....sizi Aldatan Eşinizle Barşsaniz Bile Ona Artik Nasil Dokunabilirsiniz. Onu Nasil Sevebilirsiniz....gözlerin Içine Nasil Bakabilirsiniz.... Onunla Ayni Yastikta Nasil Uyuyabilirsiniz.....
Aldatmanin Kadini Erkeği Yoktur. Aldatma Ve Ihanette Her şey Biter. Bundan Sonra Zaten Evlilik Olsa Bile Sevgi Olmazki. Sizi Aldatan Birini Nasil Sevebilirsiniz.
9 şubat... Ve Birmeleğin Yazilarini Okuduğumda Gerçekten şaşirdim.
Peki Aldatanin Hiçmi Suçu Ya Nerdeyse Aldatilani Suçlu Ilan Ettiniz....bu Iş Nasreddin Hocainin Hirsiz Fikrasina Benzedi... Nasreddin Hocaya Hirsiz Girer,,,, Niye Kapini Kapatmadin,, Niye Kilit Koymadin,,, Neden Evinde Beklemedin,,,, Nasreddin Hoca Durun Ya Hiçmi Hirsizizin Suçu Yok....
Ve Ayrica Yapilacak Her Türlü Yalnişlik,eşini Ihmal Etme,,, Aldatmanin Doğru Olduğunu Göstermez... 9 şubat Ben özellikle Sizin Böyle Yaziyi Yazdiğiniza şaşirdim. Birazda Empati Kuralim Olaylari Kendimiz üstünde Düşünelim. Niye Bu Arkadaşa Hemen Yükleniyonuz. Ayni şey Bizim Başimiza Gelse 9 şubat Acaba Ben Nerde Hata Yaptim Mi Dersiniz...........................

9 ŞUBAT
21-03-2008, 11:57 AM
Aldatma Ve Ihanet Olduktan Sonra Bir Evlilik Artik Nasil Yürürkü.....sizi Aldatan Eşinizle Barşsaniz Bile Ona Artik Nasil Dokunabilirsiniz. Onu Nasil Sevebilirsiniz....gözlerin Içine Nasil Bakabilirsiniz.... Onunla Ayni Yastikta Nasil Uyuyabilirsiniz.....
Aldatmanin Kadini Erkeği Yoktur. Aldatma Ve Ihanette Her şey Biter. Bundan Sonra Zaten Evlilik Olsa Bile Sevgi Olmazki. Sizi Aldatan Birini Nasil Sevebilirsiniz.
9 şubat... Ve Birmeleğin Yazilarini Okuduğumda Gerçekten şaşirdim.
Peki Aldatanin Hiçmi Suçu Ya Nerdeyse Aldatilani Suçlu Ilan Ettiniz....bu Iş Nasreddin Hocainin Hirsiz Fikrasina Benzedi... Nasreddin Hocaya Hirsiz Girer,,,, Niye Kapini Kapatmadin,, Niye Kilit Koymadin,,, Neden Evinde Beklemedin,,,, Nasreddin Hoca Durun Ya Hiçmi Hirsizizin Suçu Yok....
Ve Ayrica Yapilacak Her Türlü Yalnişlik,eşini Ihmal Etme,,, Aldatmanin Doğru Olduğunu Göstermez... 9 şubat Ben özellikle Sizin Böyle Yaziyi Yazdiğiniza şaşirdim. Birazda Empati Kuralim Olaylari Kendimiz üstünde Düşünelim. Niye Bu Arkadaşa Hemen Yükleniyonuz. Ayni şey Bizim Başimiza Gelse 9 şubat Acaba Ben Nerde Hata Yaptim Mi Dersiniz...........................

sevgili biyolog burası bir forum ve herkes fikrini soyler, aynı fikirde olmak zorunda degiliz.

burda kimseyi suçlu ilan etmiyoruz, sadece olaya farklı bir açıdanda bakmanın gerektigini soyluyoruz.
fikrimize katılırsın katılmazsın o sana kalmış,ayni şey diger arkadaşlar içinde geçerli.
ikili ilişkillerde eger bir sorun varsa bu acaba tek tarafın hatasımı yoksa her iki tarafında hatasımıdır hiç duşunulmezmi,hemen o hatayı yapan kişiyi yargılayıp cezalandırmalımı, yoksa hatanın sebeplerini araştırıp onu telafimi etmeli .
ama tabi ya kolay yol varken niye zoru seçilsinki,hemen karşındakini suçla infaz et peki ya sonra her şey hallolacakmı?
hayır asla olmayacak ,geriye vicdan azaplarından çekilen acılardan başka bir şey kalmayacak.
bir aile bir yuva kolay kurulmuyor çok fedakarlıklar istiyor bazen oyle anlar oluyorki eşine ofkeleniyor onu incitmek kırmak hatta hatta vurmak dahi geliyor içinden, ama ya sonra ya bir kaç saat sonra o ofke yogunlugu bittiginde sona erdiginde tekrar canım balım olunabiliyor,evlilik bambaşka bir ortam.
evet evlilikte sadakat ,durustluk kesinlikle olmalı ve olmazsa olmazlardan ,
ama eşlerden biri hoş olmayan bir hareket yapıyorsa buda nedensiz degildir asla,mutlaka bir sebep vardır ve karşılıklı konuşularak çozum bulunmalıdır.

birde bir nokta daha var,biz burda eger birisini yargılıyorsak o yargılananında (hatayı yapan kişininde ) soz hakkı vardır ve kimbilir neler soyleyecektir ,

yok eger bu olay hakkındaki fikirlerimizi soyluyorsakta, yazılanı okursunuz katılır veya katılmazsınız o sizin bileceginiz bir şeydir ve yok sen haklısın haksızsın demek kimseye duşmez.

biyolog
21-03-2008, 12:03 PM
sevgili biyolog burası bir forum ve herkes fikrini soyler, aynı fikirde olmak zorunda degiliz.

burda kimseyi suçlu ilan etmiyoruz, sadece olaya farklı bir açıdanda bakmanın gerektigini soyluyoruz.
fikrimize katılırsın katılmazsın o sana kalmış,ayni şey diger arkadaşlar içinde geçerli.
ikili ilişkillerde eger bir sorun varsa bu acaba tek tarafın hatasımı yoksa her iki tarafında hatasımıdır hiç duşunulmezmi,hemen o hatayı yapan kişiyi yargılayıp cezalandırmalımı, yoksa hatanın sebeplerini araştırıp onu telafimi etmeli .
ama tabi ya kolay yol varken niye zoru seçilsinki,hemen karşındakini suçla infaz et peki ya sonra her şey hallolacakmı?
hayır asla olmayacak ,geriye vicdan azaplarından çekilen acılardan başka bir şey kalmayacak.
bir aile bir yuva kolay kurulmuyor çok fedakarlıklar istiyor bazen oyle anlar oluyorki eşine ofkeleniyor onu incitmek kırmak hatta hatta vurmak dahi geliyor içinden, ama ya sonra ya bir kaç saat sonra o ofke yogunlugu bittiginde sona erdiginde tekrar canım balım olunabiliyor,evlilik bambaşka bir ortam.
evet evlilikte sadakat ,durustluk kesinlikle olmalı ve olmazsa olmazlardan ,
ama eşlerden biri hoş olmayan bir hareket yapıyorsa buda nedensiz degildir asla,mutlaka bir sebep vardır ve karşılıklı konuşularak çozum bulunmalıdır.

birde bir nokta daha var,biz burda eger birisini yargılıyorsak o yargılananında (hatayı yapan kişininde ) soz hakkı vardır ve kimbilir neler soyleyecektir ,

yok eger bu olay hakkındaki fikirlerimizi soyluyorsakta, yazılanı okursunuz katılır veya katılmazsınız o sizin bileceginiz bir şeydir ve yok sen haklısın haksızsın demek kimseye duşmez.

biyolog
21-03-2008, 12:09 PM
tabiki herkez fikrini söyleyebilir... bende fikrimi söledim. ama BENİM DMEK İSTEDİĞİM SİZ MUTLAKA BİR SEBEB VARDIR DİYONUZ. AHLAKLI VE KAMİL BİR KİŞİ HER NE SEBEB OLURSA OLSUN... ALDATMAZ. HİÇ BİR SBEB ALDATMAYI LEGALLEŞTİŞRMEZ... AYRICA SİZİ ALDATAN BİRİ İLE NASIL CANIM BALIM OLURSUNUZ ANLIYAMADIM.
İNSAN EŞİ İLE KAVGA EDER,,, BARIŞIR,,,,
BİRBİRİE KIZAR BARIŞIR,,,,,,
HER ŞEY İÇİN TABİKİ BARIŞILIR.... YANİ HER ŞEY AFFEDİLİRDE.
ALDATMADAN SONRA NASIL BİR EVLİLİK YÜRÜR VALLA ANLIYAMIYORUM BUDA BENİM YORUMUM. BEN KİŞİSEL OLARAK İÇİME SİNDİREMEM.. AMA BENDE ALDATIRSAM ONUNDA İÇİNE SİNDİRMEMESİ LAZIM. YANİ ALDATMA OLAYINDAN SONRA BİR EVLİLİĞİN ARTIK YÜRÜCEĞİNE BEN ŞAHSEN İNANMIYORUM ,, VE İNANMAKTA İSTEMİYORUMM...................NİYE BANA BU KADAR KIZIYORSUNUZ ANLAMIYORUM BEN FİKRİMİ SÖLÜYORUM. BEN OLAYLARDA EMPATİ KURUYORUM. KENDİMDE DÜŞÜNÜYORUM... VE YORUMUMU YAZIYORUM.....................
BİYOLOG

9 ŞUBAT
21-03-2008, 01:51 PM
tabiki herkez fikrini söyleyebilir... bende fikrimi söledim. ama BENİM DMEK İSTEDİĞİM SİZ MUTLAKA BİR SEBEB VARDIR DİYONUZ. AHLAKLI VE KAMİL BİR KİŞİ HER NE SEBEB OLURSA OLSUN... ALDATMAZ. HİÇ BİR SBEB ALDATMAYI LEGALLEŞTİŞRMEZ... AYRICA SİZİ ALDATAN BİRİ İLE NASIL CANIM BALIM OLURSUNUZ ANLIYAMADIM.
İNSAN EŞİ İLE KAVGA EDER,,, BARIŞIR,,,,
BİRBİRİE KIZAR BARIŞIR,,,,,,
HER ŞEY İÇİN TABİKİ BARIŞILIR.... YANİ HER ŞEY AFFEDİLİRDE.
ALDATMADAN SONRA NASIL BİR EVLİLİK YÜRÜR VALLA ANLIYAMIYORUM BUDA BENİM YORUMUM. BEN KİŞİSEL OLARAK İÇİME SİNDİREMEM.. AMA BENDE ALDATIRSAM ONUNDA İÇİNE SİNDİRMEMESİ LAZIM. YANİ ALDATMA OLAYINDAN SONRA BİR EVLİLİĞİN ARTIK YÜRÜCEĞİNE BEN ŞAHSEN İNANMIYORUM ,, VE İNANMAKTA İSTEMİYORUMM...................NİYE BANA BU KADAR KIZIYORSUNUZ ANLAMIYORUM BEN FİKRİMİ SÖLÜYORUM. BEN OLAYLARDA EMPATİ KURUYORUM. KENDİMDE DÜŞÜNÜYORUM... VE YORUMUMU YAZIYORUM.....................
BİYOLOG

sevgili arkadaşım sana kızdıgmız yok tabiki fikirlerini soyleyeceksin bundan daha dogal ne olabilirki,ama bak kızan biri varsa oda sensin çunku siteyede uye olurken forum kuralllarını okumuşundur orada bahsediliyordu,bildigin gibi bilgisayar dunyasında buyuk harfle yazmak ne manaya geliyor burda soylemek istemiyorum, umarım soylemek istedigimi anlamışındır bundan sonra bu konuya dikkat etmeni ozellikle rica edecegim.

biyolog
21-03-2008, 01:55 PM
ben büyük harfle yazmanın ne anlama geldiğini biliyosam allah bana mutlluk nassip etmesin... gün yüzü görmeyim. ama eğer kötü bir anlam ifade ediyorsa herkezden özürdilerim..... ben sadece yazım daha belirginleşsin okunsun diye yazdım. niye bu kadar üstüme geliniyor anlamıyorum...

9 ŞUBAT
21-03-2008, 03:09 PM
ben büyük harfle yazmanın ne anlama geldiğini biliyosam allah bana mutlluk nassip etmesin... gün yüzü görmeyim. ama eğer kötü bir anlam ifade ediyorsa herkezden özürdilerim..... ben sadece yazım daha belirginleşsin okunsun diye yazdım. niye bu kadar üstüme geliniyor anlamıyorum...

pardon biyolog buyuk harfin ne anlama geldigini bilmen gerektigini duşunuyordum ama demek unutmuşsun, o zaman senin nezdınde diger arkadaşlarada hatırlatayım buyuk harfle yazmak kufur anlamına geliyor ve bazı sitelerde bu şekilde yazmak uyenin uyelikten silinme nedeni oluyor, ancak bizim site bu denli katı degil.

bak sevgili arkadaşım kımsenin senle alıp veremedigi yok,rahat ol dunde soyledim biraz alıngan bir yapın var,ama inşallah sen bize biz sana alışiınca bu sorunda kendiliginden hallolacak yeterki sen biraz kendini rahat hisset,

ayrıca aramıza katıldıgın için teşekkurler sitemize renk kattın sagol ,

biyolog
21-03-2008, 04:23 PM
ben büyük harfle yazmanın küfür sayıldığını inanın bilmiyordum... kesinlikle bunu yapacak biri değilim. annem ve babamın üstüne yemin ederim bilmiyodum. internet kullanmayada 1 yıldır başladım.
tüm sitedeki üyelerden,,,,adminlerden herkezin çok özürdilerim......
saygılarımla...

9 ŞUBAT
21-03-2008, 05:00 PM
ben büyük harfle yazmanın küfür sayıldığını inanın bilmiyordum... kesinlikle bunu yapacak biri değilim. annem ve babamın üstüne yemin ederim bilmiyodum. internet kullanmayada 1 yıldır başladım.
tüm sitedeki üyelerden,,,,adminlerden herkezin çok özürdilerim......
saygılarımla...

estafurullah,ben biliyorsundur diye duşunmuştum neyse sorun halloldu bak bu şekilde konuşarak anlaşarak her şeyi hallederiz boylece aramzıda kırgınlıkta olmaz.

biyolog
21-03-2008, 05:06 PM
zaten ben kimse ile kırgın ve küs olamam olmak istemem tabiki.... yani kimseyi kırmak niyetim yok. sadece düşünlceerimi söledim. belkide tututucuyum. ben böleyim. biraz kuralları çok olan baskıcı bir ailede yetiştim. bu tip konularda özellikle aldatma yani geri dönüş yok benim için.ama ben buyum.

biyolog
21-03-2008, 05:18 PM
ben her zaman iletişimden yanayım abi.elbette hiç bir zaman şiddet in içinde olmadım olamamda abi.

9 ŞUBAT
21-03-2008, 05:37 PM
zaten ben kimse ile kırgın ve küs olamam olmak istemem tabiki.... yani kimseyi kırmak niyetim yok. sadece düşünlceerimi söledim. belkide tututucuyum. ben böleyim. biraz kuralları çok olan baskıcı bir ailede yetiştim. bu tip konularda özellikle aldatma yani geri dönüş yok benim için.ama ben buyum.

aldatma konusunda bende sana katılıyorum ve haklısında ve seni oldugun gibi kabul ediyoruz sadece ben olaya farklı bir açıdan bakmıştım,

ama uzuldugum bir nokta var, biz burda fikirlerimizi soylerken konuyu açan arkadaşımız lutfedipte bir kez olsun duşuncelerini yazmamış demekki bizden fikirlerimizi yazmamızı degil, o anki ruh halinin etksiyle yazmak ve rahatlamak istemiş,tamam bunada peki ama en azından geçen zaman içinde iki satır yazar durumu bize izah edebilirdi.

BeYaZ_KeLeBeK
25-03-2008, 02:31 AM
bencede abi...konuyu açan ortada yok siz tartışmaya girmişsiniz....

herneyse bende konuyla ilgili kendi fikrimi söyleyeyim...diğer sitede de bu konuyla ilgili çok şeyler yazmıştım bir zamanlar...

ben kesinlikle ama kesinlikle aldatmanın hiç bir haklı sebebi olacağına inanmıyorum...kadın içinde erkek içinde...bundan daha gurur kırıcı ne olablir....

bir aldatma birde şiddet....ikiside çok onur kırıcı....aldatılmayı hak etmek için ne yaparki bir insan....ha şöyle söylerler hep...neymiş kadın kendine bakmıyormuş,kocasıyla ilgilenmiyormuş adamında gözü dışarı kaçıyormuş...bu kadar basit ve saçma bir sebeb olamaz...işte neden oluyor bu kadını cinsel obje olarak görmekten .....kadın adamın cinsel duygularına hitap etmediği için aldatıyor adam....bu mudur yani....ya bu kadar şikayetçiysen bu kadar isteksizsen karına karşı git boşan.....kadın evde senin her türlü hizmetini görsün çoluğuna çocuğuna baksın yemeğini yapsın evini temizlesin...ama ne...cinsel olarak ilgimi çekmiyor o zaman o evde hismteçilik yapa dursun ben gideyim başka çiçeklerden bal toplıyım...ya bunasıl bir zihniyettir.....ben böyle olan bir kadının bu sebebten aldatılmasını asla kabul etmem...bu bir...

ikincisi;diyelimki kadın bu dediklerimizide yapmıyor...hani kadınlık görevleri diyoruz ya...o görevleride kadına kim yüklemiş tartışılır....neyse ...kadın yemekte yapmıyor,evide temizlemiyor,..vs...şimdi bu da aldatılmalı...çözüm aldatmakmıdır? ee bu böyleyse hakediyor canım bu aldatılmayı....böyle mi diycez??olamaz böyle bir şey...yine mademki şikayetçisin mademki mutlu değilsin(ki aldattığına göre mutlu değilsin) boşanırsın....insanlar neden aldatır?birlikte olduğu kişiyle mutlu değildir o yüzden gözü başkalarına gider....e madem mutlu değilsin o zaman neden boşanmıyorsun,mutsuz olduğun bir evliliği sürdürüyosun??esas işin kolayı bu işte...aldatmak!!aldatırım o zaman o da kendinde hata arar kendini düzeltir zihniyeti....alın işte kadının nası baskı altında tutulduğunun bir göstergesi...ya kendini düzeltirsin yada aldatırım....
halbuki hiç bir onurlu kadın,kendine saygısı olan kadın bunu hazmetmez....sen başkasını bana tercih edeceksin sonrada ben seni elimde tutmak için kendimde hata arıycam....yok öyleeeeee......senin içinde varsa ben mükemmel kadın olsam sen yine yaparsın....allah aşkına bir bakın yaa çevrenize son derece dört dörtlük olan nice kadın var aldatılan.....

üçüncüsü,kadının aldatması....ben dediğim hiç bir şekilde ayrım yapmıyorum...namus aynı namus....kadınında bunu yapması son derece çirkin ve basit bir davranış....şimdi gecemavisi arkadaş karısı onu aldatıyor diye kendine dönüp bakacak?neden??niye yani??hangi sebeble...
hiçbir sebeb kadınında kocasını aldatmasını gerektirmez....dediğim gibi memnun değilmisin kocandan...alır karşına konuşursun....sorunlar varsa çözersiniz...çözmeye çalışırsınız....veya karınla sorunun varsada aynı şekilde....bunlar evlilikte olur..konuşa konuşa çözlürü herşey...amaaaaaa....iş aldatmaya geldiyse...konuşulacak bir şey kalmamıştır..çünkü o tercihini yapmıştır....seni kaybetmeyi göze almıştır.....bu durumnda ben yolun açık olsun derim....

onurlu bir kadın ve onurlu bir erkek asla aldatılmayı kabul etmez....

buda benim düşüncem tabii...

biyolog
25-03-2008, 02:38 AM
üçüncüsü,kadının aldatması....ben dediğim hiç bir şekilde ayrım yapmıyorum...namus aynı namus....kadınında bunu yapması son derece çirkin ve basit bir davranış....şimdi gecemavisi arkadaş karısı onu aldatıyor diye kendine dönüp bakacak?neden??niye yani??hangi sebeble...
hiçbir sebeb kadınında kocasını aldatmasını gerektirmez....dediğim gibi memnun değilmisin kocandan...alır karşına konuşursun....sorunlar varsa çözersiniz...çözmeye çalışırsınız....veya karınla sorunun varsada aynı şekilde....bunlar evlilikte olur..konuşa konuşa çözlürü herşey...amaaaaaa....iş aldatmaya geldiyse...konuşulacak bir şey kalmamıştır..çünkü o tercihini yapmıştır....seni kaybetmeyi göze almıştır.....bu durumnda ben yolun açık olsun derim....

onurlu bir kadın ve onurlu bir erkek asla aldatılmayı kabul etmez....

buda benim düşüncem tabii...

yazınızın her kelimesine her cümlesine katılıyorum.. burda bende bunu anlatmak istedim. kadın erkek farketmez bu olayda..
evlilikte her olay her konu için konuşulur dertleşilir beraber ağlanır beraber gülünür. küsülür ,, kırılınır,,, barışılır her şey affedilir...
ama ALDATMA da her şey bitmiştir konuşulacak bişey kalmamıştır. çünkü o tercihini yapmıştır. bu durumlarda en güzeli aldatmadan ayrılmak.

artemiz
25-03-2008, 08:59 PM
bosanmada aldatmada,bnce umursama,hangı erkek aldatmıyorkı,ablamın arkadası tan 1 haftalım evlıyken aldatıldı....hepsı yapıoo...birinden ayırılınca dıgerı senı dahaa mı cok sevecek ?hayır tabıkıde.bnm babamda annemı aldattı kaç kere annem artık dıorkı gıt kıme ıstersen umrumda bıle degıl...babmda annemın dızının dıbınden ayrılmıo;) ii taktik..:D

biyolog
25-03-2008, 09:29 PM
artemiz genelleme yapmanız bence yalnış olur.. babanız adına konuşun lütfen ben bekarım ve zina yapmıyorum. allah kimseyi doğru yoldan ayırmasın. bunun hakkında sitede bir hikayemi anımı anlatıcam.

tuonela
25-03-2008, 10:27 PM
Arkadaşlar 6 yıllık mutlu bir evliliğimiz vardı takii aldatıldığımı anlayana kadar
eşim beni iş yerindeki biriyle aldatıyormuş.
Benden çok zaman önce notbook istiyordu bende sevgililer gününe kadar oyaladım ve sevgililer günü bir notbook aldım ona hediye bunu benden onunla geceleride sohbet etmek için istemiş nerden bileyim kullanıldık orda ve bi akşam aniden yanına gittim ve o kadar dalmış ki panikledi birden bilgisayarı kapattı ve kim diye sorduğumda işyerindeki arkadaşıyla konuştuğunu söyledi ve kaç akşamdır konuşuyormuş işyerinde beraber yemek yemeler felan bide kameranın açık olduğu beni çok üzüyor.
Şimdi arkadaşlar ben ne yapabilirim düşünceleriniz nelerdir.Bana kalırsa ben boşanma kararı aldım 20 gündür o kadar mutsuzum ki !

Öncelikle şunu belirteyim,eğer biri -sorunu her ne olursa olsun-eşini aldatıyorsa
kesinlikle kişide düzeltilmesi gereken algılama problemleri vardır."sizde hiç mi sorun yok" şeklinde bir çıkarım bilimsel olabilir ama karşı tarafın yaptığı fiili ahlakîleştirmez.ifadenizin böyle bir niyeti olmadığını biliyorum 9 şubat niyetim eleştiri değil;ancak bir sorun varsa bile bu öncelikle dile getirilmeli.Sadece aldatmayla bazı şeylerin arayışında olmak hiçbir şey olmasa bile zayıf karakter özelliğidir.
Çözüm direkt boşanma da olmamalı,ne olursa olsun insan bazen zayıf düşebilir,
belki bir affediş karşı tarafa çok şey kazandırabilir.Öncelikle yapıcı yaklaşmak bir yuva için daha önemli olsa gerek.Boşanınca daha mutlu olmayacaksınız,belki daha acı olacak.Yapabilirseniz bu olayı aşmaya çalışmak-eğer eşinizde gayretli olursa-sizi daha iyi şeyler getirecektir.

eceem
27-03-2008, 12:44 PM
Şu hayatta yaşanılan herşey insanlar için ..
Benım , onun yada bir başkasının ne düşündüğü değil .. Yaşanılanlar karşısında kişinin ne düşündüğü ve ne yapmak istediğidir asıl önemli olan..
Eşinizle konuştunuz mu ? Konuşma sonrasında kendinize biraz zaman vermenizi tavsiye ederim .. İçsel sesinize kulak vermenizi ..
Boşanmayı gerçekten isteyip istemediğinizi .. Boşanmazsanız bununla devam edip edemeyeceğinizi .. Eşinizin bu aldatmada aradığı şeyin evliliğinizde var olup olmadığını ..
Nasıl olursa kendimi daha iyi hissederimi ..
Bunun gibi sorularla gerçekten ne istediğinizi bulmanız , kendiniz için en doğruyu yapmanız temennim ..
Unutmayın bunu yaşayan ilk kişi değilsiniz , son olmayacaksınız .. Kimin ne dediği düşündüğü değil ' Sizin ' ne istediğinizdir mutluluğun anahtarı ..
Sevgiler ,

biyolog
29-03-2008, 12:08 PM
dediğim gibi her şey için konuşulu tartışılır barışılır küsülür ağnaılır gülünür. her şey affedilir ...
ama ben bir aldatmadan sonra kadın erkek farketmez nasıl konuşulur anlaşılırki. zaten artık o yolunu seçmiştir.. kararını vermiştir. zaten aldatmadan sonra bir erkek veya bayan nasıl o kişiyle beraber olur.nasıl aynı yastığa başkoyar. bence imkansız ne erkek bunu kabullenebilir nede bayan bencede kabullenmemeli ama farklı düşünenler varsa onlarada saygım var ne diyim. ben böyle düşünüyom.

biyolog
29-03-2008, 12:10 PM
fakat gecevaside konuyu açmış ve bir daha uğramamış... boyuna biz yorum yazıyoz kendisi okuyormu okuyormu bilmiyorum ama en azndan oda bişeyler yazsa.

AtesLe_DanS
03-04-2008, 04:43 AM
Herşeye rağmen seven affeder diye bir söz vardır ama bence bu söz burda geçerliliğini yitiriyor. Kimsenin yarasını deşmek istemem ama bence aldatılmak, insanın başına gelebilecek en kötü olaylardan biri. Bence aldatıldıktan sonra yapılması gereken tek şey medeni bir şekilde o ilişkiyi bitirmek. Umarım kimsenin başına gelmez...

butterfly
03-04-2008, 11:13 AM
aldatma işin içine girince hersey bitmiştir ve karsımısdakine sans vermek cösüm olmayacaktır...