PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Neden insanlar yeryüzündeki tek işsiz benmişim gibi davranıyor ????

dert_babası
14-08-2017, 11:31 PM
evet uzun zamandır işsizim yani geçici de olsa tek tük işler bulduğum oldu ama düzgün daimi istediğim gibi bir iş bulamadım. işin enteresan tarafı çevremdeki insanlar yeryüzündeki tek işi gücü olmayan benmişi gibi konuşuyor ne adamlar var 40 yaşına gelmiş boş gezen yada elide hiçbir işi gücü vasfı olmayan benim en azından iyi kötü bir mesleğim var .hergün düşünüyorum ne yapabilirim diye hergün düşünüyorum nereye iş başvurusu yapabilirim diye hergün dua ediyorum faydalı bir insan olmak bir gelecek kurmak için...
olmayınca olmuyor işte ben ne yapim başımı alıp nereye gidim ben ...:(

dreamer8
15-08-2017, 11:29 AM
Sana daha önce de önerdiğim gibi, idareten de olsa, bir aylık da olsa, daha sağlam bir iş bulana kadar da olsa gir rastgele bir işe çalış başkanım. İş, işteyken aranır. Maaşına, şekline bakma işin. En azından meşgul olur, evden çıkarsın 10 saat. Şayet sağlığın bu işleri yapmaya elvermiyorsa, bayılıyorsan, bitkin düşüyorsan, o zaman da ailen anlayış göstersin biraz. Eğer öyleyse kabahat onlarda.

dert_babası
15-08-2017, 12:04 PM
Sana daha önce de önerdiğim gibi, idareten de olsa, bir aylık da olsa, daha sağlam bir iş bulana kadar da olsa gir rastgele bir işe çalış başkanım. İş, işteyken aranır. Maaşına, şekline bakma işin. En azından meşgul olur, evden çıkarsın 10 saat. Şayet sağlığın bu işleri yapmaya elvermiyorsa, bayılıyorsan, bitkin düşüyorsan, o zaman da ailen anlayış göstersin biraz. Eğer öyleyse kabahat onlarda.

sende aynı diğerleri gibi konuştun başkanım diğerleri gibi beni istemediğim sevmediğim işlerde çalışmaya teşvik ediyorsunuz....
benim yarım etmeyen adamlar ne işler çalışıyor batsın bu dünya ulan olmaz olsun böyle hayat...
neden herkes gibi bende düzgün adam akıllı iş bulamıyorum biz Allahın üvey kulumuyuz ????
kimse anlamıyor benim halimden derdimden....
batsın bu dünya ulan.....

SeLf_ConTRoL
15-08-2017, 02:04 PM
Kusura bakma herkes istediği işte çalışamıyor maalesef.is begenmiyorsun.istedigin işi bulana kadar istemediğin bir iste çalış.onemli olan aktif kalmak para kazanmak bana gore.

dert_babası
15-08-2017, 06:50 PM
Kusura bakma herkes istediği işte çalışamıyor maalesef.is begenmiyorsun.istedigin işi bulana kadar istemediğin bir iste çalış.onemli olan aktif kalmak para kazanmak bana gore.

iş beğenmeme değil.. ben uzun vadede sürekli çalışabileceğim iş arıyorum....