PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eşim hasta mi?

doppler
30-06-2017, 07:35 PM
Merhaba, 1.5 yıldır evliyim. 6 ayda nişanlı kaldık.
Eşimin psikolojik rahatsızlığı olduğunu düşünüyorum.
Sizce bu belirtiler neyi gösterir?
Saplantı derecesinde baglilik; henüz tanısalı 1 ay olmusken ayrilmak istedim. Başka şehirde olmama rağmen barismak icin evime, işyerime geldi. Daha sonra her ciddi ayrılık durumunda aynı şeyi yaptı.
Baskı ve duygu sömürüsü; ayrilmamak icin hem duygusal hem dini konulari baskı unsuru yaptı. Hatta intihar edeceğini, dava açacağını vs tehditler savurdu.
Öfke krizleri ; tartışma anında bağırma çağırma, darp vurma kırma, hakaret, beddua. Asla yapamayacağı şeylere yeltenme. Evi terketmek gibi
Tahammülsüzluk; bazı konuları duymaya bile tahammül edemeyiz ofkelenme. Mesela boşanma konusu, kpss puan başarısı.
Küs kalamama ; ne kadar şiddetli kavga olursa olsun, max 1-2 saat sonra sarılmak, barismak isteme. Ben istemezsem yine kızma, bağırma, meydan okuma.
Kıskançlık; tv de normal bir programda çıkan dekolteli sahnelere baktırmama. Akrabalarin dahi tokalasmaya Karışma.
Üsengeclik; dindar gecinip namaz kılmama, atanması cok istemesine rağmen ders calismama,
Manipulasyon; söylenenleri capitma, eskiden söylenmiş seyleri alakasız başka şeylerde kesip çıkarıp kullanma

dert_babası
30-06-2017, 07:41 PM
ilginç....

beyman
30-06-2017, 08:55 PM
Üsengeclik; dindar gecinip namaz kılmama, atanması cok istemesine rağmen ders calismama,
Manupulsyon; söylenenleri capitma, eskiden söylenmiş seyleri alakasız başka şeylerde kesip çıkarıp kullanma

dindar geçinip namaz kılmammayı açıklarmısın?bu nasıl oluyor bende her zaman ALLAHIN adını ananırım inanırım çok ama namaz kılmıyorum namaz kılmak ozrundamıyız illaki.

beyman
30-06-2017, 08:59 PM
namaz kılan sahtekarlardan korkun bence siz:mad:

doppler
30-06-2017, 08:59 PM
O kısım başka bir tartışma konusu. Benim dediğim kılınması gerektiğine inanıp kılmama.

beyman
30-06-2017, 09:21 PM
herkes kılınması gerektiğine inanır :)) ben niye alındım derseniz sözünüzden bende facede mesela dini şeylerde paylaşıyorum müzikte paylaşırım.güzel olan herşeyi sevmek lazım aşırıcılık iyi değil.

beyman
30-06-2017, 09:24 PM
inanın zamanı gelince kılar.vakti var herşeyin bekleyin ALLAH bir zaman sonra onun namaz kılmasını saglıyacaktır.

beyman
30-06-2017, 09:25 PM
ben belki rahatsız olduğumdan böyle düşünüyorum kırdıysam özür dilerim:)))

beyman
30-06-2017, 09:32 PM
mesela ben en derin tarikatı gördüm zina yaptım diye 3 ay aralıksız oruç tuttum iç yüzlerini görünce bütün hevesim kaçtı:(

doppler
30-06-2017, 09:47 PM
O sadece bir örnekti. Ben ayrıntılı olarak örneklerle yazdım ki tecrübe bilgi sahibi arkadaşlar yardimci olabilsin.

beyman
30-06-2017, 09:52 PM
tmm anladım.

heraklitos
30-06-2017, 09:55 PM
eşiniz kişilik bozukluğu içinde olabilir. ilaç tedavi gerektirecek bir hastalık var diyemeyiz. fakat zayıf bir kişilik. değişmesini beklemekte zaman kaybı ve yıpratıcı olur. hasta diyelim doktora gidecek mi siz niye uğraşacaksınız ki böyle birile. çocuk yapmadan ayrılın. siz ne düşünüyorsunuz? devam edebilecek misiniz? seviyor musunuz? seviyorsanız düzelmesi için uğraşırsınız. çalışıyor mu? çalışırsa iyi olur. sizinle uğraşmaz o zaman. hayatını çok fazla size bağlamış.

doppler
30-06-2017, 10:13 PM
Ben su an boşanma kararına yakınım. En az ayda bir ciddi kriz yaşıyoruz. Sevgi ve saygı azaldı bende. O ise aşırı bağlı, seviyor diyemiyorum çünkü bence sorunlu bir baglilik.
Degismesi için çok ugrastim ama hiçbir düzelme yok aksine gün geçtikçe yeni problem sahaları açıldı.
En büyük problem sakin konuşma imkanı yok. Adeta bir çocuk gibi. Tartismalarimizda çok uğraşmaya rağmen susmuyor ve illa kavgaya dönüyor. Sonra barismak zorundayım barismak san yine kavga. Ve nefret küsür. Bir daha yüzüne bakmayın, gideceğim, nefret ediyorum, keşke evlenmeseydim vs türlü kabadayiliklar. Kavga anında başka odaya gitmeme bile izin vermiyor. Bir saat sonra hadi sarılalım.

heraklitos
30-06-2017, 10:40 PM
öyleyse kararlı davranın ayrılık konusunda. insan tanıyamıyor bazen öncesinde. inşallah kolay olur boşanmanız.

dreamer8
04-07-2017, 10:03 AM
Anladığım kadarıyla eşiniz bayan, siz erkeksiniz. Aslında 6 ayda insan az çok kendini belli eder nişan sürecinde, fakat farklı şehirlerde olduğunuz için belki de yeterince görüşemediniz. Evet, eğer anlattıkların eşinde gerçekten varsa,
eşin hasta. Bipolar bozukluk ya da manik depresyon olabilir. Uç noktalarda, abartılı yaşıyor, öfke ve kıskançlık buhranları geçiriyor. İhtiyaçlarını kriz halinde yaşıyor, önce seni kırıyor, sonra da aniden barışıp rahatlamaya çalışıyor. Belli ki, içinde bir şey onu inanılmaz sıkıştırıyor. Bence bir uzmana başvurun, çözümü olduğunu düşünüyorum.